Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość osiołkowi w żłobie dano

Fotografia ślubna studio czy plener?

Polecane posty

Gość osiołkowi w żłobie dano

Mamy możliwość wyboru - czy wolimy zdjęcia w plenerze czy w studio fot. Co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja miałam zdjęcia w studio i nie żałuję pogoda była bardzo ładna i mogliśmy mieć spokojnie w plenerze. W studio 1,5 godziny i mieliśmy po zdjęciach. Ostatnio byłam świdkową na ślubie przyjaciółki i zdjęcia w plenerze trwały ponad 3 godziny, byliśmy tak zmęczeni że cała ceremonia w kościele trwała wieczność. Panna młoda żartowała że jedyne co jej się marzy po tych zdjęciach to usiąść i w spokoju zjeść obiad i wypić kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniutka2011
madziulka2209 a kto robi zdjęcia w dniu ślubu???? jakie to będą tego dnia zdjęcia??? Ani osiąść na trawie ani się nie można wygłupiać i cały czas trzeba patrzeć aby suknia się nie uszkodziła. Który fotograf profesjonalny podejmie się robić zdjęcia w dniu ślubu? Potem są oferty 50 zdjęć na papierze i 1000 na płycie bo co może fotograf innego zaproponować młodej parze. Czy studio czy plener to sprawa gustu młodej pary. Studio jednak to sztywna młoda para a plener to luz. Pogoda nie ma żadnego znaczenia przy zdjęciach plenerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
robilismy jedno i drugie. jednak studio i ogrod z fotografem,a plener sami.i wyszlo super.nie bylo sensu palcic fotografowi za plener skoro moglismy sami zrobic.polecam takie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W plenerze jest więcej możliwości mi fajniejszych ujęc..A w studio to taks ztucznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
ja robiłam tylko plener, nie cierpię tych sztucznych przy makietach schodów,wodospadów itp.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie studio jak juz to wybierzcie jakies pomieszczenie typu zamek czy cos takiego jak dla mnie to tylko Plener. Nasz trwal 6 godzin w poniedialek po slubie i nie zaluje razem z mezem i swiadkami mielismy niezly ubaw Jak dla mnie zdjecia sa w studiu beznadziejne te sztuczne kolumny i zmieniane tla za plecami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krkrkrkrka
A jak ja mam wybrać plener skoro wychodzę za mąz w styczniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja koleżanka
miała plener w grudniu :) piękny wyszedł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuniawawka
na jednej ze stron warszawskiego fotografa widziałam galerię z pięknymi zimowymi zdjęciami plenerowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowy plener jest naprawdę śliczny. Wszystko zleży oczywiście od fotografa, ale generalnie wychodzi super. Ale jako optymalną wersję proponowałabym plener i studio. Potem możesz sobie wybrać najlepsze fotki i zrobić z nich np. fotoksiążkę. Ja mam taką oprawioną w skórkę (www.superfoto.pl/fotoksiazka_album_odbitki.html). Chociaż zauważyłam, że coraz częściej zdarza się, że fotografowie mają w ofercie do wyboru album albo właśnie fotoksiążkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowy plener jest naprawdę śliczny. Wszystko zleży oczywiście od fotografa, ale generalnie wychodzi super. Ale jako optymalną wersję proponowałabym plener i studio. Potem możesz sobie wybrać najlepsze fotki i zrobić z nich np. fotoksiążkę. Ja mam taką oprawioną w skórkę (www.superfoto.pl/fotoksiazka_album_odbitki.html). Chociaż zauważyłam, że coraz częściej zdarza się, że fotografowie mają w ofercie do wyboru album albo właśnie fotoksiążkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
nie no, jasne ze plener! zdjecia w studio nie sa zle, jak sie ktos uprze... ale moim zdaniem jakies takie strasznie sztuczne... a plener taki bardziej naturalny :) ale przypadkiem nie bierzcie pleneru w dniu slubu ;) tylko za pare dni, jak juz emocje opadna i nie bedziecie musieli sie martwic ze opusciliscie swoich gosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jestem jakaś dziwna ale ja chcę zdjęcia ślubne a nie " po ślubne". Tzn chce utrwalić ten dzień i jak oboje w nim wyglądaliśmy, a nie robić zdjęci w parku tydzień po weselu. Dla mnie to nie ma żadnego uroku. To jest dopiero sztuczne. Z fotografem ustaliśmy,że zdjęcia będzie robił w dniu ceremonii ewentualnie kilka fotek po obiedzie gdy goście będą się już bawić. Żadnego udawania że to dzień ślubu a będzie 2 tygodnie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
dzien slubu bedzie utrwalony na filmie i na setce innych zdjec reportazowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co utrwalać zatem to co "po"? Sesję z mężem można sobie dowolnie robić niekoniecznie w strojach ślubnych. I nie każdy lubi filmy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
no ok ja sie nie spieram :) kazdy robi to co lubi :P pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie plener. studio wieje sztucznoscia. plener w ladna sloneczna pogode w fajnym miejcu typu piaskownia , stare zabudowania, i dobry fotograf z pomyslami to bedzie napewno piekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może autorka pisząc studio
miała na myśli właśnie zamknięte pomieszczenie? niekonicznie przy wodospadzie i innych schodach, ale właśnie w pałacyku. plener fajny, to już wiemy, ale nich się trafi taka pogoda jak np. tydzień temu to już zupełna lipa. chyba, że fotograf jest naprawdę dobry i zrobi piękne zdjęcia we mgle. no ale do tego trzeba prawdziwego fachowca. to samo dotyczy zdjęć zimową porą. trafisz na śnieg i mróz lekki to ok. ale jak się zrobi błocko i plucha ponura to już nic na dworze nie wyczarujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do karpika
karpiku jestem na 100% pewna że ja niektóre z tych zdjęć już widziałam ale nie u tego fotografa. Szkoda że nie ma na tej stronie przynajmniej z 50 zdjęć tej samej młodej pary. Jeśli w ogóle to są zdjęcia tego fotografa to naprawdę jestem ciekawa czy wszystkie są takie jak to każde wybrane i zamieszczone na stronie. Niektóre zdjęcia są ze studia fotograficznego z tłem. Mam ślub w sierpniu przyszłego roku i fotograf z którym podpisaliśmy umowę pokazywał nam wszystkie zdjęcia jakie zrobił na czterech ślubach. Sporo czytałam na forach internetowych że fotografowie do pokazów specjalnie wybierają po jednym czy góra czterech najładniejszych zdjęciach ze ślubu, kupują też zdjęcia w bankach zdjęciowych a niezbyt udane jakościowo zdjęcia prezentują jako czarno białe. Jestem pewna ze niektóre z tych zdjęć już widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karpika....
Karpik czy aż tak masz źle z zamówieniami że musisz reklamować się poprzez forum?????? Zresztą robisz to w strasznie nachalny sposób. Zgadzam się z moją ,,przedmówczynią" że ja gdzieś też widziałam przynajmniej niektóre zdjęcia. Jutro przysiądę i poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjście
Nie ma problemu czy fotograf jest uczciwy czy tylko mami zdjęciami zrobionymi pod reklamę. Nie trudno namówić znajomych na kilka dni plenerowych. Ja gdy chciałam z wybranym fotografem podpisać umowę w treści umowy poprosiłam o zawarcie treści ze zdjęcia będą w takim stylu jak nam fotograf pokazywał na swoim portfolio. Wiecie odmówił nam takiego wpisu a my podpisania z nim umowy. Gdyby takich zdjęć nie zrobił to by zobaczył co to znaczy rozwścieczona baba. Koszty całego wesela ślubu by nam zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zwykle na czarno
hmm..ludzie zadając pytanie ''pomysł na oryginalną fotografię ślubną'' słyszą często że i plener,zameczki,mosty,tory,woda,łąka etc jak i studio są oklepane.więc ja wtedy się zastanawiam jak wg. nich wygląda oryginalna,niepowtarzalna sceneria?może śmietnisko?:D albo...kostnica? mniejsza o to. jak chodzi o mnie-ja bym wzięła plener.może i zdjęcia mało oryginalne bo oklepane przez tysiące par ale ładna sceneriA-właśnie drzewa,łąski,jakas woda,polna droga-są naturalne i dlatego ja takie zdjęcia cenię.w studio czułabym się hmm..skrępowana a niby nie ma czym.a zdjęcia w zimie również można robić-niekoniecznie pakować się w śnieg po kolana ale na sesję ubrać jakieś inne buty niż te ze ślubu(ich i tak nie widać na zdjęciach spod sukienki) a na siebie nałożyć jakieś futro/płaszczyk(z reguły zimowe panny młode zakładają takie coś żeby nie zmarnąć)i wbrew pozorom zimowe sesje mogą być również piękne tak samo jak pozostałe.owszem zimno i śnieg to może lekki dyskomfort jak wieje pod spódnicę ale dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do moniki
Moniko zdjęcia Darka Stawskiego od dawna bardzo się mi podobają ale jest jedno ale. Stawski poprzez swoja pracę zawodowa ma do czynienia z aktorami. To ich zdjęcia zamieszcza na swojej stronie. Raczej trudno zrobić takie zdjęcia ludziom nie związanym z planem zdjęciowym. Te zdjęcia nie są ze studia ale z pomieszczeń. Czy zdajecie sobie sprawę że za miejsce w pomieszczeniach pałacowych gdzie są robione zdjęcia trzeba zapłacić i to często spore pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha :) nie trzeba iść na śmietnisko, by mieć oryginalny plener... zawsze można zrobić sobie fajne foty w jakimś starym hangarze, czy innych ruinach. kiedyś widziałam zdjęcia ze starego, opuszczonego basenu, wyszły rewelacyjnie, a wkład finansowy - żaden. niebieskie tło wyjątkowo dobrze komponowało się z obiektem fotografowanym, wystarczy się porządnie rozejrzeć i można mieć bez problemu nieszablonowe zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×