Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiaaaag

jakość ślubnych obrączek i ich cena

Polecane posty

Gość kasiaaaag

hej, właśnie jestem na etapie wyboru obrączek, właściwie to wiem dokładnie jakie chcę (proste klasyczne złote) - teraz sprawdzam ceny w różnych sklepach. i bardzo mnie dziwi, że za te same obrączki, w różnych sklepach trzeba zapłacić czasem 2 razy więcej niż w innych. zastanawiam się skąd się bierze ta róznica. czy w salonach typu Yes lub Apart płaci się za markę, czy może dodatkowo oni jednak mają jakościowo lepsze wyroby niż jakieś mniejsze sklepy jubilerskie? na allegro natomiast można zamówić obrączki tańsze nawet 4 razy od takich samych - ale ze sklepy Yes. skąd to się bierze - czy taką przebitkę cenową salony mają dzięki swojej Marce ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowałam się na obrączki klasyczne,i zakupiłam je w małym salonie jubilerskim, za 800 zł para, a takie rtylko ze 3mm w Aparcie za 1700 były, nie wiem ,czym spowodowane są takie różnice, myślę że firmą.a z jakości obrączek jesteśmy zadowoleni-robimy w nich wszystko może nie są tak błyszczace jak w sklepie, ale jakość dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limmajkaadaaa
Takie zbyt błyszczące nie sa przecież ładne :) Nam też podobają się klasyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam znajomych którzy prowadzą stoisko jubilerskie w CH,w ofercie posiadają wyroby Stelmacha,Swepolu,Łazura.Wiem od nich,a oni od przedstawicieli tych firm że to są producenci a Apart,Yes a nawet W.Kruk to odbiorcy ich wyrobów.Za nasze obrączki zapłaciliśmy 790zł ze Swepolu (bezszwowe) identyczne w W.Kruku kosztowały 1700 :o Ot i tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna PM
Koszty koszty koszty;-) Wiesz ile wynosi miesięczny czynsz w dużym centrum handlowym? A ile apart czy kruk się reklamują? Gdzieś ten koszt muszą sobie wyrównać. A złotnik zwykle ma swój budynek czy pracownię. Nie zatrudnia 2 sprzedawców i speców od reklamy;- Tez robiła obrączki u złotnika. Po pierwsze robił dokładnie takie jak chciała, nie z gotowego wzoru. A po drugie cna złota lepsza. Po trzecie gdyby były potrzebne przeróbki lub renowacje nie trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jullka wariulka
narzuty marzowe znanych w PL marek dochodza do 200% wiec na pewno roznica w cenie to zwykla marza jaka placisz za "marke" druga sprawa klasyczne obraczki klasycznym moga nie byc rowne 1. dlatego ze roznia sie objetoscia (musisz porownywac obraczki o takiej samej objetosci) 2. moga sie roznic proba zlota my mamy proste klasyczne, ja 4mm, maz szersze ale nie pamietam robione u zlotnika, zaplacilismy znacznie mniej niz w salonei firmowym zloto 14 karat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rety czekolada
wydaliście na same obrączki 1/3 wesela :P ja jakoś nie mogłabym ale to wasza sprawa ;) ja rozumiem bo samej podobają mi się masywniejsze pierścionki i na pewno poniżej tysiąca takich nigdzie nie zakupimy. Ale startujemy do "rynkowych" jubilerów gdzie cenny przystępne a nie płaci się za metkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiabasia
mi całe szczęscie podobają się obrączki klasyczne bez udziwnień i z żółtego złota - a to jest tańsze od białego :) podoba mi się szerokość 4mm, ale mąż pewnie będzie miał grubszą, zeby mu pasowała do jego masy :) jeśli będzie jakaś propozycja co do próby złota - to chce najlepszą. bo w perspektywie noszenia obrączki przez całe życie, chcę mieć pewność, że będzie długo wyglądała ładnie i nie odkształcała się np. ciekawe ile za nie zapłacimy. mam nadzieje, że nie 3.000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena zależy od -próbki -masy -miejsca sprzedaży w zasadzie różnica cen jest od lokalizacji im bliżej centrum albo w lepszym miejscu w galerii handlowej tym drożej. Złoto to złoto, wiec jak ktoś chce zaoszczędzić trzeba się na chodzić no i można się targować, jakiś upust prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na forum spotykałam się też ,że pary oddawały swoje własne złoto i przerabiały je na obrączki.ale o to już trzeba pytać bezpośrednio złotnika, co i za ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale my tez zamawialismy od miejscowego jubilera, bo w sieciowkach nic nie znalezlismy ;) Po za tym musielismy u miejscowego jubilera, bo ja chcialam 5mm a moj N 6mm, a nie wszedzie tak robia. Nam tam nie szkoda na obraczki, bo to ma byc na cale zycie ;) Poza tym w mojej jest dodatkowo brylancik, wiec to tez troche podnioslo cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monique22
My z moim narzeczony za 2 obrączki daliśmy ok. 2.300 zł, ja mam 7 mm, a on 6mm. próba złota 585, klasyczne proste obrączki, bez udziwnień, ja jedynie mam z brylancikiem pośrodku. Kupiliśmy u zwykłego jubilera, w aparcie i yes za takie same obrączki chcieli w granicach 4.000-6.000, więc najleiej kupować u takich jubilerów, a nie w firmach gdzie płacisz za markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi ale obraczki za 700zł para wiele karatów nie mają i dlatego sa tanie ... Złoto złotu nie jest równe ... liczy sie gramatura i ewentualne dodatki :) Dobre i nie tandetne obraczki kosztują ok 1800 zł - 2500 zł i nie wazne czy jest to Kruk,Apart czy pan Henryk ... Tyle kosztuje złoto i juz no chyba ze chcecie miec coś na palcu czego wcale prawie nie widac to i owszem za 1300 zł sie kupi pare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możecie wkleić jakis link tych obraczek za 700zł bo az jestem ciekaw jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonaM Sklep
Witam, Zaprszamy do naszego sklepu internetowego www.MonaM.pl, nie mamy co prawda obrączek, ale za to inną ładną biżuterię. Srebro czy pierścionki z brylantami. Pozdrawiam MonaM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupiliśmy obrączki w aparcie - akurat była promocja :) co jakiś czas kupujemy tam coś i wiem, że teraz też bywają duże promocje na obrączki, np. ostatnio widziałam lekko ścięte na brzegach z białego złota za 750 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sztuka :) chyba te ze 590 z allegro to nie wiadomo czy to nawet złoto :) i bardzo wąskie , podejrzewam ze w nich złoto wiele karatów nie ma Równie dobrze można sobie kupić srebrne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regres >> za parę :) między świętami a sylwestrem były przeceny wybranych wyrobów nawet o 40%. ja dostałam pierścionek na święta dzięki temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYłEM W TYM OKRESIE W APARCIE w katowicach ...i najtansze jakie widziałem to było ok 1200 zł z pare ... w którym Aparcie były takie przeceny? adres poprosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widać albo źle patrzyłeś, albo już nie było - i nic dziwnego :) sprawdź sobie na stronie aktuale promocje, te o których pisałam to były takie (mniej więcej) https://www.apart.pl/pl/esklep,c,obraczki,w-promocji,3608 a z żółtego złota też z tego co tam widzę kupisz za 800-850 z palcem w de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--->REGRES mamy takie http://www.swepol.pl/amare-forever-obraczki orginalna cena 1030zł,po znajomości sposcili nam te 30 zł no i dalismy kawalek swojego zlota pr.750,wyszlo 210 zł mniej do zapłaty=790zł dostaliśmy pudełeczko i certyfikat firmy swepol.Chcesz skan? Firma z Gdańska,CH Fashion House

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za linki :) Wybacz ale żadna obrączka z tych co były na tamtej stronie nie zachwyciła mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regres,nie muszą Ci się podobać,nie wierzyłeś że można kupić parę obrączek za 700-800 zł to masz dowód,kilknij sobie którys fason i zobacz mase.Nasze ważą dokładnie tyle ile jest w opisie i wyglądają świetnie,choć toszkę już przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz :) ujmę to tak ... Volkswagena Golfa też można kupić za 2.000 tysiące złotych :) No ale ja wolę takiego Golfa z salonu:) Ładnego,lśniącego i full opcją :D za którego płacę o wiele więcej ... sa auta i auta są obrączki i obrączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sugerujesz że mam podrobiony certyfikat autentyczności :D kupiliśmy obrączki przed podwyżką cen złota,przed kosztowały 1030zł po 1300zł,w W.Kruku 1700zł para(bo były z metką Kruka)różnica 400zł.Płacisz za przereklamowaną markę.Skoro Ci tak dobrze ze "świadomością" że masz markową obrączkę i nieświadomością że ktoś Cię wydymał na kasę,to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×