Odpowiedz na ten temat

Francuska dieta proteinowa

• francuska a jak się czujesz 2008.05.26 [19:32]
    na tej diecie ? głód dokucza? W jakim jestes wieku ?
  • Zobacz także: Czym się różni dieta oxy od diety Dukana

• francuska d 2008.05.26 [19:46]
    Nie jestem w ogole glodna,troszke glodna bylam na zajeciach ale pobieglam w przerwie do sklepu po drobiowe kabanosy,zjadlam dwa i bylo ok oczko.gif wlasnie wazne jest zeby miec przy sobie cos do jedzenia,aby sie potem nie rzucic na niedozwolonesmutas.gif czuje sie jak zwykle oczko.gif mam 24 latausmiech.gif
    Postaram sie jak najszybciej zeskanowac najwazniejsze rzeczy z ksiazki.Ja swoja przez neta kupilam,nawet nie pamietam ile dokladnie kosztowala,pewnie mniej niz 30 zlotych.
  • masza18 2008.05.26 [20:03]
    Ja mam dokładnie tyle samo:24 latasmiech.gif i sporo do gubienia,od jutra startuję i obiecuję że się nie poddam,bede spokojnie czekac na skan ksiązki a na razie jakbym czegos nie wiedziala to Cie Francuzko podpytamusmiech.gif

• francuska d 2008.05.26 [20:19]
    Pytaj śmiało usmiech.gif mam nadzieje ze do tej pory jest wszytsko jasne
    No i jeszcze jedno : dieta dzieli sie na 4 etapy:
    1.Faza uderzeniowa(najszybciej sie chudnie)nawet do 5 kilo w 5 dni(mozna tez tą faze trzy dni stosowac,albo nawet 10 ,ale po konsultacji z lekarzem(to wszystko zalezy od tego ile sie chce schudnac i ile nieudanych prob odchudzania za namipechowiec.gif
    2.Faza powolnego spadku wagi.okolo kilogram ,poltora na tydzien.
    3.Stabilizacja(10 dni na kazdy zgubiony kilogram)
    4.Po fazie stabilizacji : raz w tygodniu nalezy sobie zrobic dzien proteinowy,taki jak w fazie uderzeniowej.

• ok ale 2008.05.26 [20:21]
    faza uderzeniowa to ta w której jada się same proteiny -5 dni-i prosteiny z warzywami-5 dni-i tak w kółko na zmianę poki nie osiągnie się celu ,tak?
  • francuska d 2008.05.26 [20:25]
    "ok ale
    faza uderzeniowa to ta w której jada się same proteiny -5 dni-i prosteiny z warzywami-5 dni-i tak w kółko na zmianę poki nie osiągnie się celu ,tak? "

Faza uderzeniowa-same proteiny,potem juz przechodzi sie na faze spokojnego spadku wagi :jedzenie protein z warzywami(ja jem przez 5 dni,ale autor podaje rozne warianty,chociaz twierdzi ze wlasnie te 5/5 jest najbardziej skuteczne)potem znowu same proteiny no i tak w kolko.

• achhh rozumiem 2008.05.26 [20:38]
    i to są te wszystkie proteiny ,ktore wymienilas wczesniej,nic poza tym ? I nie ma ograniczenia jesli chodzi o ilosc ?

bardzo Cię przepraszam,że tak wypytuję ale chce ustrzec się błedowusmiech.gif
  • francuska d 2008.05.26 [20:55]
    tak,dokladnie tak usmiech.gif nic poza tym pechowiec.gif ale jak ktos lubi mięcho i ryby to az takie poswiecenie to nie jest ,zwlaszcza że nalezy jesc do woli jezyk.gif
  • maziaczek5 2008.05.26 [20:55]
    Bardzo dobra dieta, stosuję ją już 4 tygodnie. U mnie chudnięcie przebiega etapami. W ciągu pierwszych 5 dni proteinowych schudłam 2,5 kg, następnym razem niestety nic ale jestem wytrwała i waga pomału spada. Nie jestem głodna, nie muszę liczyć kalorii, coś pięknego.
    Podstawowa zasada tej diety - WSZYSTKO ALBO NIC
    co oznacza, że nie wolno oszukiwać ( aaa zjem tylko trochę tego czy tamtego, przecież nic się nie stanie) niestety ale niweczy to cały wysiłek.
    Podoba mi się też to że dieta ta obejmuję kilka etapów tzn. odchudzanie i stabilizację wagi czego niestety nie przewidują inne diety i pozostawiają nas samych sobie i niestety najczęściej efekt jo-jo gotowy.
    Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości.
    Polecam kupienie tej książki naprawdę warto

mw
  • faktycznie dietka fajna 2008.05.26 [20:57]
    chociaz nie przepadam za mięchem,zdecydowanie wolę ryby,jajka,sery smiech.gif no ale drobiem nie pogardzę smiech.gif
  • francuska d 2008.05.26 [21:03]
    Maziaczek, a ile wazylas przed odchudzaniem?Bo od tego tez zalezy spadekusmiech.gif
  • maziaczek5 2008.05.26 [21:19]
    mięso nie musi być, można jeść ryby zwłaszcza owoce morza, jajka zwłaszcza białka, ser biały chudy, jogurty, kefiry najlepiej 0,5 % tłuszczu.
    BARDZO WAŻNE!!!!!! KONIECZNIE CO NAJMNIEJ 1,5 L PŁYNÓW
    Woda daje nerkom możliwość usunięcia ubocznych produktów przemiany materii. Niedobór wody w trakcie kuracji odchudzającej jest toksyczny dla organizmu i może również zmniejszyć lub zablokować utratę wagi.
    Można pić kawę, herbatę, ziółka i napoje typu light
    Teraz jestem już trzeci raz na samych proteinach.
    Mój przykładowy jadłospis:

rano: placek proteinowy, jogurt lub jajecznica z 3 białek (czasem dodaję 1 żółtko) i plaster chudej wędliny

obiad: gotowane mięso lub ryba

kolacja: biały ser lub gotowane mięso

Chcę pozbyć się ok. 8 kg (ponad 20 zgubiłam wcześniej) ale co najważniejsze utrzymać wagę bo efekt jo-jo nie jest mi obcy.

mw
  • maziaczek5 2008.05.26 [21:24]
    Zaczęłam od wagi 67,6 kg teraz jest 64 kg.
    Książka naprawdę mnie przekonała, przeczytałam ją z 10 razy. Wiem że spadek wagi może być różny, na warzywach i proteinach waga może się zatrzymywać a nawet wzrosnąć ale jest to naturalne.
    Będę wytrwała. Wywaliłam całą masę innych książek o odchudzaniu które przyniosły mi więcej szkody niż pożytku.
    mw
  • francuska d 2008.05.26 [21:26]
    ojej super, że juz tyle schudlas,w ogole jak ci sie udalo zrzucic te 20?
  • francuska d 2008.05.26 [21:30]
    Nie jesz troche za malo?jezyk.gif Ja dzisiaj zjadlam duzo wiecej niz ty zwykle jezyk.gif
  • maziaczek5 2008.05.26 [21:45]
    Największą wagę jaką miałam to 90 kg. Schudłam dzięki różnym dietom ale najwięcej dzięki diecie cambridge, niestety najczęściej po 3 miesiącach było jo-jo no i tak to męcze się już kilka ładnych lat i naprawdę mam dość.
    Mam nadzieję, że ta dieta uwolni mnie w końcu od tego problemu.
    Porcje jedzenia są spore, dziś w pracy zjadłam kubek 400g kefiru i 3 łyżki otrąb owsianych i myślałam, że pękne. Z utęsknieniem czekam na warzywa bo to jedzenie jest trochę monotonne no ale to tylko 5 dni.
    Gdyby więcej osób chciało stosować tą dietę to warto by było założyć osobne forum - bardziej czytelne - co Ty na to Francuska d???
    Ciekawe tylko kto będzie miał na tyle silną wolę. Większość topików pada - niestety.

mw
  • francuska d 2008.05.26 [21:51]
    Heh,niezly pomysl z tym forum,tylko wolalabym poczekac chociaz do konca pierwszej fazy bo dopiero jestem w trakcie pierwszego dnia usmiech.gif no i nie wiem do konca czy mi sie uda schudnac.Ale jak chcesz teraz to jak najbardziej zakladaj,postaram sie pomóc.usmiech.gif
    PS:A na razie mozna zobaczyc jak sie tutaj topic rozwinie i ewentualnie zachecic swoimi wynikami inne pragnace schudnacusmiech.gif
  • maziaczek5 2008.05.26 [22:02]
    Masz rację, zobaczymy jak to będzie. Jeśli topik padnie to trudno ja i tak zostanę przy tej diecie.
    Tak na marginesie nauważyłam, że wcale nie mam ochoty na słodycze a przyznam, że za nimi przepadam.
    Nie zaglądam do internetu codziennie więc pewnie spotkamy się za kilka dni, to zdam relację jak mi idzie.
    Dobrej Nocy.
    mw
  • Do maziaczek 5 2008.05.26 [22:11]
    Do maziaczek 5 - mozesz podac swoj wzrost?. Jak udalo Ci sie zrzucic z 90 kg na 64 kg?
  • maziaczek5 2008.05.26 [22:45]
    164 cm. Długie lata walki z nadwagą różnymi metodami i dziesiątkami diet, nie zawsze zdrowymi - niestety, tak to jest jak się człowiek łapie wszystkiego aby tylko schudnąć zamiast zrobić to raz a dobrze. Rozregulowałam sobie metabolizm i żadna dieta już na mnie nie działała dopiero ta.

mw
  • masza18 2008.05.27 [10:27]
    witam;] Przed chwilą zjadłam placka proteinowego,calkiem niezły jesli chodzi o smak.Co u WaS dziewczynki ?usmiech.gif

• masza18 2008.05.27 [11:00]
    do zobaczenia,wpadnę późniejlapka.gif

• francuska d 2008.05.27 [14:52]
    Ja po nocy waże połtora kilo mniej.Oczywiscie większosc to woda ale mimo wszystko takie cos niezmiernie cieszy usmiech.gif
    Dzis rano zjadlam dwa drobiowe kabanosy,trzy plasterki szynki drobiowej, a teraz jakies dwiescie gramow wedzonego filetu z indyka i popijam cole bez cukru.Tak gdzieś o 5-tej chcę ugotowac na parze udka z kurczaka(trzy ,ale takie pojedyncze,i powinno wystarczyc do rana,jakby co to mam jeszcze maslanke i jogurt usmiech.gif jutro chyba sie skusze na placka proteinowego,kupilam serek, ktory chyba sie do tego nada,jeszcze musze poszukać w domu otrębowusmiech.gif
    A na jutro kupiłam ponad kilogramowy udziec z indykaoczko.gif chyba dwa dni go bede jadla ;P Nawet ja nie dam ray zjesc tyle na raz oczko.gif Chyba go upieke,ale jeszcze sie zastanawiamusmiech.gif

• masza18 2008.05.27 [15:45]
    Francuska ,gratulejszyn.Ja oprocz placka proteinowego zjadlam chudego sera bialego,teraz pije kawkę z chudym mlekiem ,a potem wszamię gotowaną pierś kurczaka,w międzyczasie zjadlam 3 plastry szynki drobiowej smiech.gif

nie czuję glodu ,a to najwazniejszeusmiech.gif

• masza18 2008.05.27 [15:46]
    idę po colę bez cukru:a co mi tam,jak mozna to dlaczego sobie odmawiać ? nie ?smiech.gifsmiech.gif pausmiech.gif
  • francuska d 2008.05.27 [16:29]
    teraz czas na kurczaczka mniam smiech.gif

• francuska d 2008.05.27 [16:30]
    no baaa,jak można to można,przyjemniej sie pije niz wode i zanim sie czlowiek obejrzy juz te poltora litra jest smiech.gif
  • do francuski 2008.05.27 [17:22]
    a oprocz plackow proteinowych to co innego mozna zjesc na sniadanie ? A te kabanosy na pewno są dozwolone?
  • francuska d 2008.05.27 [17:27]
    mozna co sie chce,byle z tych grup ktore wymienilam wczesniej,a co do kabanosow to przekonana nie bylam,ale skoro to wedlina drobiowa to czemu nieoczko.gif
  • francuska d 2008.05.27 [17:50]
    ja juz po obiedzie,ledwo wcisnelam w siebie udkooczko.gif dziwne,ale moze dlatego ze wczesniej wypilam maslankeusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...