Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak......

skąd bierzecie sok z kiszonej kapusty

Polecane posty

Gość jak......

jak w temacie - skąd wziąć sok z kiszonej kapusty?? bo pomaga na wiele dolegliwości, m.in. przy hemoroidach jest wskazany, również ma dużo vit. C, itp, no ale jak widziałam w sklepach to jest tylko ta kapusta kiszona w opakowaniach 0,5 - 1kg, i jest ona ostatnio dość słona....a ten sok skąd wziąć, jak wy go pijecie? po prostu z tej torebki odciskacie? czy można kupić go gdzieś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalamala
Witaj. Możesz kupić w markecie (jest w butelkach plastikowych lub szklanych) w dziale z warzywami najczęściej, albo kup kilogram kapusty w warzywniaku i wyciśnij w czystych rękach. Szczególnie polecam na czczo na przeczyszczenie. Nie ma lepszego sposobu na zatwardzenie jak sok z kiszonej kapusty!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak.................
ok dzięki:) w kolejnym sklepie szukałam soku i nie znalazłam, dziwne. Kupiłam więc tą w 0,5 kg opakowaniu, i z niej trochę odcisnę, bo znowu takiej na wagę nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak.................
mammut - co poważnie? czuje trochę ironii...nie widziałam w sklepach takiego soku to się pytam. A ze wsi wcale nie jestem że kilka rzeczy w ogólnym sklepie. Co zrobię że nie mogłam nigdzie znaleźć... postanowiłam się więc zapytać czy w ogóle jest sam sok w sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widziałam nigdzie takiego soku w butelce.Ale zrób tak jak już pisze koleżanka wyżej-wycisnąć z kapusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w niemczech widzialam w kartonowych pudelkach w takich jak soki hortexu,wlasnie sok z kapusty. pycha byl i mial 8 kalorii na 100ml. na kaca dobry.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak.... zadna ironia..poprostu po pierwsze nie wiedziąłam ze mozna kupic sok z kiszonej kapychy w butelce a po drugie nie wiedziałam ze wypicie go na czczo przeczyszcza:O wiec zapytam....przeczyszcza....rano? czy trzeba liczyc się z tym że cały dzien sp.ędze na kiblu?? mowa o jednej szklance soku z kapuchy wypitej na czczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze dziala na watrabe ale poczatku jesli pijesz regularnie to strasznie wywala pryszcze, nawet jesli do tej pory mialas ladna cere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalamala
Dziewczyny naprawdę przeczyszcza. 1 szklanka soku obojętnie czy z butelki czy z wyciśniętej kapusty na wagę czy z woreczka. Ale radzę 2 godziny z domu nie wychodzić. Przepraszam za wyrażenie, ale z tyłka leci aż woda po czymś grubszym. Ja jak nie mogę się załatwić to nie stosuję herbatek ani tabletek tylko taki sok. Chodzi się kilka razy do toalety!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie nie przeczyszcza
Kupiłam sok w butelce piję już 2 dzień i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laskaaa
Normalnie sa w sklepach,szukaj w lodowkach w butelce szklanej lub plastikowej,ja kupuje 0,5l za 1,70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laskaaa
do lady in red Wywala Ci pryszcze bo masz tak zanieczyszczony organizm,pewnie watrobe albo pecherzyk zolciowy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laskaaa
Aha,uwaga nie pic na raz w duzych ilosciach bo grozi to ...posiedzeniem w kibelku:) wiec male łyki i mysle ze pol szkalnki wystarczy,same zobaczycie,jak nic nie pomoze to zwiekszcie dawke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj gotując bigos odcisnęłam z 2 kg kapusty kiszonej sporą ilość soku. A że bardzo lubię kwaśne to wypilam ze 2 szklanki na raz... :) nic mi nie było wiadomo i przeczyszczających właściwościach kiszonej kapusty aż do tamtej pory... w kibelku byłam z 10 razy przez następne 2h... super uczucie oczyszczenia i lekkości na brzuchu. Chyba warto zastosować tę kurację na dłużej. Czy jest ktoś kto oczyszczał się sokiem z kiszonej kapusty przez dłuższy czas i mógłby opowiedzieć o rezultatach oraz jak taka kuracja przebiega? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez widzialam w hipermarketach w lodowkach obok warzyw albo obok pierogow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miastowa pustólka
ten sok rzwczywiście najlepszy z warzywniaka - polecam kurze żołądki na nim ugotowane - pycha !!! Na surowo czyści niesamowicie !!! Tydzień temu razwiązałam na posiedzeniu całą krzyżówkę !! hi hi + piękny, głośny koncert solo zapewniony !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oktoberiusz
Cześć Dziewczęta Chyba jestem tu rodzynkiem, ale czytając Wasze posty nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem czegoś od siebie i wrzuceniem swoich 3 groszy na temat nektaru z kiszonej kapustki :) Przede wszystkim- działa zbawiennie na moje kace giganty (raz w tygodniu pije jak smok wawelski, przez całą noc z kumplami) Rano szklaneczka nektaru z kapustki działa jak panaceum :) są też minusy. Po pierwsze primo- tzw. Prysznic z tyłka (obfita dwugodzinna biegunka, 7-10 razy w toalecie), po drugie primo obawa odwodnienia zwiazana z biegunka i potrzeba wypijania duzej ilosci plynów. Po trzecie primo czasami zgaga i pieczenie. I pamietajcie dziewczyny , zeby te plusy nie przyslonily Wam minusów ;) Pozdrawiam i całuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derby7
Odkopię stary temat, a co?! Może taka informacja Wam się przyda. Sok z kiszonej kapusty oraz ogórków zawierają dużo kwasu askorbinowego (witaminy C), który powstał jako produkt uboczny zakwaszania kapusty (ogórków lub też innych warzyw, czy chyba też owoców). Zakwaszaniem zajmują się bakterie kwasu mlekowego, które potrzebne są dla naszej flory bakteryjnej jelit. Pierwsze takie bakterie dostają się do naszego organizmu wraz z mlekiem matki. Ponieważ większość ludzi źle się odżywia, więc zapycha sobie ciągle takim złym odżywianiem przewód pokarmowy i uniemożliwia prawidłowy rozwój bakterii kwasu mlekowego w jelitach. Dostarczając tych bakterii do organizmu z np: takiego soku z kiszonej kapusty lub samej kapusty powodujemy ich zwiększoną pracę a tym samym szybsze wydalanie złogów - przeczyszczenie. Jeżeli ktoś ma wystarczająco zdrowy przewód pokarmowy to go najzwyczajniej w świecie nie przeczyszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derby7
Oczywiście świeża kapusta ma również dużo witaminy C - bodajże 20 mg na 100 g kapusty, ale ważniejsze są w tu bakterie kwasu mlekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik164
...i dziala super na ciazowe mdlosci. wlasnie sie zajdam, gdyz mam zaparcia, zobaczymy czy nie bede musiala spac w moim ciasnym wc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok z kapusty w butelce
kupowalam ostatnio w Realu w Zabrzu. po nim sie chce tak pic ze szok! kod: A A A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUT tak przeczyszcza
i nie wiem czy trzeba na czczo bo ja nie musialam, kupilam sobie, wypilam prawie cala butelke, potem zapilam woda niegazowana i zachcialo mi sie pierdziec :O sorki, ale jak sie napielam i puscilam kleksa to myslalam ze pojde od razu sie utopic :O juz w zyciu nie tkne soku z kapusty, jedna butelka lezy juz przeszlo miesiac w lodowce :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenorb
Poczytajcie sobie nastepujacy artykul: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gazy_jelitowe W niektórych schorzeniach, takich jak zespół rozrostu bakteryjnego lub zespół jelita drażliwego gazy jelitowe mogą być częściej produkowane i mieć bardziej drażniący zapach niż u osoby zdrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisiak
SOK Z KISZONEJ KAPUSTY JEST NA PEWNO W KAUFLANDACH, REALACH, AUCHANACH, BUTELKI 0.5L. PODOBNE DO TYCH Z ŻUREM. TEŻ TAKIE MĘTNE. CENA W OKOLICACH 2-3ZL. 100% BO JA TAM KUPUJE. P.S. NIE POLECAM WYPIJAC PÓŁ LITROWEGO SOKU A PO JAKIMS CZASIE WYPIC CZARNA KAWE, NO CHYBA ZE CHCE SIE WYPLUKAC JELITA Z PASOZYTOW, KAMIENI KAŁOWYCH. PRZY TYM LEWATYWA TO PIKUS. JA TAK ZROBILEM. SUPER SPRAWA. CZYSTY JESTEM JAK ŁZA. ZADNE DANONKI, ZADNE ACTIVIE. TYLKO SOK Z KISZONEJ KAPUSTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaaaa
Kurde. Każdy tu pisze, że miał biegunkę po soku z kapusty. Dlatego próbowąłam na początku pić mało, potem, więcej, potem wypijałam na raz szkalnkę i nic. Nigdy nie miałam biegunki, a zaznaczę, że nie mam problemów z ....hihihih. Więc od czego to zależy? Mam nadwrażliwość jelita, no to mysłam, że mnie pogoni, a tu nic. Mam wrażenie, że sok jest dla mnie zbawienny. Boję się tylko, że ta cała kapusta w sklepie jest z dodatkiem octu, a to już pozbawia jej tych dobroczynnych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan jajko
Ten sok jest bardzo pyszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×