Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Squirley

NASZE PRZEPISY...

Polecane posty

Margotki BAKLAZANY ZAPIEKANE Skladniki: - 2 baklazany - 500 g pomidorow - posiekane liscie bazylii - oliwa z oliwek - kilka lyzek strtego, parmezanu - 250 g mozarelli - do smaku: pieprz, sol Przygotowanie: Przekroic baklazany na 6 plastrow, posolic i odstawic na okolo pol godziny, nastepnie oplukac, wytrzec, a nastepnie wstawic do goracego piekarnika i piec 7-8 minut z kazdej strony. Pomidory sparzyc, obrac ze skorki pokroic na cwiartki i usunac miazsz. Uzyskany w ten sposob miazsz pokroic, dodac bazylie oraz doprawic sola i pieprzem. Na blasze ulozyc plastry baklazana, na kazdym z nich ukladac pomidory o mozarelle pokrojona w paski, parmezan, potem znowu baklazan, pomidory etc. Na koncu posypac wszystko parmezanem. Wstawic do piekarnika na okolo 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panierowany Camembert Margot
PANIEROWANY CAMEMBERT Skladniki: - 1 camembert - 2 jajka - 6 lisci cykorii - salata Sosy: - winegret z szalotek: 1 posiekana szalotka, 1 lyzka octu winnego, 3 lyzki oliwy, sol i pieprz do smaku - sos musztardowy: 1 lyzeczka musztardy Dijon, 1 lyzka octu winnego, 3 lyzki oliwy, sol i pieprz do smaku - sos pomidorowy: 1 jablko, szczyta cynamonu, 1/2 lyzeczki cukru, 10 dag pomidorow z puszki Przygotowanie: Wymieszac skladniki sosu winegret i ucierac do zagestnienia. Podobnie przygotowac sos musztardowy. Sos pomidorowy: obrac jablko, pokroic na cwiartki, usunac gniazda nasienne. Cwiartki jablka pokroic w kostke, wlozyc do rondelka, posypac cukrem i cynamonem. Dusic na malenkim ogniu do rozgotowania i odparowania. Przetrzec jablka przez sito i nastepnie zmiksowac z pomidorami. Ponownie odparowac na malym ogniu, do zgestnienia! Camembert pokroic na cwiartki i panierowac w roztrzepanych jajkach i bulce tartej, ponownie w jajkach i bulce tratej. Smazyc w frytkownicy na oleju rozgrzanym do 120°C przez 30 sekund. Salate polaczyc z sosem musztardowym, liscie cykorii z sosem winegret. Na talerzyki wlej sos pomidorowy i uloz na nim camembert. Podawac z cykoria i salata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brioszka Margotki
BRIOSZKA DLA KOKUSIA Skladniki: - 30-40 dag maki - 1 dag drozdzy - 3 jajka - 1/2 kostki masla - 1 lyzeczka soli - 4 dag cukru - 40 ml mleka Przygotowanie: Rozpuscic drozdze w mleku dodajac odrobine maki. Calosc przykryc i odstawic na 15 minut. W miedzyczasie posiekac make, dodac cukier, sol. Wymieszac. Dodac ubite jajko a nastepnie mleko z drozdzami, zagniatac dodajac pozostale ubite jajka. Gdy ciasto bedzie gladkie, dodac pokrojone maslo. Zagniatac dalej az ciasto zacznie odklejac sie od stolnicy. Przykryc wilgotna sciereczka i odstawic na 3 godziny do wyrosniecia w temperaturze pokojowej, do powojenia objetosci. Po uplywie czasu, splaszyc ciasto reka, zlozyc na polowe i wlozyc je do foremki. Przykryc wilgotna sciereczka i odstawic na noc w chlodne miejsce! Nazajutrz ciasto powinno podrosnac troche w cieplym miejscu przez godzine! Nastepnie nalzey piec je w piekarniku nagrzanym do 180°C. Jesli wierzch za szybko sie zarumieni, nalezy przykryc je folia aluminiowa. Brioszka jest gotowa, gdy wlozony w nia patyczek po wyjeciu bedzie suchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciasta JoAski
CIASTA Z MROZONKI ..............................Jablkowo-cynamonowe .......(lub brzoskwiniowe albo z jakich kolwiek owocow) 1 plat mrozonego ciasta 3 jablka cynamon, cukier puder odrobina dzemu Ciasto wylozyc do blaszki, posmarowac odrobina dzemu. Owoce obrac, pokroic w plasterki i poukladac na posmarowanym dzemem ciescie. Posypac cynamonem i odrobina cukru pudru. Piec w rozgrzanym piekarniku w 180 st przez 30-40 minut . Podawac na zimno z bita smietana lub na cieplo z lodami waniliowymi. Dodatkowo jesli sie ma galaretke mozna pozniej taka galaretka rozpuszczona w malej ilosci wody i juz ostygnieta polac cisato po ;ekkim ostudzeniu. Smacznie to wychodzi np z cistem z brzoskwiniami z puszki. ...................Bananowo-czekoladowe ................................. 1 plat ciasta 3-4 banany 1-2 gorzkie czekolady w zaleznosci od upodobania (lub nutella) odrobina dzemu Ciasto wylozyc do blaszki, posmarowac odrobina dzemu. Owoce obrac, pokroic w plasterki o grubosci ok 0,5cm i poukladac na posmarowanym dzemem ciescie. Piec w rozgrzanym piekarniku w 180 st przez 30-40 minut . Rozpuszczona czekolada polac ciasto po wyjeciu z piekarnika. Podawac na zimno z bita smietana lub na cieplo z lodami waniliowymi. A Margolcia co Ci moge podpowiedziec to na przyklad takie ciasto z brzoskwinkami z puszki .....................Brzoskwiniowe a la sernik ........... 1 plat ciasta mrozonego puszka brzoskwin 500 ml smietany slodkiej-30% 1 gorzka czekolada 1-2 cukry waniliowe Ciasto wylozyc do blaszki, posmarowac odrobina dzemu. Owoce obrac, pokroic w plasterki i poukladac na posmarowanym dzemem ciescie. Piec w rozgrzanym piekarniku w 180 st przez 30-40 minut Smietane ubijac 5 minut, robi sie z niej serek , dodac cukier w ilosci wg upodobania i miksowac jeszcze chcwile. Czekolade rozpuscic.Po wyjeciu i ostudzeniu ciasta rozsmarowac po wierzchu ubita smietane. Polac jeszcze lejaca ale i lekko ostudzona czekolada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grecka Zupa Bagatelki
GRECKA ZUPA Z SOCZEWICY Skladniki: - pol szklanki oliwy z oliwek - 2 duze cebule (pokrojone w kostke) - 2 zemby czosnku (wycisniete przez praske) - 2 srednie marchewki (pokrojone w kostke) - 1 szklanka suchej zielonej soczewicy - listek laurowy - litr wody - puszka krojonych pomidorow - lyzka przecieru pomidorowego - lyzka oregano - sol i pieprz - 2 lyzki czerwonego octu winnego - garsc czarnych oliwek bez pestek (ilosc wg. upodoban i stanu posiadania) Wykonanie: 1. W garnku podgrzewamy oliwe i dusimy w niej cebule z czosnkiem kilka minut. 2. Dodajemy marchewke, soczewice, listek laurowy i wode, gotujemy pol godziny. 3. Dodajemy pomidory, przecier, oregano, sol i pieprz, gotujemy 15 mminut. 4. Po ugotowaniu dodajemy ocet i wrzucamy oliwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocturne - to niekoniecznie sa przepisy na SBD...... Ale zupka z soczewicy jest wegetarianska, z tego co wiem.. Rowniez pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.. cholewka, spalilem niemal garnek, ktory nastawilem, zeby sobie ugotowac soczewice do mieska, cos mnie naszlo na kolacje późną porą... dzieki temu moge dopisac jeden przepis - NIE SIADAJ DO KOMPA JAK ZACZYNASZ GOTOWANIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za link, mniaaaaaam, pogotuje w weekend.. moze cos dopisze, ale slinka leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krewetki ze smazonym imbirem
Skladniki: - kawalek, dlugosci 5 cm, korzenia imbiru - olej - 1 cebula - 100 g mrozonego groszku - 200 g marchewki pokrojonej w kostke - 100 g kielkow fasoli - 500 g krewetek krolewskich, obranych - 1 lyzeczka przyprawy "5 smakow" - 1 lyzka pasty pomidorowej - 1 lyzka sosu sojowego Przygotowanie: 1. Obrac imbir ostrym nozem i pokroic w bardzo cienkie slupki 2. Podgrzany wok napelnic olejem i pogrzac. 3. Imbir wlozyc do woka i smazyc 1 minute. Wyjac lyzka cedzakowa i dobrze osaczyc na papierowych recznikach. 4. Odlac olej z woka pozostawiajac 2 lyzki. 5. Cebule oraz marchewke wlozyc do woka i smazyc, mieszajac, przez 5 minut. 6. Dodac groszek i kielki, smazyc, mieszajac 2 minuty. 7. Oplukac krewetki pod biezaca woda i osuszyc papierowymi recznikami. 8. Zmieszac przyprawe "5 smakow", paste pomidorowa i sos sojowy. Pedzlem rozprowadzic sos po krewetkach. 9. Wlozyc je do woka i, mieszajac z innyli skladnikami, smazyc jeszcze 2 minuty, az beda odpowiednie. Gotowa potrawe udekorowac smazonym imbirem. Podawac od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajgonki
SAJGONKI Składniki: 1 opakowanie naleśników na sajgonki 250 g polędwicy wieprzowej lub piersi kurczaka 5 grzybów mu-err pokrojonych w cienkie paseczki 125 g kapusty pekińskiej pokrojonej w cienkie paseczki 125 g cebuli dymki pokrojonej w cienkie paseczki 100 g pędów bambusa (lub marchewki) pokrojonych w cienkie paseczki 1 łyżeczka cukru 1 łyżeczka soli słodki sos chili (lub sos do sajgonek) olej do głębokiego smażenia Marynata: 1 łyżka sosu sojowego 1 łyżka wina ryżowego 2 łyżeczka mąki ziemniaczanej Przygotowanie: Mięso pokroić w cienkie paseczki. Wymieszać składniki marynaty i marynować mięso 30 min. Rozgrzać w woku 2 łyżki oleju. Smażyć mieszając mięso 1 min. Wyjąć, osączyć z tłuszczu. Wok oczyścić, rozgrzać 2 łyżki oleju. Smażyć 1 min. kapustę, cebulę, pędy bambusa i grzyby. Następnie dodać mięso, posypać cukrem i sólą, smażyć jeszcze 30 s. Wyjąć farsz z woka. Naleśniki zwilżyć wodą, aż staną się miękkie i elastyczne. Położyć porcję farszu trochę poniżej środka ciasta, zawinąć dolną część, zawinąć boki, zwinąć do końca jak naleśnik (zobacz rys.). Smażyć naleśniki na głębokim oleju na złoty brąz. Wyjąć dobrze osączyć na paierowym ręczniku. Podawać polane słodkim sosem chili (lub sosem do sajgonek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schab w sosie arabskim Skladniki 8 plastrow schabu bez kosci [grubosc ok 1--1.5cm] paczka fig 4 male cebulki [najlepiej od razu szalotki] 3 lyzki octu winnego [ze wskazaniem na czerwony] 3 lyzki oliwy lyzka masla kieliszek wina [ze wskazaniem na czerwone] sol, pieprz do smaku Sposob wykonania: 1. Figi umyc, osuszyc i pokroic na kawalki 2. Cebulki obrac, pokroic w piorka 3. Mieso przyprawic sola i pieprzem, rzucic nie rozbijane na rozgrzany olej, zrumienic ladnie, zdjac i trzymac w cieple 4. Do pozostalego na patelni tluszczu dodac: maslo, ocet, cebulki, po chwili takze figi i wino, przyprawic sola i pieprzem. 5. Po kilku minutach wlozyc mieso i dusic jeszcze kilka minut, zeby wszystko soba nawzajem ,,przesiaklo\'\' 6. Podawac od razu z ryzem lub kasza kus-kus. kiedys zabraklo mi fig i dalam daktyle, tez bylo dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim.. wlasnie jestem po obiedzie, zrobilem dzis zupe grecka z soczewicy wg Bagatelki. Zapunktowalem przy tym ogromnie u zony.... Zupa wyszla swietna, az sam jestem zaskoczony. Wynikl tylko jeden problem a mianowicie, ze zapowiadala sie na bardzo gesta i musialem dodac duzo wody, zeby nie wygladala jak gulasz. Moze za duzo wzialem skladnikow? ale jedna cebulka wiecej, jedna marcheweczka wiecej nie powinno zrobic az takiej roznicy. Jestem pewien, ze jutro to juz bedzie gesta ze lyzka w niej stanie w pionie.. No ale najwazniejsze, ze jest pyszna... az zona przekonala sie do oliwek, ktoorych nie lubi, moze dlatego ze czarne inaczej smakuja? Bagatelka, wielkie dzieki za przepis, wpisuje go stalego kanonu moich utworow, obok chili con carne i gulaszu a la Margotka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze raz ja... KaHa - przeczytalem ten przepis na schab po arabsku i wydaje mi sie bardzo prosty.. Piszesz o szalotce -to jest wlasnie problem o ktorym kiedys wspominal Maklowicz w swoim programie, a mianowicie, ze w Polsce nie ma generalnie szalotki. No, moze teraz juz mozna ja spotkac w duzych miastach albo blizej granicy niemieckiej, bo tam jest bardzo popularna.. w takim razie sprobuje ze zwyklymi cebulkami, po prostu bedzie ostrzejsze w smaku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bagatelka A oto przepis na nastepna zupke Robi sie ja bardzo szybko i jest naprawde pyszna + wegetarianska WLOSKA ZUPA JARZYNOWO - FASOLOWA Skladniki: - 1 baklazan - 2 duze pomidory (lub z puszki) - 1 ziemniak obrany - 1 marchew - 1 por - puszka bialej fasolki (najlepiej takiej nieco wiekszej typu Cannellini) - 4 szklanki bulionu warzywnego lub kurzego - 1 lyzka suszonej bazylii - kilka suszonych borowikow (10-15 g) namoczonych przez 10 min. w bardzo malej ilosci cieplej wody) - 1/4 opakowania makaronu typu bardzo cienkie nitki - 3 lyzki sosu pesto (ja uzywam gotowego ze sloika) - kilka lyzek tartego parmezanu Wykonanie: 1. Kroimy pory w cienkie krazki (tylko biale i jasno-zielone czesci, reszta dla krolikow ), marchewke, pomidory i ziemniaki w mala kostke, baklazana w duza kostke. 2. Do garnka wlewamy fasolke wraz z \"sosem wlasnym\", nastepnie dodajemy warzywa i bulion. Gotujemy ok. 15 min, az warzywa osiagna odpowiednia miekkosc. 3. Dodajemy bazylie, grzyby wraz z woda z moczenia i makaron; gotujemu nastepne 5 min. 4. Sprawdzamy zy wszystko jest juz odpowiednio miekkie, zestawiamy z ognia i dodajemy sos pesto. Na talerzach posypujemy parmezanem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to taki niezdrowy przepis ale smaczny... sycacy... i prosty Kotlet schabowy po generalsku 60 dag schabu, tłuszcz do smażenia, 2 dag mąki, 2 dag grzybów suszonych, 20 dag kapusty kwaszonej, 5 dag cebuli 3 dag tłuszczu, 2 dag mąki, 4 sztuki usmażonych naleśników, 2 jaja, bułka tarta, sól, pieprz Mięso umyć, odciąć kości, pozostawiając tylko małe odcinki kości żebrowej. Z mięsa ściąć zbędny tłuszcz, pokroić na kotlety, lekko rozbić tłuczkiem zwilżonym wodą, uformować owalne kotlety, posypać przyprawami i mąką, usmażyć z obu stron. Grzyby umyć, namoczyć, ugotować, wyjąć, posiekać. Kapustę pokroić, zalać wywarem z grzybów i mięsa, ugotować. Cebulę obrać, opłukać, drobno pokroić, zasmażyć, wymieszać z mąką, lekko zrumienić, połączyć z kapustą i grzybami, chwilę pogotować, doprawić, ułożyć na kotletach, zawinąć w naleśniki. Następnie panierować w rozmąconych jajach i bułce tartej. Smażyć na silnie rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor. Podawać z ziemniakami i surówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ludziska, alesta tu narozrabiali beze mnie :D DObry pomysl o, juz nawet moj dzisiejszy przeis tu jest. \\ ALe ten temat nie powinien byc w DIETACH :D :D :D Ja bede dawac na tlusto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopsia
dobry temat! piszcie dalej.....a ja sobie poczytam...mniam...mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagatelka masz racje, zupelnie nie zwrocilem na to uwagi. Jest inny dzial topikow gdzie ten powinien byl sie znalezc a mianowicie gotowanie, dom i ogrod Trudno, przenosic nie bedziemy... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheee... ale narobilam... ta ostatnia kopia przepisu bagatelki to przeze mnie... nie sprawdzilam, czy ktos cos juz dodal i takjakos wyszlo... no trudno... Ale dzieki, ze chcecie dodawac przepisy. Zawsze bedzie latwiej znalezc dobre rzeczy do ugotowania... ciumki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to taka dieta dla glodnych Polakow za granica gdzie mieszkacie..dzial dieta to dobre miejsce! Bagatelka , ale nie podszylam sie pod Ciebie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaHa - oj wiem, ze sie nie podszywasz ;) I wielkie dzieki za schaboszczaki, widze, ze Ty konkretnie zapodajesz :) Schabiki sa mniam, uwielbiam, ale nie wiem dlaczego jakos niegdy nie wychodza mi nalezycie klasyczne schabowe w panierunku, ktore sa chyba jednym z najpyszniejszych jedzen na swiecie. Ale te po arabsku .... uwielbiam takie egzotyzmy :D TYle tylko, ze ja sie jakos zawsze balam fig i daktyli chyba tez ... Nie wiem czemu, one mi sie wydaja jakies takie \"spooky\" :D Kokus - bo ta zupka ma byc gesta, to ma byc jedzonko samo w sobie, ew. z pajda chlebka. Ja sie nia normalnie najadlam, co jest u mnie nie spotykane najesc sie sama zupa, ale soczewica to prawie jak mieso - ma bardzo duzo bialka i wlasnie dlatego uwielbiaja ja wegetarianie, bo wlspaniale zastepuje mieso. Mam nawet calkiem przyzwoity przepis na spaghetti bolognese, ale z soczewica miast mieska ... Teraz nie bede sie produkowac, bo klikam z domowego dogorywujacego komputera, ale jak bede w pracy to powklejam tu sporo przepisow ... zrobie sobie wreszcie raz a dobre uzywanie :D Bo tam \"u nas\" to sie zawsze troche krygowalam, zeby ludziom gitary nie zawracac, tu zas - przeciez o to chodzi :) I baaardzo sie ciesze, ze Twoja-moja zupka przypadla do gustu Twej zonie :) Sama wiem jak to jest milo, jak sie komus kochanemu cos zrobi do jedzenia, a jemu to smakuje - az sie cieplo robi na sercu, co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super pomysl! Przepisy nie zgubia sie wsrod natloku wpisow i latwo bedzie je odszukac...moze trzeba bylo zalozyc na Dziale Gotowanie? ;-) Na razie przekleje moje 4 propozycje z innego tematu: KURCZAK PISTACJOWY/ z ksiazki *porcja na 4 osoby 1/2 kubka zmielonych orzeszko pistacjowych (ja zmielialam w blenderze) 1/2 lyzeczki soli (nie dawalam bo pistacje, kotre kupilam byly juz solone) 1/2 lyzeczki swiezo zmielonego pieprzu 4 piersi z kurczaka, bez skory, bez kosci 2 lyzeczki extra-virgin olive oil 1/2 pokrojonej slodkiej cebuli (dalam wiecej bo lubie) Piersi obtoczyc w pistacjach (zmielone pistacje przyprawic pieprzem) i wlozyc na patelnie po 2 minuty z kazdej strony. Potem wlozyc do naczynia i piec w temperaturze 375F 15 minut. Do patelniowej zawartosci po kurze dodac lyzke oliwy i wrzucic cebule, przyprawic pieprzem dusic do miekkosci cebula przez to rowniez zyskuje lekki pistacjowy smak). Podawac kure na lisciach salaty i oblozona cebula. Jest jeszcze sos (nie zrobilam bo zapomnialam kupic avocado) do przybrania. Avocado, lyzka cebuli, 3 lyzki oliwy, 3 lyzki soku z limetek, 1 lyzka wody - calosc zmielic w blenderze. Dla dziewczyn uzaleznionych od kanapek: KANAPKA BEZ CHLEBA/ z ksiazki Lisc ulubionej salaty, najlepiej, podluzny, chrupki i wytrzymaly Kilka paskow papryki czerwonej Szynka z indyka majonez szczypiorek Lisc salaty - lub dwa- posmarowac majonezem i przyproszyc szczypiorkiem, na to szynka z indyka a na nia papryka. Calosc zwinac w rulon i...gotowe! Mozna oczywiscie zmienic zawartosc na cos innego co sie lubi. PAPRYKOWY KES/moje Dla dwoch osob. 3 pomidory 2 pomaranczowe papryki biala cebula 3 czarne oliwki sol, pieprz, majeranek - do smaku wszystko pokroic w kola i wymieszac z oliwa sezamkowa, doprawic pieprzem, sola i majerankiem, udekorowac 6 krazkami czarnej oliwki z puszki LASKOWY KALAFIOR/moje Jako, ze w South Beach Diet ziemniaki i bulka tarta zabronione trzeba znalesc cos by to zastapic ale by bylo rownie smaczne. Takim doskonalym dodatkiem do drobiu i mies jest kalafior, dobry w kazdej fazie! A takze jakiekolwiek orzechy, ktore zmielone sluza jako... bulka tarta. O wiele zdrowsze i lepsze w smaku. Do kurczaka badz duszonej cebuli osobiscie polecam zmielone pistacje - wyprobowane! Porcja na 2 osoby. 1 kalafior (wielkosc zalezna od apetytu) 20 orzeszkow laskowych oliwa z oliwek sol, pieprz, ziola do smaku Kalafior ugotowac w przyprawionej wedlug upodobania wodzie, mozna dodac kostke rosolowa. Po ugotowaniu wrzucic kalafior na rozgrzana oliwe i popruszyc szczodrze zmielonymi orzeszkami, podsmazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super pomysl! Przepisy nie zgubia sie wsrod natloku wpisow i latwo bedzie je odszukac...moze trzeba bylo zalozyc na Dziale Gotowanie? ;-) Na razie przekleje moje 4 propozycje z innego tematu: KURCZAK PISTACJOWY/ z ksiazki *porcja na 4 osoby 1/2 kubka zmielonych orzeszko pistacjowych (ja zmielialam w blenderze) 1/2 lyzeczki soli (nie dawalam bo pistacje, kotre kupilam byly juz solone) 1/2 lyzeczki swiezo zmielonego pieprzu 4 piersi z kurczaka, bez skory, bez kosci 2 lyzeczki extra-virgin olive oil 1/2 pokrojonej slodkiej cebuli (dalam wiecej bo lubie) Piersi obtoczyc w pistacjach (zmielone pistacje przyprawic pieprzem) i wlozyc na patelnie po 2 minuty z kazdej strony. Potem wlozyc do naczynia i piec w temperaturze 375F 15 minut. Do patelniowej zawartosci po kurze dodac lyzke oliwy i wrzucic cebule, przyprawic pieprzem dusic do miekkosci cebula przez to rowniez zyskuje lekki pistacjowy smak). Podawac kure na lisciach salaty i oblozona cebula. Jest jeszcze sos (nie zrobilam bo zapomnialam kupic avocado) do przybrania. Avocado, lyzka cebuli, 3 lyzki oliwy, 3 lyzki soku z limetek, 1 lyzka wody - calosc zmielic w blenderze. Dla dziewczyn uzaleznionych od kanapek: KANAPKA BEZ CHLEBA/ z ksiazki Lisc ulubionej salaty, najlepiej, podluzny, chrupki i wytrzymaly Kilka paskow papryki czerwonej Szynka z indyka majonez szczypiorek Lisc salaty - lub dwa- posmarowac majonezem i przyproszyc szczypiorkiem, na to szynka z indyka a na nia papryka. Calosc zwinac w rulon i...gotowe! Mozna oczywiscie zmienic zawartosc na cos innego co sie lubi. PAPRYKOWY KES/moje Dla dwoch osob. 3 pomidory 2 pomaranczowe papryki biala cebula 3 czarne oliwki sol, pieprz, majeranek - do smaku wszystko pokroic w kola i wymieszac z oliwa sezamkowa, doprawic pieprzem, sola i majerankiem, udekorowac 6 krazkami czarnej oliwki z puszki LASKOWY KALAFIOR/moje Jako, ze w South Beach Diet ziemniaki i bulka tarta zabronione trzeba znalesc cos by to zastapic ale by bylo rownie smaczne. Takim doskonalym dodatkiem do drobiu i mies jest kalafior, dobry w kazdej fazie! A takze jakiekolwiek orzechy, ktore zmielone sluza jako... bulka tarta. O wiele zdrowsze i lepsze w smaku. Do kurczaka badz duszonej cebuli osobiscie polecam zmielone pistacje - wyprobowane! Porcja na 2 osoby. 1 kalafior (wielkosc zalezna od apetytu) 20 orzeszkow laskowych oliwa z oliwek sol, pieprz, ziola do smaku Kalafior ugotowac w przyprawionej wedlug upodobania wodzie, mozna dodac kostke rosolowa. Po ugotowaniu wrzucic kalafior na rozgrzana oliwe i popruszyc szczodrze zmielonymi orzeszkami, podsmazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZMĘCZONA
amberangalic- jesteś najbardziej wkurwiającą istotą na tym forum! Wszędzie cię pełno i zawsze musisz się wymądrzać, znajdz sobie jakieś inne zajęcie w życiu!! Spierdalaj na swoje tematy( a jest ich ze 100) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja tez jeszcze podam przepis z uzyciem siekanych orzechow: Eggplant Parmesan czyli baklazan z parmezanem 1 baklazan pol szklanki posiekanych orzechow 2 jajka 1 poszka diced tomatoes, albo 2 posiekane w kosteczke pomidory 1 puszka pasty pomidorowej (w polsce 2 przeciery) 1/3 szklanki wina wytrawnego 1/2 cebulki 2 zabki czosnku pol szklanki startej mozzarelli i garsc startego parmezanu bazylia, oregano, sol, pieorz Baklazana umyc, pokroic w 1cm plastry. Obtoczyc w jajku, potem w siekanych orzechach, ulozyc na blaszce i piec 10 minut w sredniej temperaturze. W miedzyczasie przygotowac sos: w garnku zeszklic na oliwie posiekana w kostke cebulke, pod koniec dodac posiekany czosnek (ale nie moze zbrazowiec bo bedzie gorzki) dodac pomidory i paste (lub przecier) i wino, pobulgotac przez 10 minut. Mozna dodac bazylie i oregano dla nadania bardziej wloskiego smaku. No i sol i pieprz. Podpieczone palstry balkazana wyjac z piekarnika, ulozyc w zaroodpornym naczyniu tak zeby na siebie troche zachodzily (tak jeden troche na drugi) polac wszytko sosem i posypac mozzarella i startym parmezanem. Zapiekac w sredniej temperaturze przez 30 minut. Pychotka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amberangelic - :) :) :) nie masz pojecia, jak Ci dziekuje za biust w pistacjach :) Mi sie ten przepis gdzies zapodzial, a na kartach Polakow zagranica jest juz chyba nie do odnalezienia ... I te inne tez sa fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley - ale te baklazany pysznie wygladaja :) Zawsze jak jestem w sklepie to patrze na baklazany, jak zaczarowana, bo sa po prostu takie piekne, ale jakos nigdy nie wiem, co z nich zrobic ... Teraz mam juz pare pomyslow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZYBKI DO RYBKI (Szczegolnie nadaja sie do lososia, ale rownie dobrze moga byc z czymkolwiek sobie zazyczycie, np. kurczaczkiem ) Skladniki: - 1 lyzka oliwy z oliwek - 1 lyzka masla - ok. 1/4 szklanki drobno posiekanych bialych czesci szczypiorku (ew. pora) - 20 dkg. Grzybow shitakee - 1-2 zabki czosnku, rozgniecione - 2 lyzeczki swiezego estragonu lub 1 lyzeczka suszonego - sol, pieprz do smaku Wykonanie: 1. Na patelni rozgrzac oliwe z maslem. 2. Na tluszczyk wrzucamy szczypiorek, grzybki, czosnek i przyprawy; smazymy mieszajac z minutke, potem przykrywamy i dusimy do miekkosci 3. Smakujemy i doprawiamy sola i pieprzem w razie potrzeby. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOSOS Skladniki: -filety z lososia - 4 spore sztuki -4 lyzki oliwy (z oliwek) -sok z polowy cytryny -2 duze zabki czosnku rozgniecione -swiezy koperek - wedlug uznania, ale lepiej duzo -lyzeczka sosu sojowego -sol, pieprz do smaku Wykonanie: -w malej miseczce mieszamy wszystkie skladniki oprocz lososia -probujemy - ma byc konkretny slonawy, przyprawny smak -w duzej misce kladziemy filety i zalewamy je ta zalewa / marynata -odstawiamy do lodowki na cala noc, albo przynajmniej kilka godzin -nastepnego dnia wykladamy filety na blache do pieczenia -pieczemy w ok.15 minut w piekarniku wczesniej nagrzanym do 220 stopni C (425 F), moze byc nawet ciut cieplejszy -sprawdzamy termometrem do miesa, czy temperatura w najgrubszej czesci ryby siega 60-65 stopni C (125-130 F) i wyciagamy z piekarnika. Jemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×