Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roza_pustyni

ja z jednej parafii a on z drugiej i do dalej????

Polecane posty

moje pytanie odnosie sie do formalnosci w zwiazku gdy zawiera sie zwiazek malezenski w parafii pana mlodego a wiec nalezymy do roznych parafii ale slyszalam ze mozna wybrac czy chce sie brac slub w parafii panny mlodej czy pana mlodego, zdecydowalismy sie na parafie pana mlodego, ale czy w zwiazku z tym musze udac sie do mojej parafii po zgode czy cos w tym stylu, ??? wiem ze musza byc zapowiedzi ogloszone w jednym i drugim kosciele i ze nhalezy wtedy powiadomic ksiedza z drugiej parafii,ale czy trzeba jakies zezwolenie??? nie wiem czy to ma znaczenie ale obydwie parafie sa w tej samej miejscowosci zaowno ja , jak i moj narzeczony bylismy chrzczeni w jego parafii,czyli w tej w ktorej chcemy zabrac slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia______
tez jestem w takiej sytuacji, ze slub bedzie w parafi u niego. z tego co sie orientuje , to zgode musi dac twój ksiadz, ale to podobno zwykla formalnosc i zalatwia sie to wtedy, gdy idziesz z prosba o wygloszenie zapowiedzi ( czyli juz po spisaniu protokolu) Przy spisywaniu zreszta na pewno ksiadz ci powie co i jak. Skoro mieliscie chrzest w tej samej parafi ,to masz ulatwione zycie, bo nie musisz brac zaswiadczenia o chrzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, już ksiądz księdzu nierówny ciesz się, jeśli w Twojej parafii nie każą Ci zapłacić jak za normalny ślub, biznes jest biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawa ma się tak
musisz iść do swojej po zgodę proboszcza,( mój zawołał za to 100 zł), musisz też w swojej dać na zapowiedzi i potem odebrać zaświadczenie że takowe się odbyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myslalam, ale wolalam sie upewnic, a to ze chca za to kase jest dla mnie paranoja!!!! mam nadzieje ze nie bedzie chcial abym placila mu za caly slub,k skor nie bede go tam brala, to to juz byloby przegiecie, caly czas myslalam ze kosciolowi za sluby lub cokolwiek daje sie co laska,ale na to wychodzi ze to faktycznie zwykly biznes-powtorze sie paranoja dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×