Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesrine

ŚLUB CYWILNY

Polecane posty

Witam!!! Mam kilka pytań odno.ścnie ślubu cywilnego który biore za ponad miesiąć.Kościelny slub biorę za rok. Na ten cywilny zaprosilismy tylko najbliższych bedize 12 osob , niestety bedize on w piatek bo tylko w tne dizen bylo jeszcze miejsce w dacie ktora nas intereswala, bediz eo godiz 14 pozniej zapraszmy gosic do restauracji bedzie toast kawa, tort ze swiczkami, pozniej owoce jakies ciasteczka cukierki lody, nastepnie zimna plyta i kolacja mam w zwiazku z tym kilka pytan: 1) chcemy zaprosic tylko najblizszych wiec by rodizce rodzeństwo, dziadkowie, narzecozny bierze na śiwadka siostre ja namyslam sie nad kolezanka tylko ze koleanka z osoba towzaszyca to juz 2 osoby wiecej niby nie wiele ale robi roznicy dlateog zastanawiam sie cyz moim świadkiem nie mogla b y byc np mama lub tata? 2) to troszke glupie ale w zwiazku z tym ze slub cywilny mamy w piatek to niektorzy w ten dizen nie jedza potraw miesnych ja w sumie tez w maire teog przestzegam a na kolacje bedzie mięsko zastanaiwam sie czy to nie głupie 3) czy powinnam miec kwiaty a jak tak to czy mam je sama wybrac czy narzeczony? 4) jak urozmaicic to skromne przyjecie zeby nie było nudno - obie rodziny prawie się nie znają to bedzie pierwsze spotkanie znaja sie tlyko z widzenia??? 5) po ceremoni ja wroce do swojego domu a on do swojego czy tez powinnismy wykupic w lokalu pokoj? troche to tak glupio wracac do domu ???kto sie powinien tym zajac? czy powinnam to zasugerowac narzecoznemu cyz to jest w jego gesti??? no narazie tyle??? PROSZĘ O POMOC :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminnnne
a dlaczego po slubie wracacie do swoich domow?????:O nie bedziecie mieszkac razem?????:O nie stac was? jesli tak to po co slub juz teraz?:O z przymusu?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko to jakies bez sensu :/ nie mozecie wziac slubu konkordatowego? potrzebny wam teraz do czegos ten cywilny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze to nie ma znaczenia nie jest z przymusa poprostu ma w sobie pewnien cel nie jest to zreszta tutaj wazne prosilam o rady tylko nie o komenatarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokrecone to jakies
po slubie do domow oddzielnych? mama na swiadka? :O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozala
Ja Ciebie rozumiem :) w czerwcu tez biore cywilny, a za rok koscielny. W sumie myslalam,ze po co ten cywilny, moze pozniej tylko koscielny,ale (dodam,ze jestem w ciazy,ale to nie wpadka i nasze rodziny znaja sie,a my mieszkamy razem) ale kiedy poczytalam ile zalatwiania w urzedach spraw w zwiazku z uznaniem przez ojca dzieci....... to juz chce ten cywilny tylko i wylacznie po to,zeby dzieci byly prawnie z malzenstwa i zebym nie musiala sie spotykac z opiniami nietolerancyjnego spoleczenstwa odnosnie nieslubnych dzieci.... PARANOJA Planujemy podobnie wziac slub w usc,a potem delikatny poczestunek dla najblizszych, a na prawdziwy slub trzeba zaczekac.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cel tego ślubu jest pewnie taki, że jak będziecie małżeństwem to mieszkanie z przydziału szybciej dostaniecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co taki chlam w ogóle robic
??? szkoda gości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaaaaaa
no nie moge:O co za baby:O czego to nie wymysla, zeby faceta zaciagnac przed oltarz.... jasssne a za rok prawdziwy slub:O co za hipokryzja:O najpierw dziecko nieslubne, a potem do kosciolka w bialej sukienusi slubowac Bogu swojemu ukochanemu:O dzizas.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
glupie z was bzdziagwy , plotkary i aferzystki; gowno wam do tego , po co. Moze w sprawie podatkow , moze dla ubezpieczenia , moze dla tego przydzialu - a co , nie mozna ? Tylko slub musi byc dla idei , z drogim pierscionkiem , szlochami i rozdzieraniem szat , a po roku rozpacz , bo nudno sie zrobilo. I juz nie ma jak 'udowodnic milosci' , bo wszystkie srodki wykorzystane. Nesrine , piatek to bardzo fajny termin na slub , 14 to moze wczesnie , ale wystarczajaco , mozna wziac pol dnia wolnego w pracy. cO do swiadka , to nie wiem , najlepiej spytaj w urzedzie , ale jak na moj gust swiadek jak kazdy inny , dlaczego by nie - jak moze byc brat , to moze byc i mama. Pamietaj , ze twoj swiadek wcale nie musi byc kobieta , wiec moze masz brata , drugi swiadek moze tez byc od narzeczonego , to nie ma znaczenia. Tak samo dobrze mozesz wziac na swiadkow dwoch pijaczkow spod sklepu , byleby mieli dowod osobisty przy sobie. Jesli chodzi o mieso , to ja znam duzo osob , co do ust nie wezma miesa w piatek , wiec moze lepiej podac cos bezmiesnego , zeby nie zrobilo sie nieprzyjemnie , bo nagle polowa gosci usiluje sie wykrecic i nie wiedza jak. Rodzina pewnie zajmie sie sama integrowaniem , zadbaj moze o to , zeby nie usadzic jednej rodziny u jednego konca , a drugiej u rdugiego , tylko 2 od ciebie - 2 od niego , zeby mogli troche miedzy soba pogadac , a troche z tymi 'drugimi'. I lepiej , zebyscie wynajeli sobie ten pokoj , bo tak troche smutno po slubie pojsc spac kazdy do siebie :) Pozdrawiam i nie przejmuj sie tymi hipokrytkami i awanturnicami , co nic lepszego nie maja do roboty , jak tu wysiadywac i kazdego krytykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym argumentem
dla mnie jest wspólne rozliczenie. oczywiście jesli przyszły mąz zarabia wiecej niz 37000 albo autorka. a kotoliczka to ona jest taka jak wiekszośc polaków - kościelny po roku - dajcie spokój..... chyba że sexu nie bedzie to owszem popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
Tak pieprzysz bez sensu , ze az szkoda czytac. To wedlug ciebie jak ktos spal z narzeczonym przed slubem , to juz nie ma prawa sie uwazac za katolika ? A to ty taka bez grzechu jestes ? Spanie bez slubu to taki sam grzech jak klamstwo czy kradziez - popelniles , zalujesz i jestes rozgrzeszony. A potem znowu klamiesz. Jakos wszystkie grzechy sie toleruje - ale tego jednego nie - i co chwile ktos tu wyskakuje z tekstem 'ty hipokrytko , nic dla ciebie kosciol nie znaczy , to po co ten slub w kosciele , po co biala suknia'. A ty ? Oszukiwalas , spisywalas na egzaminach , wzbudzasz awantury - to tez jest grzech. To po co ci ten caly slub w kosciele , jak przykazania nic dla ciebie nie znaczy ? Zajmij sie kolezanko swoja wlasna dupa , to jest topik na temat jak zorganizowac sobie slub cywilny , gowno cie obchodzi cala reszta , odpowiedz na pytanie rzeczowo albo wynos sie stad. Awanturnico jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym argumentem
ja mam cywilny - bo nie jestem "czysta" i poprostu mogla bym urazic prawdziwych katolików - choc niewiem czy tacy są????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubcywilny
jakie sa problemy wedlug ciebie z uznamiem dziecka ??? bo moim zdaniem zadnych nie ma facet zapisuje na siebie i tyle na tym sie konczy problem jest wtedy kiedy facet sie nie chce przyznac do tego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym argumentem
hehe porucznikowa dawałas tyłka przed slubem i tez do kościółka ciągnie - jakieś wyrzuty sumienia widze heheh katoliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
Co , juz sie domyslilas , czego chcialas ? Pudlo , mam slub cywilny i koscielnego nie biore , bo moj facet jest niewierzacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubcywilny
ja tez sie kiedys zastanawiałam czy nie wziasc najpierw cywilnego a potem koscielnego ale u mnie to inaczej troche ale kolega powiedział mi tak jak chce sie facet zenic to po co robictakie ceregiele z dwoma slubami potem przyjdzie dziecko i bedzie co innego na głowie a potem moze i drugie i zawsze cos bedzie a jak sie zrobi za jednym razem to potem mysli sie juz o czyms innym a nie wraca do mysli a slub by wypadało wziasc koscielny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym argumentem
no to tym bardziej katoliczka z ciebie dupna - jak bys byla to bys wziela slub jednostronny hhihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
W ogole to co was to obchodzi , jak ktos ma pieniadze i ochote , to niech sobie i 10 slubow bierze. Moj kuzyn bral cywilny w polsce , bo rodzice dziewczyny sa tu , a koscielny w australii , bo jego rodzice tam mieszkaja , a on i jego cywilna zona sie mieli zamiar tam przeprowadzic. I bardzo dobrze , i dla jego rodzicow bylo wazne byc na slubie , i dla jej , to wszyscy byli zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slubcywilny
ale sie turozwodzicie nad tym czy ktos spał przed slubem czy nie to sprawa kazdego osobista i kazdy bedzie sie z tego kiedys rozliczał przed bogiem i nikt z nas nie ma prawa mowic drugiemu i wyszydzac ze ktos z kims spał przed slubem......a poza tym od czego jest rozgrzeszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
Nigdzie nie napisalam , ze jestem dobra katoliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynym argumentem
czyli katolicy polscy to inna odmiana;) po co ta szpke robic??? zakłamanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
O , to ciekawe. Powiedz mi jeszcze pare rzeczy o mnie , to sie czegos nowego dowiem , kogo wysmiewam , kogo jak nazywam i tak dalej. Bo widac wiesz na ten temat wiecej niz ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
osobiscie nie znam - poza moim facetem i jedna kolezanka - zadnego 'niekatolika' , a wszystkie te osoby sypialy z kims bez slubu. Do kosciola tez chodzily , to nie przeszkadza jedno w drugim. To gdie to taki wysyp porzadnych katolikow ? Bo ja jakos takich nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
Prosze bardzo , kolejny wniosek - tym razem mam chrapke na bialy welon i wodowiskowy slub. Niezupelnie , na naszym slubie byli tylko rodzice i rodzenstwo , bo nie lubie stac na srodku jak gwiazdeczka i zeby wszyscy sie na mnie gapili. Jakbym brala slub koscielny , to tez bez fajerwerkow. Dwa do zera dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
A bronie nie osob , ktore chca miec slub z welonem mimo tego , ze osmielili sie popelnic grzech , tylko osob, ktore zalozyly topik , zeby sie czegos dowiedziec , a dowiaduja sie tylko tego , ze sa hipokrytami i bez sensu , ze robia 2 oddzielne sluby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
No to sobie tak uwazaj , na szczescie nie jest w twojej gestii osadzac , komu sie taki slub nalezy , a komu nie. Katolikiem jest sie dobrowolnie , jako katolik rozliczasz sie przed bogiem sama , i tak samo samemu sie decyduje , czy to wazne wziac slub w kosciele , czy nie. Nie znasz tych ludzi , nie znasz ich pobudek , nie znasz ich wiary , wiec nie osadzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porucznikowa
a chyba ze tak a jak to tam bylo o belce i o drzazdze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki kościół tacy katolicy
księża się biznesem zajmują... a ślubowali ubóstwo... z gosposiami mają dzieci a ślubowali celibat... to dlaczego ich parafianie mieliby być lepsi? wszak przykład podobno idzie z góry kobiety kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ! pamiętacie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pspsps
ja brałam ślub kościelny... bez białej sukni i weleonu... bo biago nie cierpię i czapek wszelkiej maści też- tzn nie cierpię mieć coś na głowie... "szopki' też nie było- bo tylko małe przyjęcie... uprawiałam seks przed ślubem... i jestem z środkami anty! i mam świadomość że to jest nie zgodne z doktryną kościoła! więc dlaczego? dla świętego spokoju głównie... przecież te kilka słów nic nie kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×