Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakubKKKKKK

problem z pierscionkiem zareczynowym

Polecane posty

Gość jakubKKKKKK

dobra drogie panie i drodzy panowie! przyszedl ten dzien, w ktorym uswiadomilem sobie, ze Ta dziewczyna to wlasnie Ta. no i zaczely sie schody. oczywiscie chce to zrobic z zaskoczenia, wiec jej o pomoc w zadnym razie prosic nie moge. wiec zwracam sie do szanownych forumowiczow z kilkoma pytaniami: 1. nie mam pojecia jak "zbadac" rozmiar jej pierscionka. z ciuchami nie ma problemu, bo zawsze rozmiar teoretycznie jest na metce, ale z pierscionkiem??? czy wiecie jak to wybadac ? 2. jakie zloto ? mamy zolte, biale i ich laczenia. co sugerujecie ? mi osobiscie podoba sie tradycyjne zloto koloru zlotego, ale podobno to obciach.... 3. jak wygadla sprawa z brylantem ? czyli jakie parametry musi spelniac, zeby byl cool? gdzies uslyszalem opinie, ze im wiekszy tym lepszy... ale przeciez jeszcze liczy sie czystosc i ilosc skaz. 4. na ten zacny cel przeznaczylem ok 5000zl, ale nie wiem, czy to wystarczy...ile wydaliscie na wasz pierscionek? 5. czy macie jakies fajne sklepy/strony online/producentow? z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przegrzeb jej szkatulke
i bizuterie, podpytaj mamy albo kolezanki o rozmiar albo tez kup tam gdzie mozesz wymienic. Co do reszty, to rozne sa dziewczyny. Ja bylabym szczesliwa z czegos niebanalnego, niezwyklego, mogloby byc tanie. Ale jesli chodzi o to jaki kupic to wiekszscosc powiedzialaby tak: zdecydowanie biale zloto albo laczenia i brylant im wiekszy tym lepszy - czystosci i tak nie widac. 5 tys. styka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Poszukaj czy ma jakiś pierścionek, który nosi i zmierz, a jeśli nie ma to popytaj rodzinę/przyjaciółki. Mój narzeczony w tym celu zakupił suwmiarkę, a że nosiliśmy srebrne obrączki to miał prościej. 2. Odczucia osobiste - najpierw chciałam białe, ale stwierdziłam, że wygląda, jak srebro, a że pierścionki srebrne mam to wolałabym jednak żółte i taki dostałam - co prawda jest go niewiele bo są duże kamienie :) Powinieneś wiedzieć, jakie złoto woli wybranka :) 3. Tu niestety nie pomogę, bo się po prostu nie znam. Zastanawiam się tylko, czemu wszyscy kupują brylanty? Mnie jakoś do nich nie ciągnęło. 4. Nie wiem, ile wydał, ale wydaje mi się, że Twoja kwota spokojnie wystarczy, a nawet bym powiedziała, że to sporo. Czasami za 1/3 tej kwoty można znaleźć niezłe cudo :) 5. Tu też nie pomogę, dużo jubilerów wystawia się na allegro i można odebrać osobiście, także sklepy typu aparat mają sklepy internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkkkkk
dziekuje suszonaroza i kolezance wyzej za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkkkkk
czy latwiej pierscionek "zmniejszyc" czy "zwiekszyc" jezeli wybierze sie w zlym rozmiarze? (chodzi o obwod) to taki pytanie na marginesie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łatwiej zwiększyć niż zmniejszyć nie wiem jak zmierzyć na odległość rozmiar... wydaje mi się, że 12-13 to taki najpopularniejszy dla kobiet co do złota to kwestia gustu - mi się podoba i żółte, i białe, i łączone :) sama mam łączone, bo mąż sobie wymyślił, że jak będzie z żółtym to lepiej się wpasuje z żółtymi obrączkami, hehe ;) co do diamentu to ważne aby miał szlif brylantowy. zwróć uwagę czy kobieta ma drobne dłonie - ja mam bardzo drobniutkie i zamiast jednego dużego brylantu mam 9 małych - wyglądają delikatniej. kwota moim zdaniem duża, za 2,5-3tys możesz kupić na prawdę piękny pierścionek a za resztę zabrać dziewczynę w jakieś fajne miejsce :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubkkkkk
co do dloni to ma dosc drobne palce. myslalem o czyms tego pokroju: http://www.zeromscy.pl/files/PZ-75.JPG lub http://www.yes.pl/images/file_column/item/photo/34888/enlarge/zloty-pierscionek-z-cyrkonia-zw-z-z03-d00-zeb2364.jpg wymyslilem sobie, ze zareczyny to w paryzu, na wiezy eiffla lub wenecja... ale to tez mi sie wydaje troszke oklepane :P niestety nic bardziej romantycznego nie znalazlem w naszych glowach.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierścionki ładne, choć ten pierwszy bardziej mi się podoba, delikatniejszy A co do Paryża to wszystko pięknie, ale na szczycie wieży są tłumy ludzi ;) Wenecja fajnie - płynąc sobie tylko we dwoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się fason obu podoba, ale połączenie złota już nie bardzo, ale o gustach się nie dyskutuje. Powiedziałeś, że chcesz ja zaskoczyć, a jak zabierzesz ją za granicę to nie będzie się domyślać? Chyba, że planujecie wspólne wakacje, to wtedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczek
moj pierscionek kosztował 1200zl i tem mysle ze w zupelnosci wystarczy.moim zdaniem nie liczy sie cena pierscionka, ale raczej milosc prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczek
a jesli chodzi o fason to mysle ze ten drugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubKKKKK
do Strzałka :) kurcze, masz racje, nie pomyslalem o tym :P ale z tego co pamietam, to okolice eiffla sa usiane roznymi malymi kafejkami i w ten sposob moglbym to chyba rozwiazac. poza tym moja wybranka zawsze marzyla o paryzu... do suszonaroza :) ja ja ciagle gdzies z soba zabieram, wiec juz przywykla, ze srednio raz na 2 mc jedziemy gdzies w swiat. mam fajny uklad w firmie, ze jak mnie w delegacje wysylaja, to jezeli polowa kosztow hotelu i transportu pokrywam sam, to moge ja z soba zabrac. do moniczek :) tak, owszem, liczy sie milosc i milosc jest w tym wszystkim najwazniejsza. mam to szczescie, ze dosc dobrze zarabiam, wiec niewypada mi byc zbyt oszczednym. i tak pewnie znajda sie tacy, ktorzy powiedza ze 5000zl to malo na pierscionek. do wszystkich: jak macie jakies fajne fotki pierscionkow, to ja w cale sie nie obraze, jak je wrzucicie do tego tematu :D (i linki do stron tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my ding ding dong
Nie orientujesz się jakie fasony jej się podobają? Może kiedyś pokazywała coś w sklepie albo mówiła o biżuterii? Mi niestety wybrane przez ciebie modele się nie podobają ale każda kobieta ma inny gust ;) To ma być klasyczny diament czy może również jakiś inny kamień? Z diamentami ładnie na drobnej dłoni wyglądają pierścionki trylovia i eternel ze sklepu yes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my ding ding dong
Jeszcze co do rozmiaru, najlepiej 'porwij' któryś z jej pierścionków i pójdź z nim do jubilera - mają specjalne miary i dowiesz się w parę sekund jaki to rozmiar ;) Nie ma sensu brać na oko popularnego rozmiaru bo często wychodzi z tego totalna klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli często jeździcie to nie masz co się martwić, że nie będzie niespodzianki, ale skoro zawsze marzyła o Paryżu a Ty ją tam zabierzesz to nie wiem czy to nie będzie podejrzane :P Wybór należy do Ciebie :) A co do rozmiaru to faktycznie lepiej jakoś zmierzyć, niż kupić w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubKKKKK właściwie przy wieży jest plac a nie kafejki :P no ale w Paryżu nie brakuje romantycznych miejsc :) możesz ją zabrać na Champs Elisee, wieczorem pięknie widać łuk triumfalny i są tam piękne restauracje i kawiarnie (choć też są ludzie - wiadomo, w takich miejscach zawsze są) co do ceny pierścionka to nie ma co na siłę kupować za drogiego, bo może być za wielki i ordynarny, a pisałeś, że dziewczyna ma drobne dłonie... nie ma co zwracać uwagę na cenę - bierz ten, który jest ładny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mieszanego złota bardziej niż to co pokazałeś podobają mi się takie wzory: http://www.apart.pl/pl/diamenty,c,kolekcje,Pierscionki_zareczynowe,3385 http://www.apart.pl/pl/diamenty,c,kolekcje,Pierscionki_zareczynowe,3733 połączenie jest delikatniejsze (pomijam cenę, bo akurat w aparcie nie ma aż takich drogich pierścionków za 5tys, chodzi o wzór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubKKKK
do strzalka :) podoba mi sie twoj gust. jedyne co bym zmienil to kamienie na nieco wieksze. ale teraz glupie pytanie... zarabiam srednio ok 8000zl/mc, czy kupienie pierscionka za mniej niz 5000 nie bedzie odebrane jako faux pas ? ja wiem, ze ona by przyjela nawet cos, co mozna dostac na odpuscie, ale nie chce, zeby jej cale stado przyjaciolek zgodnym chorem oznajmilo, ze nie traktuje jej powaznie... kolejne pytanie: czy cena pierscionka ma znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAK, PRZYJELO SIE ZE JESLI
FACET TRAKTUJE PANNE POWAZNIE TO PIERSCIONEK TO ROWNOWARTOSC 3-6 MIESIECZNEJ PENSJI. w tWOIM WYPADKU 24 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczek
do jakubkkkk: ja tez dobrze zarabiam a jednak wybralam tanszy pierscionek , uwarzam ze 5 tysiecy zloty za pierscionek zareczynowy to troche przesada....ale kazdy robi jak uwarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK, PRZYJELO SIE ZE JESLI to chore podejście... sorry... tak się przyjęło, ale chyba tylko u kobiet, które wychodzą za pieniądze a nie za mąż. Dla mnie 5000zl to też przesada, ale fajnie, ze Cię stać na taki. Jak stać, to kupuj :) Dla mnie akurat cena nie miałaby żadnego znaczenia, jak niby miałaby się dowiedzieć ile kosztował? Mi raczej nie przyszłoby do głowy sprawdzanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, jak ona Cię kocha to myślisz, że będzie zwracała uwagę na cenę pierścionka? i przecież nie dasz jej go razem z ceną? moim zdaniem to ważne aby pierścionek był ładny i delikatny, a mi osobiście te za 4-5tys się nie podobają, bo kamienie są za duże, pierścionki zbyt ordynarne nie mają nic wspólnego z delikatnością (niby takie "bogate" ale wcale nie są ładne), więc kieruj się gustem a nie ceną! Bo na prawdę nie ma sensu na siłę kupować drogiego tylko po to aby był drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kolejne pytanie: czy cena pierscionka ma znaczenie ?" szczerze - nie, nie ma najmniejszego znaczenia :) wiadomo - pierścionek za 100zł jest nietrwały, cieniutki, w najlepszym przypadku z cyrkoniami zamiast diamentów i raczej długo się go nie ponosi... dlatego raczej nie chodzi o to abyś wydawał niewiadomo ile, ale o to abyś nie kupił tandety :) pierścionek powyżej 1000zł jest już ze złota wyższej próby, ma diamenty a nie cyrkonie, na pewno będzie trwalszy, lepszej jakości - a w końcu wybranka powinna go nosić do końca życia ;) więc tu nie chodzi o to ile wydasz tylko jaki ten pierścionek jest - skup się na tym aby jej się spodobal, a nie na cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w najlepszym przypadku z cyrkoniami zamiast diamentów Są jeszcze inne - prawdziwe - kamienie. Nie tylko cyrkonie. Mi zawsze podobały się szmaragdy. A tańszych - oliwin (również zielony). Diamenty... Krwawe i dość prozaiczne kamyczki. Niemal każda panna młoda nosi na palcu tenże. A wiecie, że jest kamień naturalny droższy od diamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alebezedura
Damascenka no za 100zł to nic poza cyrkonią nie dostaniesz ;) Inne kamienie są również drogie. I nie chodzi tu tylko o to, że każda nosi diamenty ale o ich trwałość i jednocześnie urodę - diamentu nie zarysujesz, zawsze będzie pięknie błyszczał. Ja mam pierścionek z diamentem, ale mąż chciał kupić także z ametystem ( uwielbiam je :) ), tylko nie znalazł nic dostatecznie delikatnego - ja mam bardzo delikatne i drobne dłonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubKKKKKK
drogie panie! (bo zaden pan nam sie w dyskusji nie trafil) zeby wilk byl syty i owca cala wymyslilem rozwiazanie jeszcze inne (mowie co do ceny). zakupie tanszy pierscionek, a do tego komplet bizuterii w tym samym fasone. sadze o moim rozwiazaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie mam bidetu w domu
Duzo kamieni naturalnych jest drozszych od diamentu. Wszystko zalezy od rozmiaru, klasy, barwy. Oszlifowany diament czyli brylant jest drozszy od diamentu, nietypowe rubiny etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie nie mam bidetu w domu
Tak, kup jej. Na pewno sie ucieszy, a komplet sie przyda ;) Zazdroszcze CI pensji, ja znow mam manko 1500 i oszczedzam na jedzeniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie mam bidetu w domu pisałyśmy przecież autorowi aby wybrał diament o szlifie brylantowym ;) te najpiękniej odbijają światło. Autorze myślę, że to świetny pomysł z tym kompletem :) ja bym się na pewno bardzo ucieszyła z takiego zestawiku, więc Twoja dziewczyna na pewno się ucieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×