Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

poduszeczka

przepisy na niskokaloryczne sniadanka i obiadki

Polecane posty

Sluchajcie znalazlam kilka przepisow na stronie dieta.pl wiec postanowilam podeslac, moze i wy macie jakeis przepiski na sniadanka 200kcal?? albo na obiadki na 300kcal? jesli tak to prpoponuje podawac skladniki krotki opis przygotowania (jesli nie idzie sie tego domyslec) no i wartosc kaloryczna takigo dania ORYGINALNE: 1. Serek z płatkami owsianymi i truskawkami: 20 dag chudego serka homogenizowanego wymieszać z jogurtem waniliowym, 10 dag truskawek oraz łyżeczką płatków owsianych. Udekorować miętą. 305 kcal. 2. Koktajl owocowo-warzwny: obrać 3 marchewki i kiwi. Zmiksować z łyżeczką miodu, 200 ml mleka, łyżką kiełków zbożowych. Zjeść z tostem posmarowanym łyżeczką masła i konfitur. 300 kcal. 3. Kanapka z jajkiem: l pełnoziarnistą bułkę posmarować 10 dag serka wiejskiego i obłożyć plasterkami ugotowanego na twardo jajka. Doprawić solą i białym pieprzem, udekorować natką. Zjeść razem z 2 pomidorami i filiżanką kawy. 300 kcal. PIKANTNE: 1. Pumpernikiel z serem camembert: posiekaną szalotkę wymieszać z 3 dag camemberta oraz 3 łyżkami chudego jogurtu. Doprawić papryką, solą oraz pieprzem. Serem posmarować 4 kromki pumpernikla. 200 kcal. 2. Serek pomidorowy z chipsami: 2 małe pomidory pokroić na cząstki, wymieszać z 10 dag chudego serka. Doprawić do smaku solą jodowaną i pieprzem. Serek zjeść z garścią pikantnych chipsów. 200 kcal. 3. Karczochy z sosem cytrynowym: sok i skórkę otartą z cytryny wymieszać z łyżeczką oliwy i octu jabłkowego. Doprawić solą i pieprzem. Polać przygotowane płatki z trzech karczochów (ze słoika). 200 kcal. SŁODKIE: 1. Tosty pszenne z twarożkiem tosty posmarować 3 łyżeczkami chudego twarożku i łyżeczką słodzonego dżemu truskawkowego. Udekorować świeżymi truskawkami. 200 kcal. 2. Sałatka owocowa z sezamem: obrać i pokroić gruszkę, kiwi oraz mango. Owoce wymieszać, zalać sosem z łyżeczki miodu i soku wyciśniętego z pomarańczy. Sałatkę posypać łyżeczką sezamu. 200 kcal. 3. Malinowy kefir z płatkami kukurydzianymi: małe opakowanie kefiru i 5 dag świeżych mrożonych malin zmiksować z łyżeczką miodu. Całość posypać 3 łyżkamiI płatków kukurydzianych. 200 kcal. Zupa jarzynowa Potrawa ta (o ile nie jest przygotowna na tłustym mięsnym wywarze ani zaprawina śmietanączy zasmażką) stanowi danie niskokaloryczne i bogate w wiele witamin, biopierwiastków oraz błonnik. Trzeba jednak pamiętać o tym, że warzyw nie należy gotować zbyt długo by nie straciły swych cennych właściwości. talerz 250ml - 98kcal talrze 250ml zupy zabielanej 174,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kolezanke widze ze załozyłas prywatny topik. hmmm przepisy apetyczne..... szkoda tylko ze nie ma jakiegos przystojnego kucharza który by je zrobił :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze z nikt nie ma ochoty sie dzielic przepisami no ale moze ktos skorzysta wiec wrzucam kolejne śniadania (ok. 200 kcal) 1. bułeczkę pełnoziarnistą posmarować łyżeczką masła lub margaryny, obłożyć 2 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka. 2. 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę. 3. 10 dag twarożku wymieszać z łyżeczką śmietany, skropić sokiem z cytryny i posłodzić słodzikiem. Dodać pokrojone pół pomarańczy i pół jabłka oraz 10 dag malin. 4. kromkę ciemnego tostu posmarować łyżeczką margaryny, obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego lub łyżeczką serka topionego. Zjeść z kiwi i marchewką lub pomidorem, papryką. 5. kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką masła i 5 dag twarożku, położyć pomidora na kanapkę. 6. jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego koperku lub szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału. 7. małą bułeczkę przekroić i posmarować łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami dżemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drugie śniadanie i podwieczorek (ok. 100kcal) 1. kromka chleba z masłem i pomidorem 2. kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i pomidorem 3. kromka pumpernikla z masłem i pół ogórka 4. filiżanka pomidorowej z ryżem 5. 100ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem 6. zupa chińska (gotowa) 7. zupa warzywna z grzankami (gotowa) 8. marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym 9. 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem 10. 6 cieniutkich plasterków polędwicy wieprzowej 11. 4 cienkie plasterki mortadeli 12. plasterek szynki gotowanej 13. 6 plasterków polędwicy drobiowej 14. 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek 15. 10 dag sera chudego ze szczypiorkiem 16. szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa 17. mały banan 18. różowy grejpfrut 19. 2 brzoskwinie 20. 2 jabłka 21. batonik Duplo, filiżanka kawy 22. 2 delicje 23. 5 kostek czekolady 24. ptyś z bitą śmietaną 25. 3 kulki lodów owocowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiad (300-350kcal) 1. pokroić w zapałkę 10 dag piersi z kurczaka, małą zieloną lub żółtą cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem i przyprawą chińską. Posypać tymiankiem, zjeść z kromką chleba pełnoziarnistego lub dwoma małymi ziemniakami. 2. 10-15 dag piersi z kurczaka obsypać przyprawami (vegeta, papryka, pieprz, itp.), usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 15-20 dag warzyw (kalafiora, brokuła, fasolki szparagowej, marchewki). Zjeść z 1 ziemniakiem. 3. 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę chudej śmietany. Doprawić ziołami, solą i pieprzem. 4. 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami. 5. szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku 6. szklankę kaszy gryczanej zjeść z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Wypić do tego szkl. maślanki lub kefiru 7. Jednego sporego ziemniaka ugotować w mundurku i pokroić. ! strąk czerwonej papryki pokroić w kostkę. Wymieszać 1 łyżkę octu winnego, 1 łyżeczkę oliwy, sól i pieprz. Marynatą polać warzywa. 100g fileta z morszczuka, dorsza, flądry, pstrąga lub soli usmażyć na maśle lub margarynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolacja (200kcal) 1. sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii (ponoc moze byc kapusta pekinska), 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego 2. pierogi leniwe z chudego twarogu (150g) 3. 2 kromki pieczywa chrupkiego żytniego z masłem lub margaryną i białym serem oraz surówka z cykorii, rzodkiewek i pomidora 4. kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora 5. kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego 6. sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa 7. sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej) mysle ze spokojnie mozna ktorys posilek wykluczyc a maja az po tyle przykladow kazdego posilku mozna miec dietke gotowa na conajmniej miesiac :) DZIEWCZYNY WPISUJCIE WASZE PRZEPISY (i ilosc kcal) BEDZIE POZNIEJ W CZYM WYBIERAC powodzenia z odchudzaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozmiar 54
czy ktos z was sprawdzal te przepisy? czy sazdicie ze jest sens wg nich ukladac diete 1000kcal?? czekam na informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaaaaa bardzo ciekawy ten link powyzej szkoda tylko ze nie na przepisy. mam nadzieje ze ktos skorzystal z moich pomyslow, szkoda tylko ze mi nie chcecie zadnych podrzucic, ja na podstawie tej listy komponuje sobie jedzonko i jest ok :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja korzystam - bardzo dziekuję :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooo fajny topik
:) Wychodzi na to, ze dwa jablka maja tyle samo kcal co ptys z bita smietana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym polega białkowa
ja korzystam super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiece kształty
ja nie mam czasu na robienie sobie takich sniadanek jem grachamke z serkiem białym na śniadanie... lub grachamke z szynką gotowana ... masła unikam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupka z tuńczyka 1 puszka tuńczyka, 200 g, 1 puszka pomidorów w całości, 400 g, 1 1/2 łyżki masła, 1 cebula drobno posiekana, 1 ząbek czosnku drobno posiekany, 2 łyżki maki, 2 łyżeczki łagodnego curry w proszku, 3 łyżki ryżu, 1 cukinia pokrojona w ćwiartki, 125 ml słodkiej śmietanki, u mnie parę łyżek tylko do smaku, sól, pieprz. Odsączyć tuńczyka do naczynia z miarka i dopełnić do 600 ml. Na maśle podsmażyć cebule i czosnek, dodać make i curry, smażyć 2 min. Powoli wlewać płyn, mieszając dobrze przy dnie. Dodać pomidory, trochę je rozdrobnić łyżką, po zagotowaniu wrzucić ryz. Gotować 10 min. Następnie dodać cukinie i tuńczyka i gotować 15 min. Doprawić sola i pieprzem, dodać śmietankę, zagotować. Dałam tuńczyka w kawałkach, ale mija się to z celem, gdyż wszystko podczas gotowania i tak się rozwala, można spokojnie dać rozdrobnionego. Zupa rewelacyjna w smaku, idealna na długie chłodne wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywa z patelni 1 cebula 1 mała marchew Szklanka posiekanej kapusty pekińskiej ½ niewielkiej cukini pokrojonej w kostkę bez nasion Trochę obgotowanego kalafiora, brokuły i fasolki szparagowej 2 – 3 ząbki czosnku Zioła prowansalskie Sól Papryka mielona Oliwa z oliwek Na patelni rozgrzać niewielką ilość oliwy z oliwek. Podsmażyć cebulkę z marchewką. Dodać kapustę. Smażyć chwilkę i dodać przyprawy oraz czosnek. Następnie wrzucić cukinię a na końcu obgotowane warzywa. Smażyć krótko. Warzywa powinny być chrupiące. To idealne danie dla wieczornych obżartuchów. Zamiast pizzy czy innego ciężkostrawnego i niezdrowego pokarmu warto zrobić sobie coś takiego. Naprawdę pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapiekanka warzywna z kiełbasą Dla 2 – 3 osób 2 – 3 ziemniaki pocięte w 1cm. Plastry 1 – 2 marchewki pocięte w cienkie plasterki 2 średnie cebule pocięte w talarki 2 – 3 średnie buraczki w cienkich plasterkach 2 nieduże pędka dobrej kiełbasy (najlepiej swojskiej) ½ szkl oliwy z oliwek Sól Pieprz Liście laurowe Ziele angielskie Potrzebny jest fajny rondel z pokrywą lub dobry garnek do duszenia. Dno posmarować oliwą i układać warstwami wszystko po kolei zaczynając od ziemniaków i przesypując przyprawami. Na końcu zalewamy wszystko oliwą z oliwek i dusimy pod przykryciem ok. 1 godz. W międzyczasie nie mieszamy! Wspaniałe danie obiadowe. A do niego najlepszym napojem będzie kefir. Mniam palce lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż troche tego mam... to moje hobby - komponowanie posiłków... technologiem żywności jestem (i nie tylko) ale właściwie głównie dania obiadowe choć na kolacje nadaje sie część z nich, moim zdaniem jajko na śniadanie najlepsze hehe ale wszystko kwestia gustu fajny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w tych moich przepisach nie trzeba liczyć kalori, są lekkostrawne... wkońcu ważna tu ilość spożycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serek wiejski z kromką wasy
kawa z kostką czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasioreks
heh drogie panie czytając to nasowa mi sie jedna mysl są to dobere przepisy ale napewno dla pań ktore chcą schudnoć nie są odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniadania: jajecznica na dwóch jajkach z cebulką-posypana szczypiorkiem -sałatka z warzywami + dwa jajka (np ogórek, cebulka) -serek wiejski+szczypiorek -kromka pumpernikielu z twarożkiem jakimś albo twarogiem+ warzywa,szczypiorek Obiad to może jakaś zupa jarzynowa na kostce rosołowej zaprawiona oregano i koncentratem. Pierś z kuraka + surówka itp;) Przekąska np plasterek sera albo kilka orzechów włoskich np. Kolacja: jogurt + czosnek+starty ogórek... albo tuńczyk w sosie własnym albo oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam kiedyś trochę wolnego czasu i spisałam wszystkie moje przemyslenia dietowe. Tu podaję te związane bezpośrednio z przepisami: Sniadania: -owsianka z różnymi dodatkami -jajecznica/jajka gotowane/sadzone z dodatkami -granola/płatki (te bez cukru) z mlekiem -owoce/warzywa z jogurtem naturalnym -sałatka z warzyw/owoców -2 kanapki -mozarella z pomidorem -serek wiejski z warzywami/suszonymi owocami/miodem -tuńczyk + warzywa -koktail owocowy -omlet -twarożek -zupa mleczna (domowa) -Activia Żeby nie jeśc jogurtów owocowych, bo mają bardzo dużo cukru, lepiej je zastąpic naturalnymi, do których dodac można: -dżem domowej roboty -miód -cynamon -orzechy -rodzynki (trochę) -kawę/Cappuccino -suszone śliwki -figi Obiady: -warzywa na patelnie -kurczak z dodatkami -lekki bigos z chudym mięsem -gotowany kalafior/fasolka szparagowa -ryż/makaron/kasza z warzywami/mięsem/rybą/serem białym -pieczona ryba -kotlety sojowe -zapiekanki z warzyw, z mięsem ale nie koniecznie -leczo -faszerowana papryka, jajka -naleśniki z mąki razowej smażone bez tłuszczu z lekkim farszem (niekoniecznie na ostro) I wszystko przygotowywane według zasad: -nie smażyc w panierkach -zastępowac majonez chudą śmietaną/jogurtem naturalnym -jeśc małe porcje Nie są to posiłki z bardzo restrykcyjnej diety, ale przetestowałam już miliony sposobów na odchudzanie i teraz wiem, że jedyną metodą jest zmiana nawyków i zdrowe odżywianie się. Wszystkie diety 300 kcal czy inne bzdury kończą się napadem obżarstwa i na dłuższą metę w ten sposób nie da się schudnąc. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko fajnie tylko
te przepisy mają bardzo zaniżoną kaloryczność :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuu
hello ludzie ja jem bardzo maol bo na snaidanie activie obiad dewolaja albo schaba i konieca efektow za vbardzo nie widac!!! pomozcie.co mi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manna dżiowanna
hm, nie jest sepcjalistą, ale moze jeszc wręcz za mało? Twój organizm przyzwyczaił się,że dostarczasz mu mało kalorii a chce przetrawać więc odkała sobie na pózniej. Staraj sie jeść drobniejsze posiłki a częściej. Poza tym podstawą, (wg mnie) to efektywnego SPALANIA TAKANKI TŁUSZCZOWEJ a nie ubytku wody, czy mięśni jest !aktywność fizyczna! ...hm wiem ,że z tym bywa ciężko.praca, czas, doba ma 24 h, al spróbuj, ja polecam! zadziałać jakoś w tym kierunku :) pozdrawiem serdecznie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ... krejzi
Hmm.. Ja już na diecie jestem prawie 2 mies. schudłam na pewno ale szukam rownież jakiś nowych przepisów :) z tych napewno skorzystam .. :p Ja osobiście często pije jeszcze jakies herbatki przyspieszające trawienie.. :P i pije duużo wody;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrra
A ja odsyłam do fachowej lektury, gdzie można znaleźć wszelkie trapiące nas pytania na ten temat --> Dr Jacques Fricker "Jak schudnąć, nie szkodząc zdrowiu?" Autorem książki jest lekarz, specjalista ds żywienia. Świetna książka, bardzo pomocna w trakcie walki ze zbędnymi kilogramami. Polecam i powodzenia =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja dodam coś od siebie. Obecnie jestem na dietce, którą proponuja dr Ewa Dąbrowska. W jej książce jest przepis na paprykę faszerowaną jarzynami. Paprykę należy przekroić na pół, wydrążyć środek i naładować do połówek farsz jarzynowy - ugotowaną w osolonej wodzie (dzięki Bogu ;-) )marchewkę, seler, pietruszkę, pora, cebulę. Po ugotowaniu jarzynki zmielić i wypełnić paprykę, zapiec w piekarniku. Można na wierzchu posypać odrobiną tartego sera. Pychotka! Wczoraj robiłam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko niby ok
te te chipsy do mnie nie przemawiaja ;) Juz pomijam fakt, ze nie lubie :P ale czy to takie dietetyczne? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×