Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beti_blu

DEKORACJA SALI ? PROBLEM ? POMOGĘ...

Polecane posty

Znam się troche na dekorowaniu. Traktuje to jako hobby.Pomogłam już wszystkim przyjaciółkom ,które wychodziły za mąż,i zawsze efekt sie wszystkim podobał. Jak masz jakiś z tym kłopot moge cos podpowiedzec... :) Nie jest to zadna autreklama . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja chetnie poslucham jakis rad :) szczerze mowiac to nie bardzo mam jeszcze pomysl na wystroj sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia____22
Chętnie się dołącze. Też nie mam żadnych pomysłów. Chciałabym aby sala wyglądała trochę inaczej niż wszystkie. Sala na której będzie moja zabawa weselna ma kształt kwadrata. Myślałam aby pod sufitem zawieśić jakieś ładne szarfy tak aby schodziły się w środku sufitu, ale sama nie wiem. Do tego jakieś balony itp. Może Ty cos doradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bardzo ładnie wygladają zwiewne materiały schodzące sie na środku sufitu,można zawiesic z balonów większe winogrono . Na wesela najlepiej dekorowac z dwóch kolorów,do tego w takich samych odcieniach świeczki,serwetki na stole,aby nie było zbyt kiczowato jak kazdy kolor będzie inny...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno musi pasowac kolorystycznie do sali weselnej. Kiedyś kolezanka miala na sali boazerie w ciemnym kolorze ,przed nią para miała balony granat z żółtym,za ciemno to wyglądało. Założyłyśmy pastelowy róż z bielą i od razu sala przytulniejsza sie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia____22
A nie orientujesz się jak się dobiera strój "młodych"? Chodzi mi o to co facet powinien mieć kolorystycznie dobrane do sukni kobitki. Od jednych słyszałam że kamizelkę od drudich że tylko krawat i koszulę. Jaka jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
beti_blu to zdjecie mojej sali http://www.superwesela.pl/images/foto/DSCN0185.JPG w zasadzie do udekorowania mam tylko ta wlasnie czesc nad parkietem do tanczenia tam gdzie sa juz stoly, siedzenia nie chce za wiele wciskac te materialy, ktore sa udrapowane na scianie to stala dekoracja tej sali, do tego sa te lampiony dlatego nie wiem czy jeszcze sufit materialem dozdabiac, czy tylko balonami myslalam o dwoch kolorach balonow- bordo, ale takie jasniejsze, metaliczne i zloty do tego na stolach beda bordowe serwety i zlote swieczki jakies propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a moze wlasnie lepiej takimi szarfami, hm? ja nie lubie przepychu, chcialabym, zeby to wygladalo ladnie, elegancko, bron Boze festyniarsko :) doradz cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co - obejrzałam zdięcie sali,ja na twoim miejscu zadnych materiałów pod sufitem nie wieszała,bo z tego co widac jest dośc niska sal,zeby jej tak bardzo nie zmniejszac powiesiłabym balony w tonacji kolorystycznej sali,moga byc bordo z białym lub ekri złoto też ale do złota lepszy ciemniejszy bordo. Zrobic takie kulki z balon ów np;6 zwiazac ze soba i na tasiemkach podczepic pod sufitem,mozesz wykorzystac lampy. Mozesz wieszac nieregularnie ,jedne wyzej drugie nizej,sala wtedy bedzie udekorowana a jednocześnie nie nackana balonami. Kasia 22 nie orientuje sie dobrze w strojach,ale facet powinien miec jakis szczegół kolorystyczny pasujacy do panny młodej np:krawat,muszkiet,a garnitur nie koniecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzieki :) cos sie wymysli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
beti---> myslalam o balonach z takich: bordowych i zlotych http://allegro.pl/show_item.php?item=83157090 tylko na tych zdjeciach pojedynczych nie widac ich tak dobrze jak na tym zdjeciu, gdzie jest przedstawione to polaczenie zlotego, srebrnego i bordowego myslisz, ze taki kolor bylby ok? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te balony są O.K myślę ,że będą Ci pasowały. Ale jak gdzieś koło siebie masz sklep warto zobaczy może mają większy wybór ,bo np;ja kupuje w hurtowni balony portugalskie są bardzo dobre i złoty to naprawde jest złoty kolor,a ten włoski trochę taki ciemny zółty...? Bordo portugalskie tez fajny kolorek.. Ten koleś na Allegro ma zaskakującą cenę ,w hutowni musze zapłacic więcej,pewnie to jakis przedstawiciel...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
szczerze mowiac nie wiem czy to przedstawiciel :) ale tak jak mowie- ten zloty na tych zdjeciach gdzie jest wsrod innych kolorw wyglada OK :) bo sam to jak jakis zolty :) nie wiem tez ile tych balonow kupic do takiej dekoracji- orientujesz sie jak to sie mniej wiecej ilosciowo ksztaltuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy co chcesz zrobic bo np;na wąż (girlandę) z balonów wychodzi ok.100 balonów na 4 m . Jak takie kulki np;po 6 szt jedna to mniejwiecej policz ile kulek i pomnóż Powiem jeszcze jedno ostatnio przyjaciółce robiłam salę,miala 100 gości sala akurat i poszło nam 1000 balonów. Zrobiliśmy 4 węże do środka sufitu ,serce z balonów i troche powiesilismy na ścianach... Fajnie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no wlasnie na poczatku zastanawialam sie nad wezami- to byla moja pierwsza mysl, jak pojechalismy ogladac ta sale wiesz co, dopiero Ty mi zwrocilas uwage, ze ona jest dosc niska- ale to chyba tak na tym zdjeciu, bo jest raczej normalna zupelnie chyba to zdjecie powoduje takie zludzenie bo jak bylismy na tej sali, to po ostatnim weselu byla tam dekoracja i tez wlasnie weze z balonow wisialy i nie przytlaczaly czlowieka wcale :) tzn nie sprawialy wrazenia, ze wisza tuz nad glowa, zupelnie normalnie to wygladalo :) ile takich wezy sie robi na sufit? jesli chodzi o szacowanie sztuk balonow liczylam sie wlasnie z tym, ze moze wyjsc ok tysiaca kurcze, tylko ja nie wiem jak sie takie weze robi z dwoch kolorow, zeby to ladnie bylo, ale moze ktos ze znajmoych sie bedzie orientowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej 4 węże do środka sufitu podwiesic.1000 balonów to jest wystarczająca ilośc na taką salę. Nie wiem czy pisząc wyjaśnię Ci jak się robi girlandy,ale spróbuje. Dmuchasz jeden balon jednego koloru i drugi drugiego ,wiążesz końcówki ze soba jak byś wiązała sznurówkę. Później jeszcze jedną taką pare i nawlekasz te 4 balony na śliski sznurek lub grubszą żyłkę.Tak żeby był np;bordo,złoto,bordo,złoto-to wtedy ci wyjdzie wąż przeplatany jakby 4 wstążki. A kiedy nawlekasz dwa boro i dwa złoto to wyjda 2 wstążki bordo i 2 wsążki złoto. Następnie powtarzasz czynnośc ale juz balony nawlekasz w przerwy poprzednich balonów. Mam nadzieję że troche zrozumiałaś...? :) Jak podasz mi emeil to prześlę Ci zdięcie o co mi chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nie do konca wiem o co chodzi ;) ale chyba ciezko tak na sucho wytlumaczyc moj mail: avida@o2.pl dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam beti_blu!!! Jeśli mogę to również prosiłabym o pradę co do sali. Moja sala jest dość nietypowa. Trochę w takim dworskim stylu. Ściany gładkie, małe okienka a suft jest z cegły w kształcie łuków. Sala jest prostokątna a po prawej i lewej stronie idzie rząd kolumn. Wygląda to tak jakby te kolumny wyznaczały granicę między parkietem a stołami gości. Trudno mi to trochę wytłumaczyć :) Ale chodzi o to, że ogólnie styl tego miejsca nawiązuje to takiej dworskiej, biesiadnej tradycji. Są tam takie elementy jak: stare świeczniki, stół z łanami zbóż, sianem, chlebem ze smalcem i pętami kiełbasy. Podłoga kamienna, w holu wielkie lustro w złoconej ramie, wielkie, drewnaine, łukowate drzwi. Tak więc sala sama w sobie jest niezwykła. Dlatego chciałabym ją tak przyozdobić, żeby nie zabić tego nastroju, żeby nie była kiczowata. Ale zalezy mi bardziej na ożywieniu tych kamiennych, zimnych elementów. Dlatego nie wiem, czy nie zrezygnować z balonów. Ale nie mam pomysłu co zamiast! Piękne sa żywe kwiaty ale zbyt drogo by mnie to wyniosło. Może jakieś elementy z materiału, albo np. ozdoby z bluszczu? Do tej rośliny mam akurat łatwy dostęp:) Bedę wdzięczna za jakieś wskazówki!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co zaraz wyślę zdięcia Goja23 sala z tego co napisałaś naprwde bardzo ładna,i nie trzeba aż tak ozdabia. Jeżeli masz dostep do kwiatów sztucznych to dobrze zrobisz jak minimalnie udekorujesz. Kwiaty możesz powiesc na lekkim materiale udrapowanym np;jako tło za parą młodych lub mna ścianach,od sufitu też mogą zwisac materialy nie koniecznie do środka ,tak jak i będzie pasowało żeby nie psu klimatu i nie obciążac za dużo. Draperie bardzo ładnie wyglądają ,wieszasz materiał i szpileczkami zbierasz w nirównych odstępach i spinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co wysłałam zdięcia ale zaraz mi wylogowało samo pocztę ,więc jak nie doszło nic do Ciebie to sie upomnij zrobię jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
beti_blu--> nie doszlo niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłane ale nie opisywałam Jak coś będziesz chciała wiedziec odnosnie jakiegoś zdięcia to pytaj Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
beti--> no mail doszedł, ale... zresztą sama sprawdź- odpisałam na niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko80
mam slub w kwietniu, chialam si spytac jakie kolory na wystroj sa najmodniejsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już od kilku sezonów króluje bordo może by metaliczne lub matowe ze złotym,ekri,perłą. Modne są też pastelowe kolory pomarańcz-ekri,j.róz-biel może do tego drobny dodatek c.róż. Złoty-perła, j.niebieski metaliczny-perłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczko80
dziekuje za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja23 sala naprawde bardzo ladna i w takim troche starym stylu ,ale dzieki temu ma swoj klimat. Materialy ? - szczerze powiem ze ja bym ich chyba nie wieszala bo sufit jest bardzo ladny i nie ma potrzeby go zakrywac. :) Skupilabym sie na kolumnach ,tak jak pisa;lam mozesz powiesic na kazdej kwiaty sztuczne opadajace,lub balony . Zrobic na kazdej cos ale kinkiet lub na okolo kolumny z balonow obrecze. Pasowalby kolor zloty z perlowym bo sala jest elegancka ,lub jakies pastekowe ale tez metaliczne. Jesli chcesz moge Ci wyslac ozdoby kolumn (podaj meil) A jesli chodzi o tlo za para molodych to fajnie tez wygladalo by serce z balonow bo jest w centralnym srodku i masz mozliwosc zawieszenia. Lub jak nie chcesz sreca to na tle drapowanego materialu kwiaty sztuczne ,moze jakis obrazek lub cytat..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×