Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malena1987

Koszty ślubu cywilnego

Polecane posty

Czy ktoś może mi tu podać koszty ślubu cywilnego? Jaki zwykle jest czas oczekiwania? Ile trwa sam ślub cywilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie kosztuje
80zł i musisz się zapisać conajmniej 31dni przed planowaną datą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 84 złote kosztuje ślub
trzeba zamówić wcześniej o miesiąc i 1 dzień, i ceremonie są ustawione co 30min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub byłby właśnie w innym urzędzie niż ten, w którym jesteśmy \"zapisani\" :) 80zł to nie pieniądze, aż jestem w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją rówieśniczkę widzę ;) 84 zł. dokładnie :) Plus te odpisy aktu urodzenia, chyba że macie w domu swoje, niezniszczone, takie wystarczą. Ceremonia trwa faktycznie 15-20 min. (u mnie my ze świadkami mamy być pół godz. wcześniej żeby dopełnić formalności), po tym możemy przejść do innej sali gdzie goście będą składać nam życzenia i zostaną poczęstowani szampanem, jeśli przywieziemy. I na to wszystko- ślub+ życzenia- mamy godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka1988
Jestem z moim chlopakiem za granica przyjezdzamy do Polski co 4 miesiace na 2 tygodnie..chcielibysmy wtedy wziac slub cywilny niestety nie mamy mozliwosci przyjazdu na 31 dni przed planowanym slubem zeby sie zapisac. czy ktos moglby mi powiedziec jak wyglada i czy jest mozliwosc przyspieszenia jakos tego slubu zeby w ciagu dwoch tygodni wszystko zalatwic i wziac slub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez narzeczona
Czy ktos wie kieliszki do picia szampana u urzedzie sa czy mamy miec swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aporia
W moim USC można było zarezerwować sobie termin dużo wcześniej bez żadnych opłat i niezobowiązująco. Nie był przy tym potrzebny nawet dowód i można to było załatwić w pojedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rejoy
myślicie że udało by się załatwić wszytko max w 2 tygodnie? a i jeszcze pytanie czy ślub musi być w urzędzie miasta gdzie jest zameldowany jeden z małżonków czy tez moze to byc w innym miescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udac się do urzędu z narzeczonym i dowodami.ustalic datę min.31 dni przed planowanym terminem.potem rozmowa z kierownikiem usc.(przynajmniej ja miałam) podajecie dane i dowody,pyta o nazwisko jakie żona zamierza nosic po ślubie,jakie dzieci.dostajecie zaproszenie na własny ślub ;p potem z kartką do okienka i zapłata 80 zł(taką jeszcze ja płaciłam) nie wiem co z aktami urodzenia ja i mąż możemy akty ur.wyciągac bezpłatnie bo z mężem pochodzimy z tego samego miasta.ale już nawet nie pamiętam czy wyciągaliśmy czy nie(jesteśmy urodzeni i braliśmy ślub w jednym mieście) potem sobie czekasz do daty,15 minut przed zgłaszasz się do ośrodka w którym bierzecie ślub z dowodami i ze świadkami(też muszą miec dowody)zapisują dane i zostajecie zawołani.no i dalej już mówi urzędnik,zakładacie soboe obrączki,dostajecie gratulacje i akty małżeństwa od urzędnika.całośc trwa ok 20 minut i mimo że dużo ludzie twierdzi że cywilny ma klimat zerowy-uwierz mi jak słyszy się o wspólnym życiu i dzieciach-można się wzruszyc :) to co opisałam wyżej to sposób w jaki odbył się mój ślub i ząłatwianie go ale wydaje mi się,że w każdym przypadku jest tak samo lub bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alamakotttkkka
date slubu ustanawia sie min miesiac przed data (czyli mozna np pol roku wczesniej) koszt to 84 zlote, jesli w innym urzedzie niz jestescie zameldowani to dodatkowo 22 zl za odpis aktu urodzenia (i nie moze byc jakis stary-musi byc z oplata skarbowa niestarszy niz iles tam miesiecy) i w sumie wsio, dowody tzreba miec ze soba (no i ewentualnie akty urodzenia) zeby ustalic date.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze nie moge nie wytrzymam
minimalnie trzeba zaklepac date miesiąc wcześniej ,ja byłam trzy miesiące wcześniej ale dlatego żeby mieć pewność ze bedą jeszcze miejsca w tym dniu keidy ja chce !!! chciałam mieć slub o 17 ale niestety nie było wolnej takiej godziny i miałam do wyboru 11 i 18 :O także moim zdaniem można iść nawet pół roku wcześniej w niczyt to nie zaszkodzi ,chyba że jest to mało oblegany miesiąc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze nie moge nie wytrzymam
ja miałam swój odpis aktu urodzenia z 1985 roku także nie piszcie że musi być" świeży "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karpiszka
Odpis aktu urodzenia musi być aktualny i wydany specjalnie w celu zawarcia małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ville
my slub cywilny załatwiliśmy w tydzień, ale potrzebny był nam papierek i powiedzieliśmy to Pani kierowniczce USC, trzebab bylo zaplacic chyba 130 zl dodatkowo, czyli w sumie 210 zl, i napsiac psimo czemu chcemy pszybciej niz ustawowe 31 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zareczona milka
witam! Chciala bym wiedzieć czy taki ślub można wziasc w białej sukience slubnej jesteśmy z nazeczonym 6 lat para i chcemy wziasc slub 25 grudnia czy taki termin jest możliwy:-)))))(((((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księdzu to minimum 500 się daje, tak więc cywilny to taniocha :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątek dość stary znalazlam, ile teraz kosztuje slub cywuilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej nie kosztuje, nie wiem ile się czeka bo zamawiałam konkretny termin. To pewnie zależy gdzie i jakie obłożenie. My chyba płaciliśmy 50 zł za jakąś muzyczkę na sali. A czas trwania to 15 może do 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuj***ardzo za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być dziękuję bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z narzeczonym mamy akty w urzędzie,w którym będziemy brać ślub. Opłata jaką uiściliśmy za termin to 84 złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, że jak ślub bierzemy w urzędzie gdzie mieszkamy od urodzenia to płącimy tylko 84 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, 84 zł tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak jak jest napisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×