Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_księżniczka_

miesiączka

Polecane posty

Mam pytanko-na ktoryms z topikow( nie moge teraz sobie przypomniec na ktorym) znalazlam informacje, ze podczas miesiaczki nasz organizm potrzebuje duzo wiecej kalorii, gdyz zużywa energie na skurcze macicy. Czy ktoś moze wie cos konkretniejszego na ten temat? Albo mógły rozwinąc wątek? Z góry dziekuję za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gufl
Taaaaak... i w związku z tym w czasie miesiączki można się objadać bez umiaru. Nawet trzeba.:) Śnij dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas okresu zwieksza sie nieco PPM - czyli podstawowa przemiana materii. oznacza to, ze potrzebujemy wtedy wiecej kalorii do podstawowych proesow zyciowych. nie jest to moze \"duzo\" wiecej, ale wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam !!! Cytuje mając nadzije ze Panna Konopielka, ktora jest autorka wypowiedzi, nie obrazi sie... :) \"A napady na słodkie i tzw.\"odkurzacz\" to norma u kobiet przed miesiączką. Ja potrafię wtedy zjeść ze 4000kcal i nic z tym nie robię. Całą tę glukozę organizm i tak spali na kurcze mięśnia macicy i produkcję nowych czerwonych krwinek,więc bilans i tak wychodzi na zero. Po prostu nie powtórz tego \"epizodu\" i tyle\" Ładnie prosze o bardziej szczególowe wyjasnienie zagadnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tchawica
kurcze a dlaczego mniej waze podczas miesiaczki??wlasnie przez te skurcze??po miesiaczce wracam do wagi przed...biore tabletki anty czy to tez moze miec jakis wplyw na takie wachania czy raczej nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambinek
ja słyszałam, że podczas 2-3 pierwszych dni okresu można trochę więcej zjeść (o jakieś 3oo kcal mniej więcej) bo i tak to się spali ale nie wiem dlaczego nic nie słyszałam o tym, żeby za to były odpowiedzialne skurcze macicy :P tchawica: dziwnie masz. ale kobiece organizmy bardzo się różnią, więc pewnie wszystko jest możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×