Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

plexi lala

Sposoby na przyśpieszenie metabolizmu

Polecane posty

Czy znacie jakieś sposobu na przyśpieszenie metabolizmu? Diety przyspieszające? Specyfiki/suplementy? Oczywiście ćwiczenia, ale coś oprócz tego??? Proszę! Wypowiedzcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shilpaa
Regularne, niewielkie posiłki (5-6 w ciągu dnia). Nie robienie długich przerw między posiłkami (poza przerwą na noc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolonialka
ruch napewno przyspiesza metabolizm ,aeroby, no i przedwszystkim regularne posilki i nie glodzenie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki rodzaj pożywienia? Słyszałam że jedzenie dużych ilości białka wzmaga metabolizm, bo wymaga od organizmu duzego wysiłku na przetworzenie tego. Ale z drugiej strony białko podobno zakwasza organizm? A może wszystko już mi się pomieszało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i activię jadłam
naprawdę działa:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowanaaaaa
Activia nie ma z tym nic wspólnego. Ale białko owszem bo buduje nasze mięśnie, poza tym wysiłek fizyczny aby zwiększyć masę mięśniową bo wtedy metabolizm jest szybszy. Ja mam diete od dietetyka właśnie na przyśpieszenie metabolizmu, bo sobie go potwornie rozregulowałam wiecznym odchudzaniem i spoczynkowa przemiane materii mam na poziomie 1350 kal - to bardzo mało. prawie nie ma w niej produktów mlecznych tylko warzywa w tym strączkowe, chude mięso i trochę węglowodanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dobry jest specyfik Colon C. nie przeczyszcza a przyspiesza działanie jelit - cos jak activia w ktora nie wierze - no i cenowo wychodzi taniej. ok 18 zl za male opakowanie proszku. pije sie malą łyżeczkę rano i przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shilpaa
METABOLIZM TO NIE PERYSTALTYKA JELIT! o matko! kiedy w końcu to do was dotrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duze ilosi wody
ok 2,3 litra, pite malymi lyczkami. nie zaleca sie picia duzej ilosci wody w duzych objetosciach bo tkanki laczne mozgo moga nie wytrzymac cisnienia napeczniania i mozna dostac udaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka68
Ludzie! Metabolizm to nie to samo co częstotliwość srania!!!! łopatologicznie trzeba wam to napisać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawy nie piję więc dieta z kawą odpada. Próbowałam Atkinsa, ale skończyło się bólem i rozstrojem żołądka. Pozostaje mi 1000 kcal i ćwiczenia, chyba tak bedzie najrozsądniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka87
ja wczoraj zjadlam activie i mam rozwolnienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w pracy jedka koleżanka pije ocet winny 2 łyżki na 3/4szklanki wody-zimnej natomiast druga 1łyzeczkę mielonego imbiru na szklankę zimnek wody piją to od dwóch tygodni pozostałe koleżanki czekają na rezultaty- pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiksowac szklanke maslanki z kilkoma suszonymi sliwkami i cynamonem, wypic na kolacjie. jesli autorka ma na mysli perystatyke jelit;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_594
Chciała bym bardzo schudnąć w ciągu 2-3 miesięcy ok. 10 kg. Dzisiaj zaczynam ćwiczyć na płaski brzych "areobiczą 6 Weidera". Moje koleżanki bardzo zachwalają... . Ale czy przyniesie efekt? Mam nadzieje. I dlatego chciała bym zapytać o jakiś specyfik (w proszku lub w tabletkach), który pomoże mi schudnąć. Błagam pomórzcie... . Tylko poprosze o coś sprawdzonego... . Ja nie chce mieć rozwonienia=).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula_594
Chciała bym bardzo schudnąć w ciągu 2-3 miesięcy ok. 10 kg. Dzisiaj zaczynam ćwiczyć na płaski brzych "areobiczą 6 Weidera". Moje koleżanki bardzo zachwalają... . Ale czy przyniesie efekt? Mam nadzieje. I dlatego chciała bym zapytać o jakiś specyfik (w proszku lub w tabletkach), który pomoże mi schudnąć. Błagam pomórzcie... . Tylko poprosze o coś sprawdzonego... . Ja nie chce mieć rozwonienia=).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałam dietę od dietetyczki, w ciągu miesiąca chudniesz ok. 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mua1357
Najlepszym i to niezawodnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest ruch. Wszyscy trenerzy i dietetycy (wspomagani wiedzą naukową) są zgodni co do tego, że trzydzieści minut ćwiczeń aerobowych rano, przed śniadaniem (czyli na czczo) znacznie przyspiesza metabolizm i to na większość dnia. Po takich ćwiczeniach można zjeść nawet bardzo obfite śniadanie (choć lepiej z tą obfitością nie przeszkadzać) i można mieć pewność, że i tak nic się z niego nie odłoży tj. nie przekształci w tkankę tłuszczową. Generalnie każdy wysiłek przyspiesza metabolizm, ale trening cardio (aerobowy) jest najskuteczniejszy. Na metabolizm wpływają też zjadane pokarmy ich ilość i jakość. Przechodząc na niskokaloryczną dietę doprowadzamy do tego, że organizm czując się zagrożony zaczyna spowalniać metabolizm, bo nie chce spalić wszystkich dostarczonych składników odżywczych skoro dostał ich tak mało. Na niskokalorycznych dietach organizm zaczyna oszczędzać, co odbija się właśnie na metabolizmie. Każdy komu zależy na spaleniu tkanki tłuszczowej i przyspieszeniu przemiany materii powinien raczej stosować diety wprowadzające niewielki deficyt kaloryczny. Deficyt ten należy oczywiście powiększyć zwiększając aktywność fizyczną czyli ćwicząc. Rodzaj pokarmów metabolizm najbardziej przyspieszają białka. W odchudzaniu warto posłużyć się jednym ciekawym trikiem dietetycznym otóż na śniadanie, po ćwiczeniach cardio, zjadać tłuszcze i węglowodany (w zalecanych ilościach), a później, w miarę zbliżania się wieczora pokarmy wzbogacać w białka. Na kolację zjeść coś wysokobiałkowego czyli chudy twarożek, sztukę chudego mięsa czy pastę rybną. W ten sposób po kolacji metabolizm wskoczy na wyższe obroty, które utrzymają się nawet w czasie snu. I wreszcie ostateczność suplementy, najlepiej suplementy dla sportowców. Należy wybierać takie, które przyspieszają przemiany metaboliczne, jest ich sporo, vide: Hydroxycut, http://www.vitalab.pl/335,hydroxycut-advanced.html . Przy okazji warto zauważyć, że im więcej mięśni składa się na masę organizmu tym metabolizm jest sprawniejszy, dbałość o rozbudowę i wzmocnienie mięśni ma więc jak najgłębszy sens. Tu również można posłużyć się suplementami, a ćwiczenia wzbogacić o trening siłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka229
@Elosia, to nie jest tak, że metabolizm przyspiesza tylko wtedy kiedy się ćwiczy, choć w ten sposób najlepiej go przyspieszyć. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na treningi (ale jakiś rodzaj ćwiczeń dla wzmocnienia mięśni na pewno dla siebie znajdziesz) to przynajmniej zwróć uwagę na to, żeby jeść co najmniej 5 posiłków dziennie i zadbaj o to, żeby w posiłkach tych było sporo białka, bo białko spośród wszystkich makroskładników najlepiej wpływa na poprawę metabolizmu (nawiasem mówiąc dietę o wysokiej zawartości białka poleca się między innymi chorym na tarczycę, u których metabolizm spowalnia pod wpływem niedoboru hormonów vide: http://kuracjeodchudzajace.com.pl/2011/01/04/niedoczynnosc-tarczycy-a-leczenie-nadwagi-i-otylosci/) Jedząc regularnie i zjadając sporo białek (do tego warzywa żeby nie zakwasić organizmu plus woda dla ochrony nerek) poprawisz metabolizm przynajmniej odrobinę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczuplutkaPaprocia
metabolizm przyspiesza zdecydowanie kapusta, działa tam mocno chyba jak nic innego, jednak ile można jej dziennie jeść, mało smaczna jest, a przynajmniej dla mnie. więcej smaczniejszych przyspieszaczy opisano tutaj: http://zaklinacz-wagi.zlotemysli.pl/wp,4/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, białko przyspiesza metabolizm jednak nie ot tak po prostu. ilość kalorii pochodzących z białka powinna się zwiększyć. Jeżeli do tej pory np 20% naszych spożywanych kalorii pochodziła z białka to aby przyspieszyć metabolizm musimy jego udział zwiększyć. dzieje się tak dlatego, że aby organizm pozyskał z białka energię musi zajść pewien energochłonny proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuję, to aby przyspieszyć metabolizm dobrze jest pić szklankę proszku zasadowego (langsteiner) rozpuszczonego w jednej szlance wody / herbaty. Wspomaga trawienie, więc powinno pomóc na tempo przemiany materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Zaczynam brac chrom organiczny ( zmiejsza uczucie łaknienia, przyspiesza materie i pomaga wchłaniac mniej węglowodanów ) chce sie pozbyc oponki na brzuchu :P hehe I moje pytanie brzmi kiedy najlepiej zarzywac ten chrom ? Rano/wieczorem, przed/po posiłku ? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiednia dieta, 5 posiłków dziennie i trening. To moim zdaniem przyśpieszy metabolizm, jeśli nie ma się czasu na pięć wartościowych posiłków na dzień, to można dwa zastąpić gainerem, czyli białkiem i węglowodanami w proszku. Spoko gainer to mass xxl 2000g, spora zawartość białka i minerałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasandra87
Suplementy na pewno jakieś pomogą. Ale chyba zdrowa dieta, dużo picia wody i codzienne ćwiczenia również pomogą :) Na tym blogu http://vimed.pl/2011/04/przyspiesz-metabolizm/ też jest coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczenia, wiadome - są istotne. Chociaż raczej na wyrobienie sobie tkanki mięśniowej i spalenie tkanki tłuszczowej, ale nie na przyspieszenie przemiany materii. Po ćwiczeniach po prostu nadal spalasz tkankę, którą już "uzbierałaś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśśśśa
Sprzężony kwas linolowy przyspiesza metabolizm, w skrócie CLA. Teraz bardzo dużo pojawiło się preparatów właśnie z nim. Ja sobie kupiłam ten biogardenu bo ma dodatkowo chrom. Z innych rzeczy - kawa - niby głupie, ale podnosi tempo przemiany materii. I myślę, że najważniejsza rzecz - to odpowiednia przemiana materii, przy diecie podstawa, to w jelitach wszystko się zaczyna i kończy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hankaLo
Kasiu, ale ten CLA naprawdę na Ciebie działa? Jak długo go stosujesz? A kawę piję, 3 razy dziennie, ale efektów po niej nie widzę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×