Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dieta skrobiowa

Polecane posty

Gość gość

Niedawno natknęłam się na temat diety dr Mc Dougalla. Czy jest tu ktoś, kto ją stosuje i zechce podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skrobia to paliwo roślin, im więcej jej sobie dostarczysz, tym szybciej utyjesz... Tak na zdrowy chłopski rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta daje rewelacyjne efekty, cofa się nadwaga ale też niektóre schorzenia. Poczytaj książkę "Zdrowie bez recepty". Polecam.Dokładnie wytłumaczone są procesy jakie zachodzą w organiźmie w czasie jedzenia skrobii. Ja zaczynam od dzisiaj. Po tygodniu zważę się. Może ktoś zacznie ze mną-będzie przyjemniej razem walczyć na tej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chodzi o mąkę ziemniaczaną i inne produkty zawierające skrobie to przede wszystkim z umiarem. Jak już wspomnieliście to paliwo roślin stymulujące szybszy wzrost więc zależy do czego jest Ci ta dieta. Ja często używam tej mąki np do sosów , zamiast zwykłej pszennej , chociaż wolę zagęszczać ostatnio inaczej. Blenderuje warzywa panasonicem i to jest najlepszy sos do mięs a nie mączny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguszek
Przeczytałam książkę, zaczęłam stosować dietę. Rzecz się działa w listopadzie i kilka imprez zniweczyło działanie diety. Przez dwa tygodnie pozbyłam się czterech kilogramów, moja sylwetka zmieniła się tak, że nie poznawałam sama siebie, zachwyt znajomych i rewelacyjne samopoczucie! Nie bardzo rozumiem opinię mędrca, który tu zaprezentował swoją "wiedzę" i chłopski rozum....ale nie zamierzam polemizować, bo mi szkoda czasu. Po świętach zaczęłam na nowo i zamierzam traktować ją teraz poważnie, jako sposób na życie, a nie dietę na chwilę. Bardzo mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie sa zasady diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Główne zasady to wyeliminowanie wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, a także tłuszczu, również roślinnego. Podstawą diety są rośliny, które zawierają dużo skrobi, na przykład ziemniaki, marchew, bataty, kukurydza, przeróżne kasze, a także warzywa które są ubogie w skrobię. Zalecane jest także spożywanie owoców, ale w niewielkiech ilościach. Uważam, że najlepszym źródłem informacji na temat diety jest jednak książka "Zdrowie bez recepty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokeke
No dobrze,ale od dawien dawna wiadomo,że aby witaminy przyswoiły się naszym organiźmie,trzeba razem z warzywami spożyć olej,bądź tłuszcz...co z tą żelazną zasadą-nieaktualna;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę. Muszę schudnąć kilka kg w ciągu miesiąca. Ta dieta jest jakby stworzona dla mnie. Lubię kaszę, warzywa, płatki owsiane,ziemniaki ...A przy okazji mogę poczuć się zdrowiej. Martwi mnie tylko brak jakiegokolwiek tłuszczu. Lubię masło i sałatki z dodatkiem sosu winegret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że faktycznie na tej diecie można schudnąć, bo zapycha sie warzywami oraz kaszami. Pytanie tylko, jak długo można na niej pociągnąć. Brak tłuszczu w końcu się odbije na zdrowiu. I nie piszecie nic o białku. Też go nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
białko jest jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega działanie diety McDougalla? Produkty skrobiowe są źródłem składników (węglowodanów, białka, błonnika, tłuszczu, witamin i składników mineralnych) w odpowiednich proporcjach oraz przeciwutleniaczy i fitozwiązków. Natomiast zawierają mało składników niebezpiecznych dla zdrowia, powodujących rozwój chorób, jak tłuszcze nasycone, cholesterol, tłuszcze typu trans, białko zwierzęce oraz substancje zakwaszające, posiadające właściwości zapalne i przyczyniające się do rozwoju chorób serca, zawałów, nadciśnienia, zapalenia stawów, nowotworów. Zdaniem McDougalla dieta oparta na skrobi, dzięki małej zawartości tłuszczów nasyconych typu trans, cholesterolu, białka zwierzęcego i substancji zakwaszających, powoduje zmniejszenie masy ciała, poprawę stanu skóry, poprawę wydolności organizmu. Białko znajdujące się w produktach zwierzęcych jest niebezpieczne dla zdrowia szczególnie ze względu na wysoką zawartość aminokwasu siarkowego - metioniny, która w organizmie jest przekształcana do homocysteiny - związku powodującego zawały serca, udary, choroby układu krążenia, demencję czy depresję. http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lecznicze/dieta-mcdougalla-oparta-na-skrobi-zasady-i-efekty-diety-skrobiowej_42567.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnoszę temat. Dlaczego tak mal osób interesuje się tą dietą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blenduje a nie blenderuje, czego to ludzie nie wymysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś stosował tę dietę? Dlaczego jest tak mało popularna, chociaż wygląda na to, że jest bardzo zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest tu ktoś, kto stosuje tę dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam zamiar - właśnie jestem po glodówce, więc na razie czeka mnie kilka dni odbudowy, a potem zamierzam sie żywić zgodnie z zaleceniami tej diety. Przy czym to nie jest dieta, ale po prostu sposób odzywiania na całe życie. I jeszcze sprostowanie bo chyba nie wszyscy zrozumieli - wyglucza się tłuszcze zwierzęce i OGRANICZA roslinne, a nie eliminuje w ogóle. Zaleca się jeść orzechy, siemie lniane, pestki dynii itp. jako źródło tłuszczu (nie oleje, oliwy) - ale też w umiarkowanych ilościach oczywiście. Tak więc jeśli się ktoś martwi, ze jakieś witaminy się nie przyswoją bez tłuszczu, to nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruba_pyrka
Ja przeczytalam ksiazke i zamierzam od czerwca stosowac, bo jestem gruba:(, ktos dolacza sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś nie jestem przekonana, ponieważ te wszystkie diety owocowe czy warzywne to zazwyczaj powodują jakiś mega efekt jojo jak się je przestanie stosować, czy wypadnie się z diety z przyczyn niezależnych od nas, ja postawiłam na iqgreen, może jako uzupełnienie takich normalnych posilków z tą srkorbią? No nie wiem. Będę obserwować wątek, zobaczymy jak Wam będzie szło ze stosowaniem i jakie będą efekty po osiągnięciu wagi "idealnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×