Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość normalnienienormalna28

obraczki złoto 333 czy 585

Polecane posty

Gość normalnienienormalna28

niby 585 lepsze bo wiecej złota drozsze ale miekksze bardziej rysujace sie i deformujace 333 mniejszy stop złota wiecej innych metali nie rysuja sie tak bardzo, nie deformuja jakiej proby lepiej wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnienienormalna28
scarletta i jestescie zadowoleni? mi nie chodzi o kase tylko o trtwałość wyrobu, moja kolezanka ma z apartu 585 za 6 tys para z diamencikami i po miesiacu reklamowala bo miala ryse na rysie, a nie chce tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloto proby 333 jest znacznie tansze od 585, jednak zloto to zloto niewazne jakiej proby... 333 jest znacznie twardsze i jasniejsze, mniej sie rysuje...fakt faktem proba 333 wcale nie jest gorsza od 585... proba 333 jest w sam raz odpowiednia dla tych ktorzy nie chca wydawac ogromnych kwot za obraczki - bo roznica w cenie jest bardzo duza i odczuwalna w dzisiejszych czasach.. proba 585 byla bardzo popularna w Polsce od czasow powojennych i dlatego tak o niej glosno.. probe 333 zazwyczaj odradzaja producenci 14karatowego zlota w obawie o slaba sprzedaz swoich wyrobow... mysle, ze troche pomoglam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mamy probe 333 i jestesmy zadowoleni z wyboru,nasze obraczki nie sa takie typowo gladkie,sa takie inne,jakby chropowate,ale bardzo ladnie i elegancko to wyglada. Moja znajoma ma obraczki 585 i narzeka wlasnie na zarysowania-ma gladkie a tak krytykowala nasz wybor heheh,to teraz ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że co że jak
ja mam 585 i powiem tak, my mamy obrączki wykonane z własnego złota, w tym dawaliśmy obrączki złote próby 333 z tym, że wtedy takiego złota trzeba więcej. I nie zgodzę się że nie ma róznicy czy złoto jest 333 czy 585. Otóż to złoto które było próby 333 ( a były to własnie złote obrączki, nowe które kiedyś mama kupiła a okazały się zbędne) były zszarzałe i brzydkie a inna biżuteria która była próby 585 przezentowała się uzo lepiej mim o iż też przeleżała kilka lat. Dlatego ja uważam że jednak proba 585 jest lepsza na obrączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania futrzanka
ja mam tytanowe obraczki i bardzo sobie chwale mam je juz ponad rok i nie widac na nich zadnej ryski cena jest porównywalna do zlota tak wiec roznicy jak dla mnie nie ma i sa bardzo wygodne bo lekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
Stosuje się oznaczenia cyfrowe określające zawartość procentową czystego złota w wyrobie. I tak np. najpopularniejsza próba złota w Polsce 0,585 zawiera w 1 gramie 0,585g czystego złota oraz pozostałą część, czyli 0,415g innych metali (srebro, miedź, pallad, nikiel itp.), mających wpływ na jego trwałość i walory kolorystyczne. Niemal do końca XIX w próbę złota wyrażano w karatach (ct). Czyste złoto oznaczano jako 24-karatowe (dwudziestka czwórka), 14-karatowe (czternastka) 9 karat - próba 0,375 10 karat - próba 0,417 12 karat - próba 0,500 14 karat - próba 0,585 18 karat - próba 0,750 22 karat - próba 0,916 24 karat - próba 1,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy proby 585 para za 730 kupione u jibilera ale nie wielkiej firmy. W tej cenie to u znanego jubilera bysmy kupili co najwyzej 333 i to z rabatem. Moja mama moala proby 585 nosila je 25 lat raz miala zmniejszana raz zwiekszana. I jak ja sprzedawalismy po tych 25 latach byla jak nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałam u znajomych obrączki próby 333, po kilku latach noszenia wyglądają bardzo dobrze.Może to zależy jak są wykonane? oni mają z apartu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam obrączki próba 585 i bardzo chwale cały czas są w takim stanie jakie kupilam czyli ładnie się świecą a rys żadnych nie mam a juz jestem rok po ślubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×