Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bananofee

Ile kosztuja zdjecia ze slubu reportaz+plener

Polecane posty

Gość Bananofee

Ile kosztuje przecietnie sesja u fotografa oraz wynajecie kogos zeby zrobil zdjecia reportazowe z przebiegu ceremonii i pozniej z wesela, ewentualnie plener. Ceny moga sie roznic w zaleznosci od rejonow kraju, ale pytam, bo nie mam zadnego pojecia, jakiego rzedu ceny wchodza w gre. Bede wdzieczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCUS
Masz racje co kraj to obyczaj. A tak na poważnie to wszystko zależy od profesjonalizmu fotografa. Srednio na Śląsku koszt usługi w fotoksiążce wynosi ok. 2.000-2.500zł ale zależy też na ile stron, jaki rozmiar, czy ze skóry eko czy z prawdziwej, czy karty są na tekturze czy na pcv....Każdy z liczących się teraz fotografów jest zajety najmniej 1 rok wczesniej. Kazdy z nich w ofercie posiada szeroki zakres usług foto. Winnaś wg mnie otrzymać oprócz albumu zdjęcia w pełnej rodzielczości na dvd i jak się da to dodatkowo prezentację multimedialną. Pozdro MARCUS http://videobeta.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja za fotografa i całą tą opcję płacę 2500zł + obiad dla niego w restauracji. Wydaje mi się to dość dużo no ale już zamówione;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy
my placilismy 2,800zl za 6 h pracy fotografa (slub plus plener i kawaleczek wesela), slask, ale nas interesowali najlepsi. I sposrod tych najlepszych nie widzialam, zeby ktos oddawal zdjecia w fotoksiazce? Przeciez to wiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsi fotografowie na slasku biorą powyzej 3400 za caly komplet fotek 2500 to jest wg srednia polka, ale ja tez mam fotografa z tej sredniej polki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do fotoksiązki to nawet nie chce mi sie tego komentować i tak kazdy ma swoje zdanie tylko ciekawe jakie zdanie na temat fotoksiazek beda mialy ich zwolenniczki za 10 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananofee
Dzieki za info, tez prawde mowiac nie slyszalam o fotoksiazce :) zreszta poco placic za cos akiego fotografowi, skoro mozna w kazdym lapszym Fotojokerze samemu sobie zrobic, program free, sam ukladasz, wysylasz odbierasz w punkcie. Interesuja mnie jpgi tylko, bo pozniej poobrabiac zdjecia czy wywolac mozna w kazdym laboratorium :) Ale moze tylko ja mam takie pragmatyczne podejcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla przykladu cennik mojego fotografa opcja ktora ja wybralam (przygotowania+ceremonia w kosciele+wesele do oczepin+plener w inny dzien) = 2650zl razem 300-450 fotek na DVD w pelnej rozdzielczosci + prezentacja 60 fotek18x25 w duzym albumie ze skory eko. z pergaminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCUS
Do Sunflowerki - Napisałem ze średnia cena i nic nie mówiłem ze tyle biorą najlepsi. Przecież jeżeli byłaś w Spodku na targrach to wystarczyło popatrzeć jakie są ceny od 500 do 3.500zł. Przecież nie chodzi o licytowanie się ile kto płaci. Założycielka postu zapytała się o ceny. I nie zgadzam sie z Tobą ze skoro ktoś płaci ok. 2-2.5tys zł to już jest to fotograf ze średniej półki. Zna wielu bardzo dobrych fotografów ze Śląska co biorą w granicy tej ceny i nie uważam ich za średnich. Nie będę tu podawał kto ile bierze i za co. Każdy ma swój cennik i ceni się na tyle ile uważa i ile mu są w stanie zapłacić Młodzi. Co do fotoksiążek to nie uważam ze zrobiony profesjonalnie projekt w PS mozna porównać z darmowym programikiem ściągniętym ze strony. Uważam i wiem ze wielu znaczących fotografów w Polsce w swej usłudze oferuje fotoksążkę i jest to jedna z usług. Wcale nie muszą się Młodzi na nią decydować. Ja mam w ofercie tradycyjne piękne albumy które sprowadzam własnymi kanałami z Włoch. Koszt takich albumów z prawdziwej skóry sięga nawet do 1.000zł. Każda Młoda Para jest inna i nie nalezy tu generalizować. Jednemu się podoba fotoksiążka a drugiemu tradycyjny album. Ja napewno nie zdeecydowałbym się na zrobienie pięknych zdjęć w fotoksiążce która została stworzona na darmowym programiku , w eko skórze i na pcv. Pozdro Marcus http://videobeta.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam za około 2 tys
1 dzien filmowania. bedzie z tego film 4 godzinny na płycie i kasecie. i 2 kopie płyty. do tego zdjęcia ze studia 45 sztuk i po 3 kopie każdego. zdjecia z pleneru, z kościoła i z imprezy. do tego dla kazdej rodziny pamiątkowe zdjęcie z nami i podziękowania na tym zdjęciu. fotograf znany na okolice i niezły. ale troche "po znajomości" i ciut taniej niz "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy
dobre zdjecia bronia sie same, nie trzeba robic z nich katalogu :P Zauwazylam, ze im gorszy fotograf tym chetniej robi fotoksiazki, zeby jakos zamaskowac slaba jakosc zdjec krzykliwa forma. No i usprawiedliwic jakos branie duzych pieniedzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCUS moja wypowiedź była do pani ktora napisala, ze za slubne zdjęcia placi 2800... Wiesz, ja przejrzalam ofertę wielu fotografow i zdjecia ktore mnie zachwycily, to byly wlasnie od tych ktorzy biorą powyżej 3400. Tez szukalam jakiegos geniusza za cenę 2500, ale niestety nie znalazlam. Nie stac mnie jednak na zdjecia za 3400 (to juz troche przesada jak na moj gust) i wybralam pana ktory bierze ok.2500. tylko , ze jak dla mnie to jemu jeszcze troszkę brakuje np. do łysaka, hendler, mandal (studio bez nazwy), dulemby... Hej a moze powiesz mi kto jest taki fantastyczny i bierze 2500??? Chyba nie ty:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj fotograf bierze 2.500zl-3000zl w tym fimowanie dwa dni , ale chcialabym sie poradzic w jednej sprawie bardzo chcialambym plener ale w tym samym dniu co slub chodzi mi o pare fotek i krociotki filmik np.ze spaceru po parku ile cos takiego trwa?Moj fotograf troszeczke mi to odradza bo zajmie nam to troche czasu,a mamy jeszcze zdjecia w stodio ktore trwaja ok.1 godziny no i dojazd w jedna strone 20 minut wiec troche nas nie bedzie na przyjeciu weselnym ile bedzie to trwac u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podamy ceny ze szczecina -lipiec 2007. Brat męża załatwił super fotografa! Fotki były robione w kościele,studio , i 2 planery - nad morzem (jechali autem fotografa ,sama sesja trwała 2 godiznki a jazda 2 godziny) oraz w paku(również autem fotografa sesja trwała 3 godziny a jazda 5 godzin) obie sesje były w innym dniu niż dzień ślubu. Mieli 3 albumy gdzie w każdym było po 50 fotek + płytke cd z resztą fotek które były robione przez cąły ten czas.Wszystko to było można powiedzieć ZA DARMO!!!! dodam że fotograf to obcy facet! a zapłacili 500 zł!!!!!!!! Zazdrosze im tych fotek bo są naprawde nie zwykłe,nie są okpelane.Ja również miałam sesje ale moja się przy nich chopwa :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCUS
Do Sunflowerki - Wymienieni fotografowie są bardzo dobrzy. Osobiscie znam Marcina Łysaka i Studio Bez Nazwy czyli Age z Bartkiem. Obie firmy prezentują wysoki poziom, ale nie słyszałem aby Bartek brał 3.500zł za zdjecia. Byłem z nimi niedawno i coś wspomniali o kwocie 2.200-2.500zł - hmmm no moze coś się zmieniło?! Do tego grona dorzuciłbym na pewno Wojtka Koszowskiego. Reasumujac: Wydaje mi się że wielu fotografów na Śląsku robi dobre zdjęcia. Błedem Młodych jest to, że oceniają fotografa na podstawie paru zdjęć ze strony internetowej. A wystarczy wizyta u fotografa celem obejrzenia aktualnych prac i oferowanych albumów. Wielu fotografów poprostu często nie poazuje swych wszystkich umiejętności i prac na necie z kilku powodów np. nie mają czasu administrować stroną, nie chcą zdradzać swych pomysłów przed konkurencją itp. Warto więc czasem wytypować jakiegoś z fotografów i osobiscie udać się do niego do studio. Pzdr Marcus http://videobeta.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sossna
Marcus, według twojej teorii, „fotografowie” nie umieszczają w internecie swoich najlepszych zdjęć z obawy o konkurencję i próbę naśladowania (podkradania pomysłów)?. Należałoby więc oczekiwać, że w rzeczywistości zdjęcia wykonane parze młodej są lepsze niż te publikowane? Prawie zawsze jest wręcz odwrotnie! To co pokazują w internecie ci co nazywają się fotografami - jest specjalnie „obrobione” i nie ma to nic wspólnego z tym, co potem otrzymuje para młoda! Dla własnej reklamy, często w zdjęciach plenerowych podstawiane są modelki i modele (a większość par młodych nie ma tak doskonałej urody), zdjęcia są komputerowo „obrabiane”, specjalnie zamieszczane są pokaźne ilości zdjęć czarno białych (w nich nie widać tak błędów). Jakże złudna jest taka reklama! Kończy się to przeważnie wielkim rozczarowaniem…. Widziałam zdjęcia pana Łysaka na jego stronach internetowych, byłam zachwycona ale tylko do momentu dopóki zobaczyłam je w rzeczywistości w albumie. Najładniejszy z tego wszystkiego był album…… Gdybym więc miała wybierać jego usługi na podstawie zdjęć, które świadczył moim znajomym, na pewno nigdy bym go nie wybrała. Zdjęcia na jego stronie są przecudowne, jedne z najlepszych, jakie widziałam, a w rzeczywistości wielka chała…. Pewnie miał zły dzień, szkoda, że akurat w ten jeden jedyny dzień kiedy ma para młoda!. Inna znajoma była pod wrażeniem fotografa, którego zdjęcia zamieszczone w internecie niczym nie odbiegały od tych zrobionych w rzeczywistości!!!!!!! Czy jakość twoich zdjęć jest zbliżona do tych co robi pan Łysak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my placimy za plener plus fotoreportaz ze slubu i wesela do godziny 2 nad ranem 1300 zl fotograf z radomia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Logiczna
Hejka sossna Wydaje mi się, że pan Marcus poprzez swoje wypowiedzi w kafeterii, przede wszystkim w sprytny sposób reklamuje swoje usługi chcąc zdobyć klienta!!!! (na dole wypowiedzi umieścił adres swojej strony). Więc nie czepiaj się rzeczy oczywistych!!! Wiadomo, że pan Marcus próbuje zaprezentować swoje zdjęcia na stronie i swoją TAKĄ wypowiedzią, musi bronić ich jakość i urodę – niestety !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale wsypa
zastanów się czy ten fotograf to on czy ona bo ci się osoby pokręciły. hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACHA.
ALE GŁUPIA REKLAMA. ABY UKRYC SIEBIE PODAJE SIE INNYCH. A tak na marginesie wszyscy robią takie same byle jakie zdjęcia. Ta reklama robi sie antyreklamą. A może komuś o to własnie chodzi..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ACHA.
A ja wiem, co tych wszystkich panów fotografów łączy. Wszyscy oni są uczestnikami forum dla fotografów. Śmieszne, bo forum zostało założone też przez sprytnego fotografa, który za pomocą narzędzia, jakim jest forum wyciska z pomysłów jak gąbki uczestników forum, czyli innych fotografów. Jak wiadomo że każdy fotograf ma jakieś pomysły i swój warsztat pracy, które są przez niego chronione. Na tym forum wszyscy się przechwalają, jacy to oni nie są cudowni i najlepsi. Wszyscy się chwalą a jeden czy dwóch z tego korzysta. Oj narodzie myślcie, co robicie… Nie wciskajcie też kitu przyszłym młodym parom. Jak ktoś szuka fotografa to ma od tego google i portale ślubne z ogłoszeniami dobrych fotografów których stać na pozycjonowanie w googlach i reklamę w portalach ślubnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew Kruk
dawno się tak nie uśmiałem - dziękuje za poprawienie mi humoru... Cieszę się, że stoisz w obronie 300 biednych fotografów których niczym jak w Matrixie wysysam zdobywając ich cudowne umiejętności i pomysły... Niczym malaria atakuje, niszczę konkurencje i opanowuje cały rynek... aaa... przedstaw się na drugi raz z imienia i nazwiska zanim zaczniesz kogoś szkalować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIN RUSINOWSKI
potwierdzam, FFŚ to masomeria. bo sami fotografowie ślubni i nieprzyjeli do swojego beznadziejnego grona wielu cennych fotografów. i są niefajni, niemili, nie potrafią robić zdjęć, chcą za te zdjęcia dużo pieniędzy i w dodatku jak się chce u nich zamówić reportaż to mają zajęte terminy. najgorsze że się znają i spotykają (jak to masoni). ekskomunikować ich, nie wpuszczać do kościoła na śluby, niech robią pstrykacze z szarej strefy oddający 1000 zdjęć za 500 zł na których to zdjęciach widać na twarzach młodych pryszcze jakich w rzeczywistości nie było. nie retuszować, nie obrabiać, bo obrabiają i retuszują tylko Ci co niepotrafią zrobić od razu zdjęć. i niech twarze młodych będą zielone czerwone i pomarańczowe. aha - i niech reportaż oznacza walenie fleszem po oczach przez całą mszę, przynajmniej nie ma możliwości że ktoś zaśnie. z góry zakładam istnienie ludzkiej inteligencji. mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacper Olejnik
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Ulanowski
Acha, dziekuje. Otworzylas mi oczy. Spadly z nich w koncu luski i dopiero teraz przejrzalem. Jeszcze dzisiaj wypisze sie z tej sekty. Na znak mojego uwolnienia sie z macek Kruka spale dzisiaj komputer. A co, nie bedzie ze mnie "wyciskal".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej Służenko
Ja Was proszę… litości… bo oplułem mój nowiutki monitor . Chociaż coś w tym wysysaniu członków forum chyba jest, bo jakoś tak schudłem ostatnio. To na pewno przez Kruka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×