Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mooonlin

Ile dać do koperty?

Polecane posty

Witam, w lipcu idziemy z chłopakiem na wesele do jego brata. Mój chłopak pracuje,ja akutalnie załapałam się na pracę sezonową. Czy 800 zł to nie za mała kwota na prezet? Ile Wy byście dali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie tyle, na ile was stać i ile uważacie za stosowne. To jest w końcu prezent, a nie bilet wstępu, a wesele to nie jest inwestycja, która ma się zwrócić. Skoro ktoś urządza wesele, to nie powinno was interesować, jakie poniósł koszty. Zresztą wy też będziecie mieli z tego tytułu wydatki. Zapraszają was, czyli stać ich, żeby was ugościć. Wiadomo, że bez prezentu przyjść nie wypada, ale naprawdę nie rozumiem, jak można wkładać do koperty pół pensji i jeszcze zastanawiać się, czy nie za mało, bo może młodzi potem obgadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja siostrze daje 2000 lub 2500,jestem swiadkowa, ide z chlopakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj nawet i 5000, jeśli ciebie stać. Autorkę pracującą sezonowo niekoniecznie. Tym bardziej, że to nie jej brat, a jej chłopaka. I co to w ogóle za zwyczaj dawania pieniędzy na ślub tak bliskiej rodzinie? Nie lepiej kupić porcelanową zastawę, posrebrzane sztućce albo wykupić wczasy? Pieniądze się rozejdą, a w prezencie ślubnym chodzi chyba także o wspomnienie tak ważnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka chyba nie daje tylko chlopak skoro to jego brat... O weselu brat a wiedzial przynajmniej rok jesli nie wiecej wczesniej, wiec nie dam sobie powiedziec ze nie da sie odlozyc... Pracujac dorywczo jako kelnerka podczas studiow jakos moglam odlozyc na prezent weselny jesli wiedzialam odpowiednio wczesniej. Ja nie rozumiem takiego podejsca ze bliskiej rodzinie nie daje sie niczego, wedlug mnie tym bardziej sie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś o weselu dowiedzieliśmy się 2 msc przed,wesele miało być w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×