Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka131313

Rezygnacja z mięsa dla zdrowia... i co dalej?

Polecane posty

Gość Anka131313

Chcę wyeliminować z diety mięso, bo mam wrażenie, że jest coraz gorszej jakości, a ostatnio mam takiego pecha do kupowanych mięs, że nawet moje koty nie chcą tego ruszyć. Do zmiany chcę jakoś sensownie podejść, żeby niczego mi i mojej rodzinie nie brakowało. Na co zwracać uwagę? Ktoś ma specjalistyczną wiedzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Dużo czyli ile?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie posiadam wiedzy specjalistycznej, tylko powtarzam informację z innych źródeł. Pamiętaj, że białko roślinne ma ok. 70-80% przyswajalności w porównaniu do białka zwierzęcego. Według WHO do prawidłowego funkcjonowania wystarczy ok. 5% białka w dziennym menu - zakładając, że człowiek się nie głodzi i je wymaganą ilość kalorii ;) A nie, że kobieta je 800 kcal a w tym 5% białka - bo to głodzenie się. Ja ważę 58-60 kg zjadam ok. 50-60g białka roślinnego dziennie i żyję. Jem dużo makaronów, płatków zbóż, prawdziwego chleba, rośliny strączkowe - do każdego posiłku jest to ok. 100-150 g suchej masy. Do tego duuuużo warzyw, które też mają pełno białka. Mimo wszytko radzę zaznajomić się z artykułami naukowymi (a nie z portali dla kobiet) i z nich czerpać wiedzę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Dziękuję bardzo! Dowiedziałam się, że komosa ryżowa czy soja mają bardzo dobry profil aminokwasowy. Ale z czym, jak jeść taką soję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rzadko jadam soję, więc nie pomogę, ale jak już to kupuję orzeszki sojowe w Rossmannie - taka przegryzka, no i mleko sojowe z Biedronki, ale jest strasznie słodkie, więc kupuję je tylko jak mam okres ;D Z roślin strączkowych można robić kotleciki, z ciecierzycy hummus, z fasoli pasty, z grochu zupy :) ale ja jestem leniwcem i zawsze robię kolorowe miski - czyli pełno warzyw, zieleniny i dodatek w postaci kaszy/strąków/ziemniaków/makaronów. Za każdym razem improwizuję i zawsze jest smacznie i różnorodnie :) Pocieszę Cię, że rezygnacja z mięsa to fajna rzecz, cieszę się że podjęłaś taką decyzję napo własnym doświadczeniu z mięsem coraz gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Dzięki za miłe słowa! A może ktoś z Was zrezygnował z mięsa i może podzielić się wrażeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie jem mięsa. Na początku rzeczywiście trzeba było zmienić nawyki. Z rzeczy przetworzonych najwięcej jem tofu, bo jest najzdrowsze. Dzięki wegetarianizmowi poznałam zdrową kuchnię azjatycką i ją uwielbiam! Poza tym uwielbiam przepisy jadlonomii, zwłaszcza pasztety. Ten z soczewicy jest nieodróżnialny od mięsnego, ale moim ulubionym jest warzywny. Na samiutkim początku pomocne były takie "wynalazki" jak wędliny sojowe czy parówki. Teraz sięgam po nie najwyżej raz w tygodniu. Ogólnie uważam, że wegetarianizm to była świetna decyzja bo czuję się o wiele lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wegetarianizm jest dobry, jeśli ma się do niego zdrowe podejście. Niektórzy nie powinni zostawać wegetarianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czym się różni zdrowe podejście od niezdrowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veggie888
Nie jem miesa od 15 roku zycia. Mam 32 lata. Praktycznie w ogole nie choruje, cwicze 5-6 razy w tygodniu, wygladam mlodziej niz kolezanki (ostatnio lekarz sie zdziwil, ze nie jestem studentka). Krew super, skora super. Moga to byc naturalnie geny. Co do jedzienia- popatrz na fajne wegetarianskie blogi. Jezeli mowisz po ang, bedzie ci latwiej, bo jest ich mnostwo. Ja lubie owsianke na sniadanie (owsianka, owoce, mleko ryzowe bez "ulepszaczy"), obiad- tajskie curry, salatka z (ciecezyca, cieciorka, czym chcesz), pesto z fasoli, czosnku i suszonych pomidorow, itp, kolacja- jakas fajna zupa, chleb z fajnym pesto, satata. Jest mnostwo pysznych przepisow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Veggie888, a czy Twoja rodzina też nie je mięsa? Jak sobie z tym radzicie wszyscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to dlaczego ja znam rodzinę od lat wege a obaj synowie bladzi, przy kości, słabowici. Starszy rozstępy na plecach i tułowiu, młodszy w mocnych okularach. Starszy ciągle chce schudnąć i nie może...Mydłkowaci jacyś i wpływowi...wiecznie nieszczęśliwi. Jeden rozmyślał o samobójstwie...no nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze dodam że ciągle bób u nich kasze, ciecierzyce i narzekają już na tę fasolę i wieczne gazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:20 A czemu ja znam blondynkę a jestem szatynką?przyklad z d,upy? No to zupełnie jak Twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten przykład to z d... Znam tych szatynów , znam ...i nie jestem wege ale miałam okazję obserwować latami tę rodzinę a że jestem po gastronomii i tematy żywienia zawsze mnie interesowały to obserwowałam dość wnikliwie:) Przestrzegali ściśle zasad a chleby pieczone w domu...Przerobiłam przypadkiem zagadnienie i wiem że z daleka od tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
IMO: jeśli ktoś jest blady, przy kości i słabowity, to je za dużo cukru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Jeszcze pytanie do praktyków: jakie produkty z wege są fortyfikowane i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tofu (chociaż nie każde, na pewno Polsoi) - fortyfikowane wapniem; samo tofu jest bogate w białko Mleka roślinne (np. z biedronki) - fortyfikowane wapniem i B12 B12 jest ważne jeśli w ogóle nie zamierzasz jeść nic odzwierzęcego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Dziękuję za adres!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoja rodzina ma nie jeść mięsa bo co? Bo ty tak chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Bo moja rodzina tak chce:) Ale w imieniu rodziny dzięki za troskę!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w domu najpierw wszyscy zostaliśmy wegetarianami a potem weganami. Teraz nie wyobrażamy sobie powrotu do mięsa! Bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka131313
Konwersja przeszła niespodziewanie dobrze. Dzisiaj na przykład na śniadanie jedliśmy twarożek z tofu z cebulką, wędlinę sojową, arbuza, sałatę i kajzerki posmarowane awokado. Wszyscy się zajawiliśmy na nowy sposób odżywiania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też wypierdoliłam mieso z diety jak tylko dowiedziałam sie o tym, ze niektóre produkcje zostały wycofane ze wzgledu na duza ilosc ANTYBIOTYKÓW! Smiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu...to wychrzań też warzywa bo to straszna ilość pestycydów aż ci zostanie sam cukier i bardzo czysta biała mąka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy przyjeżdżają znajomi z zagranicy to przygotowuję im burgery wołowe na grillu i nie mam z tym większego problemu. Niedaleko mnie działa ubojnia http://cezan-ubojnia.pl gdzie mogę się z łatwością zaopatrzyć w porządne mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdę mówiąc nigdy nie byłbym w stanie zrezygnować z mięska. Jest po prostu przepyszne.. Na dodatek można je fajnie doprawić. Ja poważnie zastanawiam się nad zakupieniem takiej https://www.goga-gastro.pl/category/wilki-maszynki-do-miesa maszynki do mięsa.. Uważam, że mięsko zmielone jest o wiele lepsze od standardowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast mięsa to ty lepiej pieczywo wyeliminuj, to jest dużo bardziej trujące niż mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×