Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Toss_and_Turn

Jakie słodycze wybierać?

Polecane posty

Gość Toss_and_Turn

Zastanawiam się, które słodycze są mniejszym złem, a ktore większym? Czy w grę wchodzi tylko liczenie kalorii, czy coś innego? Czy lepiej jeść czekoladę, ciasta domowe, czy batony, czy może wafle lub ciastka? Osobiście skłaniam się ku czekoladzie. Ktoś ma jakieś wiarygodne dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj historię cukru. Nie Pamietam adresu. Cukier sztuczny stosunkowo od niedawna jest znany człowiekowi wiec organizm nie mógł go wczesniej znac. Wiec cukier produkowany ten biały jest czymś co organizm malo zna. Jest szkodliwy. Wieku nazywa go biała śmierć. Odżywia grzyby żyjące w naszych jelitach.. Czesto gdy rozwiną sie one za bardzo zachwiana zostaje równowaga wiec zaczynają sie choroby.. Ja bardzo choruje na jedną. Moj przyjaciel mial zawał serca spowodowany przerostem grzyba od alkoholu ktory jest cukrem! No w cudzyslowiu.. A jego tata zmarł na chorobe ktora zaczela sie w jelitach, zniszczyła inne narządy wewnętrzne przez zaburzenie równowagi organizmu przez co po latach.. Cukier to bardzo powolna smierc jedz go jak najmniej. Chyba ze pytasz ktory mniej tuczy.. Wiec-chyba ten ktorego nie jemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli lubimy słodycze wybierajmy te z czekoladą. W ziarnach kakaowca występują flawonoidy, które są naturalnymi antyoksydantami i zwalczają działanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Mitem jest, że czekolada szkodzi na cerę… Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych i trybu życia, ale zasadniczo wszystko zależy jaką czekoladę jemy. Najzdrowsza jest gorzka, zawiera magnez, jeśli wybieramy mleczną, warto wybrać taką z orzechami - ma więcej minerałów. Czekolada biała – nie ma zaś ani grama ziarna kakaowca – to sam cukier i tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tequilka 84
Toss and Turn ja gdzies tu wyczytalam ze na deserek mozna zrobic sobie galaretke, zanim stężeje to dodac do niej serek homogenizowany, lub biały zmielony, wymieszac do dokladnie i zjesc jak wszystko stwardnieje. ja na pewno sprobuje ale dopiero po kopenhaskiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam słodycze
gorzka czekolada lody-najlepiej śmietankowe galaretki domowe z serkami odtluszczonymi unikac slodyczy na mące to na pewno,czyli ciast ,ciasteczek itp unikac batonow nadziewanych-to bomby kaloryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do słodyczy to zawsze lepiej (zdroweij) jeść te upieczone samemu, bo przynajmniej wiesz, co jest w środku, a do sklepowych dodają różne barwniki, spulchniacze i inne smieci. Ale pod względem kaloryczność - wsio rawno, i to i to ma duzo kalorii. Jak czekolada to faktycznie najzdrowsza gorzka (min. 70% kakao). Ponoc mleczna nie ma w ogóle cennych wartości. To samo batoniki - kicha, nie powinno sie tego jeść. Oczywiście nawet przy zdrowej diecie, jak sie człowiek sporadycznie na cos skusi to nie umrze :-) Ten przepisa galaretka + serek homogenizowany - smaczne, ale trzeba cukru dosypać, aby smakowało, wiec w sumie beee. Jak chcesz cos osłodzić to lepiej cukrem trzcinowym, miodem, lub melasą - zdrowiej, ale też mają sporo kalorii, więc też nei można przesadzać. Ja słodzę kawe miodem własnie i bardzo mi ta wersja smakuje. Ze zdrowych słodkich przekąsek to na pewno warto jesć suszone owoce (koniecznie niesiarkowane!!!!). Można też samemu upiec - np. ciasteczka owsiane (był o tym watek niedawno + przepisy), ciasto marchwiowe, pierniczki według przepisu św, Hildegardy z Bingen. Generalnie myslę, że tradycyjnych przepisów na ciasta i ciasteczka można tak zmodyfikować, aby wyszło zdrowiej - czyli zamiast cukru - miód/melasa, zamiast oleju - masło (najlepiej ghee), zamiast białej pszennej mąki - żytnia lub orkiszowa, nie dodawać cukru wanilinowego (bo też sztuczny), ani proszku do pieczenia jeśli nie trzeba. I jeszcze cos - maly trik - jak masz ochotę na słodkie, to przekąś czerwoną surowa paprykę. Czasem są słodsze od jakbłek - pyyycha, mi bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jem żadnych ciast, ciasteczek jedynie czekoladę gorzką, niecodziennie, ale ...zawiera magnez sporadycznie mleczną rodzynki, inne słodkie owoce zawierają cukier i nie pomagają w odchudzaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawa i znowu musze Cie prostowac ... 100g makowca = 350kcal, 100g ryzu = 350kcal ... wnioski oszczedze, bo sa oczywiste. Zeby nie bylo, ze tylko sie czepiam ... - dokladnie - "jak sie człowiek sporadycznie na cos skusi to nie umrze", o ile to nie rtec ;) Toss ... fajnie zadane pytania :) Licza sie glownie kalorie oraz ... sklad. Jesli planujesz sobie aktywnosc fizyczna, to od razu po jej ustaniu mozesz bez zadnych konsekwencji (zwazajac na ilosc) jesc ... glukoze. Trafia one bezposrednio do miesni, z ktorych wyparowala "energia" podczas cwiczen - i ja zastepuje. Zatem warto troche pocwiczyc ciezarami, zeby oproznic magazyny ;) Poza tym ... jesli ilosc (gramatura, ladunek glikemiczny) nie sa duze ... 100-200kcal ... i miescisz sie w dziennym zapotrzebowaniu ... to nic sie nie stanie ... obojetnie co zjesz, bedzie OK. I powinniscie doprecyzowac - slodycze ... bo ja mam na mysli weglowodany - cukry. Czekolada - kakao = tluszcze. Organizm calkowicie w inny sposob asymiluje te dwa makroskladniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nagryzmolilam 😠 tylko napisalam:p :D Myslalam,ze to wystarczy,by zrozumiec:( Nie zrozumieli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuku - kazdy wie, ze piszac "na COS sie skusic" chodzi o słodycze, bo topik jest o słodyczach. Ale skoro jesteś aż tak tepy, ze trzeba CI to tłumaczyc, to współczuję Ci ...... Ponadto - autorka topiku pyta "jakie słodycze są mniejszym złem", a nie tylko o i ich kalorycznosć. Skoro więc dla Ciebie kawałek ciasta i troche ryzu to to samo pod wzgledem jakosciowym (nie mówie o kaloriach), to Ty sobei jedz ciasto, a ja jednak wolę ryz - ważyc będziemy moze tyle samo, ale ja jednak będę zdrowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galaretkę z serkiem robię i jest super :) tylko proporcje inne, bo sernik mi z tego wychodzi. na 3 serki homo waniliowe daję 2 galaretki rozpuszczone w 0,5 l. wody. nie trzeba dosładzać. galaretkę lubię do picia: na szklankę wrzątku ok 2,5-3 łyżeczki galaretki i piję gorące. wiem, że kalorie itd. ale czasem przyciśnie i co zrobić ;) innych słodkich napojów nie stosuję, więc na takie szaleństwo mogę sobie pozwolić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze w rodzinie króluje ryz zapiekany z jabłkami i cynamonem. zdrowsze raczej niż ciasteczka a dobrze robi na duszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiodmymniebie
no grubaski dobre jestescie najpierw wpier.dalacie jak świnie a potem deserki ojeju bo jka raz zjesz czekolade to od razu przytyjesz na pewno smiac mi sie z wam chce osrajcie sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArtyna
Od siebie dodam tylko że jeśli ktoś szuka herbatników to warto zawsze patrzyć na skład aby był dobry bez dodatków szkodliwych. Osobiście na przykład nie polecam takich z spółek ze zdrową żywnością na przykład chyba najbardziej znane http://www.open-youweb.com/herbatniki-lekkie-o-smaku-czekoladowym-opinia/ bo są zdecydowanie przesadnie drogie a skład wcale nie jest powalający na kolana. Warto szukać swoich aby znaleźć najlepsze - ja nadal poszukuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franekalina
Ja wybieram słodycze od http://www.tago.com.pl/ są najlepszym producentem dla mnie. Czasami nie mogę się oprzeć tym ich ciasteczkom z karmelem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tnxx
Jeśli lubicie babeczki, batony czy cukierki to sprawdźcie sobie ofertę https://konopieizdrowie.pl/slodycze a jeśli nigdy nie mieliście jeść słodyczy robionych na bazie liści konopi no to... polecam, bo są przepyszne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej takie bez cukru ;) Poczytajcie o mirakulinie i jej właściwościach 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie chcecie rezygnować z przyjemności i zdrowo się przy tym odżywiać, to zapraszam na www.igortreneronline.pl - wystarczy wejść i się zapoznać ze stroną :) Zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnb56h
Prezent dla seniora to podarunek, nad którym warto się zastanowić. Aby wybrać coś wyjątkowego, warto postawić raczej na coś oryginalnego, czego nie miał jeszcze okazji wykorzystać. https://www.harempower.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×