Odpowiedz na ten temat

Dieta warzywno owocowa cz 2

• DelicjaMarzec 2017.04.04 [11:54]
    serduszko.gif Witam serduszko.gif wszystkich zainteresowanych tematem diety warzywno-owocowej, inaczej zwanej postem warzywno-owocowym lub dietą dr Ewy Dąbrowskiej lub postem dr Dąbrowskiej kwiatek.gif
    x
    Dieta składa się z 2 etapów - 1. postu warzywno-owocowego i 2. zdrowego odżywiania.
    x
    Poniżej wklejam najważniejsze informacje skopiowane z 1 części wątku o diecie WO:
    x
    Etap 1: W czasie kuracji oczyszczającej zaleca się spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak:
    x
    • korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan)
    x
    • kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior)
    x
    • cebulowe (cebula, czosnek, por)
    x
    • dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia)
    x
    • psiankowate (pomidory, papryka)
    x
    • liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe)
    x
    • owoce (jabłka, grapefruity, cytryny).
    x
    Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej.
    x
    Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym.
    x
    Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysokozmineralizowanej wody (np. Muszynianka). Wolno używać soli z mikroelementami."
  • DelicjaMarzec 2017.04.04 [12:01]
    Przykładowy jadłospis na diecie WO:
    x
    kwiatek.gif Dzień pierwszy:
    x
    Śniadanie:
    - Sok marchwi
    - Zakwas buraczany
    - Surówka: kapusta pekińska, 1/4 pomarańczy, cytryna
    - Surówka: seler korzeń, marchew, jabłko, ocet jabłkowy
    - Gotowane warzywa: marchew, koperek zielony
    - 1/2 grapefruita
    x
    Obiad:
    - Zupa: cebulowa
    - Surówka: sałata zielona, pomidor, cebula
    - Surówka: dynia, jabłko, czarna porzeczka, cytryna
    - Gotowane warzywa : kalafior w ziołach
    - Owoce: jabłko
    x
    Kolacja:
    - Sok lub inny napój: jabłkowy
    - Surówka: biała rzodkiew, jabłko, rodzynki
    - Surówka: brokuł, ogórek kiszony, czosnek
    - Gotowane warzywa: bigos ze świeżej kapusty
    - Dodatek surowych jarzyn: pomidor
    x
    kwiatek.gif Dzień drugi:
    x
    Śniadanie:
    - Sok z marchwi
    - Zakwas buraczany
    - Surówka: biała kapusta, marchew, jabłko, ocet jabłkowy
    - Surówka: brukiew, jabłko, rodzynki, zielona pietruszka
    - Gotowane warzywa: biała rzodkiew, zielona pietruszka
    x
    Obiad:
    - Zupa: jarzynowa
    - Surówka: cukinia, jabłko, rodzynki
    - Surówka: tarty kalafior, ogórek kiszony, czosnek
    - Gotowane warzywa: buraki czerwone faszerowane
    - Owoce: arbuz
    x
    Kolacja:
    - Sok lub inny napój: sok pomidorowy
    - Surówka: czarna rzepa, jabłko, marchew, zielona pietruszka
    - Surówka: kapusta czerwona, 1/4 pomarańczy, cytryna
    - Gotowane warzywa: jabłko pieczone faszerowane maliną
    - Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony
  • DelicjaMarzec 2017.04.04 [12:04]
    kwiatek.gif Dzień trzeci:
    x
    Śniadanie:
    - Sok z marchwi
    - Zakwas buraczany
    - Surówka: kabaczek, jabłko, rodzynki
    - Surówka: pomidor, sałata zielona, seler stołowy, szczypiorek
    - Gotowane warzywa: brokuł gotowany w ziołach
    - Owoce: 1/2 grapefruita
    x
    Obiad:
    - Zupa: bogracz (jarzynowa zakwaszana ogórkiem kiszonym)
    - Surówka: pietruszka korzeń, jabłko, marchew, cytryna
    - Surówka : papryka, rzodkiewka, cebula, kiszony ogórek
    - Gotowane warzywa : kapusta faszerowana warzywami z przecierem pomidorowym
    x
    Kolacja:
    - Sok lub inny napój: sok jabłkowy
    - Surówka: por, truskawka, jabłko
    - Surówka: czerwone buraki, kiszona kapusta
    - Gotowane warzywa: leczo jarskie
    - Dodatek surowych jarzyn: papryka
    x
    kwiatek.gif Dzień czwarty:
    x
    Śniadanie:
    - Sok z marchwi
    - Zakwas buraczany
    - Surówka: kiszona kapusta, marchew, jabłko, szczypiorek
    - Surówka: brokuł tarty, jabłko, jagody, cytryna
    - Gotowane warzywa: cebula, zielona pietruszka
    x
    Obiad:
    - Zupa: pomidorowa
    - Surówka: seler korzeń, cebula czerwona, rzodkiewka, szczypiorek
    - Surówka:biała rzodkiew, jabłko, koperek zielony
    - Gotowane warzywa: szaszłyk warzywny
    x
    Kolacja:
    - Sok lub inny napój: sok warzywny zakwaszany cytryną
    - Surówka: kabaczek, jabłko, truskawki
    - Surówka: biała kapusta, marchew, cebula, jabłko
    - Gotowane warzywa: mus owocowy z mieszanych owoców
    - Dodatek surowych jarzyn: ogórek kiszony
  • hanaxxl 2017.04.04 [12:10]
    Hejka
    Delicjo ja ciągle za Tobą więc jestem, fajnie że pomyślałaś o nowym wątku
    ale się napracowałaś dzięki☺
    Pozdrawiam wszystkie !!
  • shefali3 2017.04.04 [12:11]
    Ja jestem już w 2 tygodniu wychodzenia z postu i chudnę dalej. Także super, super, super!! Zawsze tak mam po poście ze dalej schodze z wagi.
    Wlasciwie wlaczylam wszystko do jadlospisu oprocz mąki. Czyli zero chleba, makaronu, ciastek itd. Ale nie mogę się oprzeć gorzkiej czekoladzie i rodzynkom w czekoladzieusmiech.gif
    Warzywa nadal jem ale jednak duuzo mniej.
  • DelicjaMarzec 2017.04.04 [12:16]
    Hana - sama nie wymyslalam, tylko skopiowalam z poprzedniego watku oczko.gif
    na 4 stronie jest jadlospis na 12 dni, http://f.kafeteria.pl/temat/f12/dieta-warzywn o-owocowa-p_3170829/4
    x
    shefali3 - napisz swoj przykladowy jadlospis jesli mozesz usmiech.gif
    fajnie, ze waga dalej spada! usmiech.gif
    x
    lece cos ogarnac, bo mnie z roboty wywala jezyk.gif
  • gość 2017.04.04 [13:28]
    ale pieknie opisane ... delicja marzec .. dzieki ....no to teraz mozna dietowac jak wspomnialam '' po swietach.....
    ja sie nie wcinam tu tylko z zaciekawieniem poczytuje oppopozdrawiajsetem poczytywaczka he he ...
  • DelicjaMarzec 2017.04.04 [18:30]
    gość dziś [13:28] wymysl jakis nickname, bo glupio mi pisac do Ciebie per 'gość' oczko.gif w dniu drugim dniu, w ostatniej pozycji jest blad, bo nie mozna arbuza na WO! a propos tego co pisalas na starym watku, to ja po swietach dalej tu bede usmiech.gif Wielkanoc to moj 33 dzien, wiec jeszcze zabawie w tym watku usmiech.gif
    x
    Mi niedobrze caly dzien i glowa boli, nie wiem czy to przez pogode, czy jakis kryzys? Mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej usmiech.gif
  • shefali3 2017.04.04 [21:17]
    Delicja trzymaj się! Ja też miałam kryzysy!
    Jeszcze nie zrobilam badan po poscie ale caly czas się wybieram.
    Teraz juz jak mogę jesc normalnie to czuję się wysmienicie. I wazne dla mnie jest zeby nie dopuscic do przejedzenia.
    AA i biorę sobie witaminki rozne i magnezusmiech.gif
  • shefali3 2017.04.04 [21:18]
    Marianna gdzie jestes? Jak ci idzie? Jak waga?
  • Marianna 2015 2017.04.05 [10:04]
    Jestem
    Waga stoi, choć +0,8 kg się utrwaliło.
    Zaczęłam się przyglądać mojej diecie.
    1 płat śledzia po wiejsku, czyli 100 gram ma 253 kcal
    Jak do tego wypiłam na śniadanie soczek marchewkowy to mi wyszło już 348 kcal
    potem zjadłam puszkę kukurydzy (228 kcal) i wypiłam kawę zbożową z mlekiem kozim. Jest godzina 10.00 a ja zjadłam już 603 kcal! I właśnie jestem głodna, będę jeść.
    Co bym nie dotknęła to ma kalorie.
    Nic dziwnego że nie chudnę. Zbyt kalorycznie jem. Musiałabym ograniczyć śledzie, ale obawiam się, że mogę się rzucić na coś innego. Coś treściwego muszę przecież zjeść.
    Pozostaje zjadać więcej warzyw. U mnie teraz więcej owoców niż warzyw.
    Mam jeszcze w pracy 2 banany, kilka mandarynek, ogórka szklarniowego, 2 gruszki, sok jabłkowy i byczki w puszce.
    Zobaczymy ile z tego skonsumuję. Pomierzę przez kilka dni kalorie, by się przyjrzeć temu mojemu jedzeniu.
  • gosc nieidealna 2017.04.05 [10:21]
    Witam was,jestem tu nowa i bardzo chcilabym do was dolaczyc.Rozpoczynam post chociaz za bardzo nie wiem od czego mam zaczac.Moim glownym celem jest zrzucenie kilogramow ktore zadnym cudem nie moga mnie opuscic.Zmagam sie z efektem jo jo po poprzedniej diecie.
  • gość stary Ada 2017.04.05 [12:27]
    A tu Was mam!
  • gość stary Ada 2017.04.05 [12:46]
    Marianno czyli znalazlaś przyczynę czyli krok do przoduoczko.gif
    Ja po D juz mam +1 kg, a nigdy tak nie miałam, zawsze jeszcze cos spadło. Tylko na swoje nieszczęście zamiast przejść na zdrowe odżywianie to sobie zafundowalam protokół autoimmuno co to mi nie służył zupełnie. Do dzis nie doszłam całkiem do siebie.
    Jakby ktos sie dziwił, ze przy stałych biegunkach utylam to sprawa jest prosta, wiecznie głodna i wymęczona lądowałem w siebie prawie jak z taśmociagu.
    Dochodzę do wniosku, ze jak nie mam reżimu jakiegos konkretnego to wszystko mi sie rozłazi jak meduzie... I tu skubne, tam ugryze, ówdzie chapnę. Nałapię w ten sposób duzo za duzo.
    Ponieważ za 3 miesiace mam 2 uroczystości rodzinne mam plan zmieścić się w moje ubrania, w ktore nie wchodzę obecnie zamiast zawalac szafę nowymi.
    Jeszcze nie mam pojecia jak to zrobię...
    Na razie tydzień prowadzę w ten sposob, ze 1 dzien jestem na skokach,2 dodaje białka, 2 dodaje węglowodany zbożowe, reszta czyli 2 dni to D, ale wszystkie owoce i warzywa oraz tłuszcze.
    Czy to mi pomoże nie wie niktoczko.gif
    Ale jest plan, do ktorego sie stosuje i chociaż tyle robie dla psychiki.
    Gratuluję spadków oraz podejmowanych przez Was dziewczyny wysiłków.
  • Marianna 2015 2017.04.05 [14:11]
    Ada, kolejne moje spostrzeżenie to takie, że jem za dużo słodkich owoców. Najgorzej, że nie mogę sobie nałożyć za dużego rygoru, bo całkowicie się rzucę na to co niedozwolone. Tak funkcjonuje moja psychika.
    Chyba jednak policzę przez jakiś czas te kalorie i jak zjem za dużo, to postaram się poćwiczyć.
    Mam wątpliwości co do Twojego katowania się. Odpuść te za małe ciuchy, kup sobie coś na aktualny rozmiar.
  • Marianna 2015 2017.04.05 [14:12]
    Nieidealna wygoogluj stronę Ewy Dąbrowskiej, tam jest masa informacji o diecie. Będziesz wiedziała od czego masz zacząć.
  • gość stary Ada 2017.04.05 [14:54]
    Marianno,
    a na mnie rygor wpływa mobilizująco a nie deprymującousmiech.gif
    To co na mnie źle wpływa to dwie rzeczy.
    Podjadanie...bo gotuje co innego dziecku, co innego mężowi, a co innego sobie. I tak tu skubne i tam. Bo czy jeden kotlecik moze zaszkodzić? A jak dziecko zupy niedoje to przeciez szkoda, zeby sie zmarnowala, prawda? A potem tez musze pomyśleć o sobie skoro wszyscy mieli obiad to czemu nie ja?
    I tak zbieram sobie...smutas.gif
    A druga to jak sie zapetlę w pracy, a czasem siedze i mysle nad jakas sprawą kilka godzin, potem na szybko cos ogarne na mieście to sie okazało, ze głodu nie czułam, a potem rzucam sie na to od czego jestem silniejsza i nie rzuca sie na mnie.
    Wtedy jem za duzo, rzeczy "złe",bardzo kaloryczne byleby szybciej sie napędzić.
    A owoce sa rzeczywiście zdradliwe. Ja chociaż bananów staram sie nie nadużywać.
    A rzeczy mi szkoda i tyle. A nie sa w jakis kosmicznych rozmiarach, bo 36/38, a teraz lokuje sie na 40/42. Chyba 3 miesiące to dobry czas na to, zeby zjechać rozmiar.
    Przeciez jak bede wygladac jak parówka w celofanie czy baleron w siatce to i tak kupie co innegousmiech.gif
  • hanaxxl 2017.04.05 [15:07]
    Hejka !!
    Ale się dzisiaj zapracowałam w pracy ,
    ale jestem melduje: że trzy tygodnie mineło na liczniku -6 oby tak dalej chociaż teraz waga spada zdecydowanie mniej niż w pierwszych dwóch tygodniach,kurcze chyba pije za mało wody wogóle nie chce mi się pić po tych warzywach wy też tak macie?
    x
    judyta gratulacje super spadek wagi i fajnie że dałas rade do końca z jakiej wagi startowałaś jeśli można wiedzieć?
    co do zdrowego odżywiania a raczej wychodzenia z postu to z tego co ja wyczytałam to powinno się stosować minimum 1 /3
    postu czyli jak masz 6 tyg postu to 2 tyg
    wychodzenia a póżniej oczywiście zdrowe odżywianie ale tu zaraz pewnie dziewczyny mnie zakrzyczą
  • hanaxxl 2017.04.05 [15:09]
    Hejka !!
    Ale się dzisiaj zapracowałam w pracy ,
    ale jestem melduje: że trzy tygodnie mineło na liczniku -6 oby tak dalej chociaż teraz waga spada zdecydowanie mniej niż w pierwszych dwóch tygodniach,kurcze chyba pije za mało wody wogóle nie chce mi się pić po tych warzywach wy też tak macie?
    x
    judyta gratulacje super spadek wagi i fajnie że dałas rade do końca z jakiej wagi startowałaś jeśli można wiedzieć?
    co do zdrowego odżywiania a raczej wychodzenia z postu to z tego co ja wyczytałam to powinno się stosować minimum 1 /3
    postu czyli jak masz 6 tyg postu to 2 tyg
    wychodzenia a póżniej oczywiście zdrowe odżywianie ale tu zaraz pewnie dziewczyny mnie zakrzyczą
  • gość 2017.04.05 [15:18]
    cd bo ucieło posta wrrr...
    shefali3 ile planujesz wychodzić z postu ?
    i fajnie że nadal chudniesz
    delicjo mam nadzieję że wróciłaś do żywych i wszystko ok
    nieidealna proponuję Ci przeczytać książki dr Dąbrowskiej i zaglądać na forum ja tak robiłam i robię
    Pozdrawiam całą resztę i trzymam kciuki za was
    hannaxxl
  • Marianna 2015 2017.04.06 [08:42]
    shefali to pisz co jesz, bo chudniesz
    ja dziś zamieniłam śledzia na galaretkę z indyka i zamiast 243 kcal wyszło mi 76 kcal
    mam też 2 banany, ale podnoszą mi strasznie kcal, od jutra przynoszę już tylko 1 banana
    zostały mi na dziś słodkie owoce (gruszka, 4 mandarynki), które miałam zjeść wczoraj, ale odłożyłam by obniżyć wartość kaloryczną posiłków
    Już jutro postaram się o więcej warzyw w zastępstwie owoców.
  • Marianna 2015 2017.04.06 [08:50]
    hanaxxl świetny spadek, gratuluję!
    tak trzymaj
    ja 9 kg zgubiłam przez 6 tygodni
  • zbijamywage_pl 2017.04.06 [08:52]
    Taka ciekawostkausmiech.gifhttp://zbijamywage.pl/zasady-odchudzania/piec iu-mistrzow-detoksykacji
    Walczysz z kilogramami? Zerknij na: zbijamywage.pl
  • Agata468 2017.04.06 [13:45]
    Cześć dziewczyny, chciałabym zacząć post,ale zastanawiam się czy nie poczekać,aż skończą się święta? Jestem pewna,ze w świąteczna niedziele nie uda mi się oprzeć pokusie i wtedy te pare dni pójdzie na marne smutas.gif . Co myślicie?
  • ani64 2017.04.06 [18:00]
    Witam wszystkich na diecie w-o .Czytam wasz watek chetni bo juz kiedys robilam ta diete i bardz mi odpowiadala jednak szybko nabylam zgubione kg.Dlatego postanowilam wyprobowac diete Dr. Fuhrmana.to dieta gdzie trzeba jesci 1/2kg zieleniny suroewj ,1/2 kg
    zieleniny gotowanej,1 filizanke straczkowych zeby zahamowac glod, do tego minimum 4 owoce i 30 g orzechow .W wersji poszerzonej mozna 1 filizanke kartofli albo kasz albo makaronu ale pelnoziarnistej. Mysle ze to moglo by wam pomoc w wychodzeniu z diety w-o. Joel Fuhrman napisal ksiazke "Jesc by zyc"
  • Marianna 2015 2017.04.06 [22:00]
    Agata zacznij po świętach.
  • DelicjaMarzec 2017.04.07 [13:00]
    Czesc!
    Nareszcie mam net!!
    Na komorce nie bylam w stanie pisac na kafe, szlag mnie trafial...
    Mam nadzieje, ze juz wszystko bedzie ok usmiech.gif
    x
    U mnie średnio, tj. dietuję dalej, nie mam apetytu, raczej wciskam w siebie jedzenie, ale zdrowotnie źle sie czuję smutas.gif
    Bardzo bolą mnie stawy kolanowe (nigdy mnie nie bolaly), ale tak dziwnie, nie reumatycznie (jak na zmiane pogody) tylko jakby ktos gwozdzie wbijal, że chodzić nie dam rady smutas.gif
    Nie wiem czy to kryzys czy cos innego, ogrzewanie termoforem pomaga, ale po jakims czasie bol wraca smutas.gif
    I w zwiazku z bolem srednio u mnie psychicznie smutas.gif
    Jakies glupie i dolujace mysli mnie dopadaja, a nie powinny, bo rozwiazalo sie pare powaznych spraw, ktore ciagnely sie od dluzszego czasu, wiec teoretycznie powinnam byc w euforii...
    x
    Mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze, a przynajmniej lepiej niz u mnie usmiech.gif
  • gość stary Ada 2017.04.07 [16:56]
    Delicjo,
    powodzenia i niech złe myśli odejdą w siną dal...
    Czasem jest tak, że mamy trudne do rozwiązania problemy, sprawy, sytuacje i jestesmy w ciągłym napięciu, stresie. To sa negatywne emocje, ale jednak emocje. Trzymają nas w stanie wyższej gotowości, troche jak zwierze, ktore musi byc czujne i gotowe na atak.
    I kiedy przychodzi rozwiazanie wszystkie te sznurki, ktore pociągały nas troche jak marionetkę nagle sa jak przecięte. I tak wlasnie organizm odpuszcza.
    X
    Niedobrze, żebyś jednak nie jadła, nie za bardzo da sie funkcjonować tylko na tlenie. Czy ból kolan moze byc efektem ozdrowienczym jesli kogos nigdy nie bolały to nie mam pojęcia.
    W każdym razie dla kolan, a właściwie dla głowy lepiej, zeby tak myślećoczko.gif
    X
    A ja sie trzymam wytyczonego planu. Dobrze sie czuje, a jako bonus mam, ze czuję od razu jak zjem coś czego mój organizm nie akceptuje.
    Mam dobre samopoczucie, energię i nie ciągnie mnie do złego jedzenia.
  • hanaxxl 2017.04.09 [17:43]
    Hejka! u mnie 26 dzień ogólnie ok tylko zastanawiam się co będzie za tydzień mam na myśli święta na szczęście tylko 2 dni,
    jakich przeżyć na razie nie mam pomysłu , oprócz tego żeby pojechać do kogoś w goście , ale znowu ciągle te pytania wiem bo już jedną imprezę rodzinną przeżyłam na diecie i jeszcze to szykowanie w domu masakra...
    x
    Delicja mam nadzieje że wszystko ok i to tylko kryzysy ozdrowieńcze jaki masz plan na święta bo ja naprawdę nie chciałabym przerwać postu WO
    X
    Dziewczyny dzięki za miłe słowa one naprawdę dużo dają
    Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę mam nadzieję że doleci bo już raz pisałam i nici
  • DelicjaMarzec 2017.04.09 [19:38]
    grrr, nie ma mojej wczorajszej wiadomosci smutas.gif
    x
    Ada ciesze sie, ze dobrze sie czujesz usmiech.gif a ten bonus to nie taki zly, nie bedzie Cie ciagnelo do zlych rzeczy oczko.gif
    x
    Chyba faktycznie zeszla adrenalina i napiecie ostatnich kilku miesiecy i oklaplam psychicznie, tak sobie mysle, ze moze to nawet nie ma zwiazku z postem?
    x
    Hana w swieta bede jesc tak jak w dzien powszedni, nigdzie nie wyjezdzamy, nikt do nas nie przychodzi, wiec i pokus nie bedzie usmiech.gif ponadto TZ ma dyzur telefoniczny, wiec swieta beda malo swiateczne... ale dorwalam korzen chrzanu i chyba zrobie cwikle usmiech.gif
    szkoda, ze nie mozemy kiszonek, bo bylby oszukany zurek vege na soku z kiszonych ogorkow usmiech.gif
    Dalszej rodzinie czy znajomym mozesz powiedziec, ze sie przytrulas i tylko po konkretnych warzywach nie boli Cie brzuch oczko.gifjezyk.gif
    x
    U mnie zaczyna sie goracy okres w robocie, bo wdrazamy nowy projekt (jakby nie mozna bylo przelozyc na "po swietach" oczko.gif ) wiec bede miala urwanie glowy, ale bede sie meldowac usmiech.gif
    A i kolana przestaly bolec smiech.gif wiec od razu swiat stal sie piekniejszy smiech.gif
    x
    Milego i dobrego tygodnia Dziewczyny kwiatek.gif
    ps. wysle czy znowu zniknie w czelusciach kafe?
  • palka159 2017.04.09 [19:45]
    dietka fajna, ja uważam jednak, że każdą dietę można wspomóc jakimiś zdrowymi tabletkami, np IQacai - są to naturalne tabletki, nie zawierają żadnej chemii, mają nawiększą zawartość jagod acai (a każdy zna ich super właściowości) no i chrom! :d a jagódki idealnie pod dietę WO, ja polecam usmiech.gif tabletki już przetestowałam i efekty mam, a dietka WO bardzo ciekawa, chyba sie skuszę usmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...