Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak kulturalnie odmówić udziału w przyjeciu weselnym

Polecane posty

Gość gość

Witajcie Mam problem!!! :D Zostałam zaproszona na ślub i wesele kuzynki i nie chcę iść. Głównym powodem jest to, że od pewnego czasu jestem po rozwodzie. Zwyczajnie nie chcę iść sama a tryb mojego zycia spowodował, że nie związałam sie z nikim i póki co nawet nie chcę a nie zamierzam iść z jakimś kolesiem z ,,łapanki" byleby sie samej tam nie pokazywać. Z kimś będę sie męczyć, samej również sobie tam nie wyobrażam. Gdybym poszła z kimś to byłabym sensacja bo znaczna część rodziny nie wie, że jestem po rozwodzie (matka chyba na tyle sie wstydzi, że nie puszcza pary z ust, że jej córka postanowiła podziękować mężowi za współpracę :D ). Gdybym poszła sama wiem, że na dzień dobry padło by pytanie ,,moherowych ciotek" czemu ja sama na weselu jestem. Oczywiscie postawiona byłabym w tak niezręcznej sytuacji, że dla mnie impreza byłaby juz zakończona, ja zażenowana, smutna, zła i zapewne wyć by mi sie chciało czując na sobie wzrok innych i podpierając łokciami blat stołu uznam, że niepotrzebnie przyszłam bo i tak bawic sie nie będę. O poczuciu litości i późniejszym gadaniu nie wspomnę. Lubię tą kuzynkę, ale niestety mój komfort jest ważniejszy. Nie chcę sprawić jej przykrości tym bardziej, ze ona bawiła sie na moim weselu i chcę być wobec niej szczera tylko boję sie, że tłumaczenie będzie tak nieudolne, że sie obrazi i uzna że nie chce mi sie iść z lenistwa albo chytrości. Pomóżcie mi umiejętnie rozwiązać tę sytuację. Nie zamierzam kłamać wymyślając chorobę, zaplanowany zabieg itp. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i udało mu się wybrnąć z niej na zasadzie ,,rozejściu się po kościac"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz jej prawdę i tyle. Jak ją lubisz, to możesz też dać jej (im) prezent (ja bym tak zrobiła) mimo tego, że nie będziesz na weselu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×