Odpowiedz na ten temat

Master Cleanse - Dieta Lemoniadowa

• Ola1980 2011.01.17 [15:52]
    Witam na "moim" forum!

Dlugi czas bylam zwiazana z forum "dieta cytrynowa=woda+cytryna+syrop klonowy+pieprz cayenne", ktora to niby jest pochodna Master Cleanse. Czesto mialam wrazenie ze informacje w tym forum sa niepelne, czesto niepoprawne, bylo wiele nieodpowiedzianych pytan, kazdy robil jak chcial lub jak gdzies zaslyszal.

Dzieki temu forum trafilam na Master Cleanse, kilka razy juz przechodzilam ta diete z niezlym wynikiem. Tym razem postanowilam znalesc informacje o Master Cleanse z pierwszej reki i przeczytalam ksiazke The Complete Master Cleanse, autor: Tom Woloshyn.

Chce zrobic diete poprawnie, ksiazkowo i chcialabym pomoc innym, ktore tez chcialyby sie oczyscic, jednoczesnie troche schudnac, uzdrowic swoje cialo i zdobyc wiecej energii. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale posiadam wiedze teoretyczna-ksiazkowa, oraz prarkyczna, gdyz sama kilka razy przechodzilam juz przez Master Cleanse.

Ponizej umieszcze informacje o diecie. Prosze je uwaznie przeczytac! Napracowalam sie aby wyjasnic jak najwiecej pytan, ktore czesto pojawialy sie na wyzej wymienionym forum. Mysle ze po tej lekturze bedziecie gotowe zaczac ze mna detox!

Powodzenia! Ola

• wszystko super ale 2011.01.17 [15:54]
    mam pytanko co to dokladnie za dieta i ile mozna schudnac na niej? Ty juz ja stosowalas i z jakim rezultatem? pozdrawiam
  • Ola1980 2011.01.17 [15:56]
    Ponizsze informacje o Master Cleanse sa streszczeniem ksiazki The Complete Master Cleanse, autor: Tom Woloshyn. Moje, samodzielne tlumaczenie z angielskiego (dlatego malo idealne, ale robione z mysla o Was!)

Kto jest pomyslodawca Master Cleanse?
    Stanley Burroughs, amerykanski uzdrowiciel jest autorem „diety lemoniadowej, czyli Master Cleanse. Przepis na lemoniade powstal w 1941 roku. Burroughs jest rowniez autorem Vita-Flex i Color Therapy. Dieta Master Cleanse bylo pierwotnie stosowana w leczeniu wrzodow zoladka. Poźniej okazala sie skuteczna w leczeniu wielu innych chorób.

Po co oczyszczac ogranizm?
    W ogranizmie zbieraja sie w ciagu lat zanieczyszczenia spowodowane miedzy innymi przez spozywanie obrobionej żywności (w rodzaju białej mąki, biały cukier, biały ryż ), stresu itp.

Czy MC jest glodowka?
    MC jest programem odtoksyczniajacym cialo, dostarczajacym niezbednych skadnikow mineralnych w formie plynnej i latwej do strawienia. Dzieki temu organizm moze skupic cala swoja energie na wydzielenie toksyn, jednoczenie normalnie funkcjonujac.

Jakie sa skutki przeprowadzenia MC?
    - wiecej energii i sily
    - rozluznienie i spokoj
    - lepszy sen
    - jasnosc umyslu
    - redukcja alergii
    - większa giętkość ciala
    - spadek wagi
    - uwolnienie od uzależnień
    - redukcja opuchlizn i bolu
    - redukcja wypadania wlosow
    - poprawa stanu skóry

Jakie skladniki potrzebuje i na co zwracac uwage?
    - Syrop klonowy (ewentualnie syrop z trzciny) dostarcza organizmowi dostateczna ilosc kalorii aby zachowac dobry metabolizm. Jest zrodlem potasu, wapnia, magnezu, manganu, fosforu, sodu, zelaza, cynku, miedzi, krzemu, witamin B1, B2, B5 i B6 i kwasu foliowego. Najcenniejszy pod wzgledem ilosci i jakosci skladnikow odzywczych jest syrop klonowy o stopniu B albo C (stary system stopniowania). Jesli nie jest oznaczony stopien, nalezy wybrac syrop najciemniejszy w kolorze. Nie nalezy zastepowac syropu klonowego miodem lub innym slodzikiem! Miod jest tworzony z nektaru i bialego cukru, nie jest wiec do konca naturalny i moze wstrzymac proces oczyszczania!
    - pieprz cayenne neutralizuje kwasy, poprawia metabolizm i rozciencza krew. Jest źródłem witamin B, C, potasu, wapnia i kapsaicyny najaktywniejszego skladnika cayenne!
    - Woda niegazowana o PH 7 albo lekko wyższa. Woda wymywa i transportuje zanieczyszczenia z ogranizmu do organow je wydzielajacych: jelit, pecherz, pluca, skora.
    - cytryny, najlepiej dojrzale organiczne (bio, eko), ewentualnie limonki. Zawieraja enzymy potrzebne do trawienia i inne skladniki mineralne: potasu, wapnia, magnezu, fosforu, sodu, cynku, miedzi, selena, zelaza i witaminy C. Enzymy moga byc zniszczone poprzez swiatlo, utlenianie i wysoka temperature! Dlatego nigdy nie podgrzewac lemoniady i wypic ja w ciagu 5-10 minut!

Jak sie przygotowac do MC?
    - ustalic date (w miare mozliwosci w czasie gdy nie ma żadnych istotnych podróży, żadnych urlopów, żadnych imprez)
    - Przygotowac sie psychicznie oraz zazyc srodek przeczyszczajacy dzien przed rozpoczeciem MC
    - kupic skladniki na lemoniade oraz srodki przeczyszczajace (sol morska niejodowana, ziolowe srodki na prezczyszczenie)
    - 3-4 dni przed oczyszczeniem przejsc na lekkostrawna diete, wtedy prezjscie na MC bedzie dla organizmu mniej stresujace. Jesli jestes uzalezniony od kofeiny (w kawie lub napojach gazowanych), przez 4 dni przed MC bierz 400mg witaminy B5 i jednoczesnie redukuj spozywanie kofeiny. Pamietaj, w czasie MC NIE WOLNO pic i jesc nic poza lemoniada (oprocz ziolowych herbatek lub wody)

Jak przygotowywać lemoniade?
    Miej na uwadze, aby spozyc lemoniade w ciagu 10 minut od jej przygotowania! Nie robic „na zapas, nie podgrzewac, nie odstawiac na pozniej!
    Przepis na jedna szklanke napoju:
    - 2 lyzki syropu klonowego
    - 2 lyzki swiezowycisnietego soku z cytryny
    - 1/10 lyzeczki cayenne
    - zalac woda, wymieszac i od razu wypic!
    W celu zgubienia wagi mozna ograniczyc spozycie syropu klonowego na 1 lyzke (na jedna szklanke wody). W celu utrzymania lub przybrania na wadze, mozna pic nawet 3 lyzki syropu.

Co zrobic, jesli nie moge regularnie robic swiezej lemoniady?
    Jesli jestes w pracy lub szkole, mozesz przygotowac koncentrat: dodaj rowne ilosci syrpu klonowego (bedzie dzialal jako konserwant dla soku cytrynowego) i soku z cytryny, przelej do termosu (z daleka od swiatla i ciepla, gdyz to zabija enzymy!). Gdy poczujesz glod, odmierz 4 lyzki koncentratu, dodaj cayenne i wode. Wypij w ciagu 5-10 minut! Nie dodawaj cayenne do koncentratu, lecz dopiero przed spozyciem!

Ile szklanek lemoniady powinnam pic i kiedy?
    Powinno pic sie okolo 6-12 szklanek lemoniady, autor ksiazki poleca minimum 8 szklanek. Lemoniade trzeba pic za kazdym razem gdy poczujesz glod! Nie czekaj az glod bedzie za duzy! Jesli odczuwasz zmeczenie, glod lub jest ci zimno: to znaczy ze pijesz za malo lemoniady!

Czy mam brac srodki przeczyszczajace?
    Tak, ziolowe srodki prezczyszczajace sa skladnikiem diety MC. Powinno sie brac codziennie srodek przeczyszczajacy lub wypic szklanke wody z sola morska (2 lyzeczki na szklanke wody). Staraj sie 3 razy dziennie isc do toalety w celu oddania kalu.

Czy moge pic lub jesc inne rzeczy?
    Nie mozna nic jesc! Pic mozna wode lub herbatki ziolowe (zwroc uwage na sklad w niektorych jest kofeina!), ale pamietaj aby wypijac dostateczna ilosc lemoniady!

Skrot najwazniejszych punktow:
    - przygotuj cialo i umysl do diety
    - na kilka dni przed oczyszczaniem staraj sie ograniczyc spozycie kawy, slodyczy itp
    - znajdz minimum 10 dni na oczyszczanie
    - kup wszystkie skladniki juz wczesniej, mozesz odlozyc cytryny na parapet aby dojrzaly, uzywaj WSZYSTKIE skladniki do lemoniady i nie zastepuj ich innymi!
    - pij dostateczna ilosc lemoniady (6-12 szklanek dziennie!)
    - uzywaj srodkow przeczyszczajacych lub soli morskiej
    - Nie zazywaj suplementow diety! One stymuluja proces trawienia i moga zatrzymac oczyszczanie z toksyn!
    - nie oszukuj! Nawet male ilosci jedzenia beda mialy wplyw na proces oczyszczania
    - nie koncz diety zbyt wczesnie
    - pamietaj, aby rozsadnie wyjsc z diety

Czy schudne robiac MC?
    Schudniesz, jednakze nie jest to program majacy na celu jedynie schudniecie! Kobiety chudna okolo 0,5 kg na dzien, u mezczyzn moze to byc nawet 1kg. Waga spada nie tylko poprzez spalanie tluszczu, lecz rowniez poprzez utrate nadmiernych plynow, niezywych tkanek i toksyn. Waga nie bedzie spadac caly czas. Twoje cialo reguluje sie samo i po osiagnieciu twojej wagi idealnej nie bedziesz wiecej chudnac! Podczas MC mozna nawet przytyc!

Czego sie spodziewac robiac MC?
    - flashbacks smakow: stare toxyny dostaja sie do krwioobiegu. Moze sie zdarzyc, ze bedac od wielu lat niepalacym, poczujesz smak papierosa w buzi!
    - dzien kryzysowy: najtrudniejszy dzien, ciezko go przetrwac. Zwykle dzien 3 podczas MC. Jest to znak, ze twoje organy eliminujace toxyny musze pracowac w przyspieszonym tempie aby pozbyc sie nagle nagromaczonych zanieczyszczen.
    - cykl menstruacyjny moze sie przesunac
    - brzydki oddech: zanieczyszczenia z pluc i buzi sa wydzielane prez usta
    - brzydki zapach ciala: skora pozbywa sie zanieczyszczen
    - kal smierdzi gorzej niz zwykle
    - na pewnien czas pogarsza sie stan skory
    Jest to stan przejsciowy, wskazuje na to, ze organizm pozbywa sie nagromadzonych zanieczyszczen!

Jak dlugo powinnam robic diete oczyszczajaca MC?
    Cialo potrzebuje czasu aby sie oczyszcic. Sa to zwykle minimum 10 dni, czasem dluzej. Mozna zrobic tez dluzszy czas MC z krotkimi przerwami na wyjscie i normalne jedzenie.
    Gdy skonczysz za wczesnie, twoje cialo moze zareagowac choroba. Dlugosc trwania MC zalezy od twojego wieku, ogolny stan zdrowia i samopoczucia. Zwykle im lepiej czujesz sie robiac MC, tym dluzej chcesz to kontynuowac. Sam decydujesz kiedy zakonczysz diete!

Jak poprawnie wyjsc z MC?
    Po zakonczeniu oczyszczania nalezy przygotowac powoli organizm do bardziej zlozonej zywnosci. Nalezy zaczac od prostych potraw w malej ilosci i nauczyc sie z nich cieszyc. Staraj sie zmienic nawyki zywieniowe i ilosc spozywanych protein pochodzenia zwierzecego.
    Po 10-dniowej diecie MC nalezy wychodzic okolo 3 dni:
    Dzien 1: cal dzien pic swiezowycisniety sok pomaranczowy. Pic kilka szklanek, w miare potrzeby rozmieszac z woda.
    Dzien 2: pic swiezy sok pomaranczowy, do tego na wieczor ugotowac zupe z warzyw (bez miesa!). Wypic sama zupe z niewielka iloscia warzyw. Mozesz doprawic przyprawami i sola morska do smaku.
    Dzien 3: Rano wypij sok pomaranczowy, po poludniu zjedz zupe warzywna z wieksza iloscia gotowanych warzyw. Na wieczor salatka warzywna z lekkim dressingiem. Na glowne danie moze byc brazowy ryz z duszonymi warzywami.

• sisi900 2011.01.17 [16:03]
    czesc to ja dolacze mam pare dni diety za soba ale bym chciala cos z oczyszczeniem,moze ta diete wyprobuje...

zemsta jest rozkosza bogow
  • Ola1980 2011.01.17 [16:29]
    Zanim zadacie nowe pytania przeczytajcie moje streszczenie ksiazki. Tam jest prawie wszystko jasno opisane.

Jak chodzi o mnie, robilam MC 4 razy: 9 dni, potem dwa podejscia po 5 dni (nie udalo mi sie przejscprzez kryzys) i 19 dni. Nie pamietam ile kilo zgubilam, ale w tej diecie nie stoi to na pierwszym miescju! ale dobrze pamietam, ze zwlaszcza po tej 19-dniowej diecie czulam sie super i jeszcze lepiej wygladalam! Teraz, po drugiej ciazy brakuje mi jeszcze kilka kilo do wagi idealnej: 55kg.

Dlatego dzis zaczelam MC! przygotowywalam sie od kilku tygodni na ten czas, czytalam, zaczelam bardziej uwazac na to co jem, itp.

Moje zalozenia na MC:
    - minimum 10 dni. Po tym czasie zdecyduje czy ciagnac diete dalej
    - diete chce robic zgodnie z ksiazka: codziennie sol albo srodek przeczyszczajacy, pic minimum 6 szklanek swiezej (!!!) lemoniady. Kiedys przygotowywalam lemoniade na caly dzien albo i dluzej! to byl BLAD!
    - dodatkowo planuje zrobic ze dwie lewatywy: w srodku i na koniec diety (nie zostalo to wymienione w ksiazce, ale na pewno nie zaszkodzi)
    - poza MC nie bede nic jadla ani pila (oprocz herbatki paragwanskiej Mate i wody niegazowanej. Kupilam Volvic, ma dokladnie 7PH, wiec idealna do dietki.
    - nadal bede stosowala pas elektrostymulujacy Sanitas na brzuszek, cwiczenia 8min BUNS i 8min ABS na brzuszek, uda i posladki i krece hula hop jakies 30-45min dziennie.

Moje wymiary:
    Wzrost 166cm
    Waga 63,1kg

No to tyle na dzis. chyba wystarczy usmiech.gif zyczcie mi powodzenia!

Ola

• Ola1980 2011.01.17 [22:56]
    Pierwszy dzien dobiega konca. A nie bylo wcale latwo! jest mi tym bardziej ciezko, ze musze nakarmic dwojke malych dzieki i meza a nie wolno mi nawet oblizac palca! Doszlo do tego, ze dalam mojej coreczce za cieple mleko bo nie moglam sprobowac...

Ale jakos dalam rade, wiec nie jest zle! Wlasnie zrobilam moje codzienne cwiczenia: BUNS, ABS i HulaHop. Super sprawa, polecam! Dodatkowo kupilam sobie na Ebayu skorzane spodnie. Takie rurki, 2 rozmiary mniejsze oczko.gif beda mnie motywowac usmiech.gif

Ok, dzis nie biore na noc nic na prezczyszczenie, strzele sobie jutro rano morska wode usmiech.gif pfui....

• Starstruck 2011.01.17 [23:34]
    Hej Olu!
    Strasznie się napracowałaś, ale powiem szczerze, że wyjaśniło to parę spraw! Jestem w trakcie mojego 11 dnia, więc nie jesteś sama smiech.gif
    pisz codziennie o swoich przejściachsmiech.gif Postaram się dotrzymać Ci towarzystwa na MC najdłużej jak się da. Jutro lecę po nowy syropik, bo się skończył

Pozdrawiam i cieszę się, że w końcu ktoś zaczął to traktować tak poważnie jak ja smiech.gif
  • Ola1980 2011.01.18 [09:45]
    ojej.. wlasnie pije wode z sola morska.. tragedia! bleee... ale trudno, zacisnac zeby i pic oczko.gif morska wode trzeba pic powoli, jakies 10 minut, zeby nie zwymiotowac (tak bylo w ksiazce!) ale od jutra bede chyba jednak pila herbatke przeczyszczajaca!

blee.. mi to picie chyba zajmie pol dnia w takim tempie! oczko.gif

Waga spadla dzis o 1,2kg ale wiem ze na poczatku leca kilosy szybciej. Zreszta najwazniejsze zeby utrzymac potem wage.

Witaj Satrstruck, super ci idzie! ja bylam wczoraj dosc zmeczona, bylo mi zimno i krecilo mi sie w glowie. Albo wypilam za malo lemoniady, albo moj organizm w ten sposob reaguje na toxyny.

Wylalam wlansie ta wode morska i zrobilam sobie wode z innea sola. Tu w Niemczech nazywa sie Glaubersalz i smakuje odrobine lepiej. Nie taka slona, tylko bardziej gorzka. Kupilam w aptece na przeczyszczenie. Zaopatrzylam sie w rozne srodki bo nie wiedzialam co bedzie dla mnie najlepsze. W kazdym razie nie sol morska, to wiem od dzisiaj!

Po wypiciu wody poczekam az pojde do toalety i nastepnie zrobie sobie SWIEZA lemoniadke usmiech.gif o dziwo, nawet mi smakuje! kiedys nie smakowala mi wcale! moze to rzeczywiscie przez te ekologiczne cytrynki????

Buzka i milego dnia! Ola

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg
  • iwonia7230 2011.01.18 [10:02]
    witam.przez tydzień byłam na diecie jajecznej i schudłam tylko 2 kg.załamka.może spróbuję tej.boję się tylko żebym czasem pewnego dnia nie padła na buzię.możecie mi doradzić jakie te środki przeczyszczające?
    Tylko można pić lemoniadę,a lampka wino lub drink dozwolone?

• Ola1980 2011.01.18 [11:28]
    iwonia7230,

twoje wszystkie pytania sa wyjasnione na poczatku forum! prosze, nie zadawaj ich niepotrzebnie, nie ma sensu sie powtarzac!

Dzis zrobie wyjatek:
    - srodki prezczyszczajace ziolowe (mozesz spytac sie w aptece), albo sol morska niejodowana
    - zadna lampka wina, nic nie jesz i nie pijesz oprocz lemoniady, wody lub herbatek ziolowych.

• Ola1980 2011.01.18 [22:26]
    Dzien drugi minal. No, jak tak dalej pojdzie i jutro mnie kryzys zlapie to bedzie ciezko... taka otepiala jestem i slaba... pomimo ze pije tej lemoniay wystarczajaco! moze to taka reakcja organizmu na oczysczanie...

Dzis w nagrode zrobilam sobie goraca kapiel z maseczka itp usmiech.gif

a moje kolejne nagrody to wizyty u kosmetyczki. Dostalam na urodziny, musze tylko umowic sie na wizyte usmiech.gif
    2x Pedicure
    1x twarz (oczyszczanie, maska, masaz i te bajery)
    1x masaz z olejkami calego ciala usmiech.gif

Chyba zaczne z pedicure jak uda mi sie przebrnac tydzien usmiech.gif potem bede stopniowala co kilka dni, a na zakonczenie MC pojde na masaz ciala usmiech.gif

No to musze teraz wytrwac! Zaraz moje cwiczenia i do lozka, pa!

• Starstruck 2011.01.19 [00:04]
    Olu trzymaj się nie poddawaj, bo motywujesz mnie także do podtrzymania Master Cleanse. Miałam już takie dni kiedy mówiłam - dosyć, nie dam rady od jutra wychodzę... Ale przychodził następny dzień - głód z rana mi tak nie doskwiera jak wieczorem, pewnie dlatego, że miałam złe nawyki żywieniowe i jadłam głównie po godzinie 14 bo zajęcia mam z rana - i tak jakoś mijało i pomyślałam sobie "nie było tak źle". Najważniejsze jest to co ma się w głowie, trzeba sobie uświadomić, że się od tego nie umrze śmiercią głodową!
    Dziś pierwszy raz poszłam na siłownię od kiedy rozpoczęłam Master Cleanse - step i joga - ciężko na początku nie było, dopiero jak do domku dotarłam to strasznie z sił opadłam, od razu miksturę wypiłam i lepiej się zrobiło (spałam trzy godziny w nocy, bo sesja - może to wpłynęło).

Wyniki już całkiem zaskakujące smiech.gif Równiutkie 59 kg smiech.gif jutro rano zobaczę na wadze jeszcze mniej. Ale poziom tłuszczu jest 20,8% więc jeszcze odrobinkę brakuje do zdrowej zawartości ;/

Olu jak byłaś na MC 19 dni to jak się czułaś? Bo muszę przyznać, że trochę mam ciężką głowę i problemy z koncentracją, ale to dopiero od kilku dni i nie wiem z czego to wynika. Dobrze wyszłaś wtedy z głodówki? Metabolizm przyspieszył? Bo ja często miałam problemy z trawieniem i dosyć niekomfortowe to było uczucie i zastanawiam się czy po MC te objawy znikają?

Teraz uciekam spać. A jutro spotykamy cieszyć się z nowych wyników rano smiech.gif Pozdrawiam!

Dzień 1: 64 kg/ 24.4% tłuszczu
    Dzień 12: 59 kg/ 20,8% tłuszczu
  • Ola1980 2011.01.19 [09:54]
    Starstruck, te 19 bylo juz tak dawno temu: prawie 2 lata! jak ten czas mija...

Wiem ze czulam sie znakomicie, zwlaszcza jak przetrwalam pierwszy tydzien. Chodzilam z wozkiem na dwugodzinne spacery i mialam duzo energii. Ciezko mi powiedziec jak z koncentracja, bo od kilku lat jestem "tylko" mama i zona usmiech.gif

U mnie dzis maly spadek wagi, ciesze sie strasznie usmiech.gif moze do konca tygodnia ujrze upragniona piateczke na przodzie oczko.gif

Nareszcie budze sie z uczuciem "najedzenia" - sama wiem ze to dziwne, ale tak tez bylo podczas wczesniejszych MC: po jakims czasie nie czuje sie glodu, ma sie tylko OCHOTE na cos usmiech.gif

Wczoraj wymyslilam ze kupie sobie urzadzenie do gotowania na parze - to by bylo cos, aby zmienic nawyki zywieniowe, prawda? do tej pory robilam wszystko na duzej ilosci masla na patelni...

ale to chyba ma jeszcze troche czasu, bo narazie nie planujekonczyc MC usmiech.gif

Odezwe sie pozniej, jak mi dzien mija! Ola

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg)
  • Starstruck 2011.01.19 [14:53]
    Hej hej!
    U mnie też spadek wagi - może niewielki, ale zawsze smiech.gif już ważę 58,8 kg.Wszystkie spodnie na mnie wiszą, łącznie z tymi, które kupiłam niedawno smiech.gif
    Jestem już na końcówce smiech.gif wolniutko u mnie niestety spada waga -dziennie 0,4 kg, może dlatego, że mam już mało do zrzucenia smiech.gif nie wiem.

Nie mówiłaś jak z przemianą materii czy się usprawniła po kuracji czy nie, bo na tym mi najbardziej zależy, no i na tym, aby potem ta waga nie wróciła... Czy Tobie trudno było ją utrzymać? Pomijając ciążę oczywiście ;D

Pooooooodrawiam smiech.gif
  • Ola1980Faj 2011.01.19 [17:30]
    Fajna waga usmiech.gif a ile masz wzrostu? Ja bym chciala zejsc na 55kg... brakuje mi jeszcze prawie 7 kilo. Dobrze by bylo zrzucic 1-2 kg wiecej, to jak cos po MC wroci (zapelnia sie jelita itp), zeby pozostac na 55kg!

Jak chodzi o metabolizm, to ciezko mi powiedziec, ale to co sie zdecydowanie poprawilo, to podejscie psychiczne do jedzenia i w ogole calego zycia. Po MC nie chcesz sie napychac, nie chcesz zaprzepascic tego, co prez kilka tygodni osiagnelas. Tylko od ciebie zalezy kiedy to uczucie przejdzie i rzucisz sie na jedzenie... chodzi o to zeby zmienic nawyki i sie nie rzucic.

Ja dosc szybko znow zaszlam w ciaze, wiec musialam jesc roznorodne rzeczy i zdorwo, przytalam 28kg oczko.gif przy pierwszej ciazy 23kg oczko.gif

U mnie dzis w miare OK. Bylam w sklepie i napatrzylam sie na jedzenie. najwieksza ochote mialam na warzywa! to chyba znaczy, ze tego organizm najbardziej potrzebuje, no nie? nakupilam mnostwo rzezcy, bo chce mi sie gotowac! to takie masochistyczne podejscie: skoro nie moge jesc, to przynajmiej sie napatrze, nadotykam i nawacham usmiech.gif Glupio tylko ze nawet nie moge sprobowac i nei wiem czy dobrze doprawione.

Juz 1,5 Litra lemoniady za mna. Nie chce mi sie tyle pic, ale sie zmuszam. RObie sobie od razu podwojna porcje i pije 0,5litra naraz. Dodatkowo pije herbatke ziolowa.

Milego wieczoru dziewczyny! Ola
  • Ola1980 2011.01.19 [17:30]
    Jakies "faj" mi sie przyczepilo do nicka usmiech.gif

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg)
  • Starstruck 2011.01.19 [18:20]
    Mój wzrost to 170-172 cm nie wiem dokładnie smiech.gif
    Postanowiłam, że spodnie zaniosę do krawcowej na zwężenie, i jako motywator żeby nie przytyć po tym jak już skończę MC.
    Myślę zupełnie tak jak Ty i też chcę dodatkowy kilogram czy dwa zejść w dół, abym nie czuła wyrzutów sumienia jak waga się przesunie wraz z pokarmem o 2 oczka w górę...

Ciekawe, że chciało Ci się warzyw... Moją pierwszą zachcianką nie wiedzieć czemu był tuńczyk w sosie własnym jezyk.gif

Raczej nie rzucę się na jedzenie, bo jeżeli miałoby tak być to bym to już do tej pory zrobiła ;p Też zaczęłam więcej gotować, teraz już nie patrzę na jedzenie jako na wroga (dlatego nie lubiłam gotować) ale jako coś co może nam dostarczyć witamin. Po wyjściu z MC planuję warzywa w różnej postaci z białkiem i będę robiła jeden dzień, w którym będę sobie mogła pozwolić na jakieś cięższe rzeczy i słodycze ;D

poza tym planuje powtarzać MC np pod koniec każdego miesiąca przez 3 dni żeby się upewnić, że waga się utrzymuje smiech.gif tzw zdrowy weekend - detoks, spa domowe itp smiech.gif myślę, że będzie to motywujące ;D

Cieszę się, że dajesz rade. W razie kryzysu pisz !!!
  • Ola1980 2011.01.19 [21:33]
    Taaa... warzywka, warzywka... kalafior w sosie beszamelowym usmiech.gif az slinka cieknie!

No, jakos dalam rade poki co, ale tego przyplywu energii jak opisane w ksiazce jeszcze nie poszulam. Moze to ma wplyw tez z pora roku? Wlasnie czytalam moje wpisy z mojego 19 dniowego detoxu (na "starym" forum, strona okolo 56) i widze ze mialam duzo lepszy humor i wiecej energii....

No, ale moze to byly moje dni kryzysowe i jutro bedzie lepiej? Glupio tym bardziej ze nawet nie mozna sie ladnie ubrac i wyjsc gdzies, bo pogoda do bani a ja mieszkam na takiej malej wiosce, a poza tym z 2 dzieciakami to wclae sie nie chce wystrojona maszerowac oczko.gif

Ok, biore sie za cwiczenia. Milej nocki! Ola

• Asia_93 2011.01.19 [22:01]
    Witam, też postanowiła zacząć dietę od jutra. Nie mam tylko syropu klonowego, ale jutro go kupię. Boję się tylko, że będzie ciężko wytrzymać... Przemyślałam tę decyzję i myślę, że chce coś zrobić dla siebie oczko.gif
    O rezultatach, jeśli takie będą, poinformuję.

• Starstruck 2011.01.19 [22:06]
    Fajnie Asiu, że dołączaszsmiech.gif
    wytrzymaj co najmniej tydzień, co ja mówię 3-4 dni a zobaczysz, że efekty są warte tego wysiłku smiech.gif
    bez syropu też można, ale na syropie jest duuuużo łatwiej.
    Chce się jeść to sobie nawet na łyżeczkę można wlać troszkę syropu smiech.gif

pozdrawiam

• Ola1980 2011.01.20 [07:34]
    A no wlasnie ze bez syropu to nie mozna! usmiech.gif on dostarcza niezbednej energii, bez niego to nie bedzie MC!

Ola

• Ola1980 2011.01.20 [07:40]
    A co do picia samego soryopu to tez nie jestem taka pewna... w ksiazce nie bylo nic na ten temat jak przejsc prezz kryzys, to picie syropu wymyslily dziewczyny na "starym" forum. Ale przyznam szczerze ze ja tez tak robie - jak mialam ostatnio kryzys i straszna ochote na jedzenie to pilam sobie po lyzeczce. Ale nie mozemy zapomniec ze syrop jest bardzo kaloryczny i jego picie moze doprowadzic do tego ze malo lub mniej schudniemy! Woloshyn w ksiazce pisal, ze pijac lemoniade z okolo 3 lyzeczkami syropu na szklanke nie schudniemy a wrecz mozemy przytyc!

Ja pije 1 lyzke na szklanke syropu. przy 8 szklankach jest to okolo 350 kalorii na dzien, ktore sie przyjmuje (do tego dochodzi kilka kalorri z cytryny, bo nie wiem czy cayenne ma jakies kalorie?). Tak wiec to sa dwa zasadnicze punkty:
    - TRZEBA pic syrop, inaczej to bedzie zwykla glodowka, ktora wyniszczasz organizm bo nie dostarczasz mu niezbednych skadnikow i mineralow
    - pijac ZA DUZO syropu mozna nawet przytyc (byly takie przypadki na "starym" forum)

No i mysle ze sprawe wyjasnilam usmiech.gif nie myslcie, ze sie madrze, nie chce zeby na tym forum znow sie zaplataly jakies nieprawdziwe informacje wyssane z palca usmiech.gif

zaraz wazenie! Ola
  • Ola1980 2011.01.20 [15:03]
    No, chyba sie na mnie nie obrazilyscie? usmiech.gif

Chodzi mi tylko o to, zeby wyjasnic jakies kwestie, ktore w ksiazce byly opisane inaczej. A kto jak zrobi to jego sprawa.

U mnie spadek wagi i dzien w miare ok. Kupilam sobie super kiecke! nie do konca sie dopinam, ale za jakies 2 tygodnie bedzie lezec jak ulal usmiech.gif

Dzis humor i energia powrocily. Moze juz u mnie po kryzysie?

Milego dnia!

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg) Dzien 4: 61,1kg (-2,2kg)
  • Asia_93 2011.01.20 [15:52]
    Ja pierwszy napój piłam o 14, ale syrop już mam, więc następny będzie już z jego dodatkiem. Głodu jeszcze nie czuję, ale pewnie to tylko kwestia czasu. Chciałabym wytrzymać tak 7 dni i wtedy zdecyduję co dalej. Mam nadzieję, że dam radę oczko.gif
    Dziękuję Wam za cenne rady! oczko.gif

• Ola1980 2011.01.20 [19:12]
    Asiu, powinno sie oczyszczac minimum 10 dni. W prezciwnym razie orgabizm moze zle na to zareagowac i zakoncyzc sie jakims chorobskiem usmiech.gif tak wyczytalam usmiech.gif

U mnie mija dzis dzien 4. W porzadeczku usmiech.gif 8 szklanek lemoniady juz za mna, na dzis starczy!

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg) Dzien 4: 61,1kg (-2,2kg)
  • Ola1980 2011.01.21 [09:30]
    Zaczynam dzien piaty. Jeszcze przynajmniej 5 dni do konca glodowki, ale mysle, ze powinno byc bez problemu. Pierwsze 0,5 litra lemoniady za mna, wczoraj wypilam herbatke na przeczyszczenie, ale chyba malo mi to daje. dzis polkne jeszcze jakas ziolowa kapsulke na przeczyczszenie i zrobie lewatywke usmiech.gif

Spadek wagi niewielki, ale wazne ze w ogole. moze za jakies 2 dni ujrze w koncu upragniona piateczke????

Zycze milego dnia, jesli ktokolwiek tu w ogole jeszcze jest usmiech.gif

Ola

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg) Dzien 4: 61,1kg (-2,2kg) Dzien 5: 60,8kg (-2,5kg)
  • Starstruck 2011.01.21 [13:57]
    Witam!
    Troszkę mnie tu nie było dlatego, że mam dużo spraw na głowie i ciągle wymęczona jestem. Brak jedzenia wcale w tym nie pomaga jezyk.gif

Olu, co do picia z łyżeczki to wydaje mi się, że jak ktoś nie przesadza z ilością to też jest oksmiech.gif Ja od początku tak robię i dalej chudnę, a z tego co widzę to mamy podobny spadek wagi smiech.gif w sensie dzienny smiech.gif

O to, że bez syropu to miałam na myśli zwykłą głodówkę, która też w jakiś tam sposób oczyszcza i nadaje się na krótkie okresy. Dużo czytałam o tym, ale MC wydaje mi się bardziej bezpieczna.
    Poza tym piję jeszcze wapń w postaci niesłodzonego roztworu, bo boję się osteoporozy. Wiem, że syrop go zawiera, ale jednak chyba nie w zupełnie wystarczających dawkach.

Gratuluję Ci Olu wyników, a Tobie Asiu, że się podjęłaś wyzwania ;D

Pozdrawiam!!!

• AsiQQQ 2011.01.21 [15:37]
    Hej, ja dziś jestem pierwszy dzień na diecie.. masakra cięzko.
    Mam do zrzucenia 10 kg i muszę dać radeoczko.gif bede pisać codziennie o efektachusmiech.gif
    Za mną najbardziej 'chodzi' słodkie..
    Na okres MCodstawiłam moje codzienne aerobiki, bo wyczytałam że nie mozna.
    Buziaki
  • Ola1980 2011.01.21 [21:27]
    Asiu, a gdzie ty wyczytalas o tych areobikach??? ok, moze nie kazdy ma tyle enegrii na sport, ale podczas MC jest jak najbardziej dozwolone! ale jesli jestes tylko zmeczona i nie masz sily, to poloz sie i wypoczywaj usmiech.gif

Ja cwicze codziennie. Nie przemeczam sie, ale nie chce tego zaniedbac.

Dzis w sumie spoko, gdyby nie mala klotnia z moim mezusiem oczko.gif nadal ciagnie do jedzenia i musialam oblizac palec, ale dalam rade usmiech.gif ciesze sie strasznie, bo z mojego doswiadczenia widze ze jak przebrnelam 5 dzien, to potem szlo lepiej (ze trzy razy przerwalam MC na 5 lub 3 dniu).

Dzis strzelilam sobie lewatywke, i na noc wezme tabletke zilolowa na przeczyszczenie. Codziennie staram sie brac cos innego zeby nie przyzwyczaic organizmu.

Weekend bedzie ciezkawy, bo w niedziele jestesmy zaproszeni do znajomych, ale juz zapowiedzialam zeby mnie nie pisali na kawe ani ciasto. ALe jak ich znam, beda narzekac, ze sie odchudzam, ze wystarczy, ze niezdrowe itp... jak ja nie lubie takiego gadania. Co innego jakbym wazyla 45kg i chciala sie odchudzic! Nie wygladam zle, ale mam brzuszek,boczki i obtluszczony tylek. Kilka kilosow mniej nie zaszkodzi! usmiech.gif

I tego wam zycze! usmiech.gif Dobranoc, Ola

Master Cleanse Dzien 1: 63,3kg Dzien 2: 62,1kg (-1,2kg) Dzien 3: 61,8kg (-1,6kg) Dzien 4: 61,1kg (-2,2kg) Dzien 5: 60,8kg (-2,5kg)
  • AsiQQQ 2011.01.21 [21:40]
    A ja dzisiaj nie dałam rady , pół godziny temu zjadłam jajkosmiech.gif
    to chyba dieta nie dla mnie, po prostu ograniczę jedzenie i tyle.

A o aerobikach i spinningu powiedziała mi deityetyczka ze nie moge chodzić na takie zajęcia bo mogę zemdleć
  • Asia_93 2011.01.22 [00:05]
    Ja się jeszcze trzymam, ale wieczory są najgorsze- złe nawyki żywieniowe wychodzą... oczko.gif
    Co do sportu, to myślę, że jest wskazany. Ja dziś biegałam i było ok!
    Mam tylko problem, bo herbatki na mnie nie działają, więc chyba muszę pomyśleć o czymś innym.
    Dobranoc!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...