Odpowiedz na ten temat

Dieta warzywno - owocowa

• kate210 2006.01.03 [13:22]
    Zachęcam, aby w tym wątku omówić plusy i minusy diety, spostrzeżenia na własnym przykładzie, wymiana opinii... jeśli o mnie chodzi, przymierzam się do niej od dość dawna, ale narazie brak mi silnej woli. O diecie dowiedziałam się z jakiegoś programu telewizyjnego, gdzie wszyscy ją wychwalali, bo nie dość, że się chudnie, to poprawia wygląd skóry, samopoczucie, ogólne wyniki badań są również na wyższym poziomie.
  • Zobacz także:

• kate210 2006.01.04 [15:44]
    Szukam tej diety w internecie, ale nie wiem czy o to chodzi, bo nazwa w miare zwyczajna i obawiam sie, ze wiele diet odpowiada tej nazwe. Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilam. Czy istnieje choc jedna strona poswiecona tej diecie?
  • kate210 2006.01.04 [18:52]
    Czy ktos ma ta dietke?
  • maziaczek5 2006.01.04 [19:23]
    mw
  • kate210 2006.01.05 [13:33]
    maziaczek5 - Czy to jedyny warunek tej diety? Warzywa i owoce, ktore wypisalas w dowolnych ilosciach, a co z czestotliwoscia posilkow, godzinami ich spozywania, no i o ktorej ostatni posilek? Z tego co wiem, owoce lepiej jest wczesniej niz pozniej, czy tak? Jeszcze natknelam sie w internecie na informacje, ze na tej diecie zalecane jest spozywanie od 400 do 600 kcal...ale naprawde niewiele mozna znalezc w sieci, bo juz szukalam..
  • maziaczek5 2006.01.05 [18:45]
    Gamlas - nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią Dr Dąbrowska w swojej książce pisze, że ilość pokarmów jest dowolna. Powinno się jeść tylko to co wcześniej napisałam - warzywa ubogie w substancje odżywcze. Nie należy spożywać ziemniaków, roślin strączkowych, chleba,mleka, oleju,mięsa ani słodkich owoców gdyż hamują utratę wagi ciała i tym samym hamują procesy spalania własnych złogów tłuszczu i zwyrodniałych tkanek. Organizm musi się przestawić na spalanie wewnętrzne. Jeżeli wprowadzimy inne pokarmy możemy zrobić więcej szkody.Nie pić mocnej herbaty, kawy,alkoholu ani palić papierosów.

mw
  • kate210 2006.01.06 [18:32]
    A ja znalazlam cos takiego:
    "W czasie kuracji oczyszczającej zaleca się spożywać warzywa ubogie w substancje odżywcze, takie jak:

• korzeniowe (marchew, burak, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan)

• kapustne (kapusta biała, włoska, kalafior)

• cebulowe (cebula, czosnek, por)

• dyniowate (ogórki, zwłaszcza kiszone, kabaczek, dynia)

• psiankowate (pomidory, papryka)

• liściaste (sałata, seler naciowy, zioła przyprawowe)

• owoce (jabłka, grapefruity, cytryny).

Nie należy spożywać wtedy zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mięsa, mleka, oleju ani słodkich owoców - są zbyt odżywcze i hamują spalanie wewnętrzne. Dodanie ich do diety przestawia odżywianie na tor spalania zewnętrznego, co może spowodować szereg niedoborów pokarmowych wynikających z niewystarczającego dowozu składników pokarmowych w proponowanej diecie warzywno-owocowej.

Nie należy pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu ani palić papierosów. Warzywa zaleca się spożywać w postaci soków, surówek, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmu jest dowolna. Kolejność jego spożywania - nie. Najpierw (20 minut przed posiłkiem) pijemy świeży sok (roślinne enzymy trawienne w nim zawarte ułatwiają trawienie), potem owoce, surówki i warzywa gotowane lub duszone. Po kilku dniach uczucie głodu znika, co sprzyja ograniczeniu ilości pokarmów. Szczególnie zaleca się spożywać pokarmy zawierające bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek i chrzan (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym.

Rośliny zielone (pietruszka, sałata, koper, pokrzywa, kapusta) są źródłem m.in. dobrze przyswajalnego wapnia, co zapobiega odwapnieniu organizmu, a także zawierają cenny magnez i żelazo. Zaleca się również picie wysokozmineralizowanej wody (np. Muszynianka).Wolno używać soli z mikroelementami."

• kate210 2006.01.06 [18:41]
    Jak widac nie jest bez roznicy kolejnosc posilow (tzn. forma, w jakiej sa przyjmowane). Mam pytanie do tego soku - nie mam mozliwosci samodzienleno przygotowania soku (jak sie domyslam warzywnego) ze wzgledu na brak sokowirowki, tudziez innych sprzetow oczko.gif zatem czy mozna dostac w sklepie taki 'czysty' i bez zadnych dodatkow sok warzywny...raczej w to watpie, bo zawsze jakas sol, albo konserwanty sie znajduje, ale moze cuda sie zdarzaja... oczko.gif
    Pozdr.! usmiech.gif
  • maziaczek5 2006.01.06 [19:29]
    zapomniałam dodać że dietę stosowałam jakieś 3 lata temu przez 6 tygodni niestety nie byłam zachwycona mimo że nie było żadnych odstępstw wszystko wg. książki to efekty raczej mizerne - ubytek 4 kg, które to bardzo szybko wróciły więcej jej nie powtórzę ale od czasu do czasu przez kilka dni odżywiam się tylko warzywami i owocami.

mw
  • gamlas 2006.01.06 [20:08]
    ile sie chudnie .. to zalezy od wagi wyjsciowej .
    w tej diecie i samej p dr EWIE Dąbrowskiej chodzi w tej ksiażce o zmiane odzywiania juz na całe zycie .. a nie tylko na 6 tygodni.
    wiec po dicei tez trzeba trzymac rezim.
  • maziaczek5 2006.01.06 [20:33]
    do Gamlas - ale ja się nie objadam mam spowolniony metabolizm, poza tym pokaż mi osobę która bardzo dużo schudła i utrzymała wagę powiedzmy przez 5 lat. Niestety trzeba przyjąć do wiadomości że skłonność do nadwagi będzie się miało całe życie jeżeli od dziecka się było grubym bo komórek tłuszczowych nie da się zlikwidować a jedynie zmniejszyć ich objętość. Wiem coś o tym, schudłam 25 kg i czasem trudno mi trzymać reżim ale nie dopuszczam do tego żeby przybyło mi więcej niż 4 kg.

mw
  • gamlas 2006.01.06 [21:01]
    to tego ci zazdrosze .. ze ten reżim możesz utrzymac .. bo ja własnie z tym mam problem .. za cholere nie moge ..
    ciagle tyje spowrotem . teraz na tej warzywnej moze sie zmobilizuje/ale wiesz chodze na basen . na aerobik wody . i instruktoraka .. laska niesamowita....... az dla niej warto przychodzic i napatrzec sie na taka figureusmiech.gif ... ale ostatnio pogadałaysmy.. i okazało sie ze ona przez lata była pulpet. ale sie któregos razu zawzięał ... potem urodziła dzieci .. i dalej sie trzyma .. dzieci maja juz po kilka lat i dalej sie trzyma .. ale du zo cwiczy . .. i mówi ze jak czasmi sobie pozoli na jedzenie .. i nagle przyjdzie jej do głowy ile sie namęczyła zeby do takiej sylwetki doporowadzic to przestaje jesc. ale ma zasade.. cały tydzień reżim i cwiczenia.. a niedziela .. odpust bozy ............
    i ja tez bym tak chciała .. tylko .. ja nigdy nie moge zaprzestać na tej niedzielismutas.gif
  • gamlas 2006.01.06 [21:24]
    zrób sobie lewatywe .. zaraz ci ubedzie te 2 kg .. ja byłam ostanio na czyszczeniu jelit. 2,5 kg mniej po jednym razie
  • maziaczek5 2006.01.06 [21:27]
    dzięki za radę popytam czy w moim mieście gdzieś to robią.

mw
  • gamlas 2006.01.06 [21:36]
    to sie nazywa hydrocolonoterapia. oczyszcza jelita ze złogów. starego jedzenia zalegajacego w jelitach .
    mozna tez zrobic lewatywe samemu .. sa podobno specjalne gruszki w aptece ..usmiech.gif
  • gamlas 2006.01.16 [22:46]
    noooooo i az dziwne ale wytrzymuje na tej diecie.
    tylko cebula i czosnek mi nie wchodzi... waga leci w dół.
    chodze tez na basen i rowerek ......... mo9że tym razem sie uda..
    ale byłam dzisiaj w na ryneczku .. i na widok pączka , ciepłych bułeczek , serów żółtych .. myslałamże mi język to tyłka ucieknie smutas.gif to niesprawiedliwe .............. że jedni moga , a drudzy nie
    ale jak tak mnie rozpacz bierze.. to zaraz sobie mysle .. jakie to wszystko niezdrowe.. ostatnio .. było głosno .. że aby łososie były tak pieknie rózowe .. dodaje sie do nich silnie rakotwórcze substancje!!!!!!!!!!... więc lepije te warzywa moze usmiech.gif
    ale i tak sobie obiecałam .. że po zakończeniu 6 tygodni.. tak jak p. dr nakzała .. będę wchodziła powoli w kasze, chleb razowy .. i dalej dieta.. ale w każda niedziel zrobie taki wielkii odpust bozy .. iz jem wszyztko naraz .......... usmiech.gif 0 .. o matko jaki to człoweik łakomczuch
  • enja 2006.01.17 [19:36]
    rany, jak ty wytrzymasz te 6 tygodni, naprawdę podziwiam
    ja też zaczęłam podobną dietę, ale nie zakładam jak długo, bo wtedy tylko będę się stresować, że jeszcze tyle czasu przede mną, w każdym razie staram się myśleć, że przeszłam na nią głównie dla zdrowia
    a ile owoców zjadasz dziennie? bo ja w niedzielę zjadłąm chyba 5 jabłek, pewnie to trochę za dużo?

• enja 2006.01.27 [08:38]
    Gamlas,

Co u Ciebie? Napisz coś o przebiegu diety, proszę. Bardzo interesuje mnie taki sposób odżywiania.

• Agoola 2006.05.19 [20:28]
    Ja też byłam na tej diecie, dwa tygodnie. Przeprowadziłam ją w sierpniu, gdy jest duży wybór warzyw i owoców. Czułam się rewelacyjnie. To dieta lecznicza. W tym roku wybieram się do Gołubia Kaszubskiego. Jest tam ośrodek dr Dąbrowskiej.
  • kiri1122 2006.05.31 [14:17]
    up! usmiech.gif
  • kaka29 2006.06.01 [10:10]
    Właśnie przeczytałam dwie książki Ewy Dąbrowskiej i przymierzam się od jutra do stosowania takiej diety. Traktuję ją jako sposób na oczyszczenie organizmu, odzyskanie energii,
    której ostatnio mi brakuje i po cichutku marzę o zgubieniu 5-8 kg (mam za sobą pociążowe 11 kg, ale do ideału jeszcze brakuje). Postaram się zaglądać i pisać conieco.....
    Trzymajcie kciuki
  • kobieta Szreka 2006.06.02 [10:39]
    czesc kaka usmiech.gif to ja sie dolanczam bo i tak jestem od trzech dni na owocowo - warzywnej. Dzis sniadanko: 2 banany, lyzka rodzynkow, sok z cytryny

53,8 /168
  • alama1kota 2006.06.05 [08:46]
    ehhhh....spróbuje i ja tej diety, a nóz widelec ;D
  • kiri1122 2006.06.05 [13:34]
    Ja juz tez jestem na tej diecie usmiech.gif
  • majo 2006.06.21 [11:08]
    witajcie
    ja te dietę juz raz stosowałam rok temu
    wytrzymałam 5 tygodni, schudłam 8 kilo
    ale mam pewne spostrzeżenia
    unikac słodkich owoców - np. jabłek. Lepiej zajadać grapefruity, bo jablka maja dużo węglowodanów, spowalniaja chudnięcie i chyba powoduja wzrost apetytu
    raczej poszukac sobie tabelkę z zawartościami węglowodanów i tym sie sugerować wybierając warzywa
    jestem 3 dzien na tej dietce, 2 kilo mniej, jabłek unikam teraz, pije wode mineralną Muszyna (ma duzo mikroelementów) oraz herbate Pu-Erh (czerwoną)
    mam do zgubiena 25 kilo smutas.gif

• yolk 2006.09.10 [14:32]
    Kobieta Szreka, na tej diecie nie wolno jeść bananów i rodzynek, bo mają za duże wartości odżywcze. Z owoców tylko cytryny, grejpfruty i jabłka, co juz było tu wielokrotnie mówione.
  • upupupup 2006.09.11 [19:46]

• casmirrr 2006.12.02 [19:29]
    widze ze nikt nie odwiedza juysh tej stronki!!!!!! A mi tak bardzo zalezy jestem w 3 dniu tej diety i chciałabym z kimś popisać na ten temat zeby byc 100% pewna czy wszystko robie okiusmiech.gif jeski jet ktoś tak miły to help me!!!!! Buziaki (mam nadzieje ze ktos napisze)
  • casmirrr 2006.12.02 [19:30]
    widze ze nikt nie odwiedza juysh tej stronki!!!!!! A mi tak bardzo zalezy jestem w 3 dniu tej diety i chciałabym z kimś popisać na ten temat zeby byc 100% pewna czy wszystko robie okiusmiech.gif jeski jet ktoś tak miły to help me!!!!! Buziaki (mam nadzieje ze ktos napisze)
  • casmirrr 2006.12.02 [19:34]
    hejkausmiech.gif widze ze nikt dawno nie oswiedzał tej stronkismutas.gif
    Ja własnie jestem w 3 dniu tej diety i chciałabym z kimś popisać zeby miec pewność ze wszystko robie dobrze!!!!!!
    Buziaczki i pozdrowionka (mam nadzieje ze ktos napisze i bedzie ze mną w tej trudych chwilach diety...gdy bede miałą wachania co do jedzienia)...papapa

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...