Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Nietolerancja na... tłuszcz?!

Polecane posty

Gość gość

Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, mam wrażenie, że dzieje się tak w moimi przypadku. Jestem szczupła, nie zamierzam się odchudzać, ale jakoś niezdrowo też się nie odżywiam. Jem po prostu zupełnie normalnie.Kiedyś pofatygowałam się i policzyłam spożywane kalorie. No i wyszło ok 2 tysięcy, tyle ile ma być. Mam dwadzieścia lat i od jakiegoś roku zauważyłam u siebie pewną przypadłość. Budziłam się bardzo często z uczuciem pełnego brzucha (a kolacje jem ok 19-20). Bolał mnie żołądek, miałam wrażenie, że mam w nim kamień. Moja babcia uważała, że winna jest zbyt duża ilość spożywanego tłuszczu. Tyle że, ja nie jadłam go dużo, dosłownie odrobina masła na 1 połowie bułki na śniadanie, trochę jakiegoś mięsa do obiadu (ale też raczej chudego) trochę oliwy w sałatce, może z raz w tygodniu jadłam ze dwa kabanosy. Najgorzej było w momencie, kiedy znajomi wyciągali mnie na pizzę. Jeden kawałek to seria bólu z rana. Mama robiła deser z bitą śmietaną- i znowu masakra. Kiedyś na kolację odgrzałam sobie kotleta- było to samo. W tych przypadkach był to już dość silny ból, a normalnie raczej zakwalifikowałabym go pod "uciążliwość". Od miesiąca jem rzeczy, które zawierają tłuszcze ( i to w bardzo małych ilościach) tylko do 14, później tylko chudy nabiał, warzywa (bez oliwy), owoce, jeśli mięso to pierś z kurczaka lub chuda ryba i nic smażonego. I ból faktycznie minął. Pytam: mieliście podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tluszcz jest rowniez w mleku, orzechach, rybie. moze nie toloerujesz innych skldnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę. Na orzechy mam alergię, a mleko piję 1,5 % ale niezbyt dużo, tyle co do kawy. Nabiału tłustszego niż 2% nie jadam. Ryby wybieram chude np. pstrągi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne co mi przychodzi na myśl to po prostu słaby żołądek, bo wiadomo, tłuszcz nie powoduje u mnie alergii, ale ciężko mi się go trawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak miałam okazało się, że mam kamienie w woreczku żółciowym. Zrób usg jamy brzusznej jak się to powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę mnie nastraszyłaś. Jutro zapisuję się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chciałam cię straszyć. Mam nadzieję, że u ciebie to jakaś chwilowa nadwrażliwość. Ale objawy takie jak u mnie ból po zjedzeniu ciężkostrawnych potraw. Zaczynało się rano takie jakby przepełnienie żołądka. Pozniej już po każdym błędzie np toście z miodem, jajku czy kawie. Jak nie jem nic ciężkostrawnego to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
doktor google;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×