Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość planujemy ślub

ślub cywilny - co wypada, a co nie bardzo?

Polecane posty

Gość planujemy ślub

planujemy z narzeczonym ślub, niestety tylko cywilny (jestem rozwódką). czy wypada po ślubie zorganizowac coś w rodzaju wesela (przyjęcia)? Ile osób zapraszać, tylko najbliższych czy równiez znajomych i dalszą rodzinę? A co z zespołem? Czy na takich imperzach wypada organizwoać jakies konkursy jak na weselach po slubach kościelnych? Jaka sukienka? Czy może byc biała, skromna ale jednak biała i bukiet?? Jestem zielona w tym temacie. Brałam slub ale wieki temu, w dodatku konkordatowy. Mam wrazenie że ślub cywilny to nie ślub:( i że nie wypada robić go na podobieństwo kościelnego. Doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka csi
wszystko zalezy tylko od Ciebie - takie jest moje zdanie. Co do sukni to moze juz nie jakas super stroja, ale jesli masz upatrzona troche prostsza slubna to czemu nie. To samo tyczy sie wesela czy przyjecia. Slub cywilny to tez slub, nie rozumiem tych dziwnych pogladow ze tylko koscielny. Ja bede miala cywilny - to moj pierwszy slub- i naprawde nie widze roznicy w jego organizacji, jak w organizacji sluu koscielnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwinga
ja bylam na slubie cywilnym u znajomej miala biala piekna suknie jak do koscielnego, po uroczystosci zrobili weselicho w pieklnym palacu bylo ponad 100 osob niczym sie impreza nie roznila od wesela po slubie koscielnym takze nie ma czy wypada czy nie robcie jak czujecie potrzeba i jak was stac:)) powodzonka i duuzo milosci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujemy ślub
dziewczyny dzięki za porady i wsparcie, za miłe słowa, czujemy że chcemy zrobić go na podobieństwo kościelnego, tylko czy inni nie będa patrzec na nas jak na wariatów i że nie wypada? prosze o dalsze wypowiedzi, jak to u was było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
a tak zapytam z ciekawosci ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwinga
ojj jakby kazdy patrzyl na to co mysla inni to bylaby istna masakra bo kazdy by sie wszystkiego bal:)) zyjcie dla siebie i swoich pomyslow i pamietajcie ze to bedzie Wasz dzien i to wy macie byc szczesliwy a tym co sie nie podoba to "kij w oko" ;) i tak zawsze znajda sie tacy co beda krytykowac, nie ma tak zeby wszystkim dogodzic takze sie nie przejmujcie i robcie po swojemu odwagi wiecej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujemy ślub
ja mam 31, narzeczony 36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka22
11 lat temu brałam właśnie cywilny ślub. Wprawdzie suknia była czerwona, ale reszta (przyjęcie, ilość gości, ponad 100) była jak po ślubie kościelnym. Nie widzę różnicy. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce cos powiedziec..
ja mam tzn mialam podobna sytuacje w rodzinie,z tym ze w tamtym przypadku był rozwodnikiem, dziewczyna panna, zaszła w ciąze no a byli ze soba długo i zdecydowali sie na cywilny. z Tym ze, oni mieli po 30 lat. Pani młoda miala w sumie tradycyjna suknie slubna, chyba lekko ecri ale dosyc szeroka, na kole nawet.. miała welon, i bukiet z tulipanów (z tym, ze szybko ,,padł".) A całe wesele przebiegało normalnie, łącznie z zespołem i oczepinami. ale oni mieli po 30 lat. Ja jestem zdania ze.. zebyscie zrobili tak jak uwazacie, w końcu to wasz związek. I wydaje mi sie ze duzo zalezy w jakim jestescie wieku i.. skoro to rozwód to.. moze sukienka dosyc strojna, ale nie biała? tylko.. kremowa, złota.. lub jakikolwiek inny kolor? Wydaje mi sie ze czysta biel, w dodatku taka typowa slubna to troche .. no niefajnie. i wydaje mi sie ze.. mozesz czuc sie mało komfortoow. Ja proponuje cos stojnego, moze byc sukienka dosyc szeroka np, tak zebys sie wyrózniała.. ale nie biała. A reszta to wg ilosci pieniedzy i gustów. Aaa, no i welonu nie powinno byc..przynajmiej tak mi sie wydaje:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
mozesz nalozyc biala suknie, tylko nie jakas beze, ale cos prostego. w tym sezonie w ogole biale sukienki sa bardzo modne. a jak nie biala to cos jasnego. na twoim miejscu zrobilabym takie wieksze przyjecie w restauracji. jestes rozwodka, wiec chyba wiesz jak to jest z weselami. jedno w zyciu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujemy ślub
no welonu nie będę mieć:) ale chciałabym białą skromną sukienkę w fasonie greckim (nie wiem czy wiecie jaką mam na myśli, zawsze o takiej marzyłam) z racji tego że jestem rozwódką i że mam 31 lat, chyba nie wszystko mi wypada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
ludzie po slubie cywilnym robia normalne weselicha. jak ci bardzo zalezy to oczywiscie mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
i nie rob oczepic, bo to jest obciachowe. na szczescie spotyka sie to coraz rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adinnaaaa
*oczepin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeny jestes mlodą kobietą
to co Ci niby nie wypada! Wlasnie ze wypada. Chcesz taką sukienke to kup i juz :) swoją drogą sukienki w tym fasonie są prześliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwinga
dajcie spokoj przeciez to nie ma znaczenia ile ma lat?? 31 no i co z tego?? piekna biala suknia tez sie nalezy i pasuje:)) a w sytlu greckim bedzie cudna:)) rob tak jak czujesz i nie sugeruj sie czy wypada czy nie!!! ehh jak ja bym sie miala przejmowac innymi ludzmi i opiniami to pewnie tez bym slubu nie wziela;) a tak jestem szczesliwa i to najwazniejsze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka csi
31? i co z tego, dlaczego uwazasz ze Ci nie wszystko wypada? Wez pod uwage ze ostatnio dosc przesunela sie granica wieku. Nawet gdybys miala 45 lat a chciala weselicho to ja uwazam ze powinnas sie swietnie bawic bo nie ma czegos takiego jak niewypada. Choc moze tez na Twoim miejscu zrezygnowalabym z welonu, ale do greckiej sukni i tak nie pasuje :D powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość planujemy ślub
dzięki dziewczyny, będzie grecka i biała:) zawsze o takiej marzyłam welon oczywiście nie, no i bez oczepin, mnie ten zwyczaj również nie przypasował myśmy sobie wymyślili fajny ślub z weselem (może nie tak hucznym, ale jednak, z zespołem który zagra dla nas nasze ulubione kawałki Dżemu i Harlemu), no i białą grecką sukienkę dla mnie, ale moja mama mówi że mnie rozwódce już nie wypada i że będę wyglądać jak panna młoda a panną już nie jestem:) i dlatego zwątpiłam dzięki za wsparcie, zrobimy tak jak sobie wymarzyliśmy oboje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że masz prawo zrobić wesele :) możesz mieć na nim zabawy, bo niby dlaczego nie? Możesz mieć suknię ślubną, nie musi to być jakaś beza, ale biała i piękna, taka, jaka Ci się podoba :) co więcej ja zrobiłabym nawet ten ślub w plenerze :) bo dlaczego nie? Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prinzesska27
My tw czerwcu tez bierzemy tylko cywilny...2 dni temu kupilam piekna biala suknie na kole...zamowilam piekny Diadem i zastanawiam sie nad welonem.... Przymierzalam suknie z welonem...pieknie.... My wyprawiamy normalne wesele na 65 osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cywilny
Ślub cywilny może być piękny i uroczysty ! Nie jest tak, że tylko kościelny może taki być, bo niby dlaczego? Ja będę kiedyś brała AŻ cywilny (nie lubię gdy ktoś pisze "tylko" cywilny, jakby to był gorszy rodzaj ślubu). Dla mnie będzie to najważniejszy i jedyny ślub, bo jestem niewierząca. Będę miała białą suknię, welon, przyjęcie, ale nie bardzo duże, bo zwyczajnie szkoda nam kasy na wielkie wesele. W każdym razie będzie tak jak na ślubie, bo to będzie w końcu nasz ślub. Najprawdziwszy i wymarzony. Ostatnio byłam na cywilnym i się popłakałam ze wzruszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olufa1001
Autorko, ja mam taką samą sytuację. Odezwij sie na forum to popiszemy, pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko ktos pieknie napisal-nie patrz na to co mysla i sadza inni. Ja bralam w czerwcu cywilny. Mialam piekna biala suknie, wesele z tortem , fajewerkami itd. Bylo wspaniale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na szybkoooooooo
rób jak chcesz, a nawet jak zrobisz , zeby "ludzie nie gadali" to i tak sie znajda tacy,co obgadają ,nie warto byc niewolnikiem tego, co powiedzą ludzie.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boshe:(:(
do "chce cos powiedziec" a ty co tak podkreslasz "no ale oni mieli po 30 lat" to moze w wieku 30 lat wogole slubu nie urzadzac? moze lepiej zrobmy stype bo to juz przeciez 30 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,za dwa miesiace biorę slub cywilny.jestem rozwódką ,miałam juz kościelny ale ten jest dla mnie nie mniej ważny wręcz przeciwnie,przezywam go bardziej niż poprzedni.Mam 32 lata bede miała biało-wrzosową suknie na kole,potem normalne przyjecie weselne na 60 osob.Natomiast mam pytanie odnosnie welonu,mysle o tym i mysle i z jednej strony bym chciala chocby na przyjeciu zalozyc a z drugiej strony zastanawiam sie jak zareagują inni.Wiem ze to glupie ze przejmuje sie opinia innych,a jednak.Co o tym myslicie ,blagam pomóżcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, od 1 marca ślub cywilny będzie można zawrzeć poza USC, może warto skorzystać z tego i poszukać jakiegoś pięknego miejsca? Na ślub cywilny w zamku wypada założyć nawet bardzo strojną suknię ślubną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chyba nie zauważyłyście że temat jest sprzed 4 lat prawie, więc chyba nie ma sensu informować autorki o tym jakie prawo wchodzi od marca, chyba że kolejny raz się rozwiodła i planuje kolejny ślub...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×