Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mama_Bartka

Schudnąć po 40 tce dlaczego tak trudno

Polecane posty

Od ponad 2 miesięcy jestem na racjonalnej diecie - staram się jadać w granicach 1300 - 1400, w 5 posiłkach dziennie, bez słodyczy + ostatni posiłek do godz. na ogół 18 - sporadycznie max do g.19. Oczywiście zdarzają mi się dni słabości, gdy ochota na coś słodkiego wygrywa, albo na późne zjedzenie bułki z wędliną i majonezem. Ale to chyba normalne, że w czasie długotrwałego odchudzania raz po raz ulegamy naszym słabościom. Niemniej jednak na drugi dzień zaraz wracam do diety. POnadto włączyłam ruch od poczatku odchudzania - biegam jakieś 2 razy w tygodniu po ok. 40 minut (rozgrzewka i rozciąganie, to wychodzi godzina) + często jakieś ćwiczenia w domu - choćby nawet lekkie - a to z Chodakowską, a to z J. Michaels, albo Melb B, albo jeszcze jakies inne, lub chociażby jakies przysiady, brzuszki, trochę rozciągania - w kazdym razie ruszam sie sporo więcej niż kiedyś. I co????? I Efektów prawie brak. Na początku zleciało chyba z 3 kg przez ppierwsze 2 tygodnie, potem ni z gruszki ni z pietruszki waga poszła w górę, potem znowu ciut spadła, potem znowu w górę. W efekcie - po ponad 2 miesiącach odchudzania mam zaledwie 1 kg na minusie. Trochę mało ........ Co jest nie tak? Tarczycę mam ok, bo badałam już jakiś czas temu. Kiedyś nie miałam takich problemów z chudnięciem - wystarczyło solidnie ograniczyć kalorie i waga leciała jak szalona. Teraz chciałam odchudzać się rozsądnie, więc nie schodzić z kaloriami poniżej 1200 kcal i jadać regularnie, zdrowo i urozmaicenie. Mam skończone 41 lat - ja wiem, ze po 40-tce metabolizm jest wolniejszy, ale żeby aż tak? Nie jestem jakaś bardzo gruba - startowałam z wagi 65 kg, dziś rano miałam 64. Marzy mi się 57 - 58. Nie daję juz rady ...... zero motywacji do racjonalnej diety po takich kiepskich efektach. A Wy potem się dziwicie, ze ludzie się porywają na diety-cud. I ja się chyba na jakąś porwe, bo chyba już tylko to może na mnie podziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACHA - I UPRZEDZAM REKLAMODAWCÓW FOREVERSLIM, NOVOSLIM, SLIMCEA, AFRICAN MANGO i innych cudów - NIE DZIAŁAJĄ I MNIE NIE INTERESUJĄ!!!! Więc prosze nie reklamować, choć zdaję sobie sprawę, że Wam za to płacą, wiec moje słowa i tak będą jak grochem o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a ja na poprawę humoru polecam wypełnianie płatnych ankiet internetowych. Siedząc przed kompem w domu tez mozna zarobic. www.qassa.pl/385188 www.reaktoropinii.pl/ref/ggmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo odchudzanie to proces długotrwały... jakieś efekty masz bo waga faluje więc organizm albo się broni albo poddaje. Skoro zaczęłaś się racjonalnie odżywiać to nie powinnaś sięgać po bułki z majonezem czy łakocie. Mój sposób na niepodjadanie po kolacji jest taki że jak najdzie mnie ochota to zjem ale dopiero na śniadanie ( o ile nadal będę chciała). Może masz za dużo węgli w diecie i organizm ma z czego robić zapasy... Ile czasu w sumie tak rajonalnie jesz i uprawiasz "sporty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty jesz? Pamiętam że gdzieś pisałaś o salcesonie i tłustej wieprzowinie, przeraziło mnie to;) I ty się dziwisz, ze nie chudniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu - o tym salcesoie i tłustej wieprzowinie, to pisałam, ze był to 1-dniowy eksperyment "atkinsowy" - byłam ciekawa czy da się tak przez cały dzień tylko tłuste mięcho. problem w tym, ze wyliczyłam sobie, że aby ważyć te ook. 57 kg musiałabym zjadać (przy założeniu, ze nie ćwicze nic) ok. 1400 kcal tylko. No i staram się teraz tyle jeść, ale po prostu JESTEM GŁODNAA! Małe porcje (nawet częste) mnie po prostu nie sycą. I w kółko myślę o jedzeniu. Staram się, aby dieta była urozmaicona, ale niewykluczone, ze za dużo w niej węglowodanów, nawet biorąc pod uwagę, że są one z tych zdrowych - owoce, makaron razowy, ryż ciemny itp. Jeśli ktoś jest już 2 miechy na diecie i potrafi być na niej bez grzeszków, to chylę czoła. Ja mogę wytrzymać bez grzeszkód tydzień czy dwa, ale na dłuższa metę nie dam rady - jakieś grzeszki muszą być, ALE POTEM WRACAM DO DIETY. Już chyba tony ksiażek przeczytałam o różnych dietach, wiele z nich przetestowałam, na niektórych udalo mi się nawet wytrwać i schudnąć (norweska, warzywno-owocowa, Plaż POłudnia I faza)i znowu się zastanawiam nad którąś z nich .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsalceson
To podaj jakiś przykładowy jadłospis. Ja jem jakieś 1600-200 kcal, też trochę się ruszam i chudnę jakieś pół kilograma tygodniowo. Jem, co 3-4 godziny, przeważnie 4 posiłki dziennie i nie chodzę głodna. Czasami też grzeszę słodyczami, ale rzadko, bo ich po prostu nie ma w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje zapotrzebowanie też jest na 1400kcal z tym że jestem młdsza... mam 27lat. Przeszlam 1000kcal z czego te kalorie pochodzily głownie z warzyw czy owoców. Posilki proste mało przetworzone. Teraz jem na poziomie ppm i waga dalej spada wiec krzywdy mi to nie zrobiło a raczej nauczylo jak jeść zdrowo. Jak czujesz się głodna to spróbuj jeść więcej białkowych posiłków sycą na dłużej a i pomagają w spalaniu tłuszczy. Jedz seler naciowy, brokuły, grejpfruty, arbuzy, melony te produkty dostarczaja mniej kalorii niż organizm potrzebuje do ich spalenia tzw ujemne kalorie. Nie kombinuj z dietami pokombinuj z ilościa białka, tłuszczy i węgli. I pamiętaj kaloria kalorii nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* nie spalenia tylko strawienia ( sorry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko czasem łatwiej mi jest jak mam jakiś reżim, np. wiem, że mam dziś taki, a taki jadłospis i tyle - stąd pomyślałam o jakiejś konkretnej diecie. Co myślicie o Plaż Południa? Juz kiedys na niej byłam i miło wspominam. Jedyne co mi na niej przeszkadzało to kompletny brak owoców (w I fazie), no ale to tylko 2 tygodnie i namiastką owoców mogą byc papryki, czy ogórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina43
Wiadomo, że metabolizm zwalnia i trudniej jest zrzucić kilogramy ;/ ja po dwóch ciążach nie odzyskałam figury takiej, o jakiej marzyłam :( Przez wiele miesięcy próbowałam zrzucić kilka kilogramów ale zawsze kończyło się fiaskiem.Nie miałam już siły robić z tym cokolwiek. Koleżanka poleciła mi therm line fast. Postanowiłam spróbować. Po 6 tyg zauważyłam zmianę - spódnica stała sie luźniejsza. Wskoczyłam na wagę a tam 5 kg mniej! Wow!! w końcu znalazłam coś, co działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli ci się podobała to spróbuj zawsze lepiej robic coś niż nic. Ja na ppm też sobie ustalam z góry jadłospis.. tzn mam aplikacje na tel FatSecret i ona sama podlicza do tego też pokazuje stosunek b/t/w i mam lepszy wpływ na to co jem.. węgle mi nie służą ;( To bardzo ułatwia mi sprawę bo tylko ustalam posiłki i po klopocie wiem kiedy dodac a kiedy odjąć... śn i 2śn po 400kcal obiad 350kcal i kolacja 250kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syliwa_ffik
Nie jest łatwo bo inne spalanie, inny metabolizm i inne zapotrzebowanie. Ale zdrow******** unikanie słodkich pokus a na pewno efekty się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamoBartka i inne 40-tk; wszystkie diety mono i te poniżej 1200 kcal, są głodówkami (i nie chodzi tutaj o odczuwalny głód) powodują chudnięcia, ale też szybki przyrost wag(ile przytyłaś po odstawieniu plaż czegoś tam?) Dodatkowo zwykła śmiertelniczka, która lubi jeść, chce czy nie zacznie nadrabiać niedojadanie przez okres diety. Większość kobiet tutaj (bez względu na wiek) chudnie i tyje przez lata i z roku na rok waży coraz więcej. Ja od ponad roku stosuje MŻ w postaci 1600-2000 kcal, liczę sobie moją podstawową przemianę materii i i nie jem poniżej tego progu, a z każdy wysiłek fizyczny dodaje sobie 300-400 kcal. Schudłam już 12 kg i nic mi nie wróciło (czasami waga staje na 2-3 tygodnie), ale żadnego jojo nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wlasnego doświadczenia wiem ze kobiecie po 40 cieżko jest schudnac również z braku czasu na przygotowanie zdrowych posiłków. Sama dlugo bezskutecznie walczylam z nadprogramowymi kilogramami. Wreszcie zdecydowałam się na catering dietetyczny http://www.salmix.pl/, to był strzal w 10! Codziennie dostaje gotowe posilki z dostawa do domu, nie trace na gotowanie ani minuty a systematycznie chudne, już 6 kg za mna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety metabolizm w pewnym wieku zwalnia. :( Ja też miałam duży problem ze zrzuceniem 10 kg, dieta nie dawała żadnych efektów, podobnie ćwiczenia... W końcu nie rezygnując z jednego ani drugiego zaczęłam stosować suplement Fitness Authority, który kupiłam w http://swiatsupli.pl/ . Zadziałało bez zarzutu i w pół roku zrzuciłam niechciane kilogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 40 zmienia sie metabolizm i zwalnia przemiana materii...no niestety,nie bedziemy wiecznie piekne i mlode...polecam suplementy diety,pomagaja i wspomagaja odchuchanie. www.actislim.pl,to polecam wam dziewczyny z czystym sumieniem...pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam że poczytam a tu sami wzmacni acze.. jakaś plaga ostatnio ma kafe co temat to nachalne reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety - mnei też się już odechciewa czytać kafe, bo juz żadnej informacji nie możesz wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że klikalnosc w te durne linki będzie zdrowa i się wyniosą. To wyrzucanie kasy po40 trudniej ale nie niemożliwe. Mniej musimy jeść bo przemiana materii wolniejsza a g mniej potrzebujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że klikalnosc w te durne linki będzie zdrowa i się wyniosą. To wyrzucanie kasy po40 trudniej ale nie niemożliwe. Mniej musimy jeść bo przemiana materii wolniejsza a g mniej potrzebujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz smartfona polecam instalacja / zakup appki do ćwiczeń (nie podam nazwy nie będę reklamować ale wystarczy że popatrzysz na oceny użytkowników polecam te ze średnią od 4.2 gwiazdek ) fajne filmiki instruktażowe + PRZYPOMINAJKA o ćwiczeniach! Nie ma że nie :P dzwoni męczy ale działa o wiele lepsze niż bieganie jak ja rozmawiałam z ludźmi to biegi to bardziej na kardio a tu potrzeba DOBREJ diety najlepiej przejdź się do dietetyka niech ci zrobi dobry plan ZBILANSOWANEJ diety i zróżnicowanej. Niech wypisze zamienniki potraw żeby Ci się nie znudziło + ćwiczenia. Pamiętaj uwzględnij w ćwiczeniach swoje mocne strony i szlifuj te słabsze nie skupiaj się na jednej rzeczy to największy błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona poleć jakieś aplikacje jestem z tego noga jeszcze mi wyświetla za mało pamięci jakąś kartę musze dokupić trzeba się udać do magików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko żeby nie było że robię reklamy xD Ja używam 30 day butt challenge free (hi hi :P), Codzienne ćwiczenia DARMOWE i... Spalanie tłuszczu iOdchudzanie. Łącze te 3 w jedno 30 min około dziennie i jest super a muszę przyznać że jestem osobą chorą na SM po sterydach.. więc lekko nie mam ^^ przyjemne proste i daje efekty i serio najważniejszy dietetyk .. bo nie o to chodzi żeby się głodzić tylko żeby dostarczyć tego co TWÓJ organizm potrzebuje. Dieta musi być pod Ciebie podpisana. Naprawdę dobry dietetyk uwzględnia prace, skłonności chorobowe, tryb życia, choroby (obecne)wiek, wagę obecną i docelową, czasem nawet grupę krwi! I to jest dieta dla Ciebie pod ciebie! Nie łudźcie się że dieta z netu pomoże fakt może się trafić że akurat ta będzie pod Ciebie ale.. właśnie to ale... Dodatkowo dieta którą samemu sobie wymyślamy może zaburzyć gospodarkę witaminową czy elektrolitową czy nawet zakwasić organizm! Z głową Panie i Panowie. Naprawdę to 100 zł czy 150 na miesiąc nie zbawią was a mogą poprawić zdrowie i samoocenę! Dla przykładu podam że ja miałam dietę śliwkową... 2 miesiące i szpital odwodnienie i awitaminoza. Już teraz bez dietetyka nie tykam się diety cud!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia76
niestety z wiekiem nasz metabolizm zwalnia. dlatego dieta to podstawa ale poneiwaz ja chcialam szybko zoabczyc efekty postanowiłam suplementowac sie acetomale, ktory wlasnie dizala oczyszczajaco dla organizmu i przyepisza metabolizm., i teraz wk oncu chudne 0.8 kg na tydzien wczesniej o polowe mniej!: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim! Piszę właśnie pracę licencjacką i jeżeli znalazłybyście chwilkę czasu i chęci na wypełnienie byłabym przeogromnie wdzięczna. Bardzo pomoże mi to w badaniach na temat fitness'u u kobiet aktywnych zawodowo. Z góry dziękuję i trzymajcie się ciepło! :) www.ankietka.pl/ankieta/187943/fitness-jako-forma-rekreacji-ruchowej-kobiet-aktywnych-zawodowo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
African mango jest super mogę go polecić próbowałam różnych suplementów ale tylko african mango mi pomógł zrzucić 16 kg w nie całe 3 miesiące. Polecam i podrzucam link producenta gdzie sama zamawialam więc stronka sprawdzona http://nplink.net/MMmevsTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej podam ci stronke na której jest ranking najlepszych suplementów i środków na odchudzanie moja mama zanlazła tam środek który jest dostosowany dla kobiet 40+ i działa kilogramy lecą ...polecam www.suplementy1000.nl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chciałabym się pochwalić takim cudem. http://nplink.net/BDc4pApV na początku się bałam że zepsuje sobie organizm ale jak się wczytalam że są całkowicie naturalne to wykupiłam na stronie można poczytać od strony medycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×