Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suchAshame

ma ktoś pomysł na odchudzanie?

Polecane posty

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3894101 możesz się do nas przyłączyć. A sposób? Pare rad mogę Ci dać z własnego doświadczenia - nie jedz słodyczy - dużo warzyw i owoców - posiłki rególarnie każdego dnia (np co 3h żeby metabolizm nie zwomnił) - niezaduże porcje. jedz częściej a mniej. - pij dużo wody (1l-2l) - herabata czerwona i zielona jest bardzo pomocna - ostatni posiłek jedz około 19 (najlepeij 3-4h przed snem) - nie pij do posiłku tylko 30min przed lub 30min po No to chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie Twoje rady mozna "obalic" ... napisalem komentarz to czyniacy, ale zamiast ctrl + c wcisnalem ctrl + v ... arghhh :D Konkludujac - nie udzielajcie nieprawdziwych rad, bo nimi mozecie wiecej zaszkodzic niz pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste jak drut
Dr. Szpec, co jest nie tak np w czestych posilkach, niejedzeniu slodyczny i piciu czerwonej herbaty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że czujesz się zbyd ważny... Tylko Twoje zdanie jest ważne i "prawdziwe"? No weź przestań... Niby jak byś je obalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh ... tu nie chodzi o przemadrzanie sie i o to, ze tylko ja mam racje!!! Przeciez to sa oczywiste prawdy!!! :P 1. Wlasnie, ze slodycze mozna jesc :) Oczywiscie wszystko zalezy od ilosci. Jesli zjesz dziennie 4 kostki czekolady to diecie nic zlego sie nie stanie. Po co masz pisac pozniej: \"nie moglam wytrzymac i rzucilam sie na slodycze\"!!! Wiadomo, ze to, co zakazane, ciagnie najbardziej :) Umiar przede wszystkim. Dieta to nie zadna katorga, jesli tak do niej podejdziesz to predzej ja skonczysz niz zaczniesz. 2. Wlasnie, ze nie duzo warzyw i owocow, odrobina moze byc, ale nie duzo. Warzywa i owoce to glownie weglowodany, ktore powoduja wydzielanie sie insuliny do krwiobiegu, a insulina ma taka niekorzystna (dla diety) wlasciwosc, ze blokuje spalanie sie tkanki tluszczowej. Mam nadzieje, ze rozumiecie :) stoktortka963 rozumiesz? :P ;) 3. Regularnosc jedzenia posilkow ma sie nijak do pracy metabolizmu. Najwazniejsza jest ilosc kalorii. Przemiana materii zostaje spowolniona wowczas, gdy dostarczasz organizmowi za malo kcal, a nie wowczas, gdy jadasz nieregularanie. 4. Srednio czlowiek jada 3-5 razy dziennie. Piszesz czesciej a mniej ... czyli ile razy? 7-8? 3-5 dziennie jest OK. Byly przeprowadzane badania. Jedna grupa jadla 2 razy dziennie, inna 4. Wielkich roznic nie zaobserwowano. 5. 1-2l wody to nie jest duzo. Duzo to 3-5l. Poza tym picie duzej ilosci wody nie jest zalecane. Zreszta zapotrzebowanie na wode to sprawa bardzo indywidualna. 6. W czym niby pomaga herbata zielona i czerwona? Chudniesz dzieki ujemnemu bilansowi a nie herbacie. Pomaga chyba w odchudzeniu portfela. :) 7. Ostatni posilek mozna jesc nawet 5 minut przed snem. Trzeba tylko wiedziec co, jak i kiedy jesc!!! Ja, na dietach, czesto jadlem tuz przed spaniem 100g twarogu chudego + lyzka oliwy z oliwek, dzieki czemu miesnie byly \"zakonserwowane\" na noc. Tluszcze powoduja, ze bialko wolniej sie wchlania, co jest korzystne wowczas, gdy nastepny posilek bialkowy bedzie w odleglym czasie. 8. Smialo mozna pic podczas posilkow. Sprobuj zjesc pikantna potrawe i w mysl zasady (30 min.) czekac pol godziny, zeby moc sie napic. Predzej ducha wyzioniesz :P A w kwestii diety nie ma to zadnego znaczenia. P.S. wiekszosc mojego czepiania sie wynika pewnie z nieodpowiedniego przelewania mysli przez Ananas-ke. Ale tez mam prosbe - jak piszecie rady to podajcie argumenty przemawiajace za nimi. Ananas-ka Twoja kolej: 1. Dlaczego nie jesc slodyczy? 2. Dlaczego jesc duzo warzyw i owocow? 3. Argumenty znamy, ale chybione. 4. Argumentow nie znamy, ale te, ktorych sie domyslamy bylyby chybione 5. Dlaczego pic duzo wody? 6. W czym herbata jest pomocna? 7. Dlaczego najlepiej jesc ostatni posilek 3-4h przed snem? 8. Dlaczego nie pic do posilku? Ananas-K potrafisz w ogole podac argumenty? Niestety mniemam, ze nie :( Dlatego troche to dziwne, ze udziela sie rad nie majac zbytnio pojecia o czym sie pisze :( I znowu pewnie bedzie, ze jestem przemadrzaly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety miauczydelko
nie pic do posilku, bo tak rozrzedza soki trawienne i przez to pzredluza proces trawienia, wg profesor dietetki 3 h przed snem ostatni posilek, jesli jest zbilansowany, tzn. zawirera ospowiednia ilosc bialka, weglowodanow i tluszczy oraz witamin, mikroelmentow (dietetycy uwazaja ze kazdy glowy posilek powinnien byc zbilnasowany, zgodnie z nowa piramida zywienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejbe bejbe
Dr Szpecu orientujesz ile kcal ma kakao dokładnie 250ml mleka 0,5% + słodzik i duża łyżka naturalnego kakao?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I masz pewnosc, ze to rozrzedza tak bardzo soki trawienne, ze jest to szkodliwe dla zwyklego smiertelnika, badz tez dieta zostaje przez to skazana na porazke? Czasami nie warto sobie zawracac glowy niuansami, ktorych nie stosuja nawet Ci, ktorzy je odkryli. Pamietaj, ze bialko nie moze byc magazynowane. Nadmiar zostanie wydalony, zatem 5 minut przed snem jest jak najbardziej zalecane, szczegolnie na diecie. Ja nie chce sie wdawac w jakies wielkie rozwazania na temat dietetyki. Nie interesuje sie nia az tak bardzo, zeby byc jakims autorytetem w tej dziedzinie. Interesuje mnie jednak to, dzieki czemu mozna na co dzien cieszyc sie "wymarzona" sylwetka, utrzymac ja a takze miec nad nia pelna kontrole :) A rad, dzieki ktorym to mozna osiagnac troche w rekawie posiadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie orientuje sie ile kcal ma 1 lyzka kakao. Mleko - kalorycznosc podana na opakowaniu, nie pamietam ile ma 0,5%, bo ja tylko 3,5% pijam :) Ale jak chcesz sie bawic w liczenie kcal to kuchenna waga elektroniczna jest raczej niezbedna, dzieki niej znalabyc kalorycznosc "1 lyzki kakao".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety miauczydelko
umiesz czytac ze zroumieniem? :) przeciez nie napisalam, ze uniemozliwia proces trawienie, czy jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu, tylko ze PRZEDLUZA prozes trawienia. dlatego stosujac te rade zwiekszamy efektywnosc naszego odchudzania. nie znaczy to, ze pijac w czasie posilku nie schudniemy. ja wcale sie do tego nie stosuje, bo za bardzo lubie popijac jedzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bejbe bejbe
juz sobie sama wczesniej policzyłam ale chciałam się poradzić :P fachowca .Wydaje mi się że łyżka kakao nie ma więcej niż 10-15gram więc max - 40kcal + mleko ok 60kcal suma 100kcal . a co sądzisz na temat słodzika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umiem czytac ze zrozumieniem :) Temat brzmi: " ma ktoś pomysł na odchudznanie?" Po co podsuwac pomysly, ktorych sie samemu nie stosuje i sa calkowicie "niezyciowe"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbe ... naprawde nie wiem ile ma lyzka kakao, jakbym mial kakao to bym wiedzial, bo dysponuje lyzka, jak i waga :) Tylko, ze lyzka lyzce nierowna, jak i kakao nierownie (zastosuje slowotworstwo, chyba) k a k a ... u :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety miauczydelko
ja akurat nie stosuje, ale innym te rady moga sie przydac, bo wcale im nie zalezy na pici w czasie posilku. tym sposobem moga przyspieszyc efeky, mnie tak nie zalezy. z mnogosci rad, kazdy powinien sprobowac i zobaczyc jak na niego to dziala i czy jest wykonalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powiedz jeszcze w jaki sposob przyspieszy efekty? :) Wchlonieta zostanie ta sama ilosc - kalorycznosc, zatem dla diety to nie ma zadnego znaczenia (imo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety miauczydelko
poprzez przedluzony proces tarwienia mniej energii z tego jedzenia zostanie wykorzystane,a wiecej odlozone, oczywiscie nie sa to bardzo znaczace roznice. no ale jasne, wiesz wiecej niz osoba z tytulem profesora z dziedziny dietetyki. koncze temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, zacznij sie interesowac .. to podwina ogon :P Nie interesuje mnie to, czy wiem wiecej. Interesuje mnie to, czy mam odpowiednia wiedze, zeby miec pelna kontrole nad wlasna sylwetka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie to co piszesz dr.szpec Ja też jestem zdania że odmawianie sobie posiłków które się lubi nie doprowadzi do niczego dobrego, bo prędzej czy później po to sięgniemy np.. Musielibyśmy zachować rygorystyczną dietę przez całe życie a to chyba niewykonalne. Ja sama osobiście pozwoliłam sobie dzisiaj na bagietkę z masłem czosnkowym [dużo kalorii? owszem na dodatek pustych ale nie da się ich unikać przez cały czas] zanim sobie pozwoliłam na taki smakołyk najpierw godzinę spędziłam na steperze a za chwilę będę ćwiczyć z Cindy Crawford oczywiście przy płycie jakieś 45min. Uważam że ruch to jest to czego brakuje nam najbardziej i nawet jeśli będziemy jeść tyle samo ale uczciwie zabierzemy się za sport to da najlepsze efekty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo ... (wybacz, ze pominalem pierwszy czlon, ale tak lepiej wygladasz ;) ) ... tu nie tyle chodzi o racje, ale o ukazanie sposobu myslenia ;) A nuz ktos skorzysta :) A Ty czesto lejesz na innych? :) tija79 ... Ty chyba jestes uzalezniona od cwiczen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie uzależniona ale pracuję nad tym ;) Kiedyś byłam bardzo sprawna uprawiałam sport namiętnie, potem choroba i dwie ciąże zrobiły swoje, ale czas zmienić nastawienie i zadbać o siebie. Nie pochwalam obżerania się byle czym ale wiem że w tych czasach nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować z diety \"śmieci\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzają mnie strasznie małolaty które myślą że jak nałykają się tabletek to będą szczupłe jak szczypiorki, tymczasem na lekcjach w-f są niedysponowane przez okrągły miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr spec
czy uważasz,że dieta mięsna jest dobrą dietą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może jest ktoś z Warszawy kto chciałby się przyłączyć do grupy wsparcia która rusza 18 listopada. Całę przedsięwzięcie składa się z 12 cotygodniowych wykładów o odchudzaniu i zdrowym odżywianiu oraz z opieki doradcy żywieniowego. Jest nas już 6 osób - a jak wiadomo im więcej tym weselej:) Poprzednia grupa zakończyła średnim rezultatem na każdego uczestnika 9 kg i 27 centymetrów w obwodach i my teraz też nie chcemy być gorsze:) Daj znać na xanthippe24@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Dlaczego nie jesc slodyczy? 2. Dlaczego jesc duzo warzyw i owocow? 3. Argumenty znamy, ale chybione. 4. Argumentow nie znamy, ale te, ktorych sie domyslamy bylyby chybione 5. Dlaczego pic duzo wody? 6. W czym herbata jest pomocna? 1. Jedzenie mącznych i słodyczy - skrobia, znajdująca się w produktach mącznych zmniejsza (zakleja) powierzchnię ssącą (wchłaniającą) przewodu pokarmowego, sprzyja powstawaniu w organizmie nadmiaru śluzu, a słodki smak, który mają produkty spożywcze, powoduje zwiększanie masy ciała. 2. Bo mają wiele witamin 5.Picie wody podczas diety jest jedną z najważniejszych rzeczy. Woda stanowi około 70% masy ciała szczupłych i około 50 % masy ciała otyłych osób. Jej cząsteczki są bardzo małe i z łatwością przekraczają błony komórkowe organizmu. Organizm traci wodę wraz z wydychanym powietrzem, z moczem, kałem oraz przez parowanie przez skórę. Jej niedobór niekorzystnie wpływa na stan organizmu, zaburzając jej fizjologiczną utratę Oczywiście pijąc ponad 2l wody, mogą pojawić się obrzęki rąk i stóp. 6. zielona herbata Lista dobroczynnego działania zielonej herbaty na nasz organizm jest dość długa. Japończycy wymieniają aż 61 dolegliwości, w leczeniu których napój ten może być pomocny, np.: chroni przed zawałem serca, łagodnie stymuluje krążenie, zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko zachorowań na raka, wzmacnia zęby i kości, reguluje procesy trawienne. Czerwona herbata: Badania prowadzone na uniwersytetach we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu dowodzą, że Pu-Erh: - wspomaga pracę wątroby, - obniża poziom cholesterolu, - oczyszcza organizm, - pobudza procesy trawienne, - skutecznie walczy z nadwagą, - łagodzi skutki spożycia alkoholu, - wzmacnia organizm. "6. W czym niby pomaga herbata zielona i czerwona? Chudniesz dzieki ujemnemu bilansowi a nie herbacie. Pomaga chyba w odchudzeniu portfela." "7. Ostatni posilek mozna jesc nawet 5 minut przed snem. Trzeba tylko wiedziec co, jak i kiedy jesc!!! Ja, na dietach, czesto jadlem tuz przed spaniem 100g twarogu chudego + lyzka oliwy z oliwek, dzieki czemu miesnie byly "zakonserwowane" na noc. Tluszcze powoduja, ze bialko wolniej sie wchlania, co jest korzystne wowczas, gdy nastepny posilek bialkowy bedzie w odleglym czasie." odp: jedzenie przed snem (nocą) - nocą organizm śpi. Wszystkie procesy są skierowane na regenerację komórek i odbudowywania sił. Energia „uszła” z organów trawiennych. Nocny pokarm oprócz tłuszczu, kamieni w wątrobie i nerkach - nic nie daje. "8. Smialo mozna pic podczas posilkow. Sprobuj zjesc pikantna potrawe i w mysl zasady (30 min.) czekac pol godziny, zeby moc sie napic. Predzej ducha wyzioniesz A w kwestii diety nie ma to zadnego znaczenia." opd: Picie podczas posiłków prowadzi do zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego (rozcieńcza soki trawienne) i hormonalnego. Kto je w ten sposób tyje nawet od wody. Proszę się przyzwyczajać do picia na 20 minut przed jedzeniem, lub 1 - 1,5 po jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananas :) 1. Piszesz, ze ludzie tyja od slodkiego smaku? Normalnie szok :) 2. Nie pytalem sie czy jesc owoce i warzywa, pytalem sie dlaczego DUZO!!!!! Oczywiscie teza, ze nalezy jesc duzo nie jest prawdziwa. 5. Tutaj to samo :o Napisalas, zeby pic DUZO wody!!!!! A sama podajesz argumenty swiadczace o tym, ze picie duzej ilosci wody moze byc niekorzystne. 6. Jak Ty wierzysz we wszystko co napisane ... to gratulacje :) To moze wystarczy pic tylko te herbaty i wszystko sie samo dokona? :) 7. Podczas snu organizm potrzebuje energii!!! Poza tym sama piszesz, ze odbudowuje wowczas komorki ... a niby z czego czerpie na to energie i surowiec? 8. To ja wybieram opcje picia 1-1,5 minuty po jedzeniu ;) Naprawde nie wiedzialem, ze mozna tyc od wody, szok po raz drugi. Masz jeszcze jakies - tego typu - asy w rekawie? Bezowocna taka dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę ze się topik rozwinął. dziekuję dr>szpec i pozostały za żywą dyskuję. miło poznać różne punkty widzenia. ja raczej będę piłą do posiłku bo inaczej umrę z pragnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po ciula podnosisz babo
wypad spamerko w dupe wsadź sobie te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×