Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karooo2205

OdChUdZaNiE-- BrAk OkReSu

Polecane posty

Gość karooo2205

Odchudzalam sie, i stracilam okres.. Nie mam go juz jakies 6 czy 7 miesiecy... Czy ktoras z was tez byla w takiej sytuacji ? Czy okres wam wrocil? Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GLOria86666666
a ile wazysz i ile masz wzrostu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
ja bylam w podobnej sytuacji nie mialam z 8 miesiecy okresu ale bardzo ale to bardzo schudlam przy wzroscie 170 wazylam 45 wiec byly tego skutki.moja rada idz do gina i zacznij sie odzywiac normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
Dzisiaj ide, bo juz jestem umowiona na wizyte... I co odzyskalas okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
tak odzyskalam na szczescie porobilam wszystkie badania podstawowe ale nie u gina tylko normalnie w przychodni i zaczelam wreszcie normalnie sie odzywiac.okres wrocil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
Aha, a jak dlugo soe odchudzalas, ze tyle schudlas ? A do ginekologa szlas, czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
ja schudlam bardzo szybko juz po ajkis 3 miesiacach bylo bardzo widac.nigdy nie bylam gruba bo wazylam gora 55 ale cos mi odwalilo i schudlam 10 kg.teraz mam 172 i waze 53-54 i jest git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czarna dupa
zeby okres zanikl przy odchudzaniu to kobieta musi byc bardzo wychudzona. zanika on w skutek braku tkanki tluszczowej tak wiec przy 162/ 53 albo 54 kg...raczej nie zaniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres mi wrócił dopiero
po ostrym faszerowaniu hormonami... przy 162cm wzrostu ważyłam mniej niż 40kg, musiałam przytyć do min 49 i wtedy po lekach pojawił się okres... wczesniej nawet leki nie działały radzę ci jak najszybciej iść do gina, bo u mnie po roku bez okresu wszystko wewnatrz sie okropnie uwsteczniło, macice miałam jak 60 letnia babka po menopauzie... po 4 miesiącach leczenia udało sie przywrócić farmakologicznie owulację i mogłam starać się o dziecko - ale podstawowym warunkiem była waga min 49kg!!! NIE MA ZARTÓW jak okres zanika, wiem to po sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
jedni tyja po hormonach inni nie ale bardzo czesto jest tak ze sie po prostu woda zatyrzymuje w org.a co do piersi jest mozliwosc ze Ci urosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
A to tyje sie jak sie wiecej je ? Czy np jak bede jadla tyle samo to tez moge przytyc ? Wolalabym tego uniknac.. Bo do mojej dawnej wagi to i tak mam daleko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okres mi wrócił dopiero
hormony na pewno pomogły mi przytyć bo nadal w sumie jadłam mało i baaardzo chudo a sukcesywnie powoli nabierałam ciałka... piersi jakos specjalnie mi nie urosły po nich, ot tyle co przy normalnym przytyciu yuch 10 kg (waga wyjściowa 39kg)... teraz waże 55kg ale jestem pod koniec 4 miesiąca ciąży... chucham i dmucham na swojego malutkiego Skarbika i nie zważam za bardzo juz teraz na to co jem - po prostu mam ochotę na coś to sobie nie odmawiam, oczywiście w granicach rozsądku...(na początku było bardzo ciężko zacząć normalnie jeść po 2 latach choroby ale spełniło się moje największe marzenie i po prostu wszystko inne przestało się liczyć, włącznie z chudością) życzę ci abyś trafiła do dobrego lekarza bo ja zanim trafiłam na obecnego lekarza chodziłam do baby co komp0letnie nie miała pojęcia co sie dzieje... ja jej mówiłam, że mam problemy z jedzeniem (anoreksja) a ona mi luteine przepisywała, po której okresu ani widu... Także podstawa to kompetentny lekarz!!! pozodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
tyje sie bo sie zatrzymuje woda w ogranizmie.nie koniecznie po tabletkach sie obrzeraz.zatrzymuje sie woda w ogr tak jak wspomnialam juz i po prostu puchniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
Aha... Juz bylam raz u tego lekarza.. No i ta babka jest calkiem fajna.. Moze dlatego ze ide do niej prywatnie nie wiem.. Teraz ide z tym samym problemem co kiedys. A luteine juz mialam... I okres wtedy wrocil.. Tylko ze potem znowu zaczelam sie odchudzac i okres znowu zanikl ;/ Wiem bylam glupia, ale to bylo silniejsze odemnie.. Chcec bycia idealna itd.. Z tym, ze ja anoreksji nie mam.. Dzisiaj sie wszystko okaze, mam nadzieje ze nie ejst za pozno.. I ze da sie to jeszcze odratowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzinkaaaaaaaaaa
na pewno sie da musisz tylko normalnie jadac a co do anoreksji:anoreksja nie jest tylko w tedy gdy sie jest bardzo chudym wystarczy ze zaczynasz bac sie jedzenia wtedy to wszystko sie zaczyna.wiem co mowie.zrob z tym cos jak najszybciej bo potem bedzie Ci ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
Wiem, osoba otyla rownie dobrze moze byc chora.. A to ze ktos jest chudy nie swiadczy o tym ze jest chory.. To wszystko lezy w psychice.. Mniej wiecej wiem jak to wyglada, bo malo co a sama bym sie w to wpakowala.. Mozna powiedziec, ze juz mialam poczadkowe objawy.. Jedzac jabko.. wydawalo mi sie ze odrazu grubna mi nogi itd... Ja mialam tyle szczascia, ze wzielam sie w garsc.. I poradzialm sobie z tym sama... Nie kazda dziewczyna ma tyle szczescia.. Teraz chce zeby okres wrocil.. a potem mam w planie jakos wrocic do dawnej wagi czyli jakis 48 kg... ale na razie skonczylam z dietami odchudzaniem itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie czarna dupa
karooo...ale ty pierdolisz :o jak potluczona normalnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZERZE NAPISZĘ
więcej rozwagi dziewczyny bo w trosce o figurę fundujecie sobie menopauzę o kilkadziesiat lat za wcześnie bycie kobietą to nie tylko seksowna figura ale także to by gdy zechcecie mieć możliwość zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko.... same się zastanówcie co jest ważniejsze zdrowie czy rozmiar odzieży XS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwa lata temu schudlam 15kg w miesiac i wtedy przestalam miesiaczkowac nie mialam jej rok. Ale bylam mlodsza wiec do ginekologa nie chcialam isc zreszta to bylo mi na reke. Po jakimś czasie zaczął się pojawiać. Był, a potem pół roku nie było, potem po miesiacu, a potem znowu przerwa na 3. No i tak do dziś. I ja znowu się odchudzam, bo przytylam., Chce zaznaczyc, ze mimo, ze po tamtym odchudzaniu przytylam ponad 20kg to okres mi nie wrócił do stabilnosci. No wiec teraz znowu nie mam od jakiegos czasu okresu. Ale odchudzam sie od tygodnia wiec raczej to nie skutek odchudzania. Moze cos mi zostalo po tamtym odchudzaniu sprzed dwoch lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZERZE NAPISZE niektorzy nie dążą do rozmiaru XS a chociazby 40:( i i tak maja problemy z miesiaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
dominika023 --> a czemu do lekarza nie pojdziesz ? ja ide wlasnie dzisiaj o 18 mam wizyte.. mam nadzieje, ze wszystko dobrze pojdzie.. i ze okres wroci no i ze bede mogla miec dzieci... Wogole to mam nadzieje ze to wszytsko sie jakos ulozy i ze bede wygladala tak jak kiedys... A tak z ciekawosci jak schudlas tyle w tak krotkim czasie ? co jadlas, cwiczylas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
Wlasnie wrocilam od lekarza... Dostalam tabletki novynette, czy ktoras z was stosowala, byly jakies skutki uboczne, przytylyscie po nich dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooo2205
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karooo to już chyba w innym wątku :) Ja już 21 jestem na diecie 800-1000 kcal i chyba mi też zanikł bo sie spóźnia , a zawsze miałam jak z zegarkiem w reku :/ No nic , zaczekam trochę i jeśli go nie będzie to pójde do gina. A czy na przywrócenie okresu dają tylko tabletki anty, bo hormony brałam i zrezygnowałam z nich,bo sie źle czułam. i nie wyobrażam sobie jakbym miała znowu je brać :/ Mam nadzieje że sa tez inne leki lub sposoby...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma reguły, że okres zanika tylko wtedy jak jest niedowaga, każdy z nas ma inny organizm po odchudzaniu okres może zaniknąć na jakiś czas mimo, że mamy prawidłową wagę organizm reaguje przede wszystkim NA ZMIANY. Jeżeli nie masz okresu a ostatnio schudłaś około 7kg to radzę tobie przytyć 1kg/2kg wiem sama po sobie, że po odchudzaniu jest to trudne... Jednak to ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam podobny problem :( Kilka lat temu odchudzałam się z pomocą dietetyka, sporo schudłam, ale później przytyłam znów jakieś 10 kg. Wtedy coś mi odbiło i zaczęłam kombinować na własna rękę (jedzenie 1 pomidora dziennie, obsesyjne treningi) jednak w porę się opamiętałam i wróciłam pod opiekę dietetyka. Teraz mam upragnioną i zdrową wagę ( ok. 51-52 kg przy wzroście ok.163), jem zbilansowane i pełnowartościowe posiłki ( węglowodany, dużo białka i warzy, a do tego zdrowe tłuszcze), czuję się dobrze, a moje wyniki badań krwi są prawidłowe. Jednak przestałam miesiączkować prawie rok temu i okres nie wrócił... Nie wiem gdzie tkwi przyczyna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam ;( Niestety trafiłam na dość niesympatycznego ginekologa, u którego wizyta skończyła się płaczem. Krótko mówiąc - lekarz stwierdził, że to nie problem natury ginekologicznej i on nic nie może zrobić (wymieniał jakiś badania, ale widać było, że nie ma pomysłu co z tym zrobić). Może powinnam pójść do innego specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście że idź do innego tylko zrób mniej więcej rozeznanie który bardziej ludzki... moja koleżanka też straciła okres po odchudzaniu i jakoś udalo sie szybko przywrócić jeszcze gin ją ochrzanił że tyle zwlekała z wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×