Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poihgvbnm

pytanie o obrączki. pomózcie

Polecane posty

odnośnie wagi to nie wiem ale według mnie powinna mieć 5-6mm, węższa niż 5 mm wydaje mi się zbyt wąska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poihgvbnm
własnie chcemy standardowo 5 mm, w takim wzorze jak podany w linku z proby 585. gram bedzie nas kosztował 150 zł i nie wiem ile powinny miec damska gram i meska zeby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
piękne te obrączki mam tą z pierwszego rzędu 4 mm, a mój mąż właśnie zgubił tydzień temu :O po 10 latach małżeństwa 😭 i co teraz?? mniej niż 4 mm wyglada nie fajnie na palcu a te grubsze to też takie koła od roweru :O myślę że 4 mm to optymalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamawiałam u jubilera identyczne obrączki, po 100 zł za gram (w tym robocizna). Obrączki solidne, grube, szerokość wyszła 0,5 cm. Komplet ważył 7,8 grama, więc można założyć, że damska obrączka waży ok. 3,7 g, a męska - większa - 4,1 g. Co do dziesiątych części grama ci nie powiem, bo ilość złota zużytego na obrączkę jest uzależniona przeciez od rozmiaru. Może idż do lubilera i zobacz komplety obrączek, na metkach przecież jest waga, a ty obejrzysz sobie z bliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
jak 150 zł??? przecież tu pisze 270 zł/sztuka ile gram pytasz??? to wszystko zależy od wielkości obrączki Ja np noszę 14 a mąż 26 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poihgvbnm
ale to jest tylko wzror obraczki i ona kosztuje 270 zł bo jest z tego zlota 333. a my chcemy miec z 585 i jubiler ma nam zrobic za 150 z robocizna od grama. ja mam rozmiar 14 a moj luby 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie sadzisz, że jak podasz rozmiar to ktoś ci wagę wyliczy? :D Zrób tak jak ja, zamów u jubilera komplet o łącznej wadze - a on niech kombinuje, ile ma ważyć która. To on jest specjalista i wie ile wziąć stopu, żeby wyszło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poihgvbnm
nie sądze. ale mam nadzieje ze moze ktos kto zamaiwał niedawno, lub juz po slubie poda tak orientacyjnie wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o reeeety zloto ??????? ;/;/;/blee przeciez zloto jest takie okropne ludzie... jesli juz chcecie zloto to chociaz biale bo wyglada przynajmniej jak srebro a nie to cos.. fuj. tandeta odpust i skojazenie z cyganami wg mnie to zloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poihgvbnm
mi akurat nie podoba sie białe zloto, wole klasyczne zolte i dlatego chcemy takie obraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to podałam ci orientacyną wagę pół strony wyżej :) Ale wiesz, lepiej jednak, żebyś poszła do jubilera i poprosiła o pokazanie obrączek. To jest popularny wzór, napewno takie znajdziesz. Będziesz sobie mogła taką wziąć do ręki i zobaczyć, czy nie jest za cienka, za gruba, za ciężka, czy za jakaśtam, a potem zobaczysz na metce ile waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaklopotana >> czemu się wpierdalasz ze swoimi wywodami nie dotyczącymi tematu? nikogo nie obchodzi twoj gust o zdanie tez się ciebie nikt nie pytal. Co za glupie babsko.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcheuka Zakłopotana, to życzę ci nadzianego samca, co spełni twoje zachcianki - hahaha moj sam to zaproponowal bo tez obrzydza go zolte zloto ;] a biale zloto wcale nie jest takie drogie, ale przepiekne.. takie czyste lsniace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wredzioszek Zaklopotana >> czemu się wpie**alasz ze swoimi wywodami nie dotyczącymi tematu? nikogo nie obchodzi twoj gust o zdanie tez się ciebie nikt nie pytal. Co za glupie babsko -wpierdalam sie bo nie rozumiem ludzi ktorym sie podoba ta zolta tandeta. moze nie wiedza o istnieniu bialego zlota ? sa tacy naprawde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik dotyczy czegoś innego, więc piszesz nie na temat i o rzeczach które nikogo nie interesują. Jeśli dobrze poszukasz, może znajdziesz topik specjalnie dla miłośników białego złota. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wpie**alam sie bo nie rozumiem ludzi ktorym sie podoba ta zolta tandeta. moze nie wiedza o istnieniu bialego zlota ? sa tacy naprawde " a chuj Ci do tego, czytać nie potrafisz? temat jest o czymś zupełnie innym. Jak powstanie topic pt:" czy podoba Wam sie białe/ żólte złoto?" to tam pisz swoje wywody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga autorko tego topiku, myślę że mentalny limit kafeterii już się wyczerpał i merytorycznych odpowiedzi już nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×