Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Spasliaczek

DIETA NORWESKA

Polecane posty

Gość Spasliaczek

Zapewne wiele z was slyszalo na temat diety norweskiej.Wlasnie minelam pierwszy dzien.Czuje sie dobrze ale co moge powiedziec po pierwszym dniu:) Probowalam juz wiele diet np.Dukana (przez miesiac z 4 kg mimo ze zawsze trzymam sie dokladnie zalecen) dieta kopenhaska (4 dni dostalam okres i prawie zemdlalam... prawie 3 kg ktore nie wrocily) kocham jajka i grejfruty wiec nie powinno byc zle:)Jak ktos jest chetny zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruzia z przedziałkiem
witam, ja sie dołączam, od dzisiaj zaczynam;) za miesiąc wychodze za mąz, chcialabym wazyc ponizej 70 kg... Waga wyjsciowa 76 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruzia z przedziałkiem
witam, ja sie dolączam, za miesiąc wychodze za mąz, chcialabym wazyc ponizej 70... Na dzien dzisiejszy waga pokazuje 76 kg :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalena....X
Masz rację, dieta jest super :classic_cool: Ja dziś ma 6 dzień :) rano 2 jaja i herbatka w południe sałatka owocowa i kawa , po południu wołowina gotowana , surówka warzywna i herbatka. Wczoraj miałam szpinak, do którego dodałam dwie łyżki jogurtu 1% - szpinak wtedy jest smaczniejszy. Co do grejpruta, też go bardzo lubię. Jajaka...hm, pierwszy dzień był trochę trudny.... 9 jaj ale.... do przeżycia:) Najważniejsze!!!!, szósty dzień i prawie 4 kg mniej:classic_cool: Za tydzień będę już LASKA!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta Norweska Śniadania: 1-2 gotowane jajka, herbata lub kawa (dzień pierwszy stanowi wyjątek zjadamy 3 jajka - zawsze gotowane) Dzień 1: II śniadanie - grejpfrut, 3 jajka, herbata lub kawa, obiad - 3 jajka, kromka chleba, surówka warzywna- bez sosów i oleju, kawa lub herbata Dzień 2: II śniadanie- 1-2 jajka, grejpfrut, kawa lub herbata, obiad - wołowina, seler naciowy, pomidor, ogórek i inne warzywa, kawa lub herbata Dzień 3: II śniadanie - 1-2 jajka, gotowany szpinak z łyżką jogurtu, obiad - 2 kotlety z piersi kurczaka lub jagnięciny, warzywa (jak wyżej), kawa lub herbata Dzień 4, II śniadanie - warzywna surówka, grejpfrut, kawa lub herbata, obiad- 1-2 jajka, gotowany szpinak, biały ser, kromka chleba Dzień 5, II śniadanie - 1-2 jajka, szpinak gotowany z łyżką jogurtu, kawa lub herbata, obiad - ryba, kromka chleba, surówka warzywna, kawa lub herbata Dzień 6, II śniadanie - sałatka owocowa, kawa lub herbata, obiad - wołowina, pomidor, ogórki kiszone, seler naciowy, kawa lub herbata Dzień 7, II śniadanie - zimne mięso z kurczaka lub indyka, grejpfrut, pomidor, obiad - zupa jarzynowa, drobiowe mięso, gotowana kapusta, pomidor, seler naciowy, grejpfrut, kawa lub herbata. Dieta norweska stworzona została w szpitalu uniwersyteckim w Oslo przez lekarzy i specjalistów żywienia. Stanowi ona jedną z najnowszych i niezwykle skutecznych diet. Dzięki niej można schudnąć aż 10 kilogramów w 14 dni. Zakazane jest stosowanie jej przez okres dłuższy niż zalecane 14 dni, jeśli zaś chcemy ją powtórzyć powinniśmy zrobić to dopiero po upływie miesiąca od wcześniejszego cyklu. Tak samo jak w przypadku różnego rodzaju innych diet tak samo i dieta norweska wymaga dyscypliny i ścisłego trzymania się narzuconych reguł. Rozpoczęta kuracja nie powinna być przerywana, jeśli jednak to nastąpi program należy rozpocząć od początku. Żywienie w diecie Norweskiej Podstawę diety stanowią jajka i grejpfruty. Należy zjadać je codziennie, przez każdy z 14 dni. Nie jest to jednak wyłączne pożywienie. Aby uniknąć monotonii swój jadłospis wzbogacamy surówkami z selera naciowego, marchewki, pomidora i ogórka konserwowego. Możemy także spożywać mięso: piersi z kurczaka, wołowinę a nawet ryby. Jednak mogą one być tylko gotowane. Całkowicie wykluczamy sól, możemy jeść chleb i zaleca się jedzenie szpinaku na wodzie z łyżką jogurtu. Dopuszczalne napoje to woda mineralna niegazowana - 2 litry na dzień, owocowe i ziołowe herbatki, słaba kawa. Olej powinien być całkowicie wykluczony. Zamiast smażenia nasze potrawy pieczemy na ruszcie, w folii lub gotujemy. Jajka czyli sedno diety powinny być wyłącznie gotowane. Stosując tę dietę nie jemy kolacji. Składa się ona z trzech posiłków : śniadania, drugiego śniada i obiadu. Rygorystyczna dieta Norweska Dieta norweska jest stosunkowo rygorystycznym sposobem odchudzania. Jej skuteczność została potwierdzona, lecz osiągnięcie zamierzonego celu wymaga wiele samodyscypliny, uporu, konsekwencji oraz cierpliwości. Podczas cyklu diety powinniśmy spożywać tylko i wyłącznie produkty dozwolone, ich ilość nie ma aż tak dużego znaczenia. Rzetelna realizacja programu diety pozwoli nam na koniec cieszyć się z zadowalającego efektu. Dwutygodniowy okres takiego odżywiania powoduje przyśpieszenie przemiany materii, w tym czasie w naszym organizmie zachodzą chemiczne zmiany, które warunkują lepsze i sprawniejsze trawieni pokarmów. Gdy zakończymy cykl nasze łaknienie powinno znacznie zmaleć, zaleca się jednak unikanie produktów bogatych w skrobie. Przykładowy jadłospis diety Norweskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalena....X
Fruzia- w tej diecie ważne są też godziny. Jeśli chcesz to skorzystaj z mojego planu:) I śniadanie- godz. 8.00 II śniadanie-godz. 12.00 obiad- między godz. 16-tą a 17-tą Godzin i jadłospisu należy trzymać się rygorystycznie!!! Nic dodatkowego! Ja korzystam z takiego jadłospisu- podaję linka. http://www.szukaj-diety.pl/dieta-norweska.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalena....X
:D :D Fruzia, no identyczny jadłospis :) Ale jak o 7-mej wypiłaś kawę, to powinnaś zjeść i jajka. Uwierz, należy trzymać się godzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasliaczek
Czesc:)Widze ze nie bede sam:)Ja juz drugi dzien i czuje sie bardzo dobrze mam 174 i 96 kg tluszczu:/(olaboga) zwaze sie dopiero po 6 dniu:)Mam podobne godziny jedzenia,Pamietajcie zeby nie uzywac soli!!BUziaczki:) ooo i mam pytanko spotkalam sie z dwiema roznymi wersjami jezeli chodzi kiedy ta diete mozna powtorzyc ...czyli za miesiac czy za rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coconut_69
dołączam... dziś mój pierwszy dzień. Waga startowa 69kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasliaczek
Z tego co wiem mleka i cukry czy tam slodziki nie wolno ale co do gumu to nie mam pojecia.Wiem ze przy diecie kopenhaskiej nie wolno gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno, ja bez mleka kawy i herbaty nie wypiję, ale zmniejszyłam to mleko o połowe, daję dosłownie kapinkę..:D Słodzik też nie jestem wstanie wykluczyć. A gumy bez cukru są ratunkiem dla mojego oddechu, bo po tych jajkach to wiecie jak jest.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasliaczek
ja uwazam ze jak dodamy troche mleka nic sie nie stanie:) Po 2 dniach waga pokazala -1.5 :)mialam sie nie wazyc ale nie dalam rady...cos jest najdziwniejsze wstalam dzisiaj rano i nie bylam w wcale glodna(szok):) A jak wasze sprawy kibelkowe??Ja nigdy nie mialam problemy i codziennie chodze a teraz czasami nawet 2 razy. Wiec zaczynamy a dokladnie zaraz konczymy dzien 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasliaczek
Zjadlam szpinak z jog nat i z jajeczkiem i bylo przepyszne!!!Wlasnie popijam sobie herbatke:)ale sie napchalam.Za malo pije:(Musze wziasc sie w garsc i zaczac wiecej pic.A wam jak idzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z trudem przetrwałam dzień II diety....... Nie chodzi tu o odczuwany głód, bo jakoś nie w tym rzecz, dzisiaj np. przez godzinę leżało przede mną ciasto na talerzyku, patrzyłam, ale się nie skusiłam. Chodzi o to, że czułam się dzisiaj bardzo słabo, od południa do teraz boli mnie głowa :( Zobaczymy jak będzie jutro, jeśli podobnie to będę musiała przerwać dietę....chociaż nie chciałabym tego, bardzo zależy mi na schudnięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
III dzień diety za mną, dzisiaj czułam się całkiem dobrze, rano po jajkach i kawie poszłam na bieżnię i rowerek, ćwiczyłam w sumie 40 min. Troche pokombinowałam z posiłkami, na lunch miał być szpinak z jogurtem i jajka, a były jajka i pomidor (nie było czasu na szpinak), a na obiad mialo być filet i surówka, a był filet i szpinak. Wszystko w biegu. Po 2 dniach 1,3 kg mniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasliaczek
4 dzien zakonczony:) Od 2 dni codziennie wieczorem boli mnie glowa:/ nie wiem czy od komputera czy od diety??? Jutro nie zblizam sie do laptopa to zobaczymy.Ale mi dzisiaj ciemny chlebek na obias smakowal mniemmmmmmm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja wczoraj miałam dzień wpadkowy, wyskoczyłam na jeden dzień w góry, więc ciężko mi było jechać z zapasem jedzenia, i to jeszcze takiego, które nie daje energii do chodzenia po górach. Dzisiaj powtarzam wczorajszy zawalony 6 dzień, dalej kontynuuję dietę. Wczoraj waga rano pokazała 72,5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anej
hmm ja jestem juz na 3 dniu.. jak narazie jest ok choc odczuwam straszny glod wieczorem ale pije wode. mam pytania odnosnie jadlospisu: 1.jak przygotowywujecie szpinak( gotowany) bo jak ja go gotowalam to chwile trzymalam a zrobila sie po porstu papka( kupilam listki szpinaku pakowane) 2.czy do sera bialego mozna dodac troche jogurtu naturalnego ? 3. zupe jarzynowa robicie normlane jak na zwykly obiad? 4. jak przygotowaliscie rybe i inne miesa? 5. w jadlospisie dopuszczone jest takze chleb czy musi to byc koniecznie razowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neta!!!!
Witam,dieta jest opisana w 7 dniach a co z 8 dniem itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 dnia zaczynasz wszystko od nowa. Ja dziś jestem na 2 dniu tej diety. Zobaczymy czy będzie waga spadała. Na razie od wczoraj mam 0,5 kg mniej wiec spada mimo tych jajek (nie zjadlam wczoraj 8 tylko 4 i jedno bialko) dziś też planuje skończyć na 2. Troche przesadzona ilość jajek ale grejpfruty sa pyszne. Ja je miksuje na mus i wypijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neta!!!!
Super,fajnie że jesteś taka konsekwętna,bo ja to nie wiem czy dam radę,zawsze chodziłam na siłownię i chudłam.A teraz wyjechałam do Anglii i przytyłam 10 kg,zaczęlam chodzić na siłkę ale waga stoi w miejscu a ważę teraz 75kg.Może czas na jakąś dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neta!!!!
A jeszcze jakie miej więcej godziny jedzenia,bo ja to mogę sniadan nie jesc lecz pozniej nadrabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak z godzinami posiłków bo ja mam bardzo nieregularny czas jedzenia zalezy od tego co danego dnia mam do zrobienia i o ktoej musze wyjść a o której wrócę. Staram się to rozlożyć rozsądnie na caly dzień bo tak to rano czuje się napchana a wieczorem jestem strasznie slaba i zla z glodu. Jak rozkładam jedzenie na caly dzień to czuje się dobrze. U mnie trzeci dzień. Jeszcze 11 i zobaczymy jakie efekty. Na razie imponujące bo waga dziś pokazała 61 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajsshdv
a ta lepsza norweska czy kopenhaska bo sa podobne jaka wybrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy co kto lubi. Ja bylam kiedyś na kopenhaskiej jak bylam nastolatką i się odchudzalam przed 100dniowką. Schudlam bardzo dużo ale mimo ze minęlo tyle lat to nadal pamietam smak sałaty z oliwą i sokiem z cytryny i mięsa bez soli. To nie dla mnie. Wolę jaja, grejpfruty i salatkę z pomidorów i ogórków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajsshdv
dzieki , mysle jeszcze na dieta niełaczenia ale tam z tymi odstepami picia przed i po godzine nie wydole tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×