Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

gdzie kupić obrączki kruk czy apart

Polecane posty

Gość gość

Proszę poradźcie gdzie lepiej kupić obrączki: w kruku czy w aparcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłoroczna Panna Młoda
nie radzę ani tu ani tu... znajdź lokalnego jubilera, który za porządne obrączki nie weźmie dużo pieniędzy, a będziecie mieć trwałe i jakościowo dobre te obrączki... Aparty i inne Kruki dużo pieniędzy biorą, a jakościowo jest to kiepskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
racja, w aparcie tanio ale nie ma na to gwarancji, po 2 latach jest tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
ja tam nie lubię już Aparta :( niby śliczne opakowanka, reklamy, itd; a jak przyjdzie co do czego, to człowiek jest traktowany jak w budce na bazarku :( dostałam zaręczynowy pierścionek z Aparta; okazał się za duży - miała być możliwość wymiany - ale okazało się to niemożliwe, bo pierścionek miał odczepioną metkę; no i - z jednej strony rozumiem, generalnie - zwrotów bez metek się nie przyjmuje; no, ale to jest taka dosyć szczególna sytuacja - jak on miał mi ten pierścionek wręczać z metką?;) trochę to głupie, bo - paragon, itd, wszystko było; jakbyśmy chcieli podmieniać pierścionek na jakiś trefny to "zliftingowanie" metki byłoby najmniejszym problemem;) nieładne takie zachowanie; tym bardziej, że przy rozmowie na temat obrączek też usłyszałam, że do 3 m-cy można wymienić... tylko o tym, że do wymiany ewentualnej obrączki mają być z metkami - nikt nic nie powiedział :( no więc się obraziliśmy na Aparta i robimy sobie obrączki u złotnika, takie, jakie chcemy i w miłej atmosferze :) cena - wyjdzie chyba podobnie, ale przynajmniej nie ma tego klimatu zakupów w supermarkecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie coś o tej dożywotniej gwarancji w kruku? Czytałam o tym w necie i ludzie piszą, że to ściema :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możecie polecić jakiegoś dobrego jubilera w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, ani tu ani tu. Dobry jubiler to najlepszy wybór. @a mi szkoda, w bambuko Was zrobili. Bo do zwrotu nie używanego towaru potrzebny jest dowód zakupu a nie żadne głupie metki ... Apart, yes, kruk - dużo obiecywania a jak przyjdzie co do czego to jest strasznie mało sympatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
kij im w uszko;) zamierzaliśmy kupić u nich obrączki; no i też - lubię dostawać biżuterię... więc, po prostu: stracili dobrego klienta, bo teraz, to już ich będziemy omijać szerokim łukiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
ogólnie: jestem wdzięczna Apartowi, bo jak już mnie wkurzyli, to się zmobilizowaliśmy, znaleźliśmy fajnego złotnika; zamówiliśmy obrączki, zmniejszył mi pierścionek, naprawił wszystko, co miałam do naprawienia... szybko, porządnie i w miłej atmosferze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłoroczna Panna Młoda
Najlepszy jest lokalny, prywatny złotnik - oni naprawdę mają dobre ceny za porządne obrączki. I z wymianą czy zmianą rozmiaru nie ma w razie czego problemu. Ja zaręczynowy pierścionek dostałam właśnie od takiego jubilera i bez problemu zmienił rozmiar kiedy już ten pierścionek do mnie trafił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieliśmy już wybrane obrączki w kruku, ale przeczytałam wiele niepochlebnych opinii na temat reklamacji ich produktów i już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłoroczna Panna Młoda
Nie radzę, naprawdę, bo będziecie żałować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A masz jakieś złe doświadczenia z krukiem? Wprawdzie pierścionek zaręczynowy mam z apartu, ma już 3 lata i jest jak nowy. Nie wiem dlaczego uparliśmy się na tego kruka. Chyba po prostu spodobał nam się jeden model i zachęciła nas dożywotnia gwarancja, ale jak czytam na różnych forach, to z tą gwarancją jest jakaś ściema, bo jej nie uznają i każą płacić za naprawę. Wprawdzie w aparcie gwarancja jest tylko 2 lata, ale kiedyś oddawałam do naprawy kolczyki i bransoletkę i bez problemu naprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłoroczna Panna Młoda
Mam znajomą pracującą w tej branży - w jednej z sieciowych firm jubilerskich i opowiadała mi, że to, co oni tam sprzedają jako złoto, to koło złota tylko leżało i się przez przypadek zabarwiło ;) Świadczy o tym chociażby 2 lata gwarancji, cyrki z naprawami potem no i to, że niby tanio a pięknie to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powiedziałabym, że w salonach typu kruk czy apart jest taniej, niż u małych jubilerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszłoroczna... może polecisz gdzie najlepiej wg Ciebie kupić obrączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pierscionek zareczynowy a aparta i obraczke z kruka, ponad15 lat i wszystko z nimi jest ok. w obu mam laczone zloto: zolte i biale, nie ma zarysowan, nie matowieja, a wszytsko z nich robie. od kruka dostalismy pieknie recznie malowane filizanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy robia dokladnie tak samo! nie ma znaczenia ze tokruk, apart czy jubiler pana zdzisia! nie wierzcie w te bajki, ze sieciowka robi zle, a pan zdzisiu sam zloto wydobywa i sam je obrabia bo tosciema. karat nie uzyskuje sie przez nabicie wlasnorecznie pieczatki na zlocie! probe zlota tez nie! zloto wszedzie jest tako samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłoroczna Panna Młoda
Czasem są tanie oferty z na oko pięknymi obrączkami czy pierścionkami, ale są one najgorszej próby czyli tak jak mówiłam - koło złota leżały i się złotem zaraził ;) I nie mówię, że pan Zdzisiu prywaciarz sam wydobywa złoto, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - jubiler złotnik zrobi coś niepowtarzalnego i jakościowo o wiele lepszego niż taka masowa produkcja... A przy okazji wspieramy lokalnych przedsiębiorców ;) Ja mogę jedynie polecić jubilera z mojej miejscowości, od którego mam pierścionek zaręczynowy i u którego będziemy robić obrączki. Jest fachowcem pierwszej klasy, a ceny ma bardzo konkurencyjne - biznes rodzinny od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o obrączce z brylantem? Zastanawiam się czy przez brylant nie będzie za kilka lat problemu z powiększeniem obrączki... Czy może lepiej sobie darować i kupić bez żadnych kamieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale u "Pana Zdzisia" za cenę obrączek apartowskich itp mamy obrączki o przede wszyskim większej wadze! A to bardzo istotny parametr w przypadku tak miękkiego metalu. Apart, yes, kruk nie są producenteami biżuterii a jedynie ją sprzedają, są dystrybutorami i narzucają swoją marżę. Przykład: jest sobie pierścionek w rozmiarze 11 a ja chcę 15, w aparcie oferują mi zmianę rozmiaru...którą dokonują przez ROZCIĄGNIĘCIE szyny pierścionka...sorry ale złoto to nie plastelina żeby je rozciągać. Ta sama sytuacja u "Pazna Zdzisia"...który wykonuje dany model pierścionka w moim rozmiarze DOKŁADAJĄC złota w taki sposób aby konstrukcja była wytrzymała. Takie rozwiązanie pozwala także na to, że w przyszłości kiedy będę potrzebowała zmienić rozmiar będzie to możliwe w przypadku usługi apartu tracę już taką możliwość...bo iles można męczyć biedny pierścionek. Kochani, patrzcie na wagę złota jak kupujecie pierścionki i obrączki i nie dajcie sobie wciskać wyrobów rozciąganych. Dobry jubiler powinien wykonać dla Was odpowiednio dopasowane, wyprofilowane obrączki tak żeby nosiło się je wygodnie i nic się z nimi nie działo. Im większy rozmiar tym obrączka powinna być ciężka a nie jak to jest w przypadku apartu że rozmiar 11 i 17 mają taką samą wagę... śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy zamówione w aparcie, za tydzień odbiór.Moim zdaniem nie ma co przekonywać, gdzie ktoś ma kupić obrączki.Najlepiej po rodzinie popytać , znajomych i zobaczyć na własne oczy jak ich obrączki wyglądają.My tak zrobiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Apart ma ładne obrączki, zwłaszcza wielobarwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 20:31 A ile czeka się na obrączki z apartu? Wybraliście z brylantami/cyrkoniami, czy klasyczne bez kamieni? A tak ogólnie dziewczyny to grawerujecie obrączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście nie polecam obrączek typu kruk czy apart. Z apartu mam ładne srebro, ale na obrączki bym się nie pokusiła. Przede wszystkim w krukach czy apartach pracują sprzedawcy. Tak, sprzedawcy. Przesiedzieliśmy godziny w salonach i niestety, panie ani w kruku, ani w aparcie nie umiały nam odpowiedziec na podstawowe pytania dotyczące obróbki, trwałośc***próby czy wykonania - dla mnie to świadczy o niesamowitej nierzetelności. Jeszcze jedna rzecz to stała cena obrączek. Dla mnie nie do pomyślenia. Tam płaci się taką samą cenę od obrączki bez względu na rozmiar, Mi, jako osobie o szczupłych palcach, niestety wydaje sie to być naciąganiem. Jubiler powinien policzyć wartość obrączek w zależności od ilości użytego złota. Tymczasem w aparcie czy kruku, ja, mając rozmiar 9-10, trochę źle bym się czuła musząc płacić za obrączki tyle samo, co pani z rozmiarem 14-15. My kupiliśmy obrączki u lokalnego jubilera, jednocześnie producenta tych obrączek. Spędziliśmy u nich w salonie gdzieś półtorej godziny zadając pytania, zanim kupiliśmy obrączki. Cały pic polegał na tym, że pani w tym salonie odpowiadała szczegółowo na wszystkie pytania, tłumacząc nam dokładnie to, co chcieliśmy wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani Kruk ani Apart. Ja z mężem jak wybieraliśmy obrączki byliśmy w obydwu tych salonach i nic nas nie zachwyciło. Cena nie grała dużej roli więc nie o to chodziło. Nie zamierzałam płacić tylko za markę. W sumie poszliśmy do "małego" jubilera i tam znaleźliśmy to co nas urzekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz wszyscy od tych markowych sklepow uciekaja.radze kupic u lokalnego jubilera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z jakimikolwiek kamieniami w obraczce pozniej nie da rady jej powiekszyc.i najlepiej wybierac obraczki gladko wyszlifowane bez zdobien bo sie wtedy nie rysuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam gdzie ja kupywalam obraczki czyli u prywatnego jubilera,kupujemy juz u niego bizuterie kupe czasu.z tego co wiem prywatny jubiler woli miec porzadne rzeczy bo mu sie nie oplaca pozniej przyjmowac zwrotow i uzerac sie z klientami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×