Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dolce nie vita

ile kg ciasta na 100 osób?

Polecane posty

Gość dolce nie vita

Kochane ile ciasta powinnam kupić na tylu gości? kompletnie nie wiem jaka ilość będzie optymalna- tak żeby nie zabrakło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
Ja zamawiałam w cukierni i mi doradzono 6 rodzai ciast każda po pół blachy cukierniczej,nie wiem ile to wszystko będzie ważyć,chciałam więcej bo to na 100 osób ale pani w cukierni stwierdziła że będzie dobrze,ciasto będzie pokrojone na małe kawałeczki takie 3 cm na 3 cm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolce nie vita
rozumiem, ale ja bym właśnie chciała wiedziec ile to kg wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
3x3cm to takie male kostki do gry w chinczyka? wiesz co ja bym sie wstydzila takie miniaturki podac;-( ja zamowilam 4 rodzaje ciasta po 2 blaszi takie domowe do tego beda muffinki i kremówki;-) co do tortu na 100 osob chcialam 10kg po 100g na osobe ale w cukierni mi powiedziano ze swiat i ludzie to max 6-7kg i ze i tak polowa pojdzie do kosza, wiec slucham doswiadczonych ludzi i tak tez zamowilam;-) a jakie ciasta bedziesz miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
każde ciasto innaczej waży,ja też myślałam o cieście wagowo,zaraz sprawdze ile u mnie pisze w umowie jak wygląda wagowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
sernik wiedeński 4 kg,mak ser kokos 4 kg,szarlotka 3 kg,deser pomaranczowy 2 kg,deser karmelowy 2,5 kg,deser z galaretką 2 kg,kuleczki kajmakowe 1 kg,do tego będzie tort ok 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolce nie vita
no to tak sporo masz tego ciasta...juz sama nie wiem, jedni pisza ze wystarczy 10 kg inni że 15 a jeszcze inni że 20...zwariowac idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
tak jak ci pisałam ,to zalezy jakie ciasta chcesz ,u mnie są raczej ciężkie wagowo ciasta,ja też myślałam zeby robić przelicznik wagowy i brać 300gram na osobę ale wtedy by wyszło 30 kg ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
na weselu ciata jadaja dzieci i osoby ktore nie pija alkoholu taka w tym prawda, zawsze gdzie bym na weselu nie goscila ciasta zostawalo najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolce nie vita
nie no 30 kg to za dużo bez przesady...no i dalej problem. a Ty taka jedna z września ile będziesz miała kg ciasta i na ile osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaaAA 100
40 blach ciast miałam swojskie pieczone przez kucharke mnie wystarczyło jeszcze sporo zostało a faktem jest że prawie nikt ciasta na weselu nie je !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna z wrzesnia
4 rodzaje ciasta po 2 blaszki domowe to jakies 16-20kg to jest mnostwo do tego muffinki i kremowki po 50sz z kazdego zaproszone 103 osoby i juz mi duzo odmowilo a co najgorsze najblizsza rodzina, tak to boli bo znajomi z daleka z zagranicy wezma urlopy by dzielic z nami nasze szczescie a najblizsi sie wypinaja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim wypadku
moje wesele 70 osob - w niedziele poprawiny z ta sama iloscia osob, na koniec wesela kazdy dostal pojemnik z ciastem ciasta byly rozne : szarlotki, rolady, sernik 2 rodzaje, jakis orzechowiec, cos z galaretka, dokladnie nie napisze nazw bo nie pamietam- 21 blach tych domowych tradycyjnych wymiarow. Do tego tort 3 czesciowy z bitej smietany. Wszystko mi poszlo :)do domu przywiozlam mały talerzy deserowy bo więcej nie bylo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim wypadku
wez po duwage wlasnie czy bedziesz miala poprawiny bo to najwiecej na poprawinanch ciasta idzie- kazdy na weselu sie opatrzy na stoł, ale sa dania gorace - i dopiero na nastepny dzien czlowiek mysli ze zjadlby wszystko co tam stalo :D co chodzi o gości nie przejmuj się - kazdy ma swoje powody, jeśli masz możliwośc doproś innych - ale ciesz się ze cie powiadamiaja, ze ich nie będzie - unikniesz czesciowo wiekszych kosztów Gorszym chamstwem jest to jak nic nie mówią i nie przychodzą- wtedy to zwykłe świństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucywebb
tak trafiłam na ten wątek i wiecie co? ja poszłam do konsultantki ślubnej bo sama tego wszystkiego nie ogarniałam. I taki ktoś naprawdę pomaga, wierzcie mi. jak wspominam wesele siostry jak wszystko sama załatwiała, łącznie ze wspomnianym ciastem to ona była strzępkiem nerwów. ja już mam wszystko ustalone i zaklepane, teraz tylko czekam na ten wielki dzień. Naprawdę lepiej zapytajcie kogoś doświadczonego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucywebb
a, jakby ktoś szukał, to ta firma która mi organizuje wesele : zrobmywesele.pl Agaya są świetni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
ok pietnaście blach ciasta trzeba na 100 osob. tak kalkuluje bo ostatnio na komunie mojego brata pytalismy kucharki ile trzeba to mowila ze 10 blach. ale weslee to cala noc zabawy i poprawiny ewentualnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3x3cm to takie male kostki do gry w chinczyka? wiesz co ja bym sie wstydzila takie miniaturki podac;-(. dokładnie małe ale nie mikroskopijne. To ma być ciasto a nie ciasteczka;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3x3cm to takie male kostki do gry w chinczyka? wiesz co ja bym sie wstydzila takie miniaturki podac;-(. dokładnie małe ale nie mikroskopijne. To ma być ciasto a nie ciasteczka;/ przecież 3 cm to sie rozwali i będzie nieestetyczne, chyba troche z wymiarami przesadziłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3x3cm to takie male kostki do gry w chinczyka? wiesz co ja bym sie wstydzila takie miniaturki podac;-(. dokładnie małe ale nie mikroskopijne. To ma być ciasto a nie ciasteczka;/ przecież 3 cm to sie rozwali i będzie nieestetyczne, chyba troche z wymiarami przesadziłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie dobry pomysł
bez sensu te wielkie kabany ciast, weźmiesz jeden kawałek i wiecej nie da rady bo pekniesz :/ a malutkie są akurat takie że można skosztowac kilku rodzajów ciast, na imprezach firmowych tez sie takie serwuje, odchodzi się od tych wielkich porcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
To w cukierni mi zaproponowano właśnie takie małe kawałeczki,żeby było na jeden gryz,oni mają doświadczenie to wiedzą,jak są większe kawałki to zostają pogryzione ,bo jak komuś nie smakuje to ugryzie kawałek i zostawi,w ten sposób nie marnuje się ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie dobry pomysł
Jak organizuje impreze firmową, to też zamawiam takie miniaturki ciast, wszyscy sobie chwala, bo mogą skosztować i sernika, i szarlotki, i piernika - a nie giganty. Wszystko wygląda bardzo estetycznie, kiedys zia chyba coś takiego tu wkleiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na imprezy firmowe też zawsze zamawiam mini ciasta + dodatkowo tort. Wszystko rzeczywiście wygląda bardzo estetycznie i ludzie są zadowoleni. Jeśli chodzi o firmę to polecam cukiernię Camargo. Mają duży wybór ciast i przystępne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas poszło bardzo dużo ciasta. Tez kazdy mówił " nie bierzcie dużo bo się zmarnuje" a zjedzone zostało praktycznie wszystko że jak chcielismy rozdawac gościom to nam zbrakło i już kroiłam tort. Na 100 osób mielismy tak 9 blach takich dużych w tym były serniki, snikersy, chałwowce, jakieś przekładańce itp 3 rolady śmietankowe 100 rurek z kremem Poszło wszyściutko, kawałek snikersa tylko zdążyłam schowac, bo mieliśmy chęc z mezem na niego:D Ale ciasta były cudne, robiła nam zaufana kobieta która robi wszystko w domu i były pyszne, te z cukierni się chowają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tort był 4 piętrowy. równe 12kg. została 1/3 z najniższego piętra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin firman
Niedawno zamawiałem tort na rocznicę firmy to w cukierni powiedzieli mni , że najlepiej liczyć 10 osób na kilogram. Choć powiedziała mi Pani,że to też zależy od tego jakie warstwy są tortu bo mogą być mokre/cięższe. Ja polecam dwie cukiernie Sowe (firmowy zamawiałem, bliżej firmy) i Camargo (tu zamawiałem na rocznicę ślubu). Zresztą w każdej cukierni powinni ci doradzić, pamiętaj,że jak masz tort warstwowoy to przeważnie tylko wybrane rzeczy mogą być na tych "piętrach"/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harri
mi w cukierni camargo doradzili, że na 100 osób tort powinien mieć około 10 kg. i rzeczywiście to się sprawdziło:) jednak czasem warto posłuchać doświadczonych ludzi:D mam nadzieję, że pomogłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bertram
What sort of music do you listen to? anyone bought clomid online qj NEW YORK, Sept 25 (Reuters) - U.S. stocks fell on Wednesdayand the S&P 500 put in a fifth day of losses, its longest losingstreak since the end of 2012, on jitters funding for the federalgovernment would run out and after a drop in shares of Wal-MartStores.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×