Odpowiedz na ten temat

Dieta ketogeniczna

• Michaił101 2017.03.18 [20:05]
    Zgodnie z dzisiejszym wynikiem ubyło mi 3 % tkanki tłuszczowej usmiech.gif Pomiaru możesz dokonać za pomoca wagi łazienkowej która ma taką możliwość. Do 100 zł idzie już taką wagę kupić. Ja dokonuję pomiaru przy pomocy tej wagi http://allegro.pl/waga-lazienkowa-two120-eldo m-pomiar-tluszczu-wody-i4842400554.html
  • gość B 2017.03.19 [12:06]
    wiedziałam, że moja waga to posiada ale dopiero teraz to uruchomiłam, bo znalazłam instrukcje w necie usmiech.gif
    żałuję, ze nie zmierzyłam tego na początku smutas.gif byłaby dodatkowa motywacja.,skoro straciłam już (a może dopiero) 5 kg.
    duży problem.... z WC usmiech.gif
  • Michaił101 2017.03.19 [13:05]
    Pomiaru zawsze dokonuj rano na czczo po porannej toalecie. Nie waż się codziennie.
  • gość B 2017.03.20 [11:42]
    dzis porażka smutas.gif poległam smutas.gif koleżanka miała urodziny w pracy i zjadłam ciasto. żeby nie było jej przykro .....
  • Michaił101 2017.03.20 [15:20]
    Bo tak właściwie to wszystko sprowadza się do aspektu psychiki. Ja wczoraj byłem u rodzinki z zaproszeniem ślubnym i postawili na stół ciasto. Nie zjadłem ani kawałka. Kawę wypiłem gorzką usmiech.gif Wczoraj miałem pieczonego kurczaka, teraz przygotowuję zimne nóżki usmiech.gif Jejku jak ja lubie galaretkę mięsną. Pychota. Wywar się już gotuje. Nie dałem rady tego wszystkiego gotować w jednym garnku, gotuję to wszystko w trzech garnkach smiech.gif Jako główne żródło kolagenu kupiłem dwie nogi wieprzowe, dwie golonki, oraz pięć rapek kurzych. To wszystko porozcinałem, pooddzielałem skórę. Jak tylko mogłem tak porozdrabniałem, żeby lepiej się wygotowało. Poza tym. Gotuje się też cały kurczak, z którego będę miał później mięso na wkładkę do tej galaretki. Nie mogę się już doczekać usmiech.gif
  • gość B 2017.03.26 [16:56]
    Kiedy będę mogła zjeść jabłko ... smutas.gif ??
    Jutro mija 3 tygodnie odkąd jestem na diecie. dziś miałam na wadze 7,5 kg mniej.
    ale moja waga cos chrzani... bo pomiar tłuszczu mi wzrósł ;( albo ja jem źle .. smutas.gif
  • Michaił101 2017.03.27 [16:31]
    W każdej wadze która ma możliwość pomiaru składu ciała musisz określić swój profil. Musisz wpisać wiek, płeć i wzrost. Być może dokonywałaś pomiaru na innych ustawieniach niż ostatnio ?
  • Hanka80 2017.04.21 [18:49]
    Witajcie,chciałabym dołączyć do was usmiech.gif na diecie keto jestem od 30marca do dziś -6kg.które ubyło mi w sumie w pierwszych dwóch tygodniach.Od kilku dni waga stoi w miejscu i o ile pierwsze kilkanaście dni czułam się super tak teraz opadlam z sił smutas.gif wegli unikam jak ognia więc napewno nadmiar ich nie jest powodem-może poradzicie mi czemu tak się dzieje-a może wy też tak mieliście?
  • Michaił101 2017.04.28 [16:49]
    Podaj ilość i rodzaj spożywanych tłuszczów, rodzaj i ilość spożywanego białka.
  • gość 2017.04.28 [17:13]
    Mi diety nie pomogly, dopiero zmiana nawykow i wiecej ruchu. Jedyna rzecz, ktora sie wspomagam, to iqacai na przyspieszenie metabolizmu
  • Hanka80 2017.04.28 [20:03]
    Nie umiem dokładnie obliczyć ile tłuszczu,białka ale może podam co jem-więc sniadanie: jajecznicę na maśle z jednego jajka i 2-3zoltek,do obiadu jak jestem głodna to zjem np.łyżeczkę masła, obiad to np.karczek na maśle z kawałkiem pomidora lub pół avokado ,kolacja to np.tuńczyk w oleju z jajkiem i majonezem.To tak mniej więcej ,do tego tak dwie kawy z odrobiną mleka oczywiście bez cukru.Odrzucilam od poczatku owoce całkowicie i warzywa do minimum (to np.pół pomidora)Nie wiem czy nie powinnam trochę tych wegli już zjeść bo ostatnio zdarza mi się ze trzęse się w środku jak galaretka,myślę czy to nie spadek cukru za duży, nie wiem...no i zaczęłam brać oczywiście witaminy ogólne +magnez +Wit.C
  • Hanka80 2017.04.28 [20:15]
    Musze jeszcze dodać ze po trzech dniach od poczatku diety minęły mi codzienne bóle głowy które męczą mnie już kilka lat do tego stopnia ze odstawiłam całkowicie leki które miałam na głowę,zapomniałam co to hemoroidy które były koszmarem a energi miałam mnóstwo. Sprawdzam też paskami ketoze i przewaznie jest na ++ a często też na +++.A teraz jestem słaba,zaczyna mnie znów głowa boleć ,nogi i ciągle jestem śpiąca.
  • Michał101 2017.04.28 [20:32]
    Czy bierzesz witaminę D ?
  • Hanka80 2017.04.28 [21:17]
    Biorę Wit C ,witaminę d3+k2
  • Michaił101 2017.04.28 [21:45]
    Powodem takiego stanu rzeczy są produkty mleczne i witamina D. Oraz jak podejrzewam zbyt mała podaż wapnia w diecie.
    Witamina D jest rekomendowana dla osób z nadwagą, i faktycznie ma swoje pozytywne zastosowanie. Jednak suplementacja witaminą D, a wytworzenie jej na skórze to dwie różne sprawy. Wapń nie jest wymagany do wchłonięcia witaminy D powstałem z 7-dehydrocholesterolu. Witamina D przyjmowana drogą pokarmową przechodzi metabolizm w wyniku którego powstaje substancja nazywana kalcytriolem. Kalcytriol ma tą nieciekawą właściwość, że ma działanie anaboliczne na tkankę tłuszczową. Natomiast odpowiednia podaż wapnia w diecie znosi ową cechę kalcytriolu,i pozwala utrzymywać kalcytriol na stosunkowo niskim poziomie. Proponowałbym Ci odstawić witaminę D na jakiś czas. W Twoim jadłospisie jest sporo produktów mlecznych, czyli z kazeiną. Odstaw je wszystkie, poza serem zółtym. Sery żólte są produktami mlecznymi, tyle, że akurat ser żółty jest najbogatszym źródłem wapnia. W 100 gramach znajdziesz w nim ok 700-900 mg wapnia. Spróbuj wydzielać sobie 50 gramów sera żóltego dziennie. Masło zastąp smalcem, staraj sie omijać produkty tłuszczowe pochodzenia roślinnego. Jak spojrzysz na konserwę rybną np. tuńczyk w oleju, to zobaczysz że w składzie jest najprawdopodobniej olej rzepakowy. Rzepak, kukurydza i soja są w zdecydowanej większość roślinami GMO. Ryby dodatkowo cech*je stosunkowo słabe biologicznie białko. Przyswajalność białka ryb to ok 30%. Pamiętaj także by nie przesadzać z białkiem, i dostarczać go najwyższej jakości. Mięso zwierzęce, żółtko jaj. W jednym pokarmie nie przekraczaj 50 gr. białka. Węglowodanów nie wykluczaj całkowicie, ale postaraj się utrzymać je na poziomie ok 50 gr. na dobę. Ilość 50 gr. węglowodanów rozłóż na cały dzień. Co do olejów roślinnych mają one mały współczynnik ATP, dostarczają mało energii dla mięśni. Największe poziomy ATP są po tłuszczach nasyconych.
    Pij bardzo dużo. Polecam Ci Muszyniankę lub jeszcze lepiej Staropolankę 2000. Ja wodę odgazowuję, nie lubię gazowanej. Ww. wody cech*je duża zawartość wapnia i magnezu. K2 jeśli bierzesz oddzielnie nadal przyjmuj, ale wit. D narazie sobie daruj. Staraj się opierać na dwóch posiłkach dziennie. To jak narazie tyle chyba usmiech.gif
  • Hanka80 2017.04.28 [22:00]
    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, spróbuję zrobić tak jak piszesz.Mam nadzieję że wkoncu coś ruszyusmiech.gif
  • Michaił101 2017.04.28 [22:15]
    Szczególny nacisk kładę na wodę. Ciała ketonowe są usuwane wraz z moczem. Picie dużej ilości wody spowoduje częstsze wizyty w wc. Wraz z moczem obok ciał ketonowych wypłukiwane są inne cenne mikroelementy. Dlatego wybieraj wody wysokomineralizowane. Usuwając minerały z moczem musisz je uzupełnić i o tym pamiętaj Jako źródło potasu możesz potraktować pomidory, ale ja jednak postawiłbym na koncentrat pomidorowy, zwłaszcza swojskiej roboty. Pamiętaj, że to jest źródło węglowodanów. Jajka kupuj od "kobity" swojskie. Mięso w małych lokalnych sklepikach mięsnych, w których jest mały wybór. Smalec wybieraj tylko taki który jest w kostkach, a nie we flakach plaskitowych, a jeszcze lepiej kup sobie słoninę i sama ją wytop. Potrawy przyrządzaj najlepiej na patelni ze stali nierdzewnej, i smaż na wolnym ogniu.
    Jeśli nie będzie spadku wagi w ciągu trzech dni właczymy jeszcze jedną rzecz.
  • Hanka80 2017.04.28 [22:36]
    A czy smalec mogę zastąpić olejem kokosowym?
  • Michaił101 2017.04.28 [22:47]
    Olej kokosowy to tłuszcz nasycony roślinny, o średniej długości łancucha. Ten tłuszcz omija niektóre szlaki metaboliczne które są aktywowane przy kwasach tłuszczowych długołańcuchowych. Tłuszcz z oleju kokosowego nie wymaga żółci do zemulgowania. Nie wiem jak wygląda poziom ATP po tych tłuszczach, ale mi więcej energii dają tłuszcze zwierzęce. Nie kombinuj. usmiech.gif
  • Hanka80 2017.04.28 [23:13]
    Spoko
  • ZdrowiePrzedeWszystkim 2017.04.29 [02:22]
    Światowa organizacja zdrowia ( WHO ) oficjalnie uznała zioła Tybetańskie za zdrową naturalną i bardzo skuteczną metodę odchudzania oraz skuteczny sposób zmiany metabolizmu człowieka na szybki nagradzając je w 2014 roku pierwszym miejscem w kategorii – „Natural Product for Slimming”.
    https://www.youtube.com/watch?v=FsxHPTCTCE4
  • gość 2017.04.29 [15:55]
    Ja to nie jestem zwolenniczką jakiś tam diet wymyślonych. Najlepiej odżywiać się zdrowo i przy tym trenować i pić dużo wody. Polecam rano wcinać musli jak sami sobie nie możecie zrobić to polecam bardzo dobre gotowe chrupkie musli Fitella od Gellwe.
  • gość 2017.05.03 [17:02]
    a jest tu ktoś kto przeszedł post Ewy Dąbrowskiej? rzeczywiście tak skuteczny jak mówią? http://mlodzinadorobku.pl/post-ewy-dabrowskie j/
  • 5_monika 2017.05.13 [09:29]
    byłam na poście Dąbrowskiej dwa razy po 5 tyg.
  • Michaił101 2017.05.19 [12:03]
    Moja aktualna waga 88,5 kg. Otłuszczenie 21,5 %
    W gwoli przypomnienia. Zaczynałem ok 10 marca z wagą 102.5 kg i otłuszczeniem 25,6 %.
  • gość 2017.05.24 [09:54]
    przepis na soki i koktajle warzywne na poście Dąbrowskiej: http://mlodzinadorobku.pl/soki-na-poscie-ewy- dabrowskiej/
  • zarazlato 2017.05.31 [09:34]
    Dzień dobry, nie mam za bardzo pojęcia o diecie keto ale ostatnio się skusiłam i kupiłam na allegro http://allegro.pl/dieta-ketogeniczna-10-dni-f itness-odchudzanie-i6699738231.html?snapshot=MjAxNy0wNS0yNlQ xMjowMDowMS4xMjVaO2J1eWVyOzc3OTY3ZjQ3ODQwZTQ4NjhlNjZ dopiero dzisiaj zaczęłam. Mam dylemat czy mogę pić kawę rozpuszczalną z mlekiem uht? bez cukru usmiech.gif
  • negra318 2017.06.09 [14:13]
    Witam,
    z góry przepraszam za pytanie, bo pewnie już się tu przewinęło- czy Wy tę dietę sami ustaliście sobie, czy też u lekarzy dietetyków?
    mam początki cukrzycy i dieta ketogeniczna będzie już ostatnią deską ratunku smutas.gif
    z góry dziękuję za odpowiedzi
  • gość 2017.07.12 [16:02]
    Polecam zainwestować w suplement Slimunox - dzięki, niemu schudłam 6 kg!
  • aliceee 2017.07.14 [13:56]
    witam
    mam pytanie do osób kt maja doświadczenie z dieta ketogeniczna. Czy poniższy przykładowy jadłospis jest prawidłowy na początek? tzn pierwsze trzy tyg potem dzień przerwy na węgle
    ś:jajecznica na boczku, ew.+ pieczarki, szczypiorek
    2ś: sok z warzyw + słonecznik lub shake z jogurtem z kilkoma owocami jagodowymi i siemie
    lunch: grillowany kurczak/ryba pieczona + warianty sałatek warzywnych z dressingiem
    k: twarożek z makrela lub tuńczykiem z np. cebula+ ogórek kiszony
    Z góry dziękuję za pomoc usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...