Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx

ile kosztuje wesele?

Polecane posty

Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx

chcecmy na weselu okolo 40 ludzi, nie chcemy porpawin, slub koscielny, zeby bylo dobre jedzenie, jakas muzyka, fotograf.. w malym miescie 100 tys. ile to mniej wiecej kosztuje bo kompletnie nie orientuje sie w cenach??? moglby mi ktos napisac mniej wiecej koszta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak ciezko okreslic
za talerzyk musisz liczyc ok 180 zl, za dobrego fotografa ok. 3000, alkoholu zazwyczaj w cenie nie ma. Wiec dochodzi ten koszt, ciasta, tort. Zespol ok 2,5-5000 zl, kosciol jakis 1000, kwiaty, auto, suknia, garnitur wszystko zalezy czy suknia uzywana czy nowa z salonu czy szyta. Ciezko okreslisc bo nie wiadomo czego chcesz dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubkalubka
z jakiego regionu Polski jestes? ja moge powiedziec jak to wyglada u mnie na poludniu, ale wiem, ze w innych regionach sie to znacznie rozni. no i wazne jak sobie wyobrazasz swoje wesele: czy na 40 osob oplaca sie brac orkiestre, nie wiadomo jaka sale, kamerzystow, fotografow...musisz miec na uwadze to, ze zapraszajac 40 osob zawsze sie zdarzy, ze ktos nie przybedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
z kujawsko pomorskiego. to jest raczej biedny region. czy fotograf zawsze kosztuje 3 tys? i czemu za kosciol caly 1 tys.?? rzeczywiscie nie wiem czy zespol sie oplaca, moze dj? ile kosztuje mniej wiecej dj? czy w cene owego talerzyka wliczone jest wynajecie sali? zmiescilabym sie w 15 tys za calosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankiete xfhjhjdhjdkdfjksd
jak masz bimbrownie to niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
moze napisze tak.. mam kwote 15 tys zl wstepnie, moze odrobine wiecej jakby trzeba bylo.. suknie chce kupic uzywana. mysle ze cos w miare taniego bym znalazla. tak do 1 tys zl. moze mniej.. gosci bede miala okolo 30 do 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliglotttta
Oczywiście, że znajdziesz fotografa, który zrobi ci zdjęcia za nawet 700 zł, tylko pytanie jakie to będą zdjęcia. Jeżeli chcesz bardzo zaoszczędzić to znajdź ogłoszenie początkującego fotografa, który szuka ludzi , którym zrobi zdjęcia za darmo w zamian za to, że bedzie mógł je umieścić w portfolio. A co do kościoła, to rzeczywiście- uszykuj sobie cały tysiąc, najwyżej zostanie. Wszystko zależy od taryfikatora księdza- ile bierze za ślub? Ile będziecie musieli dać w parafii pana młodego za zapowiedzi? czy będziecie musieli płacić za kwiaty do kościoła? czy osobno będziecie płacić organiście? itd itp... a jak bierzecie ślub w parafii innej niż wasze to idą kolejne pieniądze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
my płącimy 150 zł za osobe, zapowiedzi 2x50 slub damy 400, kwiaty dekoracje ok 1000zł, fotograf 1800, suknia 2200-700 ( wygrana) garnitur 500 buty mje 150 , pana młodego podobnie, zespoł dj roznie u nas mozna od 150 znalezc, alkohole, ciasta , napoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba liczyć ok 200/230 zł w przeliczeniu (wszystkiego) na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dochodzą jeszcze zaproszenia, obrączki, kwiaty na samochód/bukiet/wystrój sali, dodatki typu welon, buty, biżuteria, odpowiedni biustonosz, buty i garnitur dla męża, fryzura i makijaż, ewneutalnie paznokcie, alkohol, jak ktoś dobrze pisał - ciasta i tort też zazwyczaj płatne osobno. Czasem jeśli sala jest oddalona od kościoła trzeba załatwić transport dla gości np busa. Jeśli ktoś chce bajery typu np. tuby z płatkami do wystrzelenia, oprawe muzyczną mszy ( moim zdaniem to jest akurat ważny element) podziękowania dla gości, zawieszki na wódke/winietki, to wychodzi jeszcze drożej. Za ślub kościelny w miasteczku 40 tys płaciliśmy 1000 zł plus 200 zł zapowiedzi, więc ktoś prawdę o kwocie napisał. Wesele, czy nawet przyjęcie to ogromny wydatek, niestety. Można kombinować, żeby było taniej ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy - przecież np. obrączki trzeba kupić. Polecam kalkulatory wydatków weselnych, jest tego pełno na internecie, można sobie wstępnie policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabajaja
Moja siostra robila przyjecie- wesele, z djem, do 24.00. Miala fotografa, suknie nową, dużo jedzenia, fajną sale. Za kosciol wyszlo ich z 500 zl. Ze wzystkim wyszlo ich z 17 tys. Takze dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabajaja
i miala tez 40 osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njovbkjbjk
Koszty wesela zależa od standardu/poziomu przyjecia. Ewsele moze kosztować i 200 000zł. Nie ma górnej granicy - sky is the limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
dziekuje za wypowiedzi, to mi troche pomoglo.. mam jeszcze jedno glupie pytanie... co to sa te zapowiedzi??? i czy to jest koniecznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabadabajaja
Zapowiedzi przedślubne Są one publicznym ogłoszeniem zamiaru zawarcia związku małżeńskiego wobec miejscowej wspólnoty parafialnej. Konferencja Episkopatu Polski, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, postanowiła w roku 1986, że każde zamierzone małżeństwo musi być podane do publicznej zapowiedzi nawet wówczas, gdy duszpasterz jest moralnie przekonany o stanie wolnym narzeczonych. Zapowiedzi mają być głoszone w parafiach stałego i tymczasowego miejsca zamieszkania każdej ze stron. Wygłasza się dwie zapowiedzi. Episkopat pozwala na wygłoszenie zapowiedzi przez ich umieszczenie na tablicy ogłoszeń (szczególnie w dużych, miejskich parafiach). Mają tam być widoczne przez osiem dni, w czasie których przypadają dwa dni świąteczne. W mniejszych parafiach, szczególnie wiejskich, pozostaje aktualna dawna forma, mianowicie ustnego wygłaszania zapowiedzi przez dwa dni świąteczne (niedziela lub uroczystość obowiązująca). Gdyby narzeczeni w ciągu sześciu miesięcy od daty wygłoszenia zapowiedzi nie zawarli związku małżeńskiego, należałoby je powtórzyć przy ponownym przygotowywaniu się do tego sakramentu. Jedna ze stron (jeśli jest z innej parafii) ma dostarczyć do kancelarii parafialnej, gdzie ma być ślub, zaświadczenie o wygłoszeniu zapowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
kto by pomyslal.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas na 80os to koszt 25tys, zespól 1500 fotograf 1300 dużba weselny 1000 od osoby 160zł wesele w domu weselnym koszt wódki to 3tys opłaty koscielne ok 1tys zł suknia 1400 garnitur 500(wczoraj kupiony 350zł garnitur 150kamizelka z musznikiem) placki 400 kwiaty 300 ubranie koscioła zero zapjrzyjaźniona sąsiadka pieknie ubiera koscioły 50zł ubranie samochodu 350zaproszenia ogólny koszt to ok 25tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traklalalal
ja jestem z wielkopolski i wesele planuje na pazdziernik na 60 osob bez poprawin, wiec wzielismy dj za tysiac zlotych, fotograf 1500, suknie wylicytowalam na allegro za 100zl... mamy sale i kucharki, wiec sala 900 zl, kucharki z pieczeniem biora 2tys, kucharka powiedziala ze od osoby musze liczyc jakies 100zl za jedzenie, wiadomo, ze jak kucharki gotuja to jest taniej niz zaplacic w restauracji, obraczki robilismy z mojego zlota i z grawerem kosztowaly nas dwie sztuki niecale 300zl. Księdzu planujemy dać 500, u nas kosciola sie nie przystraja, taka fanaberia ksiedza, ale w sumie tez oszczednosc, kosciolek jest piekny drewniany, wiec kupuje sie tylko kwiaty i tez jest ladnie. A sale zamierzam przystrajać z koleżankami, ja im też pomagałam wcześniej;) nie umiem powiedzieć ile to będzie w sumie kosztowało, ale z pewnością nie trzeba mieć na wesele 50 tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
super! od razu lepiej brzmia takie ceny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra a powiedzcie
Jest sens robić wesele/przyjęcie i na wszsystkim tak na maksa oszczędzać? Obrączki za 300, suknia za 100 itp... Wszędzie patrzec żeby było jak najtaniej, a wtedy nie zawsze jakość jest dobra. Nie lepiej odłożyć przyjęcie w czasie, dozbierać pieniędzy albo po prostu zrobić obiad tylko dla najbliższych? Chyba o koperty tu chodzi, bo nie widze innej przyczyny... I nie mówcie mi, że fotograf za 700 zł jest tak samo dobry jak ten za 2000, że zespol za 1500 to jakaś rewelacja i że za 160 zł za talerzyk to jakaś super sala z ekstra jedzonkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
na zadne koperty nie licze, bo uwazam to za brak kultury, takze chcemy z wlasnych pieniedzy zrobic i na nikogo sie nie ogladac. i tez nie uwazam zeby wydawanie duzej sumy pieniedzy na zabawe na jeden dzien mialo jakikolwiek sens. bezsensowne dla mnie jestwydawanie na suknie 3 tys zl kiedy ubierasz ja tylko raz. juz wole cos z allegro wylicytowac. i tez moje wesele bedzie male bo tylko 30-40 ludzi. a pozniej tescie robia nam jeszcze przyjecie poweselne innego dnia na 150 osob z kapela na 8 osob, bufetem itd. ale to ich sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doominiśś
Gdybym ja robiła wesele w tym samym miejscu co teraz tylko zmniejszyłabym liczbę gości o połowę i tak jak w Twoim przypadku miałabym 40 to bym się zmieściła w ok. 18 tysiącach. Ja płacę 160 zł za osobę w Twoim wypadku byłoby to razem 6400 zł. Ja również wesele robię małe i trzeba szukać restauracji, sali, która specjalizuje się właśnie w niewielkich przyjęciach okolicznościowych. Gdy chciałam na dużej sali (a mam 80 osób) to ze względu na małą ilość liczyli prawie dwukrotną cenę za talerzyk by im się opłacało. Także szukaj sali, gdzie typowo będą robić takie małe przyjęcia to Cię aż tak na koszta nie naciągną. Ja na szczęście taka znalazłam. Sala jest do 100 osób także 80 to taka wersja lajtowa nie będzie tłoku, ani zbyt dużo wolnej przestrzeni by się nie wydawało, że jest pusto. W mojej ofercie mam 5 dań na ciepło, ale pierwsze danie składa się oczywiście z zupy i drugiego także razem 6 dań. Do tego 12 rożnych rodzajów przystawek, deser lodowy, owoce, napoje. Także muszę dokupić i naprawdę w większości przypadków tak jest na własną rękę ciasta, tort i wódkę, a także wino. A jeszcze w kwocie talerzyka mam po lampce szampana na przywitanie gości i chlebek. Także to jest dużym plusem. Zrobię wyliczenie na 40 osób w kwestii dalszych kosztów. Wódka ja jeszcze nie zakupiłam, ale licze, że znajdę taką w kwocie do 20 zł za butelkę. W przypadku 40 osób zakupiłabym nie więcej jak 50 butelek. I około 10 butelek wina też góra po 30 zł. Czyli razem 1300 zł za alkohol. Ciasto. Ja tort zamawiam z cukierni po 40zł/kg. Na 40 osób musisz zamówić 4 kg tortu. Także około 160 zł. Ciasta na 40 osób potrzebujesz małej ilości. Ja na 80 osób zamawiam 12 blach, ale również rozdaję. Także Ty gdzieś około 6 blach musiałabyś zamówić. Plus/minus. Ja wolałam mieć zapas, ale na pewno zostanie. Za blachę ciasta płacę 35 zł. Nie ważne jaki rodzaj. Mam prywatną babeczkę zajmującą się tym liczy taniej niż cukiernia. Także u Ciebie wyszłoby 210 zł za ciasta. Mam dj, ale impreza będzie całonocna nie do 24. Ja chcę bawić się do rana. Za całą noc nasz dj bierze 1750zł. Gdzie 50zł to za dojazd. Za fotografa płacę 1500zł. Suknię używaną możesz odkupić nawet za 500zł. Ale ja akurat szyję za 1800zł. Plus do tego dodatki, biżuteria, welon, dwie pary butów, fruzury, makijaze x2 ( wersje próbne i wlasciwie), bielizna, paznokcie, Więc mimo wszystko muszę przygotować się na kwotę 3000 zł. Pana Młodego ubraliśmy za 1600 zł ze wszystkim. Obrączki za 1500zł robione u jubilera. Tak kościół to 1000zł. 500 dla księdza, 50 zł zapowiedzi, 200 orgnista, około 300 za kwiaty nam robią siostry zakonne dlatego tak tanio. Za żadną inna dekorację nie płacę a jeszcze własna wiązanka. Około 200-300. Dekoracja sali w cenie talerzyka, kościól jak wspomnialam tylko za 300, oprawa muzyczna kosciola dziewczyny ze szkoly muzycznej ktore obydwie za 200 zl zaspiewaja i zagraja. Oczywisice lacznie z obecnym organista. Samo darmowe bo po znajomosci. My mamy jeszcze kamerzystę. No to chyba tyle:) Moje wesele to 28 tysięcy więcej niż Twoje, ale ja kupuję dwa razy więcej alkoholu, dwa razy więcej ciasta, dwa razy wiecej za talerzyki. reszta rzeczy bez zmian nie wazne jaka ilosc osob. A zapomnialam ja jeszcze place za pokrowce na krzesla. Po 5 zl sztuka. Ale mysle ze Ty jak znajdziesz niedroga sale, to spokojnie zamkniesz sie w 18 tysiacach za calosc. A jak sie zaprzesz i np. nie wydasz tak jak ja na siebie 3000 tylko kupisz kiecke za kilka stowek, nie bedziesz szalala z dodtkami zbyt drogimi , gdzies tam na jakiejs jeszcze rzeczy utniesz po stowce. To i mozliwe, ze w 15 Ci sie uda. Powodzenia. Mam nadzieje, ze przebrniesz przez to co napisalam, ale chcialam Ci pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
super, dziekuje!!!!!!!! juz mi sie troche w glowie poukladalo, i wiem co szukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traklalalal
a niby dlaczego nie ma sensu? kwestia gustu, po co mam wydawać na suknie 2-3 tysiące jak za 150 zł mam taka o jakiej marzyłam? Dj będzie właśnie dlatego, że razem z narzeczonym uznaliśmy, że nie jest w stanie źle grać, możemy ustalić playlistę, dokładnie ze szczegółami omówić ewentualne zabawy weselne, a zespół rzeczywiście czasem jak zagra to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Obiad dla rodziny? Mnie osobiście się taka opcja nie podoba, ja chcę zatańczyć na swoim weselu, a żeby zrobić wystawne mini wesele dla najbliższych, to też sporo kosztuje, jeszcze zależy jak dużą ma się rodzinę. Ponadto goście nie muszą wiedzieć ile zapłaciłam za suknie i czy młody ma nowy garnitur czy tylko nową koszulę. Byłam na tylu weselach, że sądzę, iż naprawdę nie ma co brać kredytów na wesele, bo nigdy nie będzie tak żeby wszyscy goście byli zadowoleni i żeby młodym ktoś tyłka nie objechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubkalubka
ja jestem z podhala (bogaty region) i talerzyk kosztuje mnie 150 zl i jest w tym 5 goracych dan, napoje, ciasto nawet w paczkach dla gosci. kolezanka ma podobne warunki i talerzyk za 135 zl. foto za 1000 zl a orkiestra 2500 tak wiec napewno znajdziesz u siebie duzo tansze oferty i w 15 tys powinnas sie spokojnie zmiescic. ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxoooooooooxxxxxxxxx
dzieki za natchnienie, od razu mi ulzylo, bo jak mi ludzie zaczli mowic co ile kosztuje to ja sie ledwo co nie poplakalam... jednak mozna, strasznie mnie to cieszy :) a powiedzcie mi jak ma sie dja to on tez prowadzi jakos zabawe czy tylko muzyke puszcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doominiśś
To zależy jakiego dj sobie weźmiesz. Ja zanim zdecydowałam się na mojego odbyłam kilka spotkań i rozmów z różnymi didżejami. Zabawy na ogół każdy prowadził jednak mieli bardzo rózne poglądy na temat wesela. Jeden Pan stwierdził, że większość młodych par, które biorą dj chcą mieć nowoczesne wesele bez oczepin i zabaw, bez biesiady itp. Dlatego on może zagrać tradycyjne wesele, ale preferuje nowoczesne bez tego. Natomiast my dj nie szukalismy ze wzgledu na nowoczesnosc, a oszczednosc. Po pierwsze mamy za 1750 zl dj, gdzie zespolu za tyle bysmyna pewno nie znależli lub watpliwej jakosci. Po drugie mniej osob dodatkowych osob do jedzenia, bo przeciez nalezy tez talerzyki i jedzenie zapewnic ludziom z obslugi. Takze wolelismy jedna osobe. I facet, ktorego mamy prowadzi wesele, puszcza muzyke, zagaduje do gosci, prowadzi konkursy, wychodzi za stoly, Nawet spiewa sam sto lat czy wznosi toasty. Bardzo dobrze sobie radzi jako dj. I jako jedyny nam sie spodobal i dlatego go wybralismy. Mimo, ze cena ciut wyzsza, bo inni liczyli sobie po 1000-1500. Ale nam zalezalo na tym by wesele bylo z prawdziwego zdarzenia, a skoro nie stac nas na zespol kilku osobowy to chociaz szukalismy dj ktory sprosta naszym oczekiwaniom. I znaleźlismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletaaaa
U nas na Podlasiu wygląda to tak kamerzysta +Fotograf - ok3500zł zespół - 1600 -4500zł DJ - 400-1500zł Sala -110-160zł/ talerzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traklalalal
ja bylam na weselu na ktorym dj tak zabawial gosci ze sie nawet przebieral, takze byla parodia elvisa, wisniewskiego! My z naszym dj omówliśmy każda zabawę jaką chcemy, a jakich absolutnie ma zakaz robić, akurat tak udało nam się trafić, że Pan jest również całkowicie przeciwny zabawom żenującym, jak np jakieś testy dziewictwa czy to bardzo popularne pompowanie balonow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr queen
Polecam stronę http://www.gdziewesele.pl/ podczas organizacji wesela! Wszystkie usługi w jednym miejscu, na pewno każdy znjadzie coś dla siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×