Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polutka

OBRĄCZKA na palcu której ręki ?

Polecane posty

witam! jestem mężatką od kilku lat, zarówno ja jak i mąz nosimy obrączki na prawej ręce.... ale zauważyłam, że różni ludzie noszą różnie ;) za tydzień wyjeżdżam z kraju i już zostałam uprzedzona przez męża (bo on już zamieszkuje w Anglii), że będziemy musieli przełożyć obrączki na palec lewej ręki - bo biorą go tam za wdowca, jak widzą obrączkę na palcu prawej ręki :O jak to jest? Jaka jest tradycja? dzięki (będę później) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berum berum
w polsce nosi się na prawej ręce.... a angole to dziwaki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berum ma rację. u nas na lewej ręce to wdowiec bądź wdowa:) No tak mi przynajmniej tłumaczono, ale zauważyłam, że coraz więcej par zakłada obrączki na lewą dłoń, bo od serca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce nosi sie na prawej a zareczynowy z reguly na lewej natomiast w UK i USA nosi sie na lewej, wg nich na prawej rece nosi wdowa/wdowiec i rozwodnik no i u nich zareczynowy na prawej rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś kiedyś tu na forum fajnie to wytłumaczył. Nie pamiętam dokładnie ale mniej więcej to było tak. Kiedyś w Polsce też nosiło się na lewej ręce obrączki ale ponieważ za czasów powstań zginęło welu mężczyzn to wdowy przekładały obrączki na prawą rękę. Pozostałe kobiety i mężczyźni solidaryzując się z nimi też zaczęli nosić obrączki na prawej ręce. Ot i zrobiła się tradycja... Swoją droga - ma to jakiś urok :) Takie nasze polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdury piszecioe
w wiekszoci krajow ( w uk i usa tez a nie jak ktos pisal wyzej) zarowno obraczke i pierscionek zareczynowy nosi sie na lewej rece , i nie w uk sa dziwacy tylko w olsce nosi sie inaczej niz n calym swiecie.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fnfoiubmo249x
Dokladnie. Jak kolezanka Francuzka zobaczyla moj film ze slubu, byla przekonana, ze mysmy sie pomyslili zakladajac obraczki na prawa reke. Swoja droga, fajnie,ze sa rozne zwyczaje. Mieszkamy we Fancji i podoba nam sie ,ze nosimy inaczej niz reszta spoleczenstwa. PS. Nikt nas za wdowcow nie bierze... Nikt po prostu nie zwraca na to uwagi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwo89
a jak kto chce tak nosi;p!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzący:)
patriota obraczke na prawej rece nosi sie miedzy innymi w Polsce, Austrii, Niemczech, Norwegii, Grecji, Hiszpanii, Indiach, Chile i Wenezueli. poza nami kogo bys jeszcze zaliczyl do panstw satelickich zsrr?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgrzytnica
STARO POLSKIM OBYCZJEM PIERSCIONEK ZARECZYNOWY Z PIERWSZEGO MAŁOŻENSTWA NOSI SIE NA RECE OD SERCA CZYLI LEWEJ I NA 4 PALCU W TO MIEJSCE PO SLUBIE NOSIMY OBRACZKE A PIERSCIONEK PRZENOSIMY NA PALEC SRODKOWY LUB NOSIMY Z OBRACZKA. SLUSZNA RACJA BYLA OPISANIE MIEDZY INNYMI O OBRACZCE NA PRAWEJ RECE W ZAZNACZENIU JAKO. WDOWIEC LUB WDOWA . Z TEGO TYTULU DRUGIE MAŁOZENSTWO NOSI OBRACZKI JUZ NA PRAWEJ DLONI CO NIE JEST POWIEDZIANE ZE PO FAKTYCZNEJ SMIERCI DRUGIEJ POLOWY CZYLI MEZA LUB ZONY Z PONOWNEGO MALOZENSTWA NIE MOZNA PRZENIESC Z PRAWEJ DLONI NA LEWA ..KAZDY STOSUJE SIE DO WLASNYCH ZASAD ..CZESTO STOSUJEMY METODY NOSZENIA OBRACZEK W ZALEZNOSCI OD TEGO CZY KTOS JEST PRAWO CZY LEWO RECZNY ,, ZE WZGLEDU NA WYKONYWANIE CODZIENNYCH CZYNNOSCI NIE CHCEMY BY NASZA OBRACZKA PO KILKU LATACH MIALA RYSY I BYLA WYTARTYM ZLOTEM ..I WYGLADALA NICZYM ZLOM ,,ZYCZE WIEC NOSZENIA OBRACZKI W TEN SPOSOB BY BYLO PANSTWO JAK NAJ BARDZIEJ WYGODNIE ...ZGRZYTNICA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierścionek na ślubie???
dla mnie nie ma znaczenia co myślą inni i jaka tradycja. jesteś Polką a w Polsce zgodnie z tradycją nosi się na prawej, więc po co masz przekładać tylko dlatego że wyjeżdzasz. Ale nie widzę nic złego w tym, że Polacy noszą na lewej - może jest mu po prostu tak wygodniej, może na lewej mniej się niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyje w UK od 10 lat,dziwi to jednych a inni patrz a nic nie mówią.Ale taka u nas tradycja,jak się nie podoba nie patrz. Jestem dumny ze jestem Polakiem i tak nosimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ferdek
Nosi się na tej ręce na której pasuje i na palcu też. Człowiek w życiu tyje lub chudnie i chodzi o to aby obrączka nie spadła z palca na ziemię gdyż to przynosi pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prawej. W niektórych państwach no si się na lewej nie dlatego, że od serca, ale jesteśmy praworęczni, w związku z tym miękkie złoto na mniej używanej ręce, mniej się rysuje i niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Holandii gdzie mieszkam na lewej obrączki noszą katolicy na prawej protestanci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×