Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciasto na wesele jaki i co

Ciasto na wesele

Polecane posty

Gość ciasto na wesele jaki i co

mam możliwość aby ciasto było pieczone własnej roboty albo mogę kupić w Cukierni!! Ja miałam zamiar kupić w Cukierni ale wszyscy mówią,że pieczone własnej roboty jest lepsze!! Co wy o tym myślicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2020
kup dobre ciasto, nie oplaca się tak dużo piec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosiasamosia23
pieczone ciasto jest dużo lepsze. No i oszczędzasz - pieką zazwyczaj ciocie, babcie, siostry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w lokalach nie zgadzaja się zebys miala własne wypieki,przeważnie są wymagane potwierdzenia (ja sie spoykałam z przypadkiem ze babcia piekła na wesele i czesc jajek nie byla swieza i dwie osoby się struły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze może są, chociaż nie zawsze. Ale ja sobie nie wyobrażałam żeby zaprzęgać rodzinę do pracy przy moim weselu. Daj spokój dziewczyno. Idź kup w cukierni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszukac dobrej kucharki i niech upiecze ciasto z cukierni to porazka przeslodzone bleee..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym obstawiała za swoim ciastem.Po pierwsze wiem co do niego dam i wiem że wszystko będzie dobrej jakości a w cukierni wiadomo dadzą co mają,po drugie napewno zaoszdzędzić kasy ja uważam że to też ważne jeśli ma się tyle wydatków. Nie wiedze też nic w tym dźiwnego a tym bardziej nie kulturalnego poprośić dobrą ciocie by upiekła 1-2 blachy.A jeśli uważasz że to nie taktowne to może masz dobrą sąsiadke lub kucharke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ciasta domowej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem za ciastem wlasnej roboty. u mnie moja mama zalatwila 5 blach ciasta i tesciowa tez 5. mojjej mamie piekla kolezanka z pracy (ona wszystkim znajomym piecze, bo robi to super) a mojej tesciowej pewna kobieta, ktora zajmuje sie pieczeniem ciast wlasnie na duze imprezy. wszystko domowej roboty. wyszlo super smaczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viss
Ja w wakacje pracowałam w restauracji. I moje spostrzeżenia odnośnie ciasta na wesele są takie, że: gdy piecze rodizna jest go wiecej, z cukierni każdy miał go jakoś mało. Szczytem było, gdy jednego dnia cukiernia przywiozła ciasto o 16(zawsze robili to rano także mieliśmy o 10 już poukładane na talerzach i pochowane w chłodni żeby tylko stawiać). Ciasta było mało zamówione a w dodatku każdego było nieudane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasta z cukierni sporo kosztu
Najczęściej spotykam się z tym, że Młodzi wynajmują kucharkę, która piecze ciasta albo piecze ktoś z rodziny. Te z cukierni są drogie, a przy zamawianiu większej ilości można się zrujnować. Ja na same święta kupuję po kawałku, a płacę ponad 100 zł.:(Ja mam w rodzinie ciotkę, która od dziecka ma talent do pieczenia ciast, jej ciasta są fenomenalne, a ich pieczenie sprawia jej przyjemność, także problem z głowy. Poza tym skoro ciasta są tak drogie, raczej ciężko zrobić tzw. paczuszki na drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny dziękuję za odpowie
Dziewczyny dziękuje za rady!! Będę miała pieczone ciasto własnej roboty:-)) Mam już sprawdzoną Panią która piecze specjalnie na wesela i ludzie są zadowoleni!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w tym roku na weselu, po którym Młodzi, żegnając się z nami, na \"do widzenia\" dali nam całe pudełko ciasta - 2 pięterka:) Wzbranialiśmy się, ale nie było dyskusji. Mieliśmy poważne obawy, czy damy radę to zjeść - nie mamy zbyt dużych brzuchów ;) nie wiedzieliśmy też, jak one smakują, bo podczas wesela (dla nas - pracy) mało kiedy mamy czas, żeby coś zjeść. No i w domu, po pierwszym kawałku, mało nie spadliśmy z krzeseł - jakie one były pyszne!!!! Na weselach, na których coś tam skubnęliśmy ciasta, przeważnie były takie \"weselne\" - biszkopt plus jakiś tam krem plus galaretka. A te??? Kilka różnych rodzajów, o smaku kawowym, capuccino, kokosowe - każdy niesamowity! 2 dni później, jak jechaliśmy z Młodymi na plener, po cieście nie było już śladu :P jakoś sobie pordziliśmy :P i od razu ich spytaliśmy, skąd mieli to ciasto. Otóż - od babci:) I powiem jedno - niby to nic, niby za przeproaszeniem \"pierdółka\", ale na pewno to zapamiętamy jako bardzo miłą rzecz. Detale tworzą całość;) Choć z drugiej strony, gdyby piec ciasto miała taka osoba, jak np. ciocia mojego męża, to cukiernia będzie lepsza :P niektórzy potrafią robić wyjątkowo obrzydliwe ciasta;) Powodzenia, autorko, tylko znajdź sobie \"sprawdzoną\" ciastopieczynię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z feni. W naszej restauracji zastrzegli sobie, że ciasta muszą być albo od nich albo z cukierni. I to dlatego, że gdyby się ktoś zatruł to oni bedą mieli na głowie sanepid.Na babcie czy kucharke winy nie zrzucą a z cukierni mają papierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja od ciasta
My nie musimy mieć ciasta od tej restauracji gdzie robimy wesele,ciasto we własnym zakresie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misti
witam, u mnie na weselu ciasto będą piekły ciocie, babcie i znajomi, będzie smaczniejsze i będzie taniej bo dostaniemy "je" w prezencie, w restauracji w której będzie wesle nie mieli nic przeciwko ... Tort będzie kupiony w cukierni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojo333
ja mam zamowione u sprawdzonej kucharki..nie wyobrazam sobie pytac sie po rodzinie kto jest chetny do upieczenia ciasta, albo obciazac tym mame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto na weselu bylo super
zrobila je moja ciocia, w ramach prezentu slubnego i nie musialam nikogo prosic:) Mysle, ze wiekszosc nie musi prosic - pewne rzeczy sie w rodzinie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misti
Ja, nikogo nie proszę u mnie jest tak przyjęte, rodzina by się obraziła jak bym zamówiła cisto w cukierni...I szczerze powiem, że bardzo podoba mi się ten zwyczaj bo najlepsze są prezenty (tj, ciasto), które są robione a nie kupne bo jest w nich więcej serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×