Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Nasiona Chia, czyli Szałwia Hiszpańska zdrowa moc ziaren

Polecane posty

Gość gość

Kilka słów na temat nowości (niestety) na naszym rodzimym, polskim rynku, na temat ziaren szałwi hiszpańskiej. Właściwości Chia: - 60% stężenia nasion zawierają kwasy nienasycone Omega-3 (6-krotnie więcej niż w mleku) - są źródłem takich magnezu, żelaza, fosforu i cynku, zawierają witaminę E i wiele witamin z grupy B - spowalniają wchłanianie cukru, osoby zażywające Chia po okresie 3mc obniżyły poziom ciśnienia tętniczego (lepsze od drogiej i przereklamowanej activi dla zawałowców) Nie wykorzystujemy niedrogich środków (naturalnych) w codziennej diecie, a później sami się zastanawiamy skąd taki wysoki cholesterol lub czemu tak nagle zawał?... Idź z duchem czasu...myśl...to nic nie kosztuje -> nasionachia.pl Dla niedowiarków, tych którzy wiecznie wierzą w środki farmakologiczne i inną chęmię mówię - stop! Ty zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześc, mam w planach zakup róż do mieszkania, jak na razie nie mam ostatecznych wyborów, dotyczących róż i sklepu, zastanawiam się nad wyborem tego: http://www.domisad.pl/category/roze Ktoś zna? Polecił mi znajomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winnnkaa
Nasiona szałwii hiszpańskiej są genialne, stosuje je na co dzień w mojej diecie. Najczęściej dodaję do sałatek i koktajli :) A jeśli chodzi o cenę to tutaj można znaleźć w miarę tanio http://www.sklepzezdrowiem.pl/szalwia_chia.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sklepzezdrowiem.pl faktycznie ma dobrą cenę. Ja nasiona szałwii hiszpańskiej używam dość często do koktajli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfor
Radzę uważać z tymi nasionami Chia, jest to jeden z najbardziej przereklamowanych produktów wegetariańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfor
W dodatku jego spożywanie może prowadzić do poważnych komplikacji jelitowych i zdrowotnych, gdyż posiadają dużo błonnika, który wypłukuje witaminy i mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elfor
Można je jeść ale w ograniczonej ilości i nie zaleca się ich spożywania mężczyznom, gdyż udowodniono że zwiększa ryzyko raka prostaty. Przeprowadzone badania w Ameryce potwierdziły również, że nie mają żadnych właściwości pomagających w redukcji tkanki tłuszczowej. Zatem jak widać, nasiona Chia to w większości marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia789
Używałam tych nasion, bo miały mi pomóc w schudnięciu ale niestety bez efektów. Dopiero udało mi się schudnąć po zastosowaniu diety Sandruni 7 kg w niecały miesiąc. Warto poczytać o tej diecie w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia985
Ja też stosuje nasiona chia do zup, kefirów, deserów;) ale odchudzania nie wspomagają a mi bardziej na tym zawsze zależało bo niestety mam trochę za dużo ciałka. I moja znajoma pomogła wybrać mi coś co by wspomogło mi jakoś zgubić te kilogramy. Spędziłyśmy na forach kilkanaście godzin przy wypytywaniu dziewczyn co jest dobre i tak poleciły afrykańskie mango http://szczupla-kobieta.pl i tak zakupiłam ten suplement i z dnia na dzień czułam się coraz lżejsza i piękniejsza a to dlatego że moja waga spadała moim zdaniem szybko 10kg na minusie to od razu człowiekowi chce się więcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasiona chia mają wysoką zawartość błonnika i przyspieszają trawienie, ale od samych nasion nie należy się spodziewać jakiejś mega utraty kilogramów. Za to mają masę innych właściwości np. zawierają kwasy omega-3 i pomagają obniżyć cholesterol, regulują ciśnienie tętnicze, są świetnym źródłem wapnia itd. i właśnie dlatego warto je jeść! Poza tym jak już ktoś wspomniał są świetnym dodatkiem do deserów, zup itd. :) Ja nie wiem, czego wy tu oczekujecie, że po zjedzeniu nasion schudniecie w miesiąc 10 kilo? Przecież to jest niemożliwe. Tutaj masz opisane wszytko dokładnie o tych nasionach http://centrumwitalnosci.pl/szalwia-hiszpanska-nasiona-chia_hyse.a albo tutaj http://zdrowie.wm.pl/356057,Nasiona-chia-na-pamiec-serce-i-kosci.html#axzz4IKTTs8hQ poczytaj bo mają całą masę zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Ja znalazłam Nasiona chia w sklepie internetowym upieczchleb.pl w sumie już kilku miesięcy zamawiam znalazłam ich na allegro a potem przeszłam na sklep i wysyłka jest szybka cena bardzo dobra i jakość produktów jak najlepsza. jest możliwość odbioru osobistego . Jestem zadowolona. Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia12
Nasiona Chia używałam ale spadku wagi nie zauważyłam. Jak przeszłam na dietę Karolci to pozbyłam się 8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l22
Bo Nasiona Chia nie powodują chudnięcia tylko przyśpieszenie metabolizmu;) Ja odchudzam się dietą 1200kcal do tego suplementacja African Mango http://szczupla-kobieta.pl i dużo ruchu więc jak dla mnie to strzał w 10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chia to prawdziwa gratka żywieniowa. W jednej łyżce mamy aż 3,8 mg błonnika pokarmowego. Poza tym jeszcze fosfor, wapń, potas, sód, miedź, cynk, żelazo oraz magnez: http://naturalnemetody.pl/nasiona-chia/ Ja dodaję do jogurtu rano, nawet nie czuję tych ziarenek, bo nie mają wyraźnego smaku, także bardzo praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorciakk10
Nasiona Chia to doskonałe źrodło kwasów omega-3 i omega-6. Zamiam w postaci oleju w buteleczkach 100ml z ichemia.pl i jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaczekkros
Zamawiam w tym sklepie Ichemia bardzo często olejki, ale że Nasiona Chia tam można dostac pierwsze słyszę. Muszę poszukać bo uwielbiam je a przeważnie jeżdżę za nimi ok 30km a tak będę miała w jednej paczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilijka
No cóż... Jem chia regularnie, codziennie od pól roku> Jakieś różnice w samopoczuciu? Parametrach? Wyglądzie ;) ŻADNYCH! Nadciśnienie jak było tak jest, bez tabletek chyba nawet wyzsze niż wcześniej miałam. Schudłam? Jakoś nie.... Choć stosuję dietę chudnę jak wczesniej, czyli bardzo powoli. Wygląd? Nikt nie wpadł na mój widok w dziki zachwyt, jak to wyładniałam :) Cholesterol jaki był, taki jest różnicy żadnej. Jak dla mnie nastepny sposób "przedsiębiorczych" by wyłudzic kilka groszy z naszych kieszeni. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że nasiona chia są ok. Może nie działają cudów, ale nie można zaprzeczyć, że są zdrowe. Oprócz tego bardzo łatwo przyrządzić z nich potrawy jak np. tutaj http://wladca-smaku.pl/5-pomyslow-na-nasiona-chia/ Czasem jak znajomi do mnie wpadną to przygotowuję jakiś pudding z nasion czy koktajle z nasionami i nikt nigdy nie narzekał. Więc jak ktoś spodziewa się cudów po jedzeniu nasionek to lepiej niech nie kupuje. A jak ktoś szuka porcji zdrowia szybkim i tanim sposobem to warto spróbować samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chia są bardzo dobre i jak dla mnie działają nawet lepiej niż siemę (które ma większe ziarenka i trzeba je mielić, żeby otrzymać bardziej jednolitą konsystencję). Polecam bio nasiona szałwii hiszpańskiej Diet-Food.pl bo są naprawdę dobrej jakości, a w sklepach można naciąć się na nieświeże albo zawilgotniałe nasionka, niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×