Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ginka40

siemię lniane odchudza!

Polecane posty

Gość ginka40

Piłam siemię lniane codziennie rano przez 7 miesięcy i schudłam ok. 5 kg jedząc wszystko tak jak zawsze (lubię słodycze i nie ograniczam się wcale) Piłam siemię raczej profilaktycznie - osłonowo na jelita, a tu niespodzianka....... chociaż nie jestem wcale zadowolona, bo kto mnie długo nie widział to zaraz rzuca hasło "ale ty schudłaś!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak to sie
przygotowywuje? zalewa sie wrzatkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QuQiełka
A jak przyrządzałaś to siemię i jak często piłaś? Siemię jest owszem zdrowe, dobrze wpływa na przemianę materii i przeczyszcza jelita, bo ma dużo błonnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potwierdzam pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda ....
to wyssane z palca ,siemię nie odchudza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginka40
zalewam łyżkę ziarenek potłuczonych w moździeżu gorącą wodą i piję rano naczczo. Na razie przerwałam bo już nie chcę tracić na wadze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginka40
super też są podpieczone na patelni i trochę posolone - jako dodatek do posypania np. kanapek - pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medit
a zjadałaś również te potłuczone ziarenka czy tylko piłaś wywar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka 30
siemie lniane napewno ma wplyw na odchudzanie,bo hamuje wchlanianie glukozy i zawiera lecytyne polecam tez jesc duzo blonnika i pic herbate czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem na diecie strukturalnej, piję koktajle, które w składzie mają siemię lniane, ale używam całe ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj linka jestem zainteresowan
jak może odchudzac skoro ma tak dużo kalori nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz wypić, ale będzie ci bulgotać w brzuchu, a reakcja dopiero jutro. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zwolenniczek siemienia
dziewczyny piszecie , ze pijecie,nie rozumiem ,czy to znaczy , ze zalewacie je wodą i wypijacie samą wode,czy razem z tymi ziarenkami.Czy ta woda ma byc wrząca, czy zimna.Czy te ziarenka mają byc całe,zmielone , czy potluczone????Proszę o dokładną instrukcje,z gory bardzo dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz-czyli najlepiej to pic przed sniadaniem?jaki odstep czasowy przed posilkiem najlepiej? ja mam siemie lniane juz zmielone-to dobre? i mowicisz,że nalezy zalac łyzkę cieplo woda i wypic,ale sam wywar czy razem z tyM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słitka zależy na co? Całe ziarna na noc popij wodą , na oczyszczenie jelit Mielone mają olej i inaczej działąją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemię nie odchudza, tylko reguluje przemianę materii. Działa podobnie jak herbatka przeczyszczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vanilii
Czy to znaczy , ze jezeli regularnie się wyprozniam,to moge sobie darowac to siemię???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ,że tak. Ja na diecie mało jem, więc jelita nie pracują jak należy, dlatego w mojej diecie siemię wspomaga pracę jelit. To podaje autor diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginka40
zalewam sobie łyzkę potłuczonego (ale nie tak na miazgę - tylko trochę) siemionka gorącą wodą (3/4 kubka) i rano sobie wypijam w całości razem z ziarenkami.......... to zaspokaja głodzik zanim dojadę do pracy. Poza tym choruję na atopowe zapalenie skory i zauważyłam znaczna poprawę - nie jest taka sucha i szorstka, wygładziła się i nie muszę smarować się mazidłami z apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do GINKI40
Prosze o odpowiedz Jezeli to siemie ma własciwosci przeczyszczające,to czy nie masz potem jakis sensacji żoładkowych (czy nie musisz szybko szukać toalety?).Przepraszam ,za pytanie , ale obawiam sie , czy zdąze do pracy dojechać po wypiciu tej mikstury na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginka40
nigdy nie zdarzyło mi się, żeby podziałało przeczyszczająco..........poprawia przemianę materii ale nie na tyle żeby nie zdąrzyć do WC ;) spróbuj sobie jak reagujesz na siemię np.w weekend jeżeli masz obawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietykalana
siemie lniane jest naparwde swietne!!! mi dalo rezultaty genialne :D dziala swietnie na jelita i delikatnie przeczyszcza nie ejst to takie gwaltowne jak po spozyciu srodkow przeczyszczajacych - bezporownania bezpeiczniejsze i przyjemniejsze i sa lepsze rezultaty-trwalsze ;) jezeli chodzi o sposob przyzadzenia to : * zalac wrzatkiem 2-4 lyzki siemia lnianego dodajac lyzke miodu i wypic *2lyzki siemia lnaego dodac 1 lyzke otreb zalac wrzatkiem i wypic *dodawac do musli lub zwyklych plakow kukurydzianych (najleiej z otrebami) a kupic mozna w spozywczym albo w zielarskim zarowno w ziarenach albo juz zmeilone -odtluszczone (akurat jezeli chodzi o siemie tluszcz nie ma znaczenia) a i jeszcze jedno dlaczego jest takei skuteczne mimo ze posiada nie malo kalorii :D - niech posiada ile chce - ale czlwoiek ich poprostu nie przyswaja dlatego je wydala co jest skutkeim oczyszczenai jelit :D sprytne he?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginka40
Naprawdę polecam picie "glutków" chociaż dla niektorych wydaje się nie do przełknięcia........... ale naprawdę mozna się przyzwyczaić i nawet polubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
dajcie spokoj z kaloriami,przeciez kalorie sa podane na 100 g a ile naraz zjecie siemieni? ma niski IG i zawiera zdowy tluszcz a najlepiej zalac ziarenka przegotowana woda i jak zmiekna zjesc popijajac woda-rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczek
sprobowałam zrobic sałatke i dodałam do niej uprazone siemie,rzeczywiscie pycha.Na noc zrobie ten kleik z siemienia ,wody i miodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×