Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przyjęcie weselne a wesele jaka różnica

Polecane posty

Gość gość

Gdzie tak naprawdę przebiega granica między przyjęciem/obiadem po ślubie, a weselem? Czym one się różnią, przykładowo tym że na weselu są tańce? Czy urządzając przyjęcie (np. sam wystawny obiad) zaznaczacie to w zaproszeniach, czy nie ma to tak naprawdę znaczenia? Czy jako goście inaczej podchodzicie do tych różnych typów poślubnych imprez, np. pod względem stroju, prezentu, przyjmowania zaproszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm chyba tu chodzi o niefortunny dobór słów. W sensie rzeczywiście określenie "przyjęcie weselne" może być mylące i nie bardzo wiadomo o co chodzi. Najlepiej rozdzielić to na dwie nazwy już sugerujące o co nam chodzi. Czyli najlepiej mówić że po ślubie jest albo wesele, albo obiad. Często określa się go jako "uroczysty obiad" czy "obiad poślubny" i wtedy każdy wie, że nie ma tam żadnych tańców, zabaw charakterystycznych dla wesela (potańcówki po ślubie). Po prostu siedzisz przy stole i jesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różnica jest taka że na przyjęcie weselne poszedłbym z chęcią (bo to tak po angielsku do 22 i do domu, niekoniecznie z tańcami i wogóle taka mniejsza pompa) a na wesele jeśli idę to z poczucia obowiązku niż z chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. uroczysty obiad. tłumaczyć nie trzeba. 2. przyjęcie weselne - trwa do 24. najczęściej jest główne danie, ew dodatkowe jedno drugie danie o 21-22. a potem przekąski i alkohol. 3. wesele - kilka dań, trwa do rana. proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marikkaa4
Przyjęcie weselne od wesela różni się tym, że jest bardziej kameralne, dla mniejszej ilości osób. My właśnie takie organizowaliśmy w Venge w Łodzi. Idealna sala na takie wydarzenia, było bardzo miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawowa róznica to liczba gości: przyjecia są zwykle bardziej kameralne, na kilkanaście osób. Przyjęcie trwa krócej, zazwyczaj bez zabaw typowych dla klasycznego wesela;) Idealny lokal zarówno na przyjęcie, jak i na duże weselne znajdziesz na http://gdziewesele.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgniechaKłosecka
E tam ludzie się czepiają. Według mnie różnica jest jedynie taka, że przyjęcie weselne to taka mała okoliczność, jak taka jaką ja miałam na 40 osób fajna mała imprezka weselna w Karczmie Człekówka w Kołbieli. A wesele to taka impreza na 100 osób lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy ma z nas inna wizje da mnie przyjęcie weselne to około max 30 osób z obiadem i tortem z muzyką w tle, całość trwa około max 5 godz a wesele to duża impreza z muzyka do białego rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×