Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pomysłowaONA

KOSZT PRZYJĘCIA WESELNEGO NA OK. 20 OSÓB

Polecane posty

witam. chciałam was kochane/ kochani (może są tu i jacyś panowie) zapytać jak to u was wyglądało z kosztami małego przyjęcia weselnego ,głównie chodzi mi o osoby z trójmiasta. zastanawiamy się z chłopakiem nad takim przyjęciem weselnym ( rodzice + rodzeństwo). takiego typowego weselicha z pompą nie chcemy robić,bo nie kręcą nas takie klimaty...a nie mamy pojęcia jakie są koszta takiego przyjęcia... będe wdzięczna za jakieś informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam normalne weselicho ale autorko powinnaś bardziej sprecyzować co was interesuje, czy sam obiad i poczęstunek z ciastem czy impreza do 1-2 w nocy Poza tym czy chcecie mieć zespół czy dj? JA na początku chciałam małe przyjęcie tylko dla najbliższych, ale po podliczeniu kosztów wyszło, że najwięcej wynoszą koszty stałe, a 40osób więcej to pikuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# gościu...nas interesuje raczej sam obiad, do tego wiadomo kawa z deserem,ciastem... bez orkiestry,dj'a ewentualnie jakas muzyka w tle z płyt czy czegoś podobnego... a samo przyjecie...mysle do 22-24 max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to koszty ograniczone do minimum:) najlepiej pochodzić i popytać po lokalach, bo ceny zmieniają się praktycznie co sezon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,że co sezon mogą być nie co inne..ale chodzi mi o taki orientacyjny wylicznik na jakiś przykładach :) żeby móc sobie policzyć ile mniej więcej potrzebujemy na to wszystko pieniędzy... począwszy od sukni ślubnej,przez kościół a kończąc na obiedzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja Ci tak orientacyjnie napiszę, że w 10tyś powinnaś się zmieścić:) wszytsko zależy, czy weźmiesz sukienkę za tysiaka czy za 5tyś, buty możesz kupić za 50zł, a możesz za 300zł. To samo dotyczy Pana młodego: garnitur, koszula, krawat, buty tutaj też mogą być niezłe rozpiętości cenowe. Obrączki temat rzeka. Mozna zrobić za bezcen z własnego złota albo kupić np w aparcie i 3 razy przepłacić:) Jeśli chodzi o obiad to myślę, że wyjdzie ok 50zł za osobę. Do tego dolicz alkohol, bo toast będziecie chyba wznosić?:) autorko musisz dokładnie pomysleć co chcesz, a czego nie chcesz, bo cena zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,że cena zależy tylko i wyłącznie ode mnie :) i nie zależy mi na rzeczach z tych najwyższych półek...:) tak sobie teraz +/- wyliczylam ile na co moglabym przeznaczyć i troszke i tak dużo wyszło :D obiad ok 1100 suknia 1500 + welon 800-1000 garnitur 300-400 buty ( moje i pana mlodego) 200-250 fryzjer 200-250 makijaz 100- pazurki co do obrączek to nie mam kompletnie pojecia jak to cenowo wyglada...;/ a do przetopienia i zrobienia wlasnych nic nie mam niestety ;/ ile bierze ksiądz czy organista tez nie mam pojecia,ani ile kosztuja kwiaty do bukietu i obstrojenia samochodu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smutny fakt jest taki że nie opłaca się robić malusieńkiego przyjecia tylko dla rodziców i rodzestwa, bo wyjdziesz na minusie z 10 tysi, chybaże bierzesz cywilny to mozna mocno ograniczyc wtedy koszty. Lepiej zrobić wesele na około 40 osób, rodzice, rodzeństwo, chrzestni i najbliźsi przyjaciele, w jakimś małym lokalu z pomniejszonym menu i tańszym djem. Dlaczego? Koszty stałe was zjedzą - kościół plus zapowiedzi, nauczki itd, suknia, garnitur, obrączki, bukiet, wizaż, transport, dekoracja samochodu i kościoła, opłata za formalności itd itp. Przy trochę większym weselu i tradycyjnym dawaniu koperty jest duża szansa że połowa lub nawet więcej wam się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysłowaONAoffline
hm jeśli zależało by nam na tym by zapraszać 30-40 osób nie bylo by postu,nie było by tematu :) może i stracimy.ale nie liczymy,że nam się wesele zwróci. biorąc ślub nie na to zwracamy uwage...tylko na to,że to nasz dzień, wyjątkowy i chcemy żeby był taki a nie inny :) jeśli chodzi o sam ślub ,to ma być tradycyjny...czyli kościelny :) wczoraj czytając przeróżniste fora itp. stwierdziłam ,że mimo wszystko można trochę mniej wydać.np zaproszenia,czy etykietki na alkohole możemy zrobić sami,samochód mamy myśle ładny i obstroić możemy go również sami delikatnym kwiatem i wstążkami,ślubny bukiet chcę bardzo skromny,kilka kwiatów zwiazanych wstążką,z fryzjerem tez moze sie udac,bo nikt nie musi wiedziec,ze to do slubu jesli fryzura bedzie skromna - cena wtedy nie wzrośnie 100 % ,suknia jeśli by mi się udało bym wolała wypożyczyć niz potem sie martwic czy uda mi sie ją sprzedac :) z garniturem pana młodego to troszke inna kwestia bo wiadomo zawsze sie przyda na różne okazje,więc mozna zainwestować i kupić :) przeglądając fora część osób opowiadała sie za obiadem w domu (wyszło by jeszcze taniej), część w restauracji by nie musiec sie martwić o przygotowanie,ale mam w tej kwestii coraz wiekszy mętlik i nie wiem jaka opcja bedzie najlepsza.ani też gdzie zrobic wesele... czy w moich rodzinnych stronach czy może lepiej tu gdzie mieszkamy teraz, ale wtedy trzeba tez zorganizowac noclegi gosciom....to chyba mnie najbardziej przeraża...żeby wszyscy byli zadowoleni...^^ choc wiem,ze moze byc ciezko z tym... i zasadnicze pytanie,ile sie czasowo przygotowuje taki ślub ? chodzi mi głownie o formalnośc***apierkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja planuję taki ślub na wrzesień tego roku i powiem Ci, że mamy zamiar zmieścić się w 7 tys. Zaproszonych będzie ok 26 os. w restauracji płacimy 80 zł od osoby. Kościół tu zależy od księdza ale myślimy że 600 (ze scholą) starczy. Sukienkę kupuję zwykłą białą przez internet - cena 120 zł tak samo buty. Bukiety patrzyłam i można dorwać już za 60 zł ładną wiązankę. Pan młody - garnitur koło 500 zł bo to wiadomo przyda się kilka razy. Do tego wino, podziękowania dla rodziców, upominki dla gości i zaproszenia koło 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość...7 tys ? hm no w sumie jak liczyłam i te rzeczy na których ew. dało by się mniej wydać to też mniej więcej tyle bym myślała wydać,zresztą mój chłopak się jeszcze nie określił kiedy chce ślub, więc może i uda się wiecej uzbierac jeśli byłby np .za rok.. :) temu też z racji braku konkretnego terminu ślubu pytam tak bardzo orientacyjnie ile się wydaje na takie małe śluby,żeby mniej więcej wiedzieć w jakim przedziale cenowym mamy odkładać :) czytam na forach ,że jak ktoś robi takie małe wesela to skąpi kasy na wszystkim itp,a moim zdaniem wcale tak nie musi być jesli się dobrze rozplanuje wszystko,czy poszuka korzystnych ofert/promocji.Poza tym czy w ślubach naprawde chodzi o przepych,uginajace sie stoły od jedzenia,zalanych gości czy raczej o ważność tego dnia,sakramentu,połączenia się na zawsze dwojga ludzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czego oczekujesz od nas? ok chcesz robic małe przyjecie to rób :) przecież możesz- koszty w restauracji ci powiedzą i w kościele jakie będą, to już będziesz wiedziala na ile się przygotować a reszte to sama wiesz-pewne rzeczy kupujecie, pewne kombinujecie i macie=żadnej filozofii tu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośc..po prostu jestem ciekawa jak to u innych dziewczyn wyglądało...może któraś mnie zainspiruje na coś....różnie bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka jakaś niekumata jest. Nie wie czego chce, a pomnożyć liczby gości przez cenę obiadu chyba nie potrafi. To my mamy za ciebie szukać knajpy, pytać o menu i obliczać? Skąd się takie idiotki biorą... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość..wypraszam sobie takie obrażanie mnie...po prostu pytam jak to u was wyglądało, po raz kolejny piszę,że to mają być ORIENTACYJNE ODP. ...NIE KAŻĘ WAM ZA MNIE LICZYĆ....bez przesady !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak sobie czytam to już w przód martwię się o ślub córki, a jeszcze zaręczona nie jest hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, może 7 tys brzmi abstrakcyjnie ale da się to zrobić, nie skąpiąc: Sala 28 x 80 zł = 2240 zł Wino 300 zł Obrączki 1300-1800 zł Fotograf 600 zł (po znajomości plener + kościół) Zaproszenia 20 zł Bukiet 50 zł Tort 100 zł Suknia, buty, bolerko 400 zł Fryzjer 100 zł Kosmetyczka 100 zł Podziękowania dla rodziców 300 zł Ksiądz, dokumenty, schola 500 zł Daje razem 6500 zł Zrezygnowaliśmy z dużego wesela, na rzecz zwykłego obiadu z deserem. Nie będzie wódko tylko wino, zamiast DJ czy orkiestry muzyka z płyt w tle, tylko najbliższa rodzina, kościół i sale mamy blisko siebie a do tego zmotoryzowaną rodzinę, więc nie wynajmujemy auta, ubioru Pana Młodego nie liczę, bo to będzie kupowane z innej okazji więc jakby nie wlicza się w koszty weselne. Zapewne będzie jeszcze kilka mniejszych wydatków na drobiazgi ale raczej 7 tys nie przekroczymy. Wszystko zależy od tego jak sobie wyobrażasz ten dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrezygnuj jeszcze z księdza, scholi, fotografa, prezentów dla rodziców, fryzjera, kosmetyczki, obiadu dla gości, kwiatów i sukni. Opłata w USC wynosi 80 zł - i tyle wyniesie cię cała impreza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha i guzik mnie obchodzi czy sobie cos wypraszasz, czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 19:51 to było do mnie skierowane? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ... to że rezygnuje z dużego wesela bo oboje z narzeczonym nie mamy na takie ochoty i zwyczajnie za nim nie przepadamy czy dlatego, że udało mi się w moich planach ślubnych nie wydać 50 tys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli tylko dla najbliższych to warto tez pomyśleć o transporcie dla nich. My korzystaliśmy z firmy ze Szczecina http://www.artour.pl która przewiozła naszych gosci weselnych z kościoła do Sali weselnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź sobie na przykład na http://www.gdziewesele.pl/ poczytaj oferty i szybko dowiesz się ile orientacyjnie kosztuje takie przyjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×