Odpowiedz na ten temat

ZDROWA i SKUTECZNA DIETA.

• PaulinaKiss 2010.02.07 [19:09]
    Czesc, mam na imie Paulina, od czterech tygodni stosuje diete, ktora polecila mi znajoma. Schudlam juz dwanascie kilo i kazdej z Was polecam.

Z 88 na 68 w trzy miesiące
  • pralinexx 2010.02.07 [19:13]
    jaka to dieta? moze 1200kcal?
  • 24 2010.02.07 [19:13]
    Ośmielę się twierdzić, że 12 kilo w 4 tygodnie, to nie jest zdrowo.

• napisz cos wiecej 2010.02.07 [19:13]

• PaulinaKiss 2010.02.09 [18:17]
    Kalorii niecały 1000 a jem dużo różnorodnych produktów, tyle ze w malych ilosciach a czesciej i odmawiajac sobie tylko niektorych rzeczy usmiech.gif

• PaulinaKiss 2010.02.09 [18:19]
    A z tego ,że udało mi sie tyle schudnac bez wiekszych wyrzeczen, lecz trzymajac sie pewnych zasad- mogę sie tylko cieszyć i polecić innym usmiech.gif
  • aga 272 2010.02.09 [18:41]
    jaka to dieta? co zazwyczaj jesz?
  • PaulinaKiss 2010.02.09 [18:43]
    Zwykle warzywa, owoce, ryby, mieso chude, sery, jogurty-kombinuje i smakuje usmiech.gif
  • iftar 2010.02.09 [18:45]
    12 kilo w 4 tygodnie??? Nie wierzę Ci jezyk.gif
    Salam Al-Kutz
  • PaulinaKiss 2010.02.09 [18:50]
    Poważnie, po co bym pisała takie bzdury, pisze, bo chce by osoby z brakiem silnej woli uwierzyły, żę NA PRAWDE WARTO! usmiech.gifjezyk.gif
  • hdgyyyhy 2010.02.09 [18:52]
    to podaj przykladowy jadlospis wraz z iloscia
  • grube babsko 2010.02.09 [18:52]
    jaka to dieta
    widzę ze raczej nie ma w niej weglowodanów

• no cóż tak tylko 2010.02.09 [18:54]
    1000 kcal na pewno nie można określić jako zdrową ilość kcal. Może i ta dieta jest skuteczna ale zdrowa to ona nie jest.
  • m a d z 2010.02.09 [19:02]
    jezeli ktos ma bardzo duzo do zrzucenia to 12 kg to nie duzo - jesli ma sie wlasnie 12 kg nadwagi to trudniej tego sie pozbyc
  • cbadef 2010.02.09 [19:53]
    PaulinaKiss, a z jakiej wagi startowałaś ?

• CzarnaOnnaa 2010.02.09 [19:59]
    witaj Paulinko ,ja już jestem tydzień na diecie ,waga początkowa około 73 kg smutas.gif
    oczywiście nie jem słodyczy,nie jem nic po 17 ,i małe posiłki,i nie msaruje chleba masłem.i cwicze sobie z nudy.Czy mi to coś pomoże?
  • tifere 2010.02.09 [20:31]
    Witajcieusmiech.gif
    Od 13 dni stosuję podobną dietę, na śniadanie czarna kawa bez cukru, 2 kromki razowca z pomidorem, cebulka i szynką z indyka, drugie śniadanie jogurt 0%, na obiad kawałek rybki gotowany w wodzie z odrobiną wegety, do godziny 17 2-3 marchewki i już, udało mi się pozbyć 2 kg, dodam jeszcze, że kupiliśmy z mężem rowerek treningowy na którym codziennie jeżdżę, więc nie wierzę w to 12 kg, które udało Ci się zrzucić w miesiąc.
    Ps. w przerwach między posiłkami piję czerwoną herbatę.
    Pozdrawiam
  • PaulinaKiss 2010.02.10 [12:47]
    Dziewczyny spokojnie, prosze nie oceniajcie jeszcze nie znająć szczegółów. Po kolei. Dieta nie jest przeznaczona dla kazdego, oczywiscie kazdy ma inny styl zycia, prace, upodobania, a przede wszystkim inny oragnizm... Nie kazdej odpowiada to co polecam, ale to już jest Wasz wybór. Uważam, że nie ma nic "niezdrowego" w ograniczaniu ilości kalorii do 1000, jeśli tylko odpowiednio dzielisz je w ciągu dnia i jesz wszystko to czego Twoj organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Rozumiem, że osoby które wczesniej jadły duze ilosci teraz beda odczuwać silny głód, ale to kwestia kilku-kilkunastu dni, bo żołądek się "skurczy" i przyzwyczai. Każdej wagi trudno jest się pozbyć, czy to u osoby bardzo otyłej czy też mniej, ale potrzeba cierpliwości i wytrwałości, myśle że także i motywacji. Ja mam za dwa miesiące ślub, dlatego się zaparłam, zaczęłam od 88,5 kilo, miesiąc temu, teraz waże 76 kilo. Tu też może to zależeć od tego czy ktoś ma tłuszczyk zastany, ubity, czy ostatnio przytył szybko w krótkim czasie i i tłuszczyk jest jeszcze lużny. (Na dole napisze przykładowy jadłospis.) Oczywiście oprócz jedzenia w odpowiedni sposób piję rózne herbaty wspomagające np czerwoną, zieloną i inne zioła. Śmieszne? Nie. Bo widocznie to też dużo daje. Po za tym pracuję z dziećmi i mam sporo ruchu przynajmniej kilka godzin dziennie. Kto ma prace siedzącą może po jej skonczeniu postarać się o jakieś ćwiczenia, wiem że gdy jesteś zmęczona to nic Ci sie nie chce, rozumiem, ale to tylko Twoj wybór i kwestia jak mocno jesteś zdeterminowana, można też znaleść osobę o podobnym problemie i razem się jakoś wspierać. Prócz tego polecam zabiegi kosmetyczne wykonywane w zasiszu własnego domu, które może nie zastąpią diety i ćwiczeń, ale jednak wspomagają je i przy równoczesnym z nimi stosowaniu dają lepsze efekty, a chociażby to, że skóra jest bardziej napięta, jędrna, gładka, a czasem celulit i fałdki faktycznie znikaja, co tez zalezy od masy tłuszczu. I tutaj peelingi z alg morskich, rozgrzewający masaż olejkami, lub zwyczajnie balsam wyszczuplajacy-antycellulitowy. Ja uzywam naprzemiennie Cztery Pory Roku i Eveline. Dalej: Bardzo ważne jest wiedzieć czego unikać, każdy sam decyduje, ale dla mnie to trzy białe zabójstwa: cukier, sól, mąka. Rzecz jasna nie mówię o tłuszczach, bo to już wiemy CHOĆ i tłuszcze i węglowodany i produkty zbożowe TEŻ są potrzebne w prawidłowym odżywianiu, ALE w stanowczo zmniejszonych ilościach i bez przesadnego łaczenia ich. Tutaj trzeba też zaznaczyć, że jak wiadomo witaminy rozpuszczalne w tłuszczach muszą go trochę otrzymać, by organizm funkcjonował prawidłowo. Natomiast zwykły smalec czy masło można zastąpić oliwą z oliwek lub olejem lnianym itp... Tak samo białe pieczywo zastąpić ciemnym pełnoziarnistym lub chrupkim, a zamiast sosu z makaronem zjeść go z ryżem pełnoziarnistym lub kaszą (nie wiem czy wiecie, że kasza wchłania niektóre tłuszcze usmiech.gif , węglowodany? Nie mówie o kostce czekolady gorzkej, bo to nie grzech, byle nie 5 razy dnia usmiech.gif ale batoniki, pączki, desery... zamienic na dżem, jogurt czy po prostu owocka.
    Nie wiem jak Wy, ale ja nie jem nic po 17 (chodząc spać o 23), pije tylko wodę mineralną, no od czasu do czasu jakiś sok owocowy. W ciągu dnia jem bardzo małe posiłki, mieszczące się na dłoni, co koło 3 godziny. Nie każdy może, ale jeśli da się coś zmienić w rozkładzie dnia-na prawde warto usmiech.gif Potrawy typu objadowe nie są smażone, lecz zawsze gotowane, duszone, pieczone lub na parze... jeśli wiem, ze w pracy nie bede miala czasu-robie dzien wczesniej i zabieram gotowe. Nie piję alkoholu a przynajmniej bardzo go ograniczyłam, z kilku piwek i drinków tygodniowo do jednego drinka czy lampki wina w weekend, powiecie że alkohol nie tuczy??? Że podobno odwadnia a pijacy są szczupli... faktycznie, bo są, al ejuż byli. Alkohol... może i obniża poziom insuliny, ale pod warunkiem, że nie jesteś otyły. Bo jeśli jesteś, to poziom hormonu pozostanie bez zmian, a wtedy zamiast tracić kilogramy, będzie ci ich przybywać. Nie zapominajmy o tych, którzy po drinku, piwku czy koktailu łapią wilczy apetyt, a kalorie z tego i ztego zaczynają się sumować... chętnym prześlę linka do ciekawego artykułu usmiech.gif Przykładowy jadłospis:
    1.Śniadanie: Połówka bułki (razowej, pełnoziarnistej, grachamki) z jednym jajkiemi plasterkiem pomidora plus kawa lub hebata słodzona.
    2.Śniadanie: Mały jogurt zero procent z garścią płatków plus jabłko.
    3.Obiad: Miseczka zupy jarzynowej.
    4.Drugie danie: Ryba na parze plus kilka łyżeczek marchewki duszonej.
    5.Podwieczorek/kolacja: banan plus sok owocowy.
    Codziennie możesz jeść co innego, z każdej grupy po trochu, tych jadłospisów mogę Ci rozpisać nawet na cały miesiąc. Ja sama często piszę sobie co jadłam, żeby w tygodniu nie ominąć ważnych dla zdrowia i samopoczucia produktów. Ktoś ma jeszcze jakieś pytania???

• PaulinaKiss 2010.02.10 [13:11]
    Zapraszam na GG 10310996 i prosze o komentarze usmiech.gif
  • PaulinaKiss 2010.02.10 [13:55]
    Może znacie jakieś fajne przepisy smaczne a drowe?
  • PaulinaKiss 2010.02.13 [18:24]
    dZIEWCZYNY MOŻE JAKIEŚ SŁÓWKO?
  • gość 2013.06.22 [18:23]
    Najzdrowszą dietą jest dieta niskoglikemiczna. Polecam artykuły jej poświęcone nawww.nazdrowiesposob.com. Sama ją stosuję, niczego sobie nie odmawiam i trzymam linię oczko.gif
  • gość 2013.10.07 [11:58]
    Ładny wynik, ja straciłam w sumie 13 kg, też w 3 miesiące, ale to była kuracja na tabletkach. Przez ten okres czasu zmieniłam całkowicie przyzwyczajenia i zasady żywienia. Wiele razy próbowalam się odchudzać. Liczę, że tym razem waga pozostanie na stałe.
  • izabarek 2013.10.25 [10:59]
    A na jakich tabletkach? U mnie również udało się stracić całą nadwagę dopiero na wspomagaczu foreverslim, a podejść miałam całą masę. Na szczęście się udało, jak na razie nie wrócił mi ani jeden kg i to właśnie utrzymanie tej wagi jest dla mnie najważniejsze.
  • gość 2013.10.25 [11:12]
    zgadzam sie ze niskoglikemiczna dieta jest zdrowa i łatwo sie na niej chudnie
  • Yapa3 2013.10.29 [15:07]
    mój jadłospis przykładowy
    śniadanie: Ryż na słodko z jabłkiem i bananem
    drugie śniadanie: Pomidor faszerowany cukinią, serem feta z orzechami laskowymi i słonecznikiem
    obiad: Pierś z kurczaka z winogronami, kalafior, pieczone ziemniaczki
    podwieczorek: Zupa brokułowa z nutą pomarańczy
    Kolacja: Sałata z melonem i serem parmezan
  • ŁucjaG 2013.10.30 [12:51]
    wygląda smakowicie, i tgo na tym sie chudnie?!
  • Rodzyn 2013.10.30 [14:01]
    Ja się nie chcę wymądrzać oczywiście, tylko piszę luźno. Jestem na diecie od 4.10.2013, dodatkowo ćwiczę średnio 3 razy w tyg, jeden tydzień odpadł, bo byłam chora. Do tej pory schudłam ok 5kg, powinnam zejść o 4 kg maxymalnie (1kg na tydzień nie więcej) ustaliłam sobie więc dietę, w której jem od 1500-1800 kcal dziennie (1800 jem jak idę ćwiczyć) liczę sobie codziennie, żeby mój organizm nie zwariował i na koniec tygodnia wychodzi mi mniej więcej 7000kcal straconych, czyli jeden kilo i zgadza się. Nie jestem osłabiona, zdarza mi się łotnąć browarka jezyk.gif akurat Pażdziernik był miesiacem imprez, więc tak na prawdę od października jestem w stanie zrezygnować ze wszystkich pokus aż do Sylwestra i Świąt. Słodyczy nigdy nie jadłam, nie lubię, więc problemu nie mam, aczkolwiek lubię chrupki, chipsy ... No i coca cole usmiech.gif ale dałam sobie z nimi siana ... Czasami jak weźmie mnie mega ochota kupuje pepsi light (nie czuć tak bardzo sztucznego słodzika) ale to jedna puszka raz na dwa tygodnie, sok pomarańczowy raz piłam, ale szczerze mówiąc zwariowałam ile ma kcal usmiech.gif więc też jak złapie mnie ochota kupuje mały świeżo wyciskany z marchewki i jabłka np. WĘGLOWODANY to podstawa żywienia, musimy je jeść ! O ile chcemy zdrowo chudnąć ... Tylko tak, jak napisałaś, jasne zamienić na ciemne a do ziemniaczków nie dolewać tłuszczyku, przypraw, czy sosików i nie podsmażać na patelni smiech.gif gotowane najlepsze. Co tam jeszcze ... makaron też można raz na czas zjeść, tylko mądrze, np spaghetti ->>> Makaron ciemny, teraz pomidory robią się kwaśne, więc pomidory konserwowe, cebulka, można dać bardzo drobno pokrojoną paprykę, łyżkę koncentratu pomidorowego i czosnek, mięso mielone albo indyk, albo kurczak (MAM KILKA PRZEPISÓW NA 1500 KCAL Z CENTRUM LECZENIA OTYŁOŚCI JAK COŚ) to to tak w skrócie usmiech.gif No i ważna rzecz !!! Jak jesz 1000kcal dziennie i się ruszasz (organizm kobiety ma 2300kcal zapotrzebowania dziennie przy przeciętnym nie za dużym wysiłku fizycznym, to wyobraź sobie że dostarczasz mu ok 700 (liczę że ponad program 300 kcal wysiłku dziennego więcej) To jest bardzo malutko. Owszem schudniesz, ale metabolizm się spowolni, organizm oszaleje i będzie bardziej oszczędzał a nóż wrócisz po ślubie do normalności i przytyjesz "tzw jojoj" Włosy wypadną, paznokcie się połamią, ... Ja przepraszam, że tak piszę, ale troszkę już się dowiedziałam na ten temat, bo też chcę zrzucić do ślubu, tyle, że ja się hajtam za 2 lata i mam 33 kg łącznie, nooo 28 już. Leczyłam się hormonalnie i wiadomo wpier ... alanie na noc na studiach i poszło ... Ale powtarzam, mam 2 lata, nie 3 miesiace usmiech.gif czemu nie zaczęłas wcześniej zapytam (za dużo chcę wiedzieć jezyk.gif ) Jak coś też podam gg, jakby ktoś chciał dietę, lub tak pogadać 4544555, Pozdrawiam !usmiech.gif
    3.10.2013-> 93kg // 11.10.2013-> 90kg // 19.10.2013-> 89kg // 26.10.2013-> 88kg // Pozostało: 28kg. Your life, your choise !
  • Yapa3 2013.11.05 [11:12]
    Łucja – tak, na tym się chudnie smiech.gif Dlatego już mieszczę się w ulubione spodnie, które pół rokui temu były za małe. http://www.eatzone.pl – tu będziesz mieć więcej info.
  • kazia890 2015.12.15 [18:53]
    a te składniki odżywcze są dla każdego zdrowe ? wiadomo , że każda osoba potrzebuje spersonalizowanej diety , bo każdy ma inny organizm. Jak nie wierzycie to poczytajcie o składnikach na http://adamed.expert/ i wszystko będzie jasne a układanie diety nie pójdzie na marne.
  • Fass4 2015.12.15 [19:53]
    Mi pomaga picie liścia senesu. O wiele lepsze niż jakakolwiek dieta

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...