Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przepisy na niskokaloryczne dania

Polecane posty

Gość gość

Podzielcie sie proszę przepisami na niskokaloryczne dania. Schudłam ostatnio 10 kg i chciałabym ten efekt utrzymać. Brakuje mi pomysłów na nowe dania. Najlepiej bez maki i z minimalna ilością tłuszczu. Moje ulubione i najszybsze, jednogarnkowe, to garsc indyka mielonego podsmazonego bez tłuszczu, do tego warzywa, to co akurat mam, zazwyczaj dużo cukinii, ulubione przyprawy i na koniec przecier pomidorowy z kartonika. Wszystko sie dusi szybko i taki gar na 3 dni mam. Albo mielone z indyka z otrebami zamiast bulki tez smażone bez tłuszczu, pozniej podpiekam. Do tego buraki albo inne warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. faszerowane warzywa: papryki kabaczki, w to jakies mięso mielone, cebula, pieczarki, brokuł, albo po prostu resztki z lodówki 2. mussaka bez ziemniaków i beszamela, czyli warstwa baklażana, kabaczka na to sos pomidorowy i zapieczone pod serem 3. zapiekanka kalfiorowa: kalafior obgotowany na pół twardo (albo surowy), do tego jajka na twardo pokrojone w kostkę, pomidor podobnie, troche sosu pomidorowego i sera na to - zapiec 4. sałatka: kapusta pekińska, kurczak (gotowany, albo duszony), szczypior, orzechy włoskie, jabłko, trochę smierdziucha typu lazur - wszystko wymieszać, skropic cytryną. 5. indyk z selerem naciowym i orzechami - poszukaj przepisu w necie, bo nie wkleja mi linka 6. gulasz, strogonoff - bez chleba, leczo, bigos w wersji vege, ale jak zrobisz z mięsem a bez chleba to też będa ok... kwestia ilości:) i cała masa innych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za pomysly ;) Jeszcze dodam, ze lubie tez brokula z pomidorami i jajkiem,a na to sos czosnkowy z jogurtu, czasem dodaje tez kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha i dla zainteresowanych odkrylam ostatnio kielbase z piersi kurczaka... Mozna dodawac w malych ilosciach np do bigosu, rewelacyjna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tłuszczy to akurat w diecie powinnaś mieć ok. 30% całkowitej ilości kcal, i to różnych, a to w menu daje całkiem sporo orzechów, olei, nawet na kawałek tłustszego mięsa można sobie pozwolić. Ograniczać trzeba cukry, tłuszcze są dobre, i ważne dla skóry, hormonów, naczyń wieńcowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się tłuszcze są dobre( w odpowiednich ilościach ) oleje , trochę masła, ale nie margaryny ( te są bardzo niezdrowe. trzeba wyeliminować też mąkę pszenną , wszystkie z niej wyroby, cukier i chemie w produktach , trzeba czytać składy. trzeba unikać przetworzonej żywności. od chemii człowiek "puchnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukru w ogóle nie spożywam. A jesli chodzi o tluszcze to dodaje zawsze troszkę do salatek, orzechy czasem do śniadania, poza tym zjadam rano pieczywo pełnoziarniste z ziarnami. Uwazam, ze nie musze jeść aż tak dużo 'czystego' oleju czy oliwy . Nigdy nie wybieram produktów 0% tłuszczu. Np w łososiu jest sporo tluszczu. Wydaje mi się zatem, ze spożywam odpowiednia ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie spokój z tymi niekolalorycznymi obiadami. Ja najczęściej jem u nich http://sycylia.com/ i jest pysznie. Nie musi być niskokalorycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry jest bigos z piersią z kurczaka lub indyka podsmażyć trzeba mięsko bez tłuszczu, ugotować kiszona kapustę ze wszystkimi przyprawami i cebulką, dodać mięsko, pieczarki i koncentrat pomidorowy i jeszcze chwilkę gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może dania z pieczarkami, są one przecież źródłem błonnika i sodu, tylko trzeba pamiętać żeby kupować je świeże,firma www.pieczarki.net.pl daje nam tę gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×