Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

panna młoda

Czy osoba po rozwodzie może być świadkiem na ślubie???

Polecane posty

no własnie.........? czy osoba po rozwodzie, po ślubie cywilnym moze zostac świadkiem na ślubie koscielnym innej osoby? Prosze o opinie. Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moze
bo nie przystąpi do komunii, wiem bo musiałam zmieniac swiadka przed slubiem wlasnie z tego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxaaa
sądze ,ze może bo osoba po slubie cywilnym i rozwodzie, moze bez problemu wziąc slub Kościelny.Bo dla Kościoła ślub cywilny nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w tej samej sytuacji
i spokojnie mozesz. Jeśłi nie zawierałaś oczywiście ślubu kośvcielnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexxxaaa
alez on jak najbardziej może przystąpić do spowiedzi i do komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werrkaa31
a niby co stałoby na przeszkodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie może
jesli ta osoba brała ślub koscielny, cywilny to zupełnie inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcxvcxvxc
Może, w końcu ludzie po rozowzie moga zyc w tzw. zwiazkach niesakramentalnych. Jesli rozwodnik nie uprawia seksu to mzoe chodzic do spowiedzi i komunii swietej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... chyba niektorzy nie zrozumieli mojego pytania :-) Biorę ślub kościelny (konkordatowy) i chciałam wziąść za świadka osobę....ale jak sie okazuje, ta osoba jest po ślubie cywilnym a obecnie juz po rozwodzie. Więc pytam, czy moze ona byc świadkiem na moim slubie kościelnym??? Dzieki za odp. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosół z kury
Według kościoła to nie jest rozwódka , tylko panna , więc nic nie stloi na przeszkodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież już napisano
jeśli ta osoba miała tylko ślub cywilny a nie kościelny, to dla kościoła jest panną/ kawalerem, więc może być świadkiem. Jeśli miała ślub kościelny a ma tylko rozwód cywilny, nie ma stwierdzenia nieważności małżeństwa, to nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki. Ta osoba jest tylko po slubie cywilnym, dlatego tez pytam. Zresztą, ksiądz udzieli ostatecznej odpowiedzi, ale chcialam m.w. wiedziec co i jak. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnich naukach przedmałżeńskich dowiedziałam się, że świadkiem na ślubie kościelnym może być nawet ATEISTA... Szok!... Nie wiedziałam, a tu mnie ksiądz oświecił. Tyle tylko, ze on nie przystępuje do komunii... I proboszcz nie może wymagać od żadnego świadka karteczki od spowiedzi (w niektórych parafiach tak jest)... bo to jest nadużywanie jego władzy. No i oczywiście jeszcze jedno - jeśli ktoś chce to może mieć dwie kobiety lub dwóch mężczyzn za świadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×