Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ślubniczka 2012

jakie kwiaty do kościoła

Polecane posty

witajcie kochani, mam kolejny dylemat, co do kwiatów w kościele, dziś dowiedziałam się od teściowej że w kosciele w którym bierzemy ślub jest tradycja że kładzie się 4bukiety kwiatów, myślałam że jest jak u mnie duzy bukiet koło ołtarza i tyle, ale jest inaczej, trzeba przynajmniej 4bukiety, ja się na kwiatach nie znam, i nie wiem jakie będą pasowały do wystroju kościoła, teściowa mi powiedziała o margaretkach, dla mnie to takie wieksze stokrotki, ale mozecie mi doradzić jakie jeszcze bedą pasowały?? chciała bym złożyć zamówienie na kwiaty, ale nie wiem jakie, poradzicie?? DZIĘKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara mężatka
Najlepiej zapytaj księdza ile bukietów być powinno i jakie kwiaty ,bo może okazać się że też jest jakaś tradycja na rodzaj kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
Stara mężatka ma rację ,zapytaj księdza,u mnie w kościele ksiądz zaleca zawsze róże,obojętnie jaki kolor ale róże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę ze z ksiedzem nie będzie problemu bo to fajny ksiądz, lubi nas, to pewnie też powie że to nasz wybór tylko zeby nie było przesadnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak to 4 bukiety? one maja stać w jakimś okreslonym miejscu czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak mają stać po bokach, na ołtarz jest 2schodki i 2są na schodkach a a niżej nie wiem jak to inaczej wytłumaczyc bo nie mam wyobraźni przestrzennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, juz rozmumiem w lipcu to ja Ci proponuję np. mieczyki, lilie (tylko one mocno pachną, więc z tym ostrożnie jak kościół jest mały) tu masz cos fajnego: http://www.galerianatura.net/tl_files/galeria_natura/dekoracje%20%20oltarza%20-%20kwiaty%20zywe/dekoracja%20kosciola%20-%20kwiaty%20swieze%20-%20lilia,%20margaretka,%20mieczyk.JPG mogą być też oczywiście róże - najpopularniejsze chyba ze wszystkich kwiatów mi się też bardzo podobają połączenia z gerberami: http://dekoracje.figero.pl/websites/164/dekoracje_kosciola/dekoracja_oltarza_20.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno - czy tego dnia bierzecie ślub w tym kościele tylko Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezSamaStroje
tez sama stroje oltarz, w naszym wielkim dniu nikt nie bierze slubu. ja zdam sie na ceny kwiatow dzien przed slubem. pojade na rynek/gielde i kupie kwiaty ktore odpowiadaja mi cenowo i wygladem. (podobnie jak Ty, za wszystko placimy sami) a ze uwielbiam zwykle bukiety, nie bedzie dla mnie problemu, ze beda to kwiaty wsadzone do wazonu, bez ozdob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie o to mi właśnie chodzi, tylko ja nie wiem gdzie takie kwiaty kupić, w kwiaciarni mi powiedzieli za jedna gałązkę tych margaretek 3,50 tylko że mi jakoś te kwiaty sie nie podobają, ale napewno kupię, a skad jesteś?? ja z małopolski, okolice nowego sącza, czy tarnowa, i w tych okolicach nie wiem czy są jakieś targi kwiatowe, czy cos takiego, jedynie w nowym sączu widziałam starsze panie które na rynku sprzedają żywe kwiaty, cenowo nie wiem, ale sądze ze one by chyba nie miały bardzo drogo, moja szwagierka za ustrojenie kościoła i samochodu zapłaciła ponad 1tys zł, szkoda mi takiej kasy, a wolę sama kwiaty wybrać, i ułożyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaStroje
jestem z mazowsza. kupie kwiety zapewne na rynku wlasnie od babc na rynku, bo do gieldy mam troche i pewnie dzien przed slubem nie bedzie mi sie chcialao jechac. na nasz rynek przyjezdza czesto osoba ktora sprzedaje kwiaty z samochodu, peczek roz w lecie 15-20 szt(zalezy jaka wielkosc) kosztuje u niego 25 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samaStroje
margaretki ok 10 zl za peczek. na 4 bukiety wydaje mi sie ze 6-7 nareczy wystarczy, czyli max 70 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też tak zrobię, a róże to może sama wyhoduję, tylko będzie ryzyko czy się rozkwitną na 14lipca,dziękuję bardzo za cenną radę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
roze to glupi pomysl jezeli bedzie cieplo bo one latwo zdychaja... dobre sa np lilie eustomy czy gladiole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
orchidee sa piekne ale kosmicznie drogie jak na ilosci konieczne do kosciola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
a co do samodzielnego strojenia to niby oszczednosc finansow ale z drugiej strony to powazny klopot... wez pod uwage ze robi sie to wieczorem przed slubem a to czas gdy glowe ma sie zaprzatnieta czym innym juz i mnostwo nerwow na glowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samastroje
chyba przez jeden dzien nie zwiedna, nie raz kupywalam kwiaty "z samochodu" zawsze staly kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samastroje
i tak musze byc dzien perzed slubem w kosciele, wlasnie wieczorem. pisalam juz ze ja nie lubie sztucznie ukladanych bukietow. kocham same kwiaty, luzno wstawione do wazonow, zajmie mi to max 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdhjhfeufegfydgfdh
A moja koleżanka chodzi teraz na nauki i tam im ksiądz powiedział że nie życzy sobie żadnego strojenia kościoła, bo to jest ceremonia kościelna a nie imprezka, tak samo jak najmniej fotografowania i kamerowania bo to nie hollywood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samastroje
niestety tak to jest, jeden mowi sami dajecie kwiety, drugi ze sobie tego nie zyczy. u nas kazdy daje kwiaty, ksiadz sie cieszy bo ma juz gotowe pod oltarzem "na niedziele"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groov 26
Bardzo stresowaliśmy się przed ślubem. Najbardziej stresowała nas masa spraw do załatwienia. Na dekoracje nie starczyło nam czasu. Postanowiliśmy niektóre zadania przekażemy osobom bardziej doświadczonym , było warto. Wszystko wyglądało pięknie, świece, kwiaty stroiki- marzenie Wszystkim Parom Młodym polecamy http://www.dekoracjetorun.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
osobiście polecam białe róże w naszym przypadku za dekoracje wzięła odpowiedzialność kwiaciarnia Kwiaty u Bożeny Zwierzchoń Warszawa współpraca jak najbardziej udana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×