Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olidi

przepisy na dietetyczne obiady

Polecane posty

Gość olidi

dziewczyny mam problem odchudzam akualnie meza przynajmniej sie staram :) i powiem szczerze ze brak mi pomyslow na dietetyczne obiady ile mozna kurczaka z warzywami meczyc moja sytuacje pogarsza brak piekarnika bede wdzieczna za kazdy obiadowy przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
dziewczyny zadna z was nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olidi ja np lubie : kasze jaglana z pieczarkami brazowy ryz z tunczykiem i groszkiem zielonym omlet z 1 jajka i 1 bialka z szynka i pieczarkami i odrobina sera zoltego light gulasze robie z wolowiny, pomidorow, pieczarek, papryk, cebuli i duuuuzej ilosci chili - oczywiscie bez zadnej maki, geste zupy - geste bo sa w nich zmiksowane warzywa a nie smietana czy inne zageszczacze :) pieczony ziemniak z surowka coleslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a prodiż masz
? A mikrofalę z funkcją grilowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
no wlasnie mikrofalowy na chwile obecna tez nie posiadam :( dlatego takie obiadki robia sie dosc klopotliwe co do zupek to nie ma problemu bo nawet woli bez smietany :) co drugi dzien staram sie zrobic jakas salatke bo ile mozna jesc kanapki z chudym bialym serem ale troche bardziej sprawa komplikuje sie z obiadem pt drugie danie makarony usunelam z jadlospisu ziemniaki sporadycznie wiec w sumie zostaje ryz i kasza bez piekarnika to nawet przyrzadzenie ryby dietetycznej staje sie sztuka wiec jesli macie jakies sprawdzone przepisy roznej masci to chetnie wyprobuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olidi makaron ja jem tylko pelnoziarnisty, ziemniaki pieczone i gotowa - weglowodany zlozone sa super zrodlem energii wiec polecam mozesz smazyc bez tluszczu, albo uzywac oliwy w sprayu wtedy masz patelnie pokryta tluszczem a jest to 15-20 kcal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo kup sobie dobra patelnie, na ktorej mozna smazyc bez tluszczu. Ja wlasnie skonczylam gotowac gulasz wolowy i nie uzylam nawet jednej kropli tluszczu, bo mieso i cebule usmazylam na suchej patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapiekanka warzywna z kiełbasą Dla 2 – 3 osób 2 – 3 ziemniaki pocięte w 1cm. Plastry 1 – 2 marchewki pocięte w cienkie plasterki 2 średnie cebule pocięte w talarki 2 – 3 średnie buraczki w cienkich plasterkach 2 nieduże pędka dobrej kiełbasy (najlepiej swojskiej) ½ szkl oliwy z oliwek Sól Pieprz Liście laurowe Ziele angielskie Potrzebny jest fajny rondel z pokrywą lub dobry garnek do duszenia. Dno posmarować oliwą i układać warstwami wszystko po kolei zaczynając od ziemniaków i przesypując przyprawami. Na końcu zalewamy wszystko oliwą z oliwek i dusimy pod przykryciem ok. 1 godz. W międzyczasie nie mieszamy! Wspaniałe danie obiadowe. A do niego najlepszym napojem będzie kefir. Salatka z tunczykiem -torebka brązowego ryżu ( 100g) - trzy jajka ( gotowane na twardo) - cztery ogórki konserwowe w wodzie pokrojone w kostkę - cebula pokrojona w kostkę - Pół puszki kukurydzy - puszka tuńczyka w wodzie -keczup( wedle uznania) W miseczce układamy składniki warstwowo: 1. Odsączony tuńczyk 2. cebulka 3. jajko 4. Ogórek 5. ryż wymieszany z odsączoną kukurydzą 6.polewamy to wszystko keczupem ile kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupka z tuńczyka 1 puszka tuńczyka, 200 g, 1 puszka pomidorów w całości, 400 g, 1 1/2 łyżki masła, 1 cebula drobno posiekana, 1 ząbek czosnku drobno posiekany, 2 łyżki maki, 2 łyżeczki łagodnego curry w proszku, 3 łyżki ryżu, 1 cukinia pokrojona w ćwiartki, 125 ml słodkiej śmietanki, u mnie parę łyżek tylko do smaku, sól, pieprz. Odsączyć tuńczyka do naczynia z miarka i dopełnić do 600 ml. Na maśle podsmażyć cebule i czosnek, dodać make i curry, smażyć 2 min. Powoli wlewać płyn, mieszając dobrze przy dnie. Dodać pomidory, trochę je rozdrobnić łyżką, po zagotowaniu wrzucić ryz. Gotować 10 min. Następnie dodać cukinie i tuńczyka i gotować 15 min. Doprawić sola i pieprzem, dodać śmietankę, zagotować. Dałam tuńczyka w kawałkach, ale mija się to z celem, gdyż wszystko podczas gotowania i tak się rozwala, można spokojnie dać rozdrobnionego. Zupa rewelacyjna w smaku, idealna na długie chłodne wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron razowy 80g Na sos: Pomidory 260g (przed obraniem) Cebula ok. 20g Olej lub oliwa łyżka mleko 2 % 25ml (kieliszek) mąka pszenna łyżeczka sól pieprz zioła suszone(bazylia, zioła prowansalskie, może być oregano albo mieszanka ziół włoskich) (słodka papryka mielona, ząbek czosnku)-tego nie dodałam bo nie miałam, ale myślę że pasowałoby do posypania: świeża bazylia 2 łyżki startego żółtego sera Cebulę z obranymi pokrojonymi pomidorami podsmażam na oleju, mieszam aż się rozprażą, daję przyprawy, zagęszczam łyżeczką mąki rozmieszanej w mleku, makaron gotuję na półtwardo, polewam sosem, posypuję serem i bazylią i gotowe. 1 porcja- 225 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytki 1 łyżeczka oleju słonecznikowego 1 białko jajka 1/4 łyżeczki świeżo zmielonego pieprzu 1/4 łyżeczki soli 1/4–1/2 łyżeczki pieprzu cayenne 400g ziemniaków, nieobranych, pokrojonych w 1cm frytki ryba 75g trochę czerstwego białego chleba garść natki pietruszki 2 łyżki posiekanego szczypiorku 1 łyżka kaparów Skórka 1 cytryny 20g masła, rozpuścić 1 łyżka mąki 1 duże jajko, roztrzepać sól i świeżo zmielony pieprz 1. Rozgrzej piekarnik do 200oC. 2. Pod frytki rozsmaruj na blasze olej. 3. Roztrzep pianę z białka z czarnym pieprzem, solą i chilli, nie ubijaj na sztywno. Wrzuć ziemniaki do białka i wylej na blachę. 4. Rozłóż frytki i piecz 45 minut, odwracając co 10 minut. 5. Przez ten czas, aby zrobić panierkę do ryby, zmiksuj środek chleba (chodzi o to, że bez skórki) z ziołami, kaparami, skórką cytryny w mikserze do momentu, gdy chleb nie do końca zostanie pokruszony, zmieszać go z roztopionym masłem. 6. Na osobnych talerzach wysypać mąkę, osobno rozbite jajko I osobno mieszankę chlebową. Filety obtaczać kolejno w mące, jajku i okruchach chleba. 7. Rybę ułożyć na blasze I piec na górnej półce piekarnika około 12 minut, zanim dojdą frytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
175g lanych klusek 1 łyżka oleju słonecznikowego 1 średnia cebula 2 goździki/6g czosnku 175g kiełków fasoli 175g mange tout (nie wiem dokładnie, ale to jakieś strączki fasoli) 225g filetów z piersi kurczaka 2 łyżki/30ml ciemnego sosu sojowego 10g imbiru 5g przyprawy “pięć przypraw” (nie jestem pewna czy to nasze 5 smaków?) 1. Rozgrzej piekarnik do 190C. 2. Na blachę wyłóż folię posmarowaną na środku olejem. 3. Na środek folii połóż kurczaka I skrop go 30ml wody. Zwiń folię luźno, ale szczelnie wokół kurczaka. 4. Piecz 30-35 minut. Po wyciągnięciu z piekarnika, zostaw go do ostudzenia, potnij. 5. Pokrój cieniutko cebulę, czosnek, imbir i górę i ogon mange tout. 6. Ugotuj kluski według instrukcji na opakowaniu. 7. W tym czasie rozgrzej olej w woku lub dużej patelni, smaż cebulę i imbir na dużym ogniu przez 2-3 minuty. 8. Dodaj czosnek, kiełki, mange tout i przyprawę pięć … i smaż jeszcze przez kilka minut. 9. Odcedź kluski I dodaj je do woka, dodaj kurczaka I sos sojowy. Smaż jeszcze 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietetyczne obiady
CHCESZ SCHUDNĄĆ? bez podjadania i efektu jojo? Sprawdz DIETA INDYWIDUALNA dla kobiet! i zmien swoje zycie! www.dieta4u.com.pl/kobiety.html zapoznaj sie - nic nie tracisz a mozesz wiele zyskac Twoja dieta dla kobiet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
mgielka 241 dzieki za przepisy ale wiekszosc niestety nie dla mnie bo jak wspominalam zyje bez piekarnika przepis na zapiekanke z kielbasa tez zdecydowanie odpadaja :) ale ciekawa jestem jak wogole wychodzi zapiekanka z garnka wydaje mi sie ze chyba za ćtapka ale moze macie inne doswiadczenia :) za reklamy diet cud jak ostatni wpis dziekuje dziewczyny zony kochanki :) jakimi sposobami odchudzacie swoich partnerow piszcie pomoc niezbedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
tradycyjny meski brzuszek po 30-tce :) generalnie ma tendencje genetyczna jest bardzo miesisty ze tak powiem :) kiedys byla silka i mial gale prawie jak pudzianowski :) ale potem praca dom obowiazki........ zaczyma go poprostu zdrowiej odzywiac duza role odgrywa tutaj regularne jedzenie bo u niego bylo tylko sniadanie a pozniej wieczorny obiad teraz sniadanie do pracy obowiazkowe dlatego szukam przepisow na obiady bo urozmaicenie to podstawa juz ma dosc chudego bialego sera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluchon
Kurcze bez piekarnika to lipa straszna... ja pieke wszystko w rękawie foliowym bez grama tłuszczu i wychodzi mega smaczne. ale spoko wodza cos zaradzimy ;) nie rezygnuj z ziemniaków i makaronu bo tez sa potrzebne w diecie, po prstu nie nalezy ich niczym tłuścic i smarowac. 1. dwie garscie makaronu / ryżu (nalepiej ciemnego) ugotuj aldente, na patelni teflonowej usmaz filet z sandacza, dorsza, tunczyka na łyżeczke tłuszczu zlany cytryną i posypany ziołami. Do tego dowolne warzywa. 2. zrób kotleciki z mielonej cieleciny, ale takie bez jajka i innych dodatków - rumsztyki - tylko mieso i przyprawy, mozesz je ugotowac na wrzątku, lub usmażyc. Do tego sos z pomidorów, makaron / ziemniaki, warzywa 3. ugotuj kalafiora, trzy ziemniaczki, usmaż na teflonie dwa jajka sadzone, do tego warzywa. (moga byc np szparagi ze sloika) 4. wrzuc na patelnie rózne warzywa, brokuły, papryke, ugotowane i pokrojone w kostke ziemniaki itp. zalej dwoma jajkami roztrzepanymi z mlekiem, przykryj (ja uzywam deski do krojenia ;) ) i zrób taki wielki omlet. pycha Życze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
kluchom dzieki omlecik napewno przetestuje tak woogle to moj lasuch uwielbai jajka i tam gdzie jest chociaz slad jajka to wszystko wciagnie :) ale mam pytanko odnosnie tych kotletow z cieleciny one bez jaja i buly sie dasza uformowac i sie nie rozleca na wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesia121
Najlepsze fit przepisy znajdziesz na portalu http://www.milionsposobow.pl/ ja bardzo często gotuję według ich sposobów i jestem mega zadowolona z efektów nie tylko ja ale i cała rodzinka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam plany dietetyczne oraz treningowe www.fabrykasily.pl/plany_treningowe?poleca=michal1876060 Profesjonala pomoc w drodze do osiągnięcia celu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdusska88
Ja bym nie dała rady tak zdrowo gotować w domu, dlatego zdecydowałam się na Wygodną Dietę i mam codziennie 5 posiłków dostarczane pod same drzwi, jem lekko, zdrowo i czuje się świetnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam ostatnio pierś z indyka i zastanawiałam się co z nia zrobić, bo odżywiam się zdrowo. Znalazłam super przepis: ugotujmycos.pl/roladki-z-indyka/. Smak jest super, mężowi też bardzo smakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam drogie Panie! Możecie mówić, że to spam, bo tak to często bywa, kiedy ktoś mówi o realnej zmianie życia. Ale chcę Was przekonać, że można. Listopad kojarzy się często ze zmianą opon, a ja chciałabym, żeby chętne i chętni pozbyli się opon, które ciążą od lat. I to na naszym ciele! Także, drogie Mamy, może Wy, albo Wasi mężowie, chcielibyście coś zmienić, a nie wiecie od której strony zacząć. Polecam więc sprawdzonego trenera i dietetyka. www.igortreneronline.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkaaam
jestem na diecie oto przykłady moich fit dan: -nadziewana papryka(mieso mielone i np. ryż pełnoziarnisty) nie musisz piec w piekarniku- możesz dusić w garnku podlewając wodą - marnowana piers z kurczaka na suchej patelni z grubym dnem upiec. Marnować możesz różnie np. na bazie jogurtu, oliwy z oliwek, cytryny, tymianku itp. - roladki wołowe, duszone w sosie własnym - ryba po grecku(rybę możesz w folii aluminiowej dusic na patelni podlanej wodą, warzywa utarte na tarce poddusić na maśle z woda i przyprawami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×