Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
izulka1984

Zdrowe odżywianie

Polecane posty

witam:)Chciałabym schudnąć,ale nie stosując tych głupich drastycznych diet,przez które tylko organizm cierpi!!! Mam zamiar poprostu zmienić swój styl żywienia na zdrowszy oczywiscie żywnośc naturalna,duzo wody,herbatki itd:):)Max Pięć posiłków przez cały dzień,a nie 10 no i kolacja najpózniej o 18-19.No i w końcu chce sie zabrać za jakis sport:):)Jak myślicie co mozna jeszcze wprowadzic do mojego \"zdrowszego stylu życia\"???Może ktoś chce razem ze mną spróbować zmienic swój styl ŻYCIA:):) pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosniq
Sport - cwiczenia z ciezarami, zeby zapobiec spadkom miesni an diecie. Polecam diete niskoweglowodanowa. Jesli nie zamierzasz liczyc kalorii to pomin ponizszy tekst. Do 100-150g weglowodanow na dzien, reszta z tluszczy i bialek, przy czym bialek ok. 1m5 g na 1 kg masy ciala. http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html - pomoze obliczyc dzienne zapotrzebowanie na kalorie, odejmij od wyniku 500kcal i chudnij racjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO Radosniq:):)dzieki:D a jakie ćwiczenia polecisz na szczuplejszy brzszek?? ja skacze na skakance,robie brzuszki,skłony no i czasami biegam...co mozesz jeszcze doradzic??A jesli chodzi o te kaloriee to raczej nie zamierzam liczyc,ale tez nie chce sie objadac:P:P A co radzisz jesc??tak mniej wiecej??pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proponuje aerobik. w tym roku sie xzapisałam i jest super! bardzo bardzo fajne i poprawia humor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .magda.
Witam:) ja bym chciała,ale coś mi nie wychodzi. Jak wprowadzam jakąś zmianę to trwa to zazwyczaj 2-4 tygodnie i koniec...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do radosniqu
czyli konkretnie jak ma wygladać jadłospis ? pomozesz mi ułozyć ? troszkę sie gubię? co mam jesc,pić,czego unikac,poproszę o rady,jak chcesz to podaje maila psyche@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkretne rady to ogólnie owoce,wazywa,chude mięso(filet z kurczaka lub indyka),chudy biały ser,jogurty naturalne,kefir,maślanka,jajka(gotowane),chleb pełnoziarnisty a do picia herbata czerwona i zielona czasami ziołowe pije(ale to nie są ziołowe na odchudzanie bo nie mam za miaru niszczyc sobie organizmu:P:P)a tak po za tym to soki własnej roboty,kompoty no i woda n/g.Macie jakies propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto ma jakas propozycje na 5 posiłków dziennie,ja mam tylko na śniedanie bo codziennie robie sobie sałatke z owoców(kroje w kostke banana,jabłko,pomarancza,mandarynke,kiwi mozna dawac rózne owoce czasami zalewam to jogurtem naturalnym) A tak wogóle to czytałam,ze owoce najlepiej jesc na pustu zołądek:D POLECAM SAŁATKI OWOCOWE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .magda.
Co do diety, nie mam zamiaru wprowadzac radykalnych zmian, tylko np. pic duzo wody, unikac gazowanych napojow i rzeczy typu chipsy itp. A przede wszystkim cwiczyc:) Kiedys regularnie cwiczylam, ale mialam mala kontuzje i od tej pory ciezko mi wrocic do systematycznych cwiczen. A pupa rosnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie ćwiczenia wykonujesz??bo ja zaczełam biegac,skakac na skakance, brzuszki i skłony jeszcze no i ostatnio czytałam ze hula hop jest dobre to moze tez wyprobuje:)co Ty na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .magda.
Moj plan to cwiczenia aerobowe ok 20 minut + cw. na wszystkie partie ciala. Ale jak juz pisalam nie potrafie byc systematyczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Ja zreyzygnowałam z cukrów, mąki pszennej, ziemniaków, mleka, mięsa. Pół godz. przed sniadaniem 1szkl. wody z cytryną. Śniadanie: 1/2 szkl. płatków owsianych zalanych wrzątkiem (trochę rodzynek, miodu, cynamonu, sok z cytryny). II śniadanie: kromka żytniego chleba z pomidorem, cebulą. Obiad: zupa z warzyw, brązowy ryż z surówką z kiszonej kapusty. Podwieczorek: prażone, mielone siemie lniane miksowane z kefirem i borówkami. kolacja: gotowana ryba z pasztetem sojowym. To jest mój jadłospis na dziś, zrobiony zgodnie z zaleceniami Tombaka. Podoba Ci się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cie vela:)nono jak dla mnie bomba:D A co do tej rybu gotowanej z pasztetem to jak to wyglada??moj jadłospis na dzisiaj to na śniadanie: koktail z banana,jabłka i kiwi na II sniad:banana na obiad: kromke razową z jajkiem got i surówka z kapu.k. najgorszy mam problem z podwieczorkiem i kolacja:( A powiedz mi jak na ciebie działa takie odżywianie,lepiej sie czujesz a moze schudłas cos?? A tak wogóle jak długo juz tak jadasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joj
jesli chodzi o sport goraco polecam silownie. Niegdy nie lubilam cwiczyc wrecz nienawidzijlam. Ale zapisalam sie na silownie 3 razy w tygodniu po dwie godziny. Super odpreza. Czuje sie rewelacyjnie. Te dwie godziny miajaja bardzo szybko. Efektow jwszcze nie ma ale to nie dziwne bo na to trzeba pracowac kilka miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
ja tez przestalam sie drastycznie odchudzac i zaczelam sie zdrowo odzywiac.Macie dla mnie jakies fajne i wazne rady?Dodam,ze nadal chce schudnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam dziewczyny:) do \"jedna taka sobie\" a to czyms grozi te skakanie,znaczy sie czy obnizenie macicy czyms grozi?? \"posh \" no własnie ja tez nie chce drastycznie sie odchudzac i mam zamiar zaczą zdrowo sie odzywiac,chociaz jest to bardzo trudne zmienic dotychczasowe przyzwyczajenia:( Juz od dzisiaj nie jadam słodyczy,nie słodze herbaty,jem owoce,surówki,jogurty naturalny jak myslisz co mozna jeszcze wprowadzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Schudłam, ale to efekt uboczny, bo wcale się nie odchudzam :). Odżywiam się tak od m-ca. Dopiero. Zapomniałam dodac, że podjadam owoce: jabłka, winogrona. Banany podobno tuczą- mają wysoki indeks glikemiczny. Dziś zaszalałam i zrobiłam dla całej rodzinki sok z jabłek, marchwi i selera. Ten pasztet to miksowana gotowana soja z cebulą, papryką.Jest b.smaczny. Miało byc smarowidło do chleba, ale Tombak nie zaleca łączenia białka z węglowodanami, więc zjem go z rybą :). Ja szukam cały czas jakiegoś optymalnego sposobu odżywiania: coś wzięłam z diety grup krwi, coś diety dr Budwig, coś z Tombaka.... nie ograniczam się w ilości, czyli nie głodzę się, czasami nie wyrabiam się w zjedzeniu tego co sobie zaplanowałam. Ile chcesz schudnąc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chce jakies 5kg bo mam55 przy wzroscie 158. A czytałas ksiazkę pt.Jedzta co chceta: Maji BŁaszczyszyn \"Dieta Życia zawsze aktualna,albo zasady Diamondów TAM TEZ SĄ RÓŻNE ZASADY jedną z nich jest jedzenie owoców na pusty żółądek czyli ja jem zawsze na sniadanie troche dziwne,ale ja ten sposób polubiłam.Inne zasady to białko zwierzece(mieso,drób,ryby,jajka, mlekoi jego przetwory) i węglowodany(chleb,kasze,ziemniaki,ryż)nie są skutecznie trawione gdy znajdują sie w tym samym czasie w żołądku,no,ale ty to juz chyba wiesz :)tylko jak te posiłki mają wygladac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
No to masz mój wzrost, ale ja ważę 47, a może mniej :). Nie znam tych książek, ale widzę, że niektóre zasady powtarzają się u różnych ludzi. Tombak radzi jeśc węglowodany do południa, a białka po południu i dla mnie to jest duże uproszczenie. Ale tą zasadę dopiero od dziś wcielam w życie. Ja wolę na pusty żołądek rzucic płatki owsiane: potem przemiana materii rewelka :). Plusy mojej diety, to gładka cera, przestała się nawet przetłuszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a otręby próbowałas??mówie Ci pych przynajmniej dla mnie :) Ja jem takie hranulowane z jabkiem:) a o jakich godzinach jesz posiłki?? A płatki owsiane to z czym jesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz tak na poczatek to bym chciała chociaz schudnąc te 5 kg ,ale tak wogóle to marze o wadze 45:D:D ale to juz daleka droga:( kurde co ja mam zrobic:(??a Ty ogólnie ile schudłas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Fajnie byłoby, gdybyś zastosowała kilka zelaznych reguł. Np: zero cukru (ani ciasteczek, czekoladek). Zdrowo! Czyli warzywka i owoce, kasze. Zero smażonych potraw. Żadnej margarynki. Po odstawieniu tych rzeczy chudnie się na pewno, ale powoli. :) Otręby mam, ale stosuję sporadycznie. Przepis na moje płatki podałam wyżej. Dokładnie tak je jem. Nie mam ustalonych godzin posiłków. Podobno bardzo ważne jest picie wody lub soku własnej produkcji 1/2 h przed posiłkiem lub 2 h po. Ja to stosuję. A Ty jak się odżywiasz? Jakie produkty dopuszczasz? Co sobie odpuściłaś? :) 5 kg ? No problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
Izulka ja od dzis nie jem slodyczy,pieczywa,macznych i smazonych potraw,masla,nie pije gazowanych napojow itd...no i najwazniejsze-po godz 18 NIC juz nie jem!NIC!Trudno mi,ale musze sie przyzwyczaic;)moje menu to zazwyczaj bedzie-sn-pl.owsiane z oterbami i mlekiem,na obiad jakies warzywka na patelnie lub zaupka,a na kolacje kefir lub jogurt naturalny z otrebami.Pomiedzy jablka i marchewki,czasem jakies inne owoce.Wszystko do 18!Macie jakies inne wskazowki???Co jeszce moge wprowadzic do diety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc posh:) no ja podobnie jak Ty staram niejadac pieczywa białego,słodyczy ogólnie wszystko co ma cukier ,ziemniaków,smazonych potraw tez no i tez o 18 ostatni posiłek.Ogólnie to 4 posiłki na dzien czasami 5.Pije wode n/g i herbatki czerwoną,zieloną i zioła.A tak to owoce,warzywa,jogurty natur,kefirki,maslanki no i chlebek razowy.No a co do wskazówek to nie wiem a sport jakis uprawiasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vela bardzo chciałabym przestrzegac tych zasad,chodz bardzo mi trudno to idzie,poniewaz wszyscy u mnie w domu jedzą tak jak wiekszosc ludzi czyli mało zdrowo:P:P jak czasami widze co jedzą to az mi ślinka leci,chociaz czasami umiem sie powstrzymac:):) A najgorsze jest to jak mi karzą robic dla nich obiad i musze smazyc i robic te potrawy ,których staram sie unikac,ale jest mi ciezko,bo mówią mi takie słowa(przestan,jedz normalnie tak jak my a nie wydziwiasz)no i powiedz mi jak tu nie zbzikować??pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×