Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość YoLay

a jakie dobre i sprawdzone wino polecacie??

Polecane posty

Gość YoLay

oczywiście na wesele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
my kupujemy rozne wina na razie po 1 - 2 butelki probujemy do kolacji, na ktore zapraszamy rodznke i znajomych oglaszajac im nasze zareczyny, wtedy wiey ktore wino smakuje a ktore nie cenowo przystepne i dobre jest Carlo Rossi czerwone i rozowe dobre sa tez wszelkie Cabernet Sauvignon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no piekne piekne
a ja polecam monte mediano i czerwone i biale, rozowe troche zajezdza ropą, z takich tanszych to jeszcze argentynskie FURIA- wysmienite:) carlo rossi to badziew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wyłacznie
Mołdawska Dolina czerwone półsłodkie lub carlo rossi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam argetyńskie Trapiche . Carlo Rossi jest popularnym winem , ale ponoć to tzw. \"zlewki\" ( chociaż bardzo dużo osób je chwali ). Jakbym nie miała okazji kupić w dobrej cenie tego Trapiche , to pewnie kupiłabym Carlo Rossi - ze względu na przystępną cenę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -koneser-
proponuję wina chilijskie lub RPA-nie będziesz się wstydził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chai-ho-Phi
No to jeszcze zalezy do czego, masz na mysli konkretne danie, wina deserowe czy moze i biale i czerwone do wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
mediano nie pilam, a carlo rossi to dobre wino stolowe naprawde dobrym winem jest Chateauneuf du Pape, weikszosc Bordeuax ale sprzed ok 5 lat, te wina powinny lezakowac niezle pijesie Libenfraumilch , niemieckie biale wino dobre jest wiekszosc win rozowych: maja delikatny smak i psauje do prawie kazdej potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no piekne piekne
libenfraumilch- biale, tez bardzo dobre, w niebieskiej ladnej butelce, bardzo estetycznie wyglada tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. Nie polecam żadnych win półsłodich. Bo osoby które będą te wino na weselu piły zapewne piją zwyczajowo tylko wino - więc półsłodkie raczej im nie podejdzie .... Najbezpieczniejsze będzie półwytrwane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no piekne piekne
malaga jest slodkim winem , goscie sie porzygają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolay
dzięki!!!:D czekam na więcej propozycji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_bez_parasola_
Polecam Porto offley ruby zarówno białe jak i czerwone. Są to wina słodkie o cudownym smaku. jestem ich zagorzałą fanką juz ładnych parę lat. Ma sporo procentów, więc myslę, że i amatorom mocniejszych trunków powinno posmakować. jak dla mnie porto to najlepsze wino na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje Kawalier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spalona z wyboru
komandosa albo patyka kupcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
porto nadaje sie do deserow i to nie jest wino! mozna podac , jelsi bedziecie mieli barmana, to w barze, ale ni do posilkow ale faktucznie porto jest pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam wasze posty i jestem przerażona. Czym więcej sie wypowiadacie tym bardziej ja uświadamiam się w przeświadczeniu, że będę miała wielki kłopot z wyborem wina na wesele. Piszcie więc jak najwięcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoLay
kupiliśmy Carlo rossie i będziemy testowac:D O wynikach powiadomię niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YoLay
nie polecam białego carlo rossie .kwas lekko gazowany jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_90
Zgadzam się Libenfraumilch jest super ! Byłam ostatnio na weselu i właśnie to wino było. Przepyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
Chemical----> nie przerazaj sie! to zalezy czy na twoim weselu beda osoby, ktore lubia i czeto pija wina, np jacy wlosi albo francuzi, ew rodzinka, ktora duzo podrozuje i degustuje rozne trunki. ja wiem, ze moja rodzinka woli wino od wodki, orzynajmniej moje pokolenie wiec musze wybrac cos co sie nadaje do picia. Njawiekszy problem mam z wyborem szampana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsadsad
patykiem pisnane albo wino owocowy raj - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_bez_parasola_
Do "winko winko" Porto to nie wino...Żarty jakieś. Porto - wzmacniane wino portugalskie, wytwarzane z winogron zbieranych w dolinie rzeki Douro na północy kraju, w jej środkowym biegu. Porto dojrzewa w mieście Vila Nova de Gaia, dokąd dawniej było transportowane w beczkach drogą rzeczną (obecnie lądową). Tam też jest butelkowane. Zebrane grona są miażdżone, po czym poddawane fermentacji do czasu, gdy poziom alkoholu osiągnie ok. 7%. Następnie dodawany jest (w proporcji 1:4) spirytus winny, aguardente, w wyniku czego powstaje wino o zawartości alkoholu ok. 20%. http://pl.wikipedia.org/wiki/Porto_(wino) radzę poczytać, a poźniej się przemądzrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
porto to nie wino tylko trunek przygotowywanyu na bazie wina z dodatkiem mocniejszego alkoholu winnegokoniak czy brandy to te wino- to sa trunki produkowne z wina, ale winem nie sa! to tak jakbys powiedzila, ze radze siegnac do innego zrodla, najlepiej enologicznego wikipedia ro pseudo- encyklopedia tworzona przez amatorow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
porto mozna zaliczyc do tzw produktow czy napoi winiarskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_bez_parasola_
http://www.iberysci.pl/11926/11926/art241.html http://www.odyssei.com/pl/travel-tips/10063.html http://www.nawidelcu.pl/Articles/exeSingle/?id=447 http://sklep.festus.pl/category/19971/? http://www.man.poznan.pl/~marcinp/pages/por988.html http://www.vinoteka.com.pl/oferta/katalog/240/ Poczytaj sobie. W necie znajdziesz dziesiątki linków na temat wina porto, ale dla Ciebie to pewnie pseudo_ strony i pseudoznawcy. To, że porto jest wzmocnione nie zmienia faktu, iz jest winem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_bez_parasola_
W zależności od zawartości alkoholu wina dzieli się na: a) lekkie (słabe), zawierające do 10% obj. alkoholu; b) średniej mocy,zawierające 10 do 14% obj. alkoholu; c) mocne,zawierające 14 do 18% obj. alkoholu ; d) wzmocnione lub alkohlizowane, zawierające powyżej 18% obj. alkoholu_PORTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winko winko
Porto to tzw "vin cuit" czyli, jak mowisz wino wzmocnione, w tym kontekscie ( w polskim nazewnictwie ) moze byc nazywane winem napoje typu "vin cuit" sa zaliczane do alkoholi mocnych na bazie wina takich, jak koniak, pineau czy wlasnie porto (tzw" spiritueux") Wydaje mi sie, ze nieporozumienie wynika z polskiego i francuskiego nazewnictwa ( ja podstawy enologii zdobywalam we Francji) a po polsku istnieje nawet twor jak " wino owocowe" mysle,ze najlepiej bdzie jak kazda z nas zostanie przy swoim pogladzie i nazewnictwie. P.S. Kadarka jest calkiem przyzwoitym winem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×