Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wlkokwo

pierscionek zareczynowy na który palec i reke???

Polecane posty

Gość wlkokwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hammond
Chyba na serdeczny, lewej ręki. Po ślubie przekładasz na prawą i dokładasz obrączke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i krótki cykl
prawa ręka serdeczny palec-tak jak obrączka-no chyba że meszkasz np. w usa to odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlkokwo
a mi sie cały czas zdawało ze lewa reka????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlkokwo
a teraz takie pytanko czy ja powinnna m go nałozyc jak sie zgadzam czy mój chłopak jak sie oswiadcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twój chłopak musi go założyć jak ci się spyta czy zostaniesz jego żoną a ty odpowiesz TAK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlkokwo
a wiec musze wyciagnac prawa raczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy noszą pierścionek i obrączkę na jednym palcu ...niektórzy na lewej ręcę...zależy jak ci się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narzeczony powienien ci pierścionek nałożyc na serdeczny palec prawej ręki jeżeli przyjmujesz jego oświadczyny. potem nosisz go z obrączką albo przekładasz na lewą rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEWA LEWA TYLKO LEWA!!!! Noszenie zaręczynowego pierścionka na prawej ręce wraz z obrączką to małomiasteczkowy zwyczaj małomiasteczkowych "elegantek" nie kompromitujcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdechła róża
a to ciekawe bo np.w Warszawie widziałam że też kobiety noszą obrączkę i pierścionek na jednym palcu...no ale pewnie tez są małomiasteczkowe bo mieszkają przecież w takiej wiosce jaką jest Warszawa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czytałam ,ze pierscionek zaręczynowy nosi sie na serdeczym palcu lewej ręki... prawa jest zarezerwowana na obrączke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, wielka miastowa sie znalazla, fiu fiu:P:P:P nosisz tak jak Tobie pasuje, co to kogo obchodzi????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czytałam ,ze pierscionek zaręczynowy nosi sie na serdeczym palcu lewej ręki... prawa jest zarezerwowana na obrączke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nosze na lewej
a po slubie bede bnosci na serdecznym palcu lewej reki razem z obraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelinn
cytuję za: http://www.horm.biz/690/pytania-odpowiedzi-slub-wesele/na-ktory-palec-pierscionek-zareczynowy.html "Zwyczajowo w Polsce umieszcza się go na palcu serdecznym prawej ręki. Po ślubie miejsce to zajmie obrączka a pierścionek zaręczynowy przewędruje na drugą rękę w to samo miejsce." Ciekawe jak to zrobić jak Pan Młody jest z innego kręgu kulturowego i narodowego niż Panna Młoda :) Dwa pierścionki zakładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zareczynowy nosze na prawej rece na środkowym palcu, na serdecznym bedzie obraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oolluunniiaa
Pierścionek zaręczynowy – pierścionek, którym w dniu zaręczyn kandydat na męża obdarowuje swoją wybrankę. Bardzo często z białym kamieniem szlachetnym lub półszlachetnym, np. cyrkonią lub diamentem. Noszony na serdecznym palcu (czwartym), oznacza zgodę kobiety go noszącej, na oświadczyny czyli zapowiada ślub owej właścicielki pierścionka z jego ofiarodawcą. W Polsce noszony na prawej ręce, w Wielkiej Brytanii na lewej. W Skandynawii już od momentu zaręczyn kobieta nosi na lewej dłoni obrączkę, do której pan młody w trakcie ceremonii ślubnej dokłada drugą - identyczną. Z kolei w tradycji węgierskiej pierścionki zaręczynowe są rzadkością, zamiast niego kobieta otrzymuje obrączkę, którą do momentu ślubu nosi na lewej dłoni, po nim zaś przekłada na prawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaręczynowy od początku nosiłam na prawej ręce serdeczny paluch,teraz założyłam obrączkę to pierścionek noszę na lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudii
Patrzcie na prominentow w gazetach na ktorej rece oni nosza. Ja sama nosze na lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w gazetach do zdjęć często stosuje się "lustrzane odbicie" (tak, że strony się zamieniają). Na stronie kruka (biżuteria) bodaj, czytałam, że pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni. Po ślubie, gdy dochodzi obrączka, kobieta sama wybiera na który palec przełożyć pierścionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stahoo
DO ZDECHŁEJ RÓŻY! Małomiasteczkowość to mentalność, sposób myślenia i zachowań (podobny do Twojej, czego własną wypowiedzią dałaś dowód) - nie ma wiele wspólnego z obecnym miejscem zamieszkania - zwłaszcza w dobie powszechnej migracji - której to notabene kierunek jest właśnie ze wsi do dużych miast... A czy Warszawa jest wioską? Właśnie pod względem mentalności - jest. podobnie jak inne duże miasta, zaludniane bez opamiętania przez napływową ludność, która miasta te postrzega właśnie jako "wielki świat", a nie naturalne środowisko urodzenia, dorastania, wychowania, życia... Proponuję poobserwować miasta w okresach tzw. "długich weekendów" - jaki jest w nich spokój, przestrzeń itd... Bo większość jedzie do swych rodzin - mieszkających najwyraźniej nie w dużych miastach. Niestety nie jest tak łatwo zmienić mentalność i nabyć ogłady, wykształcenia - nie wystarczy się przeprowadzić i "uzyskać" dyplom tzw. wyższej uczelni... Gdyby tak było, świat byłby piękniejszy, a i mniej byłoby wypowiedzi takich, jak Twoja. Niewiele jesteśmy jednak w stanie poradzić na różnice społeczne - nie każdy jest obdarzony taką samą inteligencją, otwartością umysłu i zdolnościami - i niestety pewnych rzeczy nie osiągnie się żadną pracą, żadnym wysiłkiem, ani żadnym staraniem - co wcale nie znaczy, że nie należy tego uszanować. Różnice jednak trzeba zaakceptować, przyjąć i pogodzić się z miejscem w społeczeństwie. Jeśli tego się nie rozumie, tworzy się takie absurdy, jakie w dzisiejszych czasach dominują. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
napewno na palcu serdecznym-a na ktorej rece to zalezy na ktorej wolisz tak naprawde, niby u nas na prawej a gdzies tam na lewej ale z doswiadczenia wiem ze roznie dziewczyny nosza, spotykalam sie z noszeniem na prawej i lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rossita
z tego co wiem, to raczej na serdecznym palcu prawej ręki. dawniej przekładanie pierścionka lub obrączki na serdeczny palec lewej dłoni świadczyło o byciu wdową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rew2
cytat wiki... Pierścionek zaręczynowy – pierścionek, którym w dniu zaręczyn kandydat na męża obdarowuje swoją wybrankę. Pierścionek zaręczynowy bardzo często ozdobiony jest białym kamieniem szlachetnym (diament), półszlachetnym lub syntetycznym cyrkonią. Noszony na palcu serdecznym, oznacza zgodę kobiety go noszącej, na oświadczyny czyli zapowiada ślub owej właścicielki pierścionka z jego ofiarodawcą. W Polsce noszony na prawej ręce, w Wielkiej Brytanii na lewej. W Skandynawii już od momentu zaręczyn kobieta nosi na lewej dłoni obrączkę, do której pan młody w trakcie ceremonii ślubnej dokłada drugą – identyczną. Z kolei w tradycji węgierskiej pierścionki zaręczynowe są rzadkością, zamiast niego kobieta otrzymuje obrączkę, którą do momentu ślubu nosi na lewej dłoni, po nim zaś przekłada na prawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×