Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jasminumka

Dieta nietylko dla ciała a także dla umysłu

Polecane posty

Hej , jestem Aśka . Ma 18 lat , 160 cm i 69 kg wagi . Za miesiąc mam maturę a za dwa miesiące wyjeżdam na długie wakacje do Grecji . Chciałabym się was poradzić na temat diety . Chciałabym jednocześnie schudnąć i porządnie odżywić mózg aby pracował jak należy . Co polecacie na długie wieczory z książkami ( nieciekawymi ) gdy żołądek woła jeść . Trudno mi się jest opanować ze słodyczami . Zawsze muszę mieć jakiś batonik aby móc się lepiej uczyć . Lekarz nakazał dietę a ja nie mam na nią pomysłu . Pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
ja tez mam mature i tez chce schudnac, ale nie wiem jak to zrobic bez szkody dla nauki, bo na dietach zawsze mi slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się jeść regularnie , pić dużo wody jednak jak wracam ze szkoły to nie mam siły nic robić w kuchni i wtedy sięgam po gorące kubki , zupki instant . Każde niepowodzenie zagryzam czekoladą , lodami czy innym paskudztwem . B.B a z czego maturę zdajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa duszyczka
W zasadzie po 18.00 juz nie powinnaś jeść. Nie jedz slodyczy ani owoców. Polecam warzywa. Obierz kilka marchewek, pokroj wzdłuż na ćwiartki i w razie ochoty na pogryzanie pogryzaj tę marchewkę. to samo możesz zrobić z kalarepką, z kapustą surową (kilka listków na talerz i chrup sobie, jak Cię najdzie. Warzyw jest dużo. Sama je wybierz, bo nie wiem, jakie Ci smakują. Najlepiej jedz surowe. Ogórek, pomidor itp. też są fajne. :) Ogórek może być surowy lub kiszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jutra wprowadzam zaraz po przebudzeniu szklankę soku pomarańczowego , świeżo wyciśniętego . Do szkoły dwie marchewki , jabłko - jako śniadanie . Na obiad ( również w szkole ) sałatka ryżowa (1/2 pierś z kurczak , filiżanka ryżu , kiełki soi , pędy bambusa , 1 pomidor ) . Na podwieczorek będzie pieczone jabłko . A kolacja : omlet .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
zdaje z angola i chemii podstawowe :) ja tez niepowodzenia zagryzam slodyczami i moim problemem jest to ze jem duze ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdaje chemię rozszerzoną + biologia . Odrzuciłam fastfoody w zeszłym roku . Czasem zdaży mi się przekąsić kawałek pizzy w bufecie ( zwłaszcza w piątki gdy siedzę w szkole od 7.10 do 17 . Wiem ,że należy również wspomagać sie magnezem , orzechami oraz dynią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
lubie orzechy:D ale tzreba uwazac bo duzo tluszczu maja ja postanowilam ze na sniadanie bedzie owsianka z bakaliami lub platki z mlekiem + kanapka z razowca i plastra wedliny mysle ze pozywne i nie utuczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa duszyczka
Jeśli baaardzo pociągają Cię słodycze, to bezpiecznie dla figury możesz jeść gorzką czekoladę. Dużo magnezu i niski indeks glikemiczny. Jest dozwolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j.Ko
jedz orzechy ale to tylko rano i popoludniu,wieczorami lepiej nie bo sa ciezkostrawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzej u mnie z wysiłkiem fizycznym , bo nie mam siły wyjść z domu po szkole . Jednak wyjazd do Grecji trochę mnie motywuje aby stracić brzusek i wyszczuplić uda . Może jak zrobi się cieplej to wsiądę na rower i będę jeżdzić . A od jutra wysiadam dwa przystanki wcześniej i spacerkiem do szkoły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
a ja pomyslalam o skakance :D mam rowerek stacjonarny ale boje sie, ze mi sie miescie rozmuduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życzliwa duszyczka
Pedałuj bez obciążenia, to nie rozbudują się, a wręcz przeciwnie. Zgubisz tłuszczyk z nóg. Nie zauważacie mnie, więc już sobie stąd idę. Radźcie sobie same. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana życzliwa duszeczko . Oczywiscie ze zauważam twoją obecność . Dajesz bardzo dobre rady , które napewno zastosuję . Z b.b mamy podobną sytuację wiec rozmawiamy nie tylko o diecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. autorko - ia ja mam podbna sytuacje ;-) po pierwsze matury, po drugie waga i wzrost bardzo podobne, u mnie chyba nawet odrobine gorzej.. zycze ci wytrwalosci w madrym odchudzaniu! pozdrawiam - bede zagladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, pierwsza rzecz to porzadne sniadanie. sok pomaransczowy to jednak nie jest najlepszy posyl a to z tego wzgledu ze ma sporo kalorii. lepiej zjedz cala pomarancze, ktora zawiera rownierz blonnik. biala blonka to cenne pektyny, sama pomarancza to natomiast zrodlo potasu i witaminy C wielu innych waznych skladnikow. jesli jestes glodna wieczore to wypij kakao poslodzone niewielka iloscia fruktozy. tylko kakao wubierz nieslodzone i nie instant. sprobuj tez sie zmobilizowac do jakiegokolwiek ruchu, nawet spaceru bo to naprawde oczyszcza umysl i latwiej sie uczyc. do lata duzo czasu a ty nie masz duzej nadwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jakie pożywne śniadanie mogę zabrać do szkoły abym mogła spokojnie myśleć i mieć pełny brzuszek z niewielką ilością kalorii ? Mam również prośbę do maturzystek aby pisały co zdają na maturze . Będziemy mogły myśleć o sobie w czasie egzaminów . A co do porannego soku z pomarańczy . Pomarańczę uwielbiam jednak rano nic stałego nie przełknę dopiero około 10 , więc ratuje się sokami , jogurtami lub koktajlem białkowym z bananów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdaję rozszerzoną matematykę, a z języków niemiecki - też rozszerzony :) widziałam jasminko twój plan matur - powodzenia, też ostro ;-) co do szkoły i śniadania.. dobre chyba będą właśnie soki, jogurty, kefiry, może serek trójkątny hochlandu? ja bardzo lubię ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku w ciągu 2 miesięcy schudłam 10 kg . Z 75 kg na 65 kg. A potem wróciłam do 69 i tak i mi zostało . Chciałabym zejść z wagi do 60 i utrzymać. 7 na początku mówię nie . Chce odzyskać piękną figurę i wejść w stare spodnie . Do lata piękniejsza . Sklepikowi szkolnemu mówię nie . W piątki będę brała obiad z domu albo koktajl białkowy . A w soboty oczyszczanie : dużo wody , zielonej herbaty i koktajli warzywnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
tez mam problem z tym co zabrac do szkoly, ale kanapka z grahamki z wedlina chyba nie bedzie bomba kalaryczna. jogurt pitny+jablko albo pomarancza tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.b
wow 10 kg schudlas, super, mysle ze teraz tez ci sie uda, ja bym chciala w sumie okolo 18 kg schudnac, ale na poczatek moze byc 10, zeby sie tak nie przejmowac swoim wygladem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pierwsze pokusy odparte . Dopiero co wróciłam ze szkoły . W ciągu dnia jabłuszko i marchewka a na śniadanie zmiksowane (koktajl )pomarańcze i woda mineralna . Przed chwilą zjadłam plaster ananasa zamiast pieczonego jabłka . Wiem ,ze ananas pomaga w odchudzaniu . A teraz wypije jeszcze musujące witaminki , wyciągnę z lodówki talerz kiszonek i zabieram się za naukę . Przede mną aldehydy , ketony , kwasy karboksylowe , estry z chemii oraz cytologia z biologii . Odezwę się jutro , napiszę co jem . Całuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje, trzymaj tak dalej ;-) co do wypowiedzi wyzej "b.b" jesli dobrze pamietam: kanapka z szynka, ze zdrowego pieczywa wcale nie jest zła :) jest pozywna, daje energie by przetrwac. ja jem kilka kanapek dziennie w szkole :) ale coz, ja nie jestem na typowej diecie, jedynie ograniczam sie.. bez rygoru takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ,ze piszę dopiero teraz ale ostatnie spędzałam w szkole i nie mogłam dostać się do komputera . Z dietą ok . Dzisiaj się oczyszczam . Od rana szklanka wody mineralnej i witaminki . Na obiad ryba z rusztu z surówką z kapusty . Wczoraj po zajęciach zrobiłam sobie 12 kilometrowy spacer - ze szkoły do domu . Czuje się lżejsza . W poniedziałek się zważę i wam napiszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam łatwiej gdyż wracałam z koleżanką , więc plotkowałyśmy i nawet nie zauważyłyśmy kiedy znalazłam się pod blokiem . A muszę zaznaczyć ,że miałam ze sobą dwa opasłe tomiska książki w torbie . Po całym dniu w szkole ( lekcje skończyłam o 11:45 , potem dwie godziny okienka , a potem od 13:45 doświadczenia do 17 . Więc dwa opasłe tomiska : jedna to analiza ilościowa a druga to biologia . Po zapachu odczynników chemicznych odechciało mi się jeść . Więc po powrocie do domu wypiłam tylko szklankę koktajlu z mrożonych truskawek bez cukru i położyłam się spać . I o północy wstałam wyspana . Więc wzięłam zrobiłam sobie kawy (bez cukru) i zasiadłam do pisania sprawozdania z doświadczeń . Nawet nie wiem kiedy zasnęłam z komputerem na kolanach . Obudziłam się o 6 . I teraz dalej się uczę aby popołudniu ( jak pogoda się poprawi iść na spacer z psem do parku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast siedziec na kafe, to lepiej wezcie sie do roboty!!! hahah pamietam te plany, wiecej bylo planow efektywnego uczenia sie niz samego uczenia :P powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odeszłam od książek . Po obiedzie był pomarańcz , a na kolacje grahamka z plasterkiem chudej szynki ( domowej roboty) i pół papryki . Czuję się bardzo najedzona . Zapewnie zjem jeszcze marchewkę . Ale to później jak będę powtarzać słówka z angielskiego . Ze spaceru nici . Ale zrobię sobie peeling .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×