Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poiuyt2013

Ślub- jak uczcić pamięć moich zmarłych rodziców?

Polecane posty

Gość poiuyt2013

Witam, w kwietniu wychodzę za mąż, po ślubie cywilnym mamy wesele. Chciałabym zapytać czy znacie jakiś szczególne sposoby uczczenia ich pamięci. chciałabym jakoś zaznaczyć ich obecność, ale nie bardzo wiem jak. Myślałam, że może ich ślubne zdjęcie? ale wiem, że mogę się rozkleić. Na pewno przed ślubem lub zaraz po zamierzamy iść na cmentarz, złożyć kwiaty i zapalić świeczkę. Jeśli macie jakieś pomysły napiszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dobry pomysł żeby w dniu ślubu odwiedzić ich grób na cmentarzu - zapal znicz i zostaw świeże kwiaty, ale to moim zdaniem najlepiej rano bo potem już może być zbyt duże zamieszanie, chociaż to już jak uważasz. Ze zdjęciem ślubnym czy wspominaniem rodziców na weselu to moim zdaniem nie jest dobry pomysł bo faktycznie rozkleisz się (a pewnie i nie tylko Ty) i atmosfera może paść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
najlepiej(choc pewnie to trudne) bylo by gdybys sie jednak nie rozklejala...bo to w koncu WESELE nie stypa...-przepraszam za to stwierdzenie, ale takie wspominanie zmarlych moze popsuc atmosfere, jezeli to ma byc przyjecie to ok ale jak zabawa to nie wiem, chyba ze dasz rade wziasc jakies zdjecie twoich rodzicow i tak bardziej "na spokojnie-nie zalobnie" to rozstrzygnac, jezeli tak sie w ogole da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuyt2013
No właśnie, chyba nie da się pogodzić radości i smutku, myślałam też że może dwie świece postawie na naszym stole? i świeże kwiaty?wówczas tylko my ja i przyszły mąż będziemy wiedzieli co one oznaczają. Podobno w sukienkę wszywa się kawałki materiału z ubrań rodziców, ale to wydaje mi się troszkę mroczne... Bardzo dziękuję za Wasze rady, myślę, że faktycznie lepiej rano podjechać do Rodziców na cmentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko nie na pokaz
Samo odwiedzenie cmentarza w tym dniu będzie oddaniem czci. Zrezygnuj z pomysłu ze zdjęciem. Przecież rodziców będziesz miała w tym dniu w sercu, nie chodzi o to, żeby mieć ich na zdjęciu wystawionych na pokaz. Przecież oni będą z razem z Tobą w sferze duchowej, w Twoich myślach, zdjęcie to tylko rzecz materialna. Ale to tylko moje zdanie, zrób tak jak Ty czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuyt2013
Teraz mi jeszcze tak wpadło do głowy, mam wiązankę ślubną z tulipanów białych, więc może w cały bukiet włożę dwa tulipany w innym kolorze np bordowym? ale sama nie wiem, nie chce na siłę, nie chce pokazówki, po prostu chciałabym im oddać coś w rodzaju ''hołdu''. Nawet teraz się już wzruszam, więc może lepiej dam sobie spokój, zeby faktycznie żałobnie nie było na weselu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka straciła ojca. Parę lat później wychodziła za mąż. Zrezygnowała nawet z podziękowań dla rodziców na weselu, mimo że trójka żyje, bo wiedziała, że nie poradzi sobie z tym emocjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśnióweczka
jeżeli chcesz im oddać cześć tego dnia to zrób to bez pokazówki, jeżeli pomogłyby Ci te kwiatki w wiązance to ok, ale nie musisz tego rozgłaszać. Może rano zajedźcie na cmentarz, zapalcie znicze, zanieś kwiaty... tyle. Zdjęcie zmarłych na weselu to kiepski pomysł ... byłam kilka razy na weselu, gdzie nie żył już ktoś z rodziców młodych i nie wyobrażam sobie zdjęć zmarłych... to się stypa zrobi, na pewno nie atmosfera radości... Jeżeli mąż ma rodziców i będzie podziękowanie to może wtedy jakoś delikatnie wspomnieć Twoich rodziców. Albo wogóle zrezygnować z podziękowań, żeby nie wywołać smutku w Tobie i innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuyt2013
Racja, chyba faktycznie lepiej zrezygnować, zaplanuje tak, żeby z samego rana u nich być, tak jak to robię w Swięta np. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisały dziewczyny wyżej, lepiej jak obędzie się bez zdjęć, świec, tulipanów. bo to może wyglądać jak na pokaz. cała reszta nie musi widzieć, że Ty pamiętasz. to Ty wiesz, że pamiętasz i Twoi rodzice na górze też i to wystarczy. myślę, że powinnaś jechać sama rano, albo w ogóle na nast dzień albo dzień wcześniej. nie radziłabym po ślubie. podobno też nie można składać kwiatów ze ślubu na grobie. na Twoim miejscu, na pewno też bym zrezygnowała z podziękowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
nie nie, faktycznie ani zdjecie ani swiece ani kwiaty w twoim bukiecie...to jest nie na miejscu moim zdaniem. Ciesz sie tym dniem a nie oddawaniem holdu Twoim rodzicom-to zrobisz w sercu i oni to wiedza, oni chca tez zebys byla szzesliwa tego dnia, oni tez sa szczesliwi "tam" wiec nie ma co wprowadzac takiej publicznej zaloby, demonstracji z kwiatami zdjeciem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie okolice
Tulipany w wiązance symbolizujące zmarłych są chyba nie na miejscu. Rodzice mają być z Tobą w sferze duchowej, a nie fizycznej w postaci kwiatków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż też już nie ma rodziców i w dniu naszego ślubu po drodze do kościoła zajechaliśmy na cmentarz,położyliśmy kwiaty,zapaliliśmy znicz i w ten sposób uczciliśmy ich pamięć.A podziękowania dla rodziców moich zrobiliśmy tuż po błogosławieństwie w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z moim narzeczonym też chcieliśmy uczcić pamięć jego zmarłej mamy, ale nie chcieliśmy wzbudzać smutku w gościach weselnych, więc odpadały świeczki z imionami czy pokaz slajdów ze zdjęciami mamy narzeczonego. Postanowiliśmy, że w naszym wspólnym mieszkaniu zawiśnie portret jego mamy a przed ślubem zapalimy tam świeczki. Portret wykonali nam specjaliści z http://mojportret.pl/ Obyło się bez problemów i zbędnego smucenia się na tak wesołym wydarzeniu jakim jest zawarcie związku małżeńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie było tak, że facet od filmu przygotował film z moich filmów i zdjęć zdzieciństwa na ktorych była obecna moja mama ze mna, z tata, z siostra... całość okolo 2 minut. Film zostal puszczony przy podziękowaniach i bynajmniej nie wzbudzil smutku u pozostalych gości. Oczywiscie ja sie rozkleilam nieco, moj tata bardziej ale dalismy rade ;) oczywiscie bylismy na cmentarzu i ksiadz nas milo zaskoczyl, poniewaz podczas ślubu sam z siebie wspomnial o mamie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
morning_coffee 2013.02.01 Masz dobry pomysł żeby w dniu ślubu odwiedzić ich grób na cmentarzu I lepiej nie kombinuj, nie rób z radosnego wesela stypy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×